TortoiseSVN - en to bg translation catalogue (640 entries)

en: %1 contained an unexpected object.
bg: %1 съдържаше неочакван обект.

en: %1 contains an incorrect schema.
bg: %1 съдържа грешна схема.

en: %1 contains an invalid path.
bg: %1 съдържа невалиден път.

en: %1 could not be created because the directory is full.
bg: %1 не можа да бъде създаден, защото директорията е пълна.

en: %1 could not be opened because there are too many open files.
bg: %1 не може да се отвори, защото вече има отворени прекалено много файлове.

en: %1 could not be removed because it is the current directory.
bg: %1 не можа да се премахне, защото е текущата директория.

en: %1 has a bad format.
bg: %1 има грешен формат.

en: %1 was not found.
bg: %1 не бе намерен.

en: %1: %2
    Continue running script?
bg: %1: %2
    Да се продължи ли изпълнението на скрипта?

en: %1
    Cannot find this file.
    Please verify that the correct path and file name are given.
bg: %1
    Не може да бъде открит този файл.
    Моля, проверете дали е зададен правилният му път и име.

en: %d files selected, %d files total
bg: %d файлове избрани, %d файлове общо

en: %s : Working Base
bg: %s : Работна база

en: %s : Working Copy
bg: %s : Работно копие

en: %s
    Do you want to remove it anyway?
bg: %s
    Желаете ли да го премахнете все пак?

en: &About TortoiseMerge...
bg: &За TortoiseMerge...

en: &Add...
bg: &Добавяне...

en: &Advanced...
bg: &Допълнителни...

en: &Apply Unified Diff
bg: &Слагане на кръпка от Unified Diff

en: &Browse...
bg: &Разглеждане...

en: &Builtin
bg: &Вградена

en: &Cancel
bg: &Отказ

en: &Checkout directory:
bg: &Директория за изписване:

en: &Close windows automatically
bg: &Автоматично затваряне на прозорците

en: &Edit...
bg: &Редактиране...

en: &Enable Proxy Server (Don't use the IE settings)
bg: &Включване на proxy сървъра (Без да се използват настройките на IE)

en: &External
bg: &Външна

en: &File
bg: &Файл

en: &Fixed drives
bg: &Фиксирани устройства

en: &From Revision
bg: &От ревизия:

en: &From URL:
bg: &От URL:

en: &From WC at URL:
bg: &От работното копие към URL:

en: &Head Revision
bg: &Главна ревизия:

en: &Help
bg: &Помощ

en: &Help Topics
bg: &Помощни теми

en: &Hide
bg: &Скриване

en: &Indicate folders with changed contents
bg: &Указване на папките с променено съдържание

en: &Language:
bg: &Език:

en: &Merge
bg: &Сливане...

en: &Merge changes into the current working copy from URL:
bg: &Сливане на промените в текущото работно копие от URL:

en: &Merging
bg: &Сливане

en: &Network drives
bg: &Мрежови устройства

en: &New
bg: &Нов

en: &Next Difference
bg: &Следваща разлика

en: &Open Ctrl-O
bg: &Отваряне Ctrl-O

en: &Password:
bg: &Парола:

en: &Port:
bg: &Порт:

en: &Previous Difference
bg: &Предишна разлика

en: &Removable drives
bg: &Сменяеми устройства

en: &Remove
bg: &Премахване

en: &Revision
bg: &Ревизия

en: &SSH client:
bg: &SSH клиент:

en: &Save Ctrl-S
bg: &Съхрани Ctrl-S

en: &Set
bg: &Установяване

en: &Status Bar
bg: &Лента за състоянието

en: &To Revision
bg: &Към ревизия:

en: &To URL:
bg: &Към URL:

en: &To URL:
bg: &Към URL:

en: &Toolbar
bg: &Лента с инструменти

en: &URL of repository:
bg: &URL на хранилище:

en: &Undo	Ctrl+Z
bg: &Отмени

en: &Username:
bg: &Потребителско име:

en: &View
bg: &Изглед

en: &Whitespaces
bg: &Празни символи

en: A hardware I/O error was reported while accessing %1.
bg: Хардуерна входно/изходна грешка по време на достъп до %1.

en: A locking violation occurred while accessing %1.
bg: Грешка при блокиране на достъпа до %1.

en: A newer version is available. Please go to http://tortoisesvn.tigris.org and download the current version!
bg: Налична е по-нова версия. Моля, посетете http://tortoisesvn.tigris.org/ и я свалете!

en: A required resource was unavailable.
bg: Необходим ресурс не е наличен.

en: A sharing violation occurred while accessing %1.
bg: Грешка при споделянето при достъп до %1.

en: A viewer program for GNU diff files (patch files).
    If you don't have one use NotePad.
bg: Програма за разглеждане на GNU diff файлове (файлове с кръпки).
    Ако нямате такава, може да използвате Notepad.

en: A&dvanced...
bg: &Допълнителни...

en: Abort
bg: Спиране

en: About
bg: Относно

en: About TortoiseMerge
bg: За TortoiseMerge

en: About TortoiseSVN
bg: За TortoiseSVN

en: Accept Once
bg: Приемане еднократно

en: Accept Permanently
bg: Приемане постоянно

en: Access to %1 was denied.
bg: Отказан  бе достъпът до %1.

en: Action
bg: Действие

en: Activate Task List
bg: Показване на списък със задачите

en: Activate this if you want the folder overlays
    to show the subversion status of the files below.
    <ct=0x0000ff><b>Caution:</b> this can slow down explorer</ct>
bg: Включете, ако желаете модификациите за иконките на папките
    да показват състоянието на контролираните файлове в тях.
    <ct=0x0000ff><b>Внимание:</b> това може сериозно да забави работата на Windows Explorer</ct>

en: Add
bg: Добавяне

en: Add Extension Specific Diff Program
bg: Добаване на специфична за този тип файлове Diff програма

en: Add Extension Specific Merge Program
bg: Добаване на специфична за този тип файлове програма за сливане

en: Add To Ignore List
bg: Добавяне в списъка за игнориране

en: Add file...
bg: Добавяне на файл...

en: Add files to Subversion here
bg: Добавяне на файлове към Subversion тук

en: Add folder...
bg: Добавяне на папка...

en: Add/Edit Extension Specific Diff/Merge Program
bg: Добавяне/редактиране на специфична за тип файлове програма за сравняване/сливане

en: Added
bg: Добавен

en: Added a file remotely
bg: Създадена е папка отдалечено

en: Adds file(s) to Subversion control
bg: Добавя файл(ове) под контрола на Subversion

en: Adds the selected file(s) to the 'ignore' list
bg: Добавя избраните файлове към списъка за игнориране

en: Adjust the settings
    Settings
bg: Коригира на настройките
    Настройки

en: Advanced Diff Settings
bg: Допълнителни Diff настройки

en: Advanced Diff/Merge Settings
bg: Допълнителни настройки на сравняването/сливането

en: Advanced Merge Settings
bg: Допълнителни настройки на сливането

en: All
bg: Всички

en: All Files (*.*)
bg: Всички файлове (*.*)

en: All Files (*.*)|*.*||
bg: Всички файлове (*.*)|*.*||

en: An attempt was made to access %1 past its end.
bg: Опит да се чете/пише в %1 след края му.

en: An attempt was made to read from the writing %1.
bg: Опит да се чете от файл %1, отворен за писане.

en: An attempt was made to write to the reading %1.
bg: Опит да се пише във файл %1, отворен за четене.

en: An external diff program used
    for comparing different revisions of files
    <hr=100%>
    You can specify the following parameters to the path:
    %base	the base file
    %mine	the modified file
bg: Външна diff програма, използвана
    за сравняване на различните ревизии на файлове
    <hr=100%>
    Можете да зададете следните параметри на програмата:
    %base	базовият файл
    %mine	промененият файл

en: An external merge program used
    to resolve conflicted files.
    <hr=100%>
    You can specify the following parameters to the path:
    %merged	the conflicted file, where to save
    %theirs		the file as it is in the repository
    %mine		your own file, with your changes
    %base		the original file without your changes
bg: Външна програма за сливане,
    използвана за разрешаване на конфликти във файлове.
    <hr=100%>
    Можете да зададете следните параметри на програмата:
    %merged	къде да се съхрани конфликтният файл
    %theirs		файлът, както е в хранилището
    %mine		Вашият файл, с Вашите промени
    %base		първоначалният файл, без Вашите промени

en: An invalid argument was encountered.
bg: Невалиден агрумент.

en: An invalid file handle was associated with %1.
bg: Невалиден файлов псевдоним бе асоцииран с %1.

en: An unexpected error occurred while reading %1.
bg: Неочаквана грешка по време на четене на %1.

en: An unexpected error occurred while writing %1.
bg: Неочаквана грешка по време на запис в %1.

en: An unknown error has occurred.
bg: Непозната грешка.

en: An unknown error occurred while accessing %1.
bg: Неизвестна грешка при достъп до %1.

en: An unknown line type was found in line %d !
bg: Неизвестен тип на ред бе открит на ред %d !

en: An unsupported operation was attempted.
bg: Опит за неподдържана операция.

en: Applies a unified diff file to the working copy
bg: Прилага Unified Diff към работното копие.

en: Apply Patch...
bg: Слагане на кръпка...

en: Apply Unified Diff
bg: Слагане на кръпка от Unified Diff

en: Are you sure you want to revert? You will lose <b>all</b> changes since the last update!
bg: Сигурни ли сте, че искате да върнете? Ще загубите <b>всички</b> промени от последното обновяване!

en: At revision: %d
bg: В ревизия: %d

en: Authentication
bg: Легитимация

en: Author
bg: Автор

en: Author:                        Stefan Kueng
bg: Автор:                        Stefan Kueng

en: Authors:                      Stefan Kueng, Tim Kemp
bg: Автори:                      Stefan Kueng, Tim Kemp

en: B&rowse...
bg: &Преглед

en: B&uiltin
bg: &Вградени

en: Backup original file
bg: Съхранява резервно копие на оригиналния файл

en: Base File:
bg: Базов файл:

en: Blame
bg: Показване на отговорните

en: Blame...
bg: Показване на отговорните...

en: Blames each line of a file on an author
bg: Показва кой автор за кой ред от файл е отговорен

en: Br&owse...
bg: &Преглед...

en: Branch / Tag
bg: Разклонение / Етикет...

en: Branch / Tag created successfully!
bg: Разклонението / етикета е създаден успешно!

en: Branch/Tag...
bg: Разклонение/Етикет...

en: Bro&wse...
bg: &Преглед...

en: Brows&e...
bg: &Преглед...

en: Browse Repository
bg: Разглеждане на хранилище

en: Browse for the external diff program
bg: Търсене на външна програма за сравняване

en: Browse...
bg: Разглеждане...

en: Bu&iltin
bg: &Вградена

en: Can't copy 
    %s
    to
    %s
bg: Не може да се копира 
    %s
    в
    %s

en: Cancel
bg: Отказ

en: Cancelling SVN Blame...
bg: Отменяне на SVN показване на отговорните...

en: Certificate expired or not yet valid
bg: Срокът на валидността на сертификата е изтекъл или още не е започнал

en: Certificate expired. Valid until: %s
bg: Срокът за валидността на сертификата е изтекъл. Бил е валиден до: %s

en: Certificate not yet valid. Valid from: %s
bg: Срокът за валидността на сертификата все още не е започнал. Започва от: %s

en: Certificates|*.p12;*.pkcs12|All|*.*||
bg: Сертификати |*.p12;*.pkcs12|Всички|*.*||

en: Change the window position
bg: Промяна на позицията на прозореца

en: Change the window size
bg: Промяна на размера на прозореца

en: Changed Files
bg: Променени файлове

en: Changed files: %d
bg: Променени файлове: %d

en: Check
bg: Поставяне на отметка

en: Check For Updates
bg: Проверка за обновления

en: Check For Updates...
bg: Проверка за обновления...

en: Check for Updates
bg: Проверка за обновления

en: Check for newer versions
bg: Проверка за по-нова версия

en: Check if you want the progress dialog to close
    automatically after the operation finishes.
bg: Включете, ако желаете индикатора за хода на операцията
    да се скрива автоматично след края й.

en: Check out a working copy from a repository
bg: Изписване на работно копие от хранилище

en: Check the files which you want to
    delete before importing.
bg: Изберете файловете, които искате да бъдат
    изтрити преди импорта.

en: Check those menu entries you want to appear in the top context menu instead of the submenu
bg: Изберете тези позиции, които желаете да се виждат в главното контекстно меню, вместо в подменюто.

en: Check to use a less verbose date and time format in log messages
bg: Отметнете, за да използвате по-подробен формат за час и дата в дневника

en: Checking if a newer version of TortoiseSVN is available...
bg: Проверка за по-нова версия на TortoiseSVN...

en: Checkout
bg: Изписване

en: Checkout...
bg: Изписване...

en: Clean Up
bg: Почистване

en: Cleanup has finished
bg: Почистването е завършило

en: Cleanup interrupted operations, locked files, ...
bg: Почиства недовършени операции, блокирани файлове, ...

en: Click on "Advanced" to specify alternate diff programs based on file extension
bg: Щракнете върху "Подробнo" за да укажете друга сравняваща програма според разширението

en: Click on "Advanced" to specify alternate merge programs based on file extension
bg: Щракнете върху "Подробни" за да укажете друга сливаща програма според разширението

en: Close the active window and prompts to save the documents
bg: Затваря активния прозорец и напомня да се съхранят документите

en: Colors
bg: Цветове

en: Command failed.
bg: Командата се провали.

en: Commit to:
bg: Поверяване в:

en: Commit...
bg: Поверяване...

en: Commits your changes to the repository
bg: Поверява промените Ви на хранилището

en: Committing
bg: Поверяване

en: Compare Whitespaces
bg: Сравняване на празните символи

en: Compare revisions
bg: Сравняване на ревизии

en: Compare with Base
bg: Сравняване с база

en: Compare with working copy
bg: Сравняване с работно копие

en: Compares the file with the last commited version to show you the changes you made
bg: Сравнява файла със последната поверена версия, за да Ви покаже промените, които сте направили

en: Completed
bg: Завършено

en: Conflicted
bg: Конфликтни

en: Continue
bg: Продължаване

en: Copied remotely
bg: Копирани отдалечено

en: Copy
bg: Копиране

en: Copy To...
bg: Копиране в...

en: Copy files in Subversion to here
bg: Копиране на файлове в Subversion до тук

en: Copy the selection and put it on the Clipboard
    Copy
bg: Копира селекция и я поставя в клипборда
    Копиране

en: Copying %s
bg: Копиране на %s

en: Copying...
bg: Копиране...

en: Corrections
bg: Поправки

en: Could not add %s to the ignore list!
bg: Не можа да се добави %s към списъка за игнориранеt!

en: Could not check for a newer version!
bg: Проверката за по-нова версия се провали!

en: Could not copy the files!
    <hr=100%>
    %s
bg: Файловете не можаха да се копират!
    <hr=100%>
    %s

en: Could not get the status!
bg: Не можа да се получи статусът!

en: Could not open the file
    %s
bg: Не можа да се отвори файла
    %s

en: Could not retrieve URL of the file!
    %s
bg: Не можа да се получи URL на файла!
    %s

en: Could not retrieve version %s of the file %s.
    Patching is not possible!
bg: Не можа да се получи версия %s файла %s.
    Полагането на кръпка е невъзможно!

en: Could not save the file %s!
bg: Не можа да се съхрани файла
    %s

en: Could not start diff viewer!
    <hr=100%>
    %s
bg: Не можа да се стартира програмата за разглеждане на разлики!
    <hr=100%>
    %s

en: Could not start external diff program!
    <hr=100%>
    %s
bg: Не можа да бъде стартирана външната програма за сравняване!
    <hr=100%>
    %s

en: Could not start external merge program!
    <hr=100%>
    %s
bg: Не можа да се стартира външната програма за сливане!
    <hr=100%>
    %s

en: Could not start print job.
bg: Не можа да се стартира отпечатване.

en: Could not start thread!
bg: Не можа да се стартира нишка!

en: Create Folder...
bg: Създаване на папка...

en: Create Patch...
bg: Създаване на кръпка...

en: Create Repository here
bg: Създаване на хранилище тук

en: Create Tag from revision
bg: Създаване на етикет от ревизия

en: Created folder remotely
bg: Създадена е папка отдалечено

en: Creates a 'cheap' copy inside the repository used for branches or tagging
bg: Създава 'евтино' копие вътре в хранилището, което ще се използва за разклонения или етикети

en: Creates a repository database at the current location
bg: Създава хранилище на текущото местоположение

en: Creates a unified diff file with all changes you made
bg: Създава Unified Diff с всички промени, които сте направили

en: Cut the selection and put it on the Clipboard
    Cut
bg: Изрязва селекция и я поставя в клипборда
    Изрязване

en: Date
bg: Дата

en: Default &number of log messages
bg: &Брой съобщения от дневника по подразбиране

en: Delete
bg: Изтриване

en: Deletes files / folders from source control
bg: Изтрива контролирани файлове / папки

en: Destination disk drive is full.
bg: Дискът е пълен.

en: Diff
bg: Сравняване

en: Diff File:
bg: Файл с разлики:

en: Diff Program
bg: Програма за сравняване

en: Diff Viewer
bg: Програма за разглеждане на разлики

en: Diff/Merge
bg: Сравняване/сливане

en: Diffing
bg: Сравняване

en: Directory:
bg: Директория:

en: Disk full while accessing %1.
bg: Пълен диск при достъп до %1.

en: Dispatch exception: %1
bg: Изключение при разпределяне: %1

en: Display help for clicked on buttons, menus and windows
    Help
bg: Показва помощни за щракнатите бутони, менюта и прозорци
    Помощ

en: Display help for current task or command
    Help
bg: Показва помощна информация за текущата задача или команда
    Помощ

en: Display instructions about how to use help
    Help
bg: Показва указания как да се използва системната помощ
    Помощ

en: Display program information, version number and copyright
    About
bg: Показва информация за програмата, версията й и авторското право
    Относно

en: Do not show this message again
bg: Да не се показва повече това съобщение

en: Do you really want to revert all changes
    which were made in this revision?
bg: Наистина ли желаете да върнете всички промени,
    които са направени в тази ревизия?

en: Do you want to proceed?
bg: Желаете ли да продължите?

en: Do you want to reload the documents to reflect the settings changes?
    Note: you will lose all changes you've made!
bg: Желаете ли да презаредите документите, за да отразяват промените?
    Забележка: ще загубите всичките си промени!

en: Do you want to reload the documents?
    You will lose all changes you've made!
bg: Желаете ли да презаредите документите?
    Ще загубите всичките си промени!

en: Do you want to save your changes?
bg: Желаете ли да съхраните промените си?

en: Don't &remove log messages when cancelling a commit
bg: &Да не се премахва съобщението за дневника при отказ от поверяване

en: Don't convert files when diffing against BASE
bg: Да не се преобразуват файловете, когато се сравняват срещу BASE

en: Drive Types
bg: Тип устройства

en: E&xit
bg: &Изход

en: E&xternal
bg: &Външна

en: Edit
bg: Редактиране

en: Edit Conflicts
bg: Редактира конфликти

en: Edit Extension Specific Diff Program
bg: Редактиране на специфична за типа файлове програма за сравняване

en: Edit Extension Specific Merge Program
bg: Редактиране на специфична за типа файлове програма за сливане

en: Either the name or IP of the proxy server
bg: Името или IP адреса на proxy сървъра

en: Empty
bg: Празни

en: Enlarge the window to full size
bg: Разширяване на прозореца до пълен размер

en: Enter Log Message
bg: Въведете съобщение за дневника

en: Enter Log Message:
bg: Въведете съобщение за дневника:

en: Enter URL
bg: Въведете URL

en: Erase everything
    Erase All
bg: Изтрива всичко
    Изтриване на всичко

en: Erase the selection
    Erase
bg: Изтриване на селекция
    Изтриване

en: Error validating server certificate for %s:
bg: Грешка при проверката на сървърния сертификат на %s:

en: Ex&ternal
bg: &Външна

en: Exceptions:
bg: Изключения:

en: Exclude pattern:
bg: Шаблон за изключване:

en: Export Directory:
bg: Директория за експорт:

en: Export...
bg: Експорт...

en: Exporting...
bg: Експортиране...

en: Exports a repository to a clean working copy without the svn administrative folders
bg: Експортира хранилище в чисто работно копие без административните папки на Subversion

en: Extension
bg: Разширение

en: Extension specific programs
bg: Специфична за този типа файлове програма

en: Extension:
bg: Разширение:

en: External
bg: Външна

en: External Program:
bg: Външна програма:

en: Failed Revert
bg: Пропаднало връщане

en: Failed to create empty document.
bg: Не можа да се създаде празен документ.

en: Failed to launch help.
bg: Не можа да бъде стартирана системната помощ.

en: Failed to open document.
bg: Не можа да се отвори документ.

en: Failed to save document.
bg: Не можа да се съхрани документ.

en: Fetching File...
bg: Изтегляне на файл...

en: Fetching version %s of file:
bg: Изтегляне на версия %s на файл:

en: File
bg: Файл

en: File Patches
bg: Файлове с кръпки

en: Find the specified text
    Find
bg: Търсене на специфичен текст
    Търсене

en: Finished!
bg: Завършено!

en: Font for log messages:
bg: Шрифт за дневника:

en: Font:
bg: Шрифт:

en: For Help, press F1
bg: За Помощ, натисни F1

en: From:
bg: От:

en: General
bg: Общи

en: Generating Patchfile...
bg: Създаване на файл с кръпка...

en: Get &All
bg: &Всички

en: Getting File %s
bg: Получаване на файл %s

en: Getting file info...
bg: Получаване на информация за файл...

en: Go to the next difference
    next difference
bg: Преход до следващата разлика
    следваща разлика

en: Go to the previous difference
    previous difference
bg: Преход до предишната разлика
    предишна разлика

en: Help
bg: Помощ

en: Hostname mismatch (%s)
bg: Разминаване в името на хост (%s)

en: Icon Overlays
bg: Модификации на иконките

en: Icons/Design/Code:     Luebbe Onken
bg: Иконки/дизайн/програмиране:     Luebbe Onken

en: If activated, prevents the overlays from showing in "save as.." or "open" dialogs
bg: Ако е включено, предотвратява появата на модификациите на иконките в диалозите "Съхрани като.." или "Отвори".

en: If checked then a new folder is created in the repository.
    If not checked then the import goes directly to the specified URL.
bg: Ако тази опция е включена, в хранилището ще бъде създадена нова папка.
    Ако не е, тогава импортът ще се извърши в посоченият URL.

en: If checked, TortoiseSVN doesn't create a temporary file to do the diff but diffs the original file against BASE
bg: Ако тази опция е включена, TortoiseSVN не създава временен файл, за да покаже разликите, а сравнява оригиналният файл с базовата версия

en: If enabled, TortoiseSVN checks once a week if a newer version is available
bg: Ако тази опция е включена, TortoiseSVN проверява въднъж седмично дали е налична по-нова версия

en: If you cancel a commit, the log message you have entered is saved
    and filled in the edit box on the next commit.
    You can then either edit that message or use
    it unchanged.
bg: Ако прекъснете поверяване, съобшението за журнала, което сте въвели, е съхранено
    и ще бъде попълнено автоматично в текстовото поле при следващото поверяване.
    Можете или да го редактирате, или да го използвате
    непроменено.

en: Ignore
bg: Игнориране

en: Ignore All Whitespaces
bg: Игнориране на всички празни симво

en: Ignore Leading Whitespaces
bg: Игнориране на началните празни символи

en: Ignore Lineendings (recommended)
bg: Игнориране на символите за край на ред (препоръчително)

en: Import
bg: Импорт

en: Import &Message
bg: &Съобщение за импорт

en: Import...
bg: Импорт...

en: Imports the directory to a repository
bg: Импортира директорията в хранилище

en: Initial Import
bg: Първоначален импорт

en: Input
bg: Въвеждане

en: Insert Clipboard contents
    Paste
bg: Вмъква съдържанието на клипборда
    Поставяне

en: Insufficient memory to perform operation.
bg: Недостиг на оперативна памет за извършването на тази операция.

en: Internal application error.
bg: Вътрешна програмна грешка.

en: Invalid filename.
bg: Невалидно име на файл.

en: Invalid revision number! Valid revisions are:
    HEAD, BASE, PREV, COMMITTED, WC
    positive decimal numbers
    dates in one of the following example forms:
    {2002-02-17}
    {15:30}
    {15:30:00.200000}
    {"2002-02-17 15:30"}
    {"2002-02-17 15:30 +0230"}
    {2002-02-17T15:30}
    {2002-02-17T15:30Z}
    {2002-02-17T15:30-04:00}
    {20020217T1530}
    {20020217T1530Z}
    {20020217T1530-0500}
bg: Невалиден номер на ревизия! Валидни ревизии са:
    HEAD, BASE, PREV, COMMITTED, WC
    положителни десетични числа
    дати в една от следните форми:
    {2002-02-17}
    {15:30}
    {15:30:00.200000}
    {"2002-02-17 15:30"}
    {"2002-02-17 15:30 +0230"}
    {2002-02-17T15:30}
    {2002-02-17T15:30Z}
    {2002-02-17T15:30-04:00}
    {20020217T1530}
    {20020217T1530Z}
    {20020217T1530-0500}

en: Jump to first difference when loading
bg: Преход до първата разлика при зареждане

en: Language:
bg: Език:

en: Last commit revision:
bg: Последна ревизия на поверяване:

en: Last saved revision of item
bg: Последна съхранена ревизия на обект

en: Launches the external diff / merge program to solve the conflicts
bg: Стартира външната сравняваща / сливаща програма, за да разреши конфликтите

en: List Help topics
    Help Topics
bg: Изброява темите в системната помощ
    Помощни теми

en: Local Status
bg: Локално състояние

en: Location where the contents of the
    repository URL will be saved to.
bg: Местоположението, където съдържанието на този
    URL на хранилище ще бъде съхранено.

en: Log
bg: Дневник

en: Log Message
bg: Съобщение в дневника

en: Log Messages
bg: Съобщения в дневника

en: Mail system DLL is invalid.
bg: DLL файлът на системата за електронна поще е невалиден.

en: Main
bg: Основни

en: Menu Layout
bg: Изглед на менюто

en: Merge
bg: Сливане

en: Merge Program
bg: Програма за сливане

en: Merge...
bg: Сливане...

en: Merges a branch into the main trunk
bg: Влива разклонение в главното течение

en: Merging
bg: Сливане

en: Message
bg: Съобщение

en: Mime Type
bg: МIME тип

en: Minimum logsize in chars
bg: Минимален размер на дневника в знаци

en: Misc
bg: Други

en: Mixed
bg: Смесени

en: Modified
bg: Променени

en: Move files in Subversion to here
bg: Преместване на файлове в Subversion до тук

en: Moved remotely
bg: Преместени отдалечено

en: Moving %s
bg: Местене на %s

en: Moving...
bg: Местене...

en: Network
bg: Мрежа

en: New
bg: Нов

en: New Name:
bg: Ново име"

en: No
bg: Не

en: No command specified!
    <hr=100%>
    TortoiseProc.exe is used by the Shell extension and should not be called directly!
bg: Няма зададена команда!
    <hr=100%>
    TortoiseProc.exe се използва от разширението на Windows Explorer и не би трябвало да се стартира директно!

en: No command value specified!
bg: Не е указана стойност на командата!

en: No error message is available.
bg: Няма налично съобщение за грешка.

en: No error occurred.
bg: Няма грешки.

en: No files were changed or added since
    the last commit. There's nothing
    to do for TortoiseSVN here...
bg: Няма променени или добавени файлове след
    последното поверяване. TortoiseSVN няма
    нищо за вършене тук...

en: Normal
bg: Нормални

en: Not all of the system registry entries (or INI file) were removed.
bg: Не всички записи в системния регистър (или INI файлът) са премахнати.

en: Oneway &Diff
bg: &Еднопосочно сравняване

en: Only check out the top folder
bg: Изписване само на най-горната папка

en: Only update the top folder
bg: Обновяване само най-горната папка

en: Open
bg: Отваряне

en: Open client certificate file
bg: Отваряне на файл с клиентски сертификат

en: Open file
bg: Отваряне на файл

en: Opens Help
    Help Topics
bg: Отваря системната помощ
    Помощни теми

en: Opens the repository browser to tweak the repository online
bg: Отваря браузъра на хранилища, за да се донастрои хранилището в движение

en: Out of memory.
bg: Недостиг на оперативна памет.

en: Password:
bg: Парола:

en: Patch All
bg: Закърпване на всички

en: Patchfiles|*.diff;*.patch|All|*.*||
bg: Файлове с кръпки|*.diff;*.patch|Всички|*.*||

en: Path
bg: Път

en: Please enter a GUID.
bg: Моля, въведете GUID.

en: Please enter a currency.
bg: Моля, въведете валута.

en: Please enter a date and/or time.
bg: Моля, въведете дата и/или време.

en: Please enter a date.
bg: Моля, въведете дата.

en: Please enter a number between %1 and %2.
bg: Моля, въведете число между %1 и %2.

en: Please enter a number.
bg: Моля, въведете число.

en: Please enter a positive integer.
bg: Моля, въведете положително цяло число.

en: Please enter a time.
bg: Моля, въведете време.

en: Please enter an integer between %1 and %2.
bg: Моля, въведете цяло число между %1 и %2.

en: Please enter an integer between 0 and 255.
bg: Моля, въведете цяло число между 0 и 255.

en: Please enter an integer.
bg: Моля, въведете цяло число.

en: Please enter no more than %1 characters.
bg: Моля, въведете не повече от %1 знака.

en: Please note:
    your working copy remains on the previous path. If you want your next changes
    to be in the just created copy then you need to <b>switch</b> over
    to that copy path. Use the <b>Switch</b> command to do that.
bg: Обърнете внимание, че Вашето текущо работно копие остана на предишния си път. Ако желаете Вашите следващи промени
    да бъдат извършени в току-що създаденото копие, ще трябва да <b>превключите</b> към
    пътя на това копие. Използвайте командата <b>Превключване</b> за тази цел.

en: Please select a button.
bg: Моля, изберете бутон.

en: Please specify the certificate type
bg: Моля, укажете типа на сертификата

en: Please wait - this can take several minutes. Seriously!
bg: Моля, изчакайте - може да отнеме няколко минути. Сериозно!

en: Please wait while cancelling...
bg: Моля, изчакайте отменянето...

en: Please wait...
bg: Моля, изчакайте...

en: Processing revision %d of %d...
bg: Обработване на ревизия %d от %d...

en: Program
bg: Програма

en: Programs (*.exe)|*.exe|All Files (*.*)|*.*||
bg: Програми (*.exe)|*.*|Всички файлове (*.*)|*.*||

en: Properties
bg: Свойства

en: Property
bg: Свойство

en: Property Page
bg: Страница за свойствата

en: Property Status
bg: Състояние на свойство

en: Property Status:
bg: Състояние на свойство

en: Proxy &timeout in seconds:
bg: &Изчакване в секунди:

en: Proxy Settings
bg: Настройки на proxy сървъра

en: Quit the application; prompts to save documents
    Exit
bg: Изход от програмата; напомня да се съхранят документите
    Изход

en: RAM drives
bg: RAM устройства

en: Read the 'Daily Use Guide' before you are stuck...
bg: Прочетете 'Упътване за всекидневна употреба' преди да 'затънете'...

en: Redo the previously undone action
    Redo
bg: Повтаря отменено преди това действие
    Повтори

en: Reduce the window to an icon
bg: Смали прозореца до иконка

en: Refresh
bg: Опресняване

en: Reject
bg: Отхвърляне

en: Reload
bg: Презареждане

en: Reloads the opened files and reverts all changes.
    Reload
bg: Презарежда отворените файлове и изчиства всички промени.
    Презареждане

en: Relocate
bg: Преместване

en: Relocate...
bg: Преместване...

en: Relocating...
bg: Преместване...

en: Remote Property Status
bg: Отдалечено състояние на свойство

en: Remote Status
bg: Отдалечено състояние

en: Remote Text Status
bg: Отдалечено състояние на текста

en: Removed
bg: Премахнати

en: Removed file/folder
bg: Премахнат файл/папка

en: Rename
bg: Преименуване

en: Rename %s
bg: Преименуване на %s

en: Rename...
bg: Преименуване...

en: Renames files / folders inside source control
bg: Преименува контролирани файлове / папки

en: Repeat the last action
    Repeat
bg: Повтаря последното действие
    Повторение

en: Replace specific text with different text
    Replace
bg: Замества определен текст с друг текст
    Заместване

en: Replaced
bg: Заменени

en: Repo-Browser
bg: Браузър на хранилища

en: Repository
bg: Хранилище

en: Repository Browser
bg: Браузър на хранилища

en: Resolve
bg: Разрешаване

en: Resolve conflicted subversion status on save
bg: Изчистване на конфликтно Subversion-състояние при съхранение

en: Resolved
bg: Разрешен

en: Resolves conflicted files
bg: Разрешава конфликтни файлове

en: Restore
bg: Възстановяване

en: Restore the window to normal size
bg: Възстановяване на прозореца до нормален размер

en: Retry
bg: Нов опит

en: Revert
bg: Връщане

en: Revert changes from this revision
bg: Връщане на промените от тази ревизия

en: Reverts all changes you made since the last update
bg: Връща всички промени, които сте направили след последното обновяване

en: Revision
bg: Ревизия

en: Revision %d
bg: Ревизия %d

en: Revision / Author:
bg: Ревизия / Автор:

en: Revision:
bg: Ревизия:

en: S&ettings
bg: &Настройки

en: SVN Add...
bg: SVN добавяне...

en: SVN Blame
bg: SVN показване на отговорните

en: SVN Checkout...
bg: SVN изписване...

en: SVN Commit...
bg: SVN поверяване...

en: SVN Copy...
bg: SVN копиране...

en: SVN Export...
bg: SVN експорт...

en: SVN Import...
bg: SVN импорт...

en: SVN Merge...
bg: SVN сливане...

en: SVN Progress
bg: SVN развитие...

en: SVN Resolve...
bg: SVN разрешаване...

en: SVN Revert...
bg: SVN връщане...

en: SVN Revision
bg: SVN ревизия

en: SVN Status
bg: SVN състояние

en: SVN Switch...
bg: SVN превключване...

en: SVN Update...
bg: SVN обновяване...

en: SVN Url
bg: SVN URL

en: SVN mime-type
bg: SVN МIME тип

en: SVN short Url
bg: SVN кратък URL

en: Save &As...
bg: Съхрани &като...

en: Save As
bg: Съхрани като

en: Save as...
bg: Съхрани като...

en: Save changes to %1?
bg: Да се съхранят ли промените в %1?

en: Save revision to...
bg: Съхраняване на

en: Save the modified file
    Save file
bg: Съхранява промененият файл
    Съхраняване на файл

en: Saving patchfile to:
bg: Съхраняване на файл с кръпка в:

en: Search log messages...
bg: Търсене в дневника...

en: Seek failed on %1
bg: Търсенето се провали на %1

en: Select / Deselect &All
bg: &Отбелязване / изчистистване на всички

en: Select Diff Application
bg: Изберете програма за сравняване

en: Select File...
bg: Избор на файл...

en: Select Merge Application
bg: Изберете програма за сливане

en: Select Revision
bg: Избор на ревизия

en: Select SSH Client
bg: Изберете SSH клиент

en: Select Text Editor Application
bg: Изберете текстов редактор

en: Select Viewer for Diff-Files
bg: Изберете програма за разглеждане на Diff файлове

en: Select an object on which to get Help
bg: Ибор на обект, за който да се получи помощ

en: Select diff file...
bg: Избор на файл с разлики

en: Select folder to export to.
    You might need to create a new folder before performing this export.
bg: Изберете папка, в която да се експортира.
    Възможно е да се наложи да създадете нова папка преди да се извърши този експорт.

en: Select the entire document
    Select All
bg: Селектира целият документ
    Селектиране на всичко

en: Send Mail failed to send message.
bg: "Пращане на поща" не можа да изпрати съобщение.

en: Sending Content
bg: Изпращане на съдържание

en: Server &address:
bg: &Адрес на сървъра:

en: Set filedates to the "last commit time"
bg: Установи датата на файла според "време на последното поверяване"

en: Setting Properties...
bg: Установяване на свойства...

en: Settings
bg: Настройки

en: Short &date/time format in log messages
bg: &Кратък формат за дата/час в дневника

en: Short Url of subversion items
bg: Кратък URL на subversion обекти

en: Show &Log
bg: &Дневник

en: Show &Log...
bg: &Дневник...

en: Show &log
bg: &Дневник

en: Show Diff Bar
bg: Показване на лентата за сравняване

en: Show Differences
bg: Показване на разликите

en: Show Differences as Unified Diff
bg: Показване на разликите като Unified Diff

en: Show Linenumbers
bg: Показване на номерата на редовете

en: Show Log
bg: Дневник

en: Show Properties
bg: Показване на свойства

en: Show log
bg: Дневник

en: Show or hide the status bar
    Toggle StatusBar
bg: Показва или скрива лентата за състоянието
    Превключване на лентата за състоянието

en: Show or hide the toolbar
    Toggle ToolBar
bg: Показва или скрива лентата с инструменти
    Превключване на лентата с инструменти

en: Show overlays only in explorer
bg: Показване не модификациите на иконките само в Explorer

en: Show special characters for whitespaces
    Show Whitespaces
bg: Показва специални символи за празните символи
    Показване на празните символи

en: Show unversioned files
bg: Показване на неконтролираните файлове

en: Shows all files which were changed since the last update, locally and in the repository
bg: Показва всички файлове, променени след последното обновяване - локално и в хранилището

en: Shows information about TortoiseSVN
bg: Показва информация за TortoiseSVN

en: Shows the log for the selected file / folder
bg: Показване на съобщенията в дневника за избраният файл / папка

en: Shows the mime type of the versioned file
bg: Показва MIME типа на контролираният файл

en: Size
bg: Размер

en: Skip
bg: Прескачане

en: Specify the files or folders wich TortoiseSVN
     should exclude from version control.
    Separate the patterns with a space.
bg: Укажете файловете или директориите, които TortoiseSVN
     трябва да изключи от контрол.
    Разделете шаблоните със интервал.

en: Split the active window into panes
    Split
bg: Разделя активния прозорец на пана
    Разделяне

en: Status
bg: Състояние

en: Status of item in SVN
bg: Статус на обект в SVN

en: Subversion configuration file:
bg: Конфигурационен файл на Subversion:

en: Subversion export here
bg: Subversion експорт до тук

en: Subversion reported an error while creating a repository!
    Make sure the folder is empty and not write protected.
bg: Subversion съобщи за грешка при създаване на хранилище!
    Проверете дали папката е наистина празна и не е защитена от запис.

en: Subversion reported an error while doing a cleanup!
    <hr=100%>
    %s
bg: Subversion съобщи за грешка по време на почистването!
    <hr=100%>
    %s

en: Switch To Branch / Tag
bg: Превключване към разклонение / етикет

en: Switch back to the previous window pane
    Previous Pane
bg: Превключва обратно към предишното пано на прозореца
    Предишно пано

en: Switch between single and double pane view
    Switch between single and double pane view
bg: Превключва между изглед с единично или двойно пано
    Превключване между изглед с единично или двойно пано

en: Switch to the next document window
bg: Превключва към следващият прозорец на документа

en: Switch to the next window pane
    Next Pane
bg: Превключва към следващото пано на прозореца
    Следващо пано

en: Switch to the previous document window
bg: Превключва към предипния прозорец на документа

en: Switch working copy to another branch / tag
bg: Превключва работното копие към друго разклонение / етикет

en: Switch...
bg: Превключване...

en: System registry entries have been removed and the INI file (if any) was deleted.
bg: Записи в системният регистър са били премахнати и INI файлът (ако е съществувал) е бил изтрит.

en: Tab Size:
bg: Размер на табулатора:

en: Tagged the working copy to %s
bg: Слагане на етикет на работното копие до %s

en: Text Status
bg: Състояние на текста

en: Text Status:
bg: Състояние на текста:

en: The File
    %s
    is not a valid text file!
bg: Файлът
    %s
    не е валиден текстов файл!

en: The Repository was successfully created.
bg: Хранилището е създадено успешно!

en: The chunk size did not match the number of added/removed lines!
bg: Размера на блока с код не съвпада с броя на добавените/премахнатите редове!

en: The chunk start "@@" was expected in line %d !
bg: Начало "@@" на блок с код се очакваше на ред %d!

en: The diffing engine aborted because of an error:
    %s
bg: Механизма за сравнение спря работа заради грешка:
    %s

en: The file %s does not exist!
bg: Файлът %s не съществува!

en: The file %s was not found in the patch file!
bg: Файлът %s не бе открит във файлът с кръпки!

en: The file is too large to open.
bg: Този файл е прекалено голям, за да бъде отворен.

en: The file
    %s
    already exists! Do you want to overwrite it?
bg: Файлът
    %s
    вече съществува! Искате ли да го презапишете?

en: The folder 
    %s
    does not exist.
    Would you like to create it first?
bg: Папката 
    %s
    не съществува.
    Бихте ли желали първо да бъде създадена?

en: The line "====" was expected in line %d !
bg: Ред "====" се очакваше на ред %d !

en: The line "Index: " was not found!
bg: Редът "Index: " не бе намерен!

en: The line indicating the new file was expected in line %d !
bg: Редът, указващ новият файл, се очакваше на ред %d!

en: The line indicating the old file was expected in line %d !
bg: Редът, указващ стария файл, се очакваше на ред %d!

en: The old file does not match the new file.
    Renaming of files is not (yet) supported!
bg: Старият файл не съвпада с новият файл.
    Преименуване на файлове (все още) не се поддържа!

en: The patch seems outdated! The file line
    %s
    and the patchline
    %s
    do not match!
bg: Кръпката изглежда остаряла! Редът във файла
    %s
    и редът в кръпката
    %s
    не съвпадат!

en: The selected file appears to still have one or more conflict markers in it.
    Are you sure you want to mark the file resolved?
bg: Избраният файл все още съдържа маркери за налични конфликти.
    Сигурни ли сте, че желаете да отбележите файла като разрешен?

en: The working copy has changed!
    <hr=100%>
    Please commit your changes first or revert.
bg: Работното копие е променено!
    <hr=100%>
    Моля, пъво поверете Вашите промени или върнете.

en: The working copy is not up to date!
    Please Update first.
bg: Работното копие не е актуално!
    Моля, обновете го.

en: Their File:
bg: Техният файл:

en: There are changes inside one or more directories which you have included with svn:externals.
    Those files are <b>not</b> listed for commit. You need to commit those files separately.
bg: Има промени в една или повече директории, които сте добавили чрез svn:externals.
    Тези файлове <b>не</b> са в списъка за поверяване. Трябва да поверите тези файлове отделно.

en: There are still unresolved conflicts in line %d!
    Please resolve those conflicts first before saving.
bg: Все още има неразрешени конфликти на ред %d!
    Моля, разрешете тези конфликти преди да съхраните.

en: Thesaurus
bg: Синонимен речник

en: This product includes software developed by CollabNet (http://www.Collab.Net/)
bg: Този продукт съдържа софтуер, разработен от CollabNet (http://www.Collab.Net/)

en: This program is linked to the missing export %s in the file %s. This machine may have an incompatible version of %s.
bg: Тази програма е свързана с липсващ експорт %s във файлът %s. Тази система вероятно има несъвместима версия на %s.

en: This program requires the file %s, which was not found on this system.
bg: Програмата изисква файлът %s, който не е открит в тази система.

en: Three File Diff
bg: Сравняване с три файла

en: To merge changes from a specific branch, you must put the same URL in both "From:" and "To:" fields.
bg: За да слеете промени от определено разклонение, трябва да укажете един и същ URL и в полето "От:", и в полето "Към:"щ

en: To see the changes you made, double click on the files above.
bg: За да видите промените, които сте направили, щракнете двойно върху файловете по-горе.

en: To:
bg: Към:

en: TortoiseSVN Settings
bg: Настройки на TortoiseSVN

en: Try Again
bg: Нов опит

en: Tweak TortoiseSVN
bg: Донастройване на TortoiseSVN

en: Two File Diff
bg: Сравняване с два файла

en: URL of subversion items
bg: URL на контролирани обекти

en: Unable to load mail system support.
bg: Невъзможно е да се стартира системата за електронна поща.

en: Unable to read from %1, it is opened by someone else.
bg: Не може да се чете от %1 - отворен е от някой друг.

en: Unable to read write-only property.
bg: Невъзможно е да се чете свойство само за установяване.

en: Unable to write read-only property.
bg: Невъзможно е да се установява свойство само за четене.

en: Unable to write to %1, it is read-only or opened by someone else.
bg: Не може да се записва в %1 - или е само за четене, или е отворен от някой друг.

en: Uncheck
bg: Премахване на отметка

en: Undo the last action
    Undo
bg: Отменя последното действие
    Отмяна

en: Unexpected file format.
bg: Неочакван файлов формат.

en: Unknown certificate issuer.
      Fingerprint: %s
      Distinguished name: %s
bg: Неизвестен издател на сертификат.
      Отпечатък: %s
      Уникално име: %s

en: Unknown drives
bg: Непознати устройства

en: Untitled
bg: Неименован

en: Update
bg: Обновяване

en: Update To Revision...
bg: Обновяване до ревизия...

en: Update item to revision
bg: Обновяване на обект до ревизия

en: Updates the working copy to a specific revision
bg: Обновява работното копие до специфична ревизия

en: Updates the working copy to the current revision
bg: Обновяване на работното копие до текущата ревизия

en: Url
bg: URL

en: Url:
bg: URL:

en: Use Magnifier on Locatorbar
bg: Използване на лупа в

en: Use one-pane view as default
bg: Изглед с единично пано по подразбиране

en: Use strikeout for deleted lines
bg: Зачеркване за изтритите редове

en: Use text block from "theirs"
bg: Да се използва текстовият блок от "Техният"

en: Use text block from "theirs" before "yours"
bg: Да се използва текстовият блок от "Техният" преди "Вашият"

en: Use text block from "yours"
bg: Да се използва текстовият блок от "Вашият"

en: Use text block from "yours" before "theirs"
bg: Да се използва текстовият блок от "Вашият" преди "Техният"

en: Use this if the URL of the repository has changed
bg: Използвайте това ако URL на хранилището е сменен

en: Use this text block
bg: Да се използва този текстов блок

en: Used for comparing different revisions of files.
bg: Използва се при сравняване на различни ревизии на файловете.

en: Used to resolve conflicted files.
bg: Използва се при разрешаване на конфликти.

en: User cancelled
bg: Отменено от потребителя

en: Username:
bg: Потребителско име:

en: Valid command line options are:
    /base:<path to base file>
    /theirs:<path to their file>
    /yours:<path to your file>
    /merged:<path to resulting merged file>
    /diff:<path to unified diff file>
    /patchpath:<path to folder>
bg: Валидни опции за командния ред са:
    /base:<път до базовия файл>
    /theirs:<път до "техния" файл>
    /yours:<път до Вашия файл>
    /merged:<път до крайния, слят файл>
    /diff:<път до Unified Diff файл>
    /patchpath:<път до папка>

en: Value
bg: Стойност

en: Version
bg: Версия

en: Viewer program for GNU diff files (patch files).
bg: Програма за разглеждане на GNU diff файлове (файлове с кръпки).

en: Visit our website
bg: Посетете нашия сайт

en: Whitespace diff
bg: Сравняване на празни символи

en: Whitespaces
bg: &Празни символи

en: Working copy relocated to
    %s
bg: Работното копие бе преместено в
    %s

en: Yes
bg: Да

en: Yes to all
bg: Да за всички

en: You already have the most current version installed.
bg: Вие вече имате инсталирана най-новата версия.

en: You are creating a repository on a network share.
    This is safe, but once the repository is created you must access it by some other means.
    Accessing a repository via file:/// on a network share may corrupt your data!
    Create the repository anyway?
bg: Вие създавате хранилище на мрежово устройство.
    Това е безопасно, но след като е създадено хранилището, ще трябва да го използвате по друг начин.
    Използване на  хранилище чрез file:/// на мрежово устройство може да повреди данните Ви!
    Желаете ли да бъде създадено хранилището?

en: You are trying to access a repository via file:/// on
    a shared network drive.
    This could lead to severe repository corruption!
    Do you really want to do that?
bg: Опитвате се да достигнете до хранилище, като използвате file:/// на
    a споделено мрежово устройство.
    Това може да доведе до сериозни повреди в хранилището!
    Сигурни ли сте, че искате това?

en: You selected an unversioned file.
    The file will be added to version control when you commit.
bg: Избрали сте неконтролиран файл.
    Файлът ще бъде добавен за контролиране преди да бъде поверен.

en: Your File:
bg: Вашият файл:

en: Your working copy appears to be on a <b>tag</b> path!
    You should first switch to a branch or the main trunk before committing.
bg: Вашето работно копие изглежда да е в пътя на <b>етикет</b>!
    Ще трябва да превключите към някое разклонение или към основното течение преди поверяване.

en: added
bg: добавени

en: an unnamed file
bg: неименован файл

en: and support the developers
bg: и подпомогнете разработчиците

en: cleaning up
bg: почистване

en: conflicted
bg: конфликтни

en: current version is:
bg: текущата версия е:

en: current version is: %s
bg: текущата версия е: %s

en: deleted
bg: изтрити

en: exported
    %s
    to
    %s
bg: експортирани
    %s
    в
    %s

en: exporting %s to
bg: експортиране на  %s към

en: external
bg: външни

en: ignored
bg: игнорирани

en: incomplete
bg: недовършени

en: locked
bg: блокирани

en: merged
bg: сляти

en: missing
bg: липсващи

en: modified
bg: променени

en: no description for this command is available
bg: не е налично описание за тази команда

en: non-versioned
bg: неконтролирани

en: normal
bg: нормални

en: obstructed
bg: задръстени

en: pixels
bg: точки

en: re&cursive
bg: &рекурсивно

en: replaced
bg: заменени

en: save authentication
bg: съхраняване на легитимация

en: svn:eol-style
    One of 'native', 'LF', 'CR', 'CRLF'.
bg: svn:eol-style
    Едно от 'native', 'LF', 'CR', 'CRLF'.

en: svn:executable
    If present, make the file executable. This property cannot be set on a directory. A non-recursive attempt will fail, and a recursive attempt will set the property only on the file children of the directory.
bg: svn:executable
    Ако е налично, прави файла изпълним. Това свойство не може да се приложи върху директория. Опит за нерекурсивно прилагане ще пропадне, опит за рекурсивно прилагане ще установи това свойство само на децата на директорията.

en: svn:externals
    A newline separated list of module specifiers, each of which consists of a relative directory path, optional revision flags, and an URL. For example
    foo		http://example.com/repos/zig
    foo/bar -r 1234	http://example.com/repos/zag
bg: svn:externals
    Списък, с разделител нов ред, от спецификатори на модули, като всеки се състои от относителен път на директория, незадължителни флагове на ревизия, и URL. Например
    foo		http://example.com/repos/zig
    foo/bar -r 1234	http://example.com/repos/zag

en: svn:ignore
    A newline separated list of file patterns to ignore.
bg: svn:ignore
    Списък, с разделител нов ред, от шаблони за имена на файлове за игнориране.

en: svn:keywords
    Keywords to be expanded. Valid keywords are:
    URL, HeadURL			The URL for the head version of the object.
    Author, LastChangedBy		The last person to modify the file.
    Date, LastChangedDate		The date/time the object was last modified.
    Rev, LastChangedRevision	The last revision the object changed.
    Id				A compressed summary of the previous 4 keywords.
bg: svn:keywords
    Ключови думи за подробно изписване. Валидните ключови думи са:
    URL, HeadURL			URL за главната версия на обект.
    Author, LastChangedBy		Името на последният, който е променял файла.
    Date, LastChangedDate		Дата/час на последната промяна на файла.
    Rev, LastChangedRevision	Номер на последната ревизия, при която обекта е променян.
    Id				Резюме на предните четири ключови думи.

en: svn:mime-type
    The mimetype of the file. Used to determine whether to merge the file, and how to serve it from Apache. A mimetype beginning with 'text/' (or an absent mimetype) is treated as text. Anything else is treated as binary.
bg: svn:mime-type
    MIME типът на файл. Използва се за приложимост на автоматичното сливане за файла, а също и как да се покаже от Apache. Ако MIME типът започва с 'text/' (или при липсващ MIME тип), файлът се третира като текстов. Всичко друго се третира като двоична информация.

en: to %s
bg: към %s

en: your version is:
bg: Вашата версия е:

en: your version is: %d.%d.%d.%d
bg: Вашата версия е: %d.%d.%d.%d
