TortoiseSVN - en to sr translation catalogue (1966 entries)

note: Resource IDs: (1262)
en: # authors shown individually:
sr: # аутори приказани појединачно:

note: Resource IDs: (357)
en: %.2f MBytes transferred
sr: %.2f МБајта пренето

note: Resource IDs: (357)
en: %.2f kBytes/s
sr: %.2f кБајта/с

note: Resource IDs: (3868)
en: %1 contained an unexpected object.
sr: %1 је садржао неочекивани објекат.

note: Resource IDs: (3867)
en: %1 contains an incorrect path.
sr: %1 садрже некоректну путања.

note: Resource IDs: (3868)
en: %1 contains an incorrect schema.
sr: %1 садрже некоректну шему.

note: Resource IDs: (3868)
en: %1 has a bad format.
sr: %1 има неисправан формат.

note: Resource IDs: (3867)
en: %1 was not found.
sr: %1 није нађен.

note: Resource IDs: (3860)
en: %1: %2
    Continue running script?
sr: %1: %2
    Наставити извршење скрипта?

note: Resource IDs: (3859)
en: %1
    Cannot find this file.
    Verify that the correct path and file name are given.
sr: %1
    Не може наћи тај фајл.
    Проверити да је коректна путања и да је име фајла дато.

note: Resource IDs: (357)
en: %I64d Bytes transferred
sr: %I64d Бајта пренето

note: Resource IDs: (357)
en: %I64d kBytes transferred
sr: %I64d кБајта пренето

note: Resource IDs: (169)
en: %d files selected, %d files total
sr: %d фајла означено, %d укупно фајл

note: Resource IDs: (246)
en: %d most active author(s) with at least %d commits each (%d %%)
sr: %d најактивнији(х) аутор(а) са најмање %d  урезивања сваки (%d %%)

note: Resource IDs: (357)
en: %ld Bytes/s
sr: %ld Бајта/с

note: Resource IDs: (226)
en: %ld minute(s) and %ld second(s)
sr: %ld минут(а) и %ld секунд(е)

note: Resource IDs: (7)
en: %ld of %ld
sr: %ld од %ld

note: Resource IDs: (563)
en: %ld paths
sr: %ld путање

note: Resource IDs: (93)
en: %s (offline)
sr: %s (искључен)

note: Resource IDs: (115)
en: %s (offline) - %s
sr: %s (искључен) - %s

note: Resource IDs: (226)
en: %s - at revision: %d
sr: %s - у ревизији: %d

note: Resource IDs: (151)
en: %s : Remote file
sr: %s : Удаљен фајл

note: Resource IDs: (151)
en: %s : Working Base
sr: %s : Радна основа

note: Resource IDs: (151)
en: %s : Working Base, Revision %ld
sr: %s : Радна Основа, Ревизија %ld

note: Resource IDs: (151)
en: %s : Working Copy
sr: %s : Радна копија

note: Resource IDs: (226)
en: %s in %s
sr: %s у %s

note: Resource IDs: (357)
en: %s, at %s
sr: %s, на %s

note: Resource IDs: (609)
en: %s, but it already exists unversioned locally.
sr: %s, али то већ постоји неверзионисано локално.

note: Resource IDs: (609)
en: %s, but it is missing locally.
sr: %s, али то недостаје локално.

note: Resource IDs: (609)
en: %s, but it was already added locally.
sr: %s, али то је већ додато локално.

note: Resource IDs: (609)
en: %s, but it was deleted locally.
sr: %s, али то је већ обрисано локално.

note: Resource IDs: (609)
en: %s, but it was obstructed in the working copy.
sr: %s, али то је спречено у радној копији.

note: Resource IDs: (609)
en: %s, but the local file was already edited.
sr: %s, али локални фајл је већ уређен.

note: Resource IDs: (145)
en: %s\Export (%d) of %s
sr: %s\Извоз (%d) од %s

note: Resource IDs: (145)
en: %s\Export of %s
sr: %s\Извоз  %s

note: Resource IDs: (145)
en: %s
    Do you want to remove it anyway?
sr: %s
    Да ли ипак желите да га свакако уклоните?

note: Resource IDs: (69)
en: %s
    is a directory, not a file!
    TortoiseMerge can't diff directories.
sr: %s
    је именик, није фајл!
    ТортоисеМерге не може упоређивати именике.

note: Resource IDs: (57664)
en: &About TortoiseMerge...
sr: &Опис програма ТортоисеМерге...

note: Resource IDs: (16920)
en: &Activate
sr: &Активирај

note: Resource IDs: (17075)
en: &Add >>
sr: &Додај >>

note: Resource IDs: (1064)
en: &Add or Remove Buttons
sr: &Додај или избаци дугмиће

note: Resource IDs: (8, 1098)
en: &Add...
sr: &Додај...

note: Resource IDs: (1090, 1093)
en: &Advanced...
sr: &Напредно...

note: Resource IDs: (1471)
en: &Allow ambiguous URLs
sr: &Дозволи вишезначне УРЛ-ове

note: Resource IDs: (65535)
en: &Application Look
sr: &Изглед апликације

note: Resource IDs: (1013)
en: &Apply unified diff
sr: &Примени обједињене разлике

note: Resource IDs: (32852)
en: &Aqua Style
sr: &Водени стил

note: Resource IDs: (65535)
en: &Arguments:
sr: &Аргументи:

note: Resource IDs: (16645)
en: &Assign
sr: &Означи

note: Resource IDs: (16633)
en: &Associate double-click event with:
sr: &Придружи двоструки  клик догађај са:

note: Resource IDs: (1066)
en: &Auto Hide
sr: &Аутоматско сакривање

note: Resource IDs: (65535)
en: &Autoclose:
sr: &Аутозатварање:

note: Resource IDs: (1015)
en: &Backup original file
sr: &Направи сигурносну копију оригиналног фајла

note: Resource IDs: (114)
en: &Blame changes
sr: &Кривац промена

note: Resource IDs: (32782)
en: &Blame previous revision
sr: &Кривац претходне ревизије

note: Resource IDs: (114, 322)
en: &Blame revisions
sr: &Кривац ревизије

note: Resource IDs: (13)
en: &Blame...
sr: &Окривити...

note: Resource IDs: (32849)
en: &Blue Style
sr: &Плави стил

note: Resource IDs: (65535)
en: &Blue:
sr: &Плави

note: Resource IDs: (65535)
en: &Branches
sr: &Гране

note: Resource IDs: (138)
en: &Browse repository
sr: &Претражи спремиште

note: Resource IDs: (1001, 1009)
en: &Browse...
sr: &Претражи...

note: Resource IDs: (16913)
en: &Button Appearance...
sr: &Изглед дугмета...

note: Resource IDs: (65535)
en: &Button text:
sr: &Текст дугмета:

note: Resource IDs: (1051)
en: &CD-ROM
sr: &ЦД-РОМ

note: Resource IDs: (65535)
en: &Categories:
sr: &Категорије:

note: Resource IDs: (65535)
en: &Category:
sr: &Категорија:

note: Resource IDs: (65535)
en: &Choose commands from:
sr: &Изабери команде од:

note: Resource IDs: (8)
en: &Clean up
sr: &Очисти

note: Resource IDs: (58112)
en: &Close
sr: &Затвори

note: Resource IDs: (16922)
en: &Close Window(s)
sr: &Затвори прозор(е)

note: Resource IDs: (32785)
en: &Color age of lines
sr: &Боја линија

note: Resource IDs: (65535)
en: &Command:
sr: &Команда:

note: Resource IDs: (8)
en: &Commit...
sr: &Урежи...

note: Resource IDs: (101)
en: &Compare URLs
sr: &Упореди УРЛове

note: Resource IDs: (76, 274, 32783)
en: &Compare revisions
sr: &Упореди ревизије

note: Resource IDs: (1019)
en: &Compare whitespaces
sr: &Упореди размаке

note: Resource IDs: (1239)
en: &Configure
sr: &Конфигуриши

note: Resource IDs: (1227)
en: &Contact the repository on startup
sr: &Споији се са спремиштем приликом покретања

note: Resource IDs: (1073)
en: &Convert files when diffing against BASE
sr: &Преправи фајлове када се разликују од БАЗЕ

note: Resource IDs: (501, 1367, 1471, 57634)
en: &Copy
sr: &Копирај

note: Resource IDs: (16911)
en: &Copy Button Image
sr: &Копирај слику дугмета

note: Resource IDs: (32776)
en: &Copy log message to clipboard
sr: &Копирај поруку дневника у клипборд

note: Resource IDs: (65535)
en: &Copy to clipboard
sr: &Копирај у клипборд

note: Resource IDs: (101)
en: &Copy to...
sr: &Копирај у...

note: Resource IDs: (1097)
en: &Custom
sr: &Прилагођено

note: Resource IDs: (1485)
en: &Days of inactivity until small caches get removed
sr: &Дани неактивности пре него се мали кешеви уклоне

note: Resource IDs: (1269)
en: &Default
sr: &Уобичајено

note: Resource IDs: (11, 1382, 16617, 16912)
en: &Delete
sr: &Бриши

note: Resource IDs: (17)
en: &Delete (keep local)
sr: &Бриши (сачувај локално)

note: Resource IDs: (101)
en: &Delete...
sr: &Бриши

note: Resource IDs: (12)
en: &Diff
sr: &Разл

note: Resource IDs: (17)
en: &Diff with URL
sr: &Дифф са УРЛ

note: Resource IDs: (14)
en: &Diff with previous version
sr: &Дифф са претходном верзијом

note: Resource IDs: (1066)
en: &Docking
sr: &Углављивање

note: Resource IDs: (2)
en: &Don't go offline
sr: &Не искључуј

note: Resource IDs: (1031, 65535)
en: &Edit
sr: &Уреди

note: Resource IDs: (12)
en: &Edit conflicts
sr: &Уреди сукоб

note: Resource IDs: (1099, 1282, 16510)
en: &Edit...
sr: &Уреди...

note: Resource IDs: (1023)
en: &Enable Proxy Server
sr: &Омогући прокси сервер

note: Resource IDs: (1434)
en: &Enable log caching
sr: &Омогући смештање дневника у кеш

note: Resource IDs: (1213)
en: &Enter a message describing why you are locking the file(s).
sr: &Унети поруку која описује зашто закључавате фајл(ове)

note: Resource IDs: (32782)
en: &Exit
sr: &Излаз

note: Resource IDs: (323)
en: &Export selection to...
sr: &Извези избор у...

note: Resource IDs: (1092, 1094, 1095)
en: &External
sr: &Спољашњи

note: Resource IDs: (65535)
en: &File
sr: &Фајл

note: Resource IDs: (32809)
en: &Filter
sr: &Филтер

note: Resource IDs: (1, 57636)
en: &Find
sr: &Нађи

note: Resource IDs: (32771)
en: &Find...
sr: &Нађи...

note: Resource IDs: (32778)
en: &Fit Images in window
sr: &Уклопи слику у прозор

note: Resource IDs: (1050)
en: &Fixed drives
sr: &Уграђени дискови

note: Resource IDs: (1065)
en: &Floating
sr: &Лебдећи

note: Resource IDs: (65535)
en: &Font for log messages:
sr: &Фонт за поруке дневника:

note: Resource IDs: (65535)
en: &Font:
sr: &Фонт:

note: Resource IDs: (501, 65535)
en: &From URL:
sr: &Из УРЛ:

note: Resource IDs: (1259)
en: &From WC at URL:
sr: &Из РК у УРЛ:

note: Resource IDs: (65535)
en: &From revision
sr: &Од ревизије

note: Resource IDs: (32779)
en: &Go To Line...
sr: &Иди на линију...

note: Resource IDs: (65535)
en: &Green:
sr: &Зелена:

note: Resource IDs: (32799)
en: &Group by branch
sr: &Групиши по грани

note: Resource IDs: (1032, 1115)
en: &HEAD Revision
sr: &ГЛАВНА Ревизија

note: Resource IDs: (1019, 1032, 1034)
en: &HEAD revision
sr: &ГЛАВНА ревизија

note: Resource IDs: (1182)
en: &HEAD revision in the repository
sr: &ГЛАВНА ревизија у спремишту

note: Resource IDs: (12, 32781, 57670, 65535)
en: &Help
sr: &Помоћ

note: Resource IDs: (57670)
en: &Help Topics
sr: &Теме помоћи

note: Resource IDs: (1066, 3842)
en: &Hide
sr: &Сакри

note: Resource IDs: (1170)
en: &Icon Set:
sr: &Скуп икона

note: Resource IDs: (15)
en: &Ignore %d items by name
sr: &Занемари %d ставки по имену

note: Resource IDs: (1021)
en: &Ignore whitespace changes
sr: &Занемари промене размака

note: Resource IDs: (16914)
en: &Image
sr: &Слика

note: Resource IDs: (32790)
en: &Image Info
sr: &Информације о слици

note: Resource IDs: (16505)
en: &Image only
sr: &Само слика

note: Resource IDs: (9, 1461)
en: &Import...
sr: &Увоз...

note: Resource IDs: (1480)
en: &Include merge info
sr: &Укључи стопљене ревизије

note: Resource IDs: (65535)
en: &Initial directory:
sr: &Почетни именик:

note: Resource IDs: (32825)
en: &Inline diff word-wise
sr: &Дифф унутар линије у односу на речи

note: Resource IDs: (275)
en: &Join all
sr: &Споји све

note: Resource IDs: (275)
en: &Join with sub-trees
sr: &Споји са под-стаблом

note: Resource IDs: (1016)
en: &Jump to first difference when loading
sr: &Скочи на прву разлику при учитавању

note: Resource IDs: (65535)
en: &Language:
sr: &Језик:

note: Resource IDs: (16653)
en: &Large Icons
sr: &Велике иконе

note: Resource IDs: (1065)
en: &Limit search to modified lines
sr: &Ограничено тражење у измењеним линијама

note: Resource IDs: (32797)
en: &Link image positions
sr: &Споји позиције слике

note: Resource IDs: (1172)
en: &List View
sr: &Преглед листе

note: Resource IDs: (1309)
en: &Load...
sr: &Напуни...

note: Resource IDs: (65535)
en: &Lum:
sr: &Лум

note: Resource IDs: (1282)
en: &Manually edit property
sr: &Мануално уређене особине

note: Resource IDs: (1486)
en: &Maximum size [kByte] of a removed inactive cache
sr: &Максимална величина [кБајт] уклоњеног неактивног кеша

note: Resource IDs: (16543)
en: &Menu animations:
sr: &Анимација менија

note: Resource IDs: (16921)
en: &Menu contents:
sr: &Садржај менија

note: Resource IDs: (1)
en: &Merge
sr: &Сједини

note: Resource IDs: (32786)
en: &Merge paths
sr: &Путања сједињавања

note: Resource IDs: (9)
en: &Merge...
sr: &Сједини...

note: Resource IDs: (1012)
en: &Merging
sr: &Сједињавање

note: Resource IDs: (16925)
en: &Minimize
sr: &Умањи

note: Resource IDs: (1493)
en: &Modify color for tag copies
sr: &Измени боју за копије значки

note: Resource IDs: (1492)
en: &Modify color for trunk copies
sr: &Измени боју за копију дебла

note: Resource IDs: (65535)
en: &Navigate
sr: &Навигација

note: Resource IDs: (1049)
en: &Network drives
sr: &Мрежни дискови

note: Resource IDs: (65535)
en: &New
sr: &Нов

note: Resource IDs: (1310, 16509, 16615)
en: &New...
sr: &Нов...

note: Resource IDs: (115, 1208)
en: &Next %ld
sr: &Следећи %ld

note: Resource IDs: (332)
en: &Next >
sr: &Следећи >

note: Resource IDs: (32779)
en: &Next Difference
sr: &Следећа разлика

note: Resource IDs: (58114)
en: &Next Page
sr: &Следећа страна

note: Resource IDs: (16632)
en: &No double-click event
sr: &Без двоструки-клик догађаја

note: Resource IDs: (1)
en: &OK
sr: &Прихвати

note: Resource IDs: (1)
en: &Offline for now
sr: &Искључи за сада

note: Resource IDs: (3845)
en: &One Page
sr: &Једна страна

note: Resource IDs: (101, 113, 32773, 57601)
en: &Open
sr: &Отвори

note: Resource IDs: (1382)
en: &Options
sr: &Опције

note: Resource IDs: (32772)
en: &Overlap images
sr: &Преклопи слике

note: Resource IDs: (1411, 65535)
en: &Password:
sr: &Лозинка

note: Resource IDs: (15, 376, 501)
en: &Paste
sr: &Налепи

note: Resource IDs: (1382)
en: &Permanently offline
sr: &Стално искључен

note: Resource IDs: (1414)
en: &Port:
sr: &Капија

note: Resource IDs: (1489)
en: &Power user defaults
sr: &Главни корисник уобичајено

note: Resource IDs: (32780)
en: &Previous Difference
sr: &Претходне разлике

note: Resource IDs: (1069)
en: &Print Preview
sr: &Штампај преглед

note: Resource IDs: (58116)
en: &Print...
sr: &Штампај...

note: Resource IDs: (11021)
en: &Properties...
sr: &Особине...

note: Resource IDs: (1246)
en: &Recent messages
sr: &Недавне поруке

note: Resource IDs: (65535)
en: &Red:
sr: &Црвен

note: Resource IDs: (376)
en: &Redo
sr: &Понови

note: Resource IDs: (1382)
en: &Refresh
sr: &Освежи

note: Resource IDs: (1100, 1285, 16646)
en: &Remove
sr: &Уклони

note: Resource IDs: (101)
en: &Rename
sr: &Преименуј

note: Resource IDs: (1316)
en: &Reopen commit and branch/tag dialog after a commit failed
sr: &Реотварање спремања и грана/ознака дијалог после грешке при урезивању

note: Resource IDs: (13)
en: &Repo-browser
sr: &Репо-претраживач

note: Resource IDs: (16613, 16624)
en: &Reset
sr: &Подешавање

note: Resource IDs: (1019)
en: &Reset Toolbar
sr: & Подешавање алатпулта

note: Resource IDs: (16657)
en: &Reset my usage data
sr: &Подеси и моје податке за коришћење

note: Resource IDs: (16910)
en: &Reset to Default
sr: &Подесии уобичајене вредности

note: Resource IDs: (1382)
en: &Resolve using local property
sr: &Реши користећи локалне особине

note: Resource IDs: (1488)
en: &Restore defaults
sr: В&рати уобичајено

note: Resource IDs: (114)
en: &Revert changes from these revisions
sr: &Врати измене од ових ревизија

note: Resource IDs: (113)
en: &Revert changes from this revision
sr: &Врати измене од ове ревизије

note: Resource IDs: (1033, 1035, 1116)
en: &Revision
sr: &Ревизија

note: Resource IDs: (65535)
en: &SSH client:
sr: &ССХ клијент

note: Resource IDs: (65535)
en: &Sat:
sr: &Сат

note: Resource IDs: (16921, 57603)
en: &Save
sr: &Сачувај

note: Resource IDs: (1023)
en: &Save authentication
sr: &Ауторизација чувања

note: Resource IDs: (272, 32771, 32806)
en: &Save graph as...
sr: &Сачувај граф као...

note: Resource IDs: (322)
en: &Save list of selected files to...
sr: &Сачувај лист изабраних фајлова у...

note: Resource IDs: (1308)
en: &Save...
sr: &Сачувај...

note: Resource IDs: (9)
en: &Settings
sr: &Подешавање

note: Resource IDs: (32815)
en: &Show HEAD revisions
sr: &Прикажи ГЛАВНЕ ревизије

note: Resource IDs: (65535)
en: &Show Menus for:
sr: &Прикажи меније за:

note: Resource IDs: (16612)
en: &Show text labels
sr: &Прикажи текстуалне ознаке

note: Resource IDs: (32851)
en: &Silver Style
sr: &Сребрни стил

note: Resource IDs: (1185)
en: &Specific revision in repository
sr: &Одређена ревизија у спремишту

note: Resource IDs: (16917)
en: &Start Group
sr: &Почетна група

note: Resource IDs: (59393)
en: &Status Bar
sr: &Статусна табла

note: Resource IDs: (1211)
en: &Steal the locks
sr: &Укради катанац

note: Resource IDs: (1130)
en: &Stop on copy/rename
sr: &Заустави на копирај/преименуј

note: Resource IDs: (1173)
en: &Symbol View
sr: &Преглед симбола

note: Resource IDs: (65535)
en: &Tab size:
sr: &Величина таба

note: Resource IDs: (1069)
en: &Tabbed Document
sr: &Документ са табовима

note: Resource IDs: (65535)
en: &Tags
sr: &Значке

note: Resource IDs: (1382)
en: &Test merge
sr: &Тест стапања

note: Resource IDs: (16915)
en: &Text
sr: &Текст

note: Resource IDs: (16506)
en: &Text only
sr: &Само текст

note: Resource IDs: (1438)
en: &Timeout in seconds before updating the HEAD revision
sr: &Кашњење у секундама пре обнављања ГЛАВНЕ ревизије

note: Resource IDs: (1222)
en: &Timeout in seconds to stop the auto-completion parsing
sr: &Кашњење у скундама да се заустави препознавања за аутокомплетирање

note: Resource IDs: (65535)
en: &To Revision
sr: &До ревизије

note: Resource IDs: (1384, 65535)
en: &To URL:
sr: &До УРЛ:

note: Resource IDs: (1305)
en: &To URL:
sr: &До УРЛ:

note: Resource IDs: (59392)
en: &Toolbar
sr: &Алатпулт

note: Resource IDs: (65535)
en: &Toolbar Name:
sr: &Име алатпулта:

note: Resource IDs: (65535)
en: &Toolbars:
sr: &Алатпулти:

note: Resource IDs: (1091, 1093, 1094)
en: &TortoiseMerge
sr: &ТортоисеМерге

note: Resource IDs: (9)
en: &TortoiseSVN
sr: &ТортоисеСВН

note: Resource IDs: (1096)
en: &TortoiseUDiff
sr: &ТортозУДиф

note: Resource IDs: (65535)
en: &Trunk
sr: &Дебла

note: Resource IDs: (3845)
en: &Two Page
sr: &Две стране

note: Resource IDs: (1058, 1376, 1394)
en: &URL of repository:
sr: &УРЛ спремишта:

note: Resource IDs: (1076)
en: &URL:
sr: &УРЛ:

note: Resource IDs: (376, 57643)
en: &Undo
sr: &Поништи

note: Resource IDs: (274, 32785)
en: &Unified diff
sr: &Обједињена разлика

note: Resource IDs: (1061)
en: &Unknown drives
sr: &Непознати дискови

note: Resource IDs: (8)
en: &Update
sr: &Ажурирај

note: Resource IDs: (76)
en: &Update item to revision
sr: &Ажурирај ставку према ревизији

note: Resource IDs: (11)
en: &Update to revision...
sr: &Ажурирај према ревизији...

note: Resource IDs: (1184)
en: &Use auto-completion of file paths and keywords
sr: &Користи аутокомплетирање фајл путања и кључних речи

note: Resource IDs: (1005, 1410, 65535)
en: &Username:
sr: &Коеисничкоиме:

note: Resource IDs: (65535)
en: &View
sr: &Преглед

note: Resource IDs: (65535)
en: &View:
sr: &Преглед:

note: Resource IDs: (32774)
en: &Whitespaces
sr: &Размаци

note: Resource IDs: (1066)
en: &Whole word
sr: &Цела реч

note: Resource IDs: (1183)
en: &Working copy
sr: &Радна копија

note: Resource IDs: (338)
en: 'skip ranges' are used to mark revision ranges that have not been cached yet
sr: 'прескочи распон' се користи за означавање распона ревизија које још нису кеширане

note: Resource IDs: (17, 564)
en: (binary value)
sr: (бинарна вредност)

note: Resource IDs: (208)
en: (multiple targets selected)
sr: (изабрани вишеструки циљеви)

note: Resource IDs: (213)
en: (no changelist)
sr: (нема листе измена)

note: Resource IDs: (314)
en: (no line number)
sr: (нема бројева линија)

note: Resource IDs: (214)
en: (no value)
sr: (нема вредности)

note: Resource IDs: (314)
en: (not found)
sr: (није нађено)

note: Resource IDs: (208)
en: (property change only)
sr: (само измењене особине)

note: Resource IDs: (245)
en: (unknown)
sr: (непознат)

note: Resource IDs: (151)
en: : Revision %d
sr: :Ревизија %d

note: Resource IDs: (151)
en: : working base
sr: : радна основа

note: Resource IDs: (151)
en: : working copy
sr: : радна копија

note: Resource IDs: (332)
en: < &Back
sr: < &Назад

note: Resource IDs: (145)
en: <b>TortoiseSVN</b> is a shell extension.
    That means it is integrated into the Windows explorer.
    To use <b>TortoiseSVN</b> please open the explorer and right-click on any folder you like
    to bring up the context menu where you will find all <b>TortoiseSVN</b> commands.
    And <u>read the manual!</u>
sr: <b>ТортоисеСВН</b>је проширење програмске шкољке.
    То значи да је интегрисан у  Windows explorer.
    Да бисте користили <b>ТортоисеСВН</b>молим вас отворите претраживач и кликните десним тастером на жељени именик
    да бисте добили конекстни мени где ћете наћи све <b>ТортозСВН</b> команде.
    И <u>прочитајте упутство!</u>

note: Resource IDs: (579)
en: A list of user defined properties for files to show in the combo box
sr: Листа особина  које је дефинисао корисник за фајлове за приказивање у комбо боксу

note: Resource IDs: (579)
en: A list of user defined properties for folders to show in the combo box
sr: Листа особина  које је дефинисао корисник за именике за приказивање у комбо боксу

note: Resource IDs: (201)
en: A newer version is available. Please go to http://tortoisesvn.tigris.org and download the current version! Click _here_ to go directly to our website.
sr: Нова верзија је доступна.Молим идите на   http://tortoisesvn.tigris.org и пренесите текућу верзију! Кликните овде да бисте отишли директно на вебсајт.

note: Resource IDs: (195)
en: A newline separated list of paths for which icon overlays are shown.
    If you add an '*' char at the end of a path, then all files and subdirs inside that path are included too.
sr: Листа путања раздвојених са новред за које је приказано преклапање икона.
    Ако додате '*' карактер на крај путање, онда сви именици и подименици унутар путање су такође укључени.

note: Resource IDs: (197)
en: A newline separated list of paths for which no context menu is shown.
    If you add an '*' char at the end of a path, then all files and subdirs inside that path are excluded too.
    An empty list will allow the context menu on all paths.
sr: Листа путања раздвојених са новред за које није приказан контекст мени.
    Ако додате '*' карактер на крај путање, онда сви именици и подименици унутар путање су такође искључени.
    Празна листа ће дозволити контекст мени на свим путањама.

note: Resource IDs: (194)
en: A newline separated list of paths for which no icon overlays are shown.
    If you add an '*' char at the end of a path, then all files and subdirs inside that path are excluded too.
    An empty list will allow overlays on all paths.
sr: Листа путања раздвојених са новред за које је приказано преклапање икона.
    Ако додате '*' карактер на крај путање, онда сви именици и подименици унутар путање су такође укључени.
    Празна листа ће дозволити преклапање на свим путањама.

note: Resource IDs: (3843)
en: A required resource was unavailable.
sr: Тражени ресурс је недоступан.

note: Resource IDs: (79)
en: A viewer program for GNU diff files (patch files).
    If you don't have one use NotePad.
sr: Програм за преглед ГНУ дифф фајлова (фајлови закрпа)
    Ако немате такав, користите НотеПад.

note: Resource IDs: (9)
en: A&bout
sr: О &програму

note: Resource IDs: (101)
en: A&dd folder...
sr: Д&одај именик...

note: Resource IDs: (73)
en: Abort
sr: Прекини

note: Resource IDs: (1465)
en: Abort &Merge
sr: Прекид &Спајање

note: Resource IDs: (136)
en: About TortoiseMerge
sr: Опис програма ТортоисеМерге

note: Resource IDs: (129)
en: About TortoiseSVN
sr: Опис програма ТортоазСВН

note: Resource IDs: (82)
en: Accept once
sr: Прихвати једном

note: Resource IDs: (82)
en: Accept permanently
sr: Прихвати стално

note: Resource IDs: (3867)
en: Access to %1 was denied.
sr: Приступ ка %1 је забрањен

note: Resource IDs: (77, 319)
en: Action
sr: Акција

note: Resource IDs: (65535)
en: Action log
sr: Дневник акција

note: Resource IDs: (117)
en: Actions
sr: Акције

note: Resource IDs: (3826)
en: Activate Task List
sr: Активирај листу задатака

note: Resource IDs: (1066)
en: Active Files
sr: Активни фајл

note: Resource IDs: (3865)
en: ActiveX objects cannot be saved while exiting Windows!
    Discard all changes to %1?
sr: ActiveX објекат не може бити сачуван при изласку из Windows!
    Одбаци све промене на %1?

note: Resource IDs: (155, 209, 229)
en: Add
sr: Додај

note: Resource IDs: (101)
en: Add &file...
sr: Додај &фајл...

note: Resource IDs: (376)
en: Add '%s' to dictionary
sr: Додај '%s' у речник

note: Resource IDs: (16)
en: Add (as replacement)...
sr: Додај (као замену)...

note: Resource IDs: (77)
en: Add - TortoiseSVN
sr: Додај - ТортоисеСВН

note: Resource IDs: (563)
en: Add Properties
sr: Додај особине

note: Resource IDs: (110)
en: Add extension specific diff program
sr: Додај дифф програм завистан од екстензија

note: Resource IDs: (110)
en: Add extension specific merge program
sr: Додај програм за спајање завистан од екстензије

note: Resource IDs: (89)
en: Add the item anyway
sr: Додај ставку било где

note: Resource IDs: (613)
en: Add to %1
sr: Додај у %1

note: Resource IDs: (13)
en: Add to &ignore list
sr: Додај у листу за &занемаривање

note: Resource IDs: (1068)
en: Add to Quick Access Toolbar
sr: Додај у алатпулт за брзи приступ

note: Resource IDs: (209, 1279)
en: Add...
sr: Додај...

note: Resource IDs: (171)
en: Add/Edit Extension Specific Diff/Merge Program
sr: Додај/Уреди завистан од екстензије програм за разлике/спајање

note: Resource IDs: (73, 264, 65535)
en: Added
sr: Додат

note: Resource IDs: (126)
en: Added a file remotely
sr: Фајл додат даљински

note: Resource IDs: (126)
en: Added a folder remotely
sr: Додат именик даљински

note: Resource IDs: (126)
en: Added items remotely
sr: Додана ставка даљински

note: Resource IDs: (65535)
en: Added node
sr: Додат чвор

note: Resource IDs: (145)
en: Added the file pattern(s)
    %s
    to the ignore list.
sr: Додат фајл модел(и)
    %s
    на листу за занемаривање.

note: Resource IDs: (263)
en: Adding
sr: Додавање

note: Resource IDs: (582)
en: Adds a new property
sr: Додај нове особине

note: Resource IDs: (9)
en: Adds file(s) to Subversion control
sr: Додавање фајла/ова под контролу Субверзије

note: Resource IDs: (13)
en: Adds the selected file(s) or the filemask to the 'ignore' list
sr: Додаје означен(е) фајл(ове) или маску фајла у листу 'занемарених'

note: Resource IDs: (2049)
en: Adjust the settings
    Settings
sr: Среди подешавање
    Подешавање

note: Resource IDs: (170)
en: Advanced Diff/Merge Settings
sr: Напредно подешавање за израду разлика/спајања

note: Resource IDs: (110)
en: Advanced diff settings
sr: Напредно подешавање разлика

note: Resource IDs: (110)
en: Advanced merge settings
sr: Напредно подешавање спајања

note: Resource IDs: (65535)
en: Age
sr: Доба

note: Resource IDs: (1007)
en: All Commands
sr: Све команде

note: Resource IDs: (3841)
en: All Files (*.*)
sr: Сви фајлови (*.*)

note: Resource IDs: (157)
en: All Files (*.*)|*.*||
sr: Сви фајлови (*.*)|*.*||

note: Resource IDs: (1008)
en: All your changes will be lost! Do you really want to reset all toolbars and menus?
sr: Све ваше измене биће изгубљене! Да ли заиста желите изменити све алатпулте и меније?

note: Resource IDs: (1008)
en: All your changes will be lost! Do you really want to reset the keyboard assignments?
sr: Све ваше измене биће изгубљене! Да ли заиста желите изменити ознаке тастатуре?

note: Resource IDs: (1008)
en: All your changes will be lost! Do you really want to reset the menu '%s'?
sr: Све ваше измене биће изгубљене! Да ли заиста желите изменити мени "%s"?

note: Resource IDs: (1007)
en: All your changes will be lost! Do you really want to reset the toolbar '%s'?
sr: Све ваше измене биће изгубљене! Да ли заиста желите изменити алатпулт '%s'?

note: Resource IDs: (1484)
en: Allow ambiguous &UUIDs
sr: Дозволи вишезначне &УУИДе

note: Resource IDs: (345)
en: Allow different repositories to use the same URL, e.g. http://localhost/myrepos/
sr: Дозволи да различита спремишта употребљавају исти УРЛ, напр. http://localhost/myrepos/

note: Resource IDs: (345)
en: Allow different repositories to use the same UUID, e.g. copied repositories
sr: Дозволи да различита спремишта употребљавају исти УУИД, нпр. копирана спремишта

note: Resource IDs: (197)
en: Always use the system locale settings to show times and dates
sr: Увек користи системска локална подешавања за приказ времена и датума

note: Resource IDs: (339)
en: Amount of memory required to load the cache
sr: Количина меморије потребна за учитавање кеша

note: Resource IDs: (78)
en: An external diff program used
    for comparing different revisions of files
    
    You can specify the following parameters to the path:
    %base : the base file
    %mine : the modified file
sr: Спољашњи програм за налажење разлика који се корист
    за поређење различитих ревизија фајовал.
    
    Можете одредити сљедеће параметре путање:
    %base: основни фајл
    %mine: измењени фајл

note: Resource IDs: (79)
en: An external merge program used
    to resolve conflicted files.
    
    You can specify the following parameters to the path:
    %merged : the conflicted file, where to save
    %theirs : the file as it is in the repository
    %mine : your own file, with your changes
    %base : the original file without your changes
sr: Спољашњи програм за спајање фајлова који се користи
    за решавање сукобљених фајлова.
    
    Можете одредити следеће параметре у путањи:
    %merged :сукобљен фајл, где ће бити снимљен
    %theirs : фајл какав је у спремишту
    %mune : властити фајл, с Вашим изменама
    %base : оригинални фајл без Ваших измена

note: Resource IDs: (3867)
en: An incorrect file handle was associated with %1.
sr: Неисправан показивач фајла био је придружен  %1.

note: Resource IDs: (3843)
en: An unknown error has occurred.
sr: Појавила се непозната грешка.

note: Resource IDs: (3867, 3868)
en: An unknown error occurred while accessing %1.
sr: Појавила се непозната грешка приликом приступа према %1.

note: Resource IDs: (63)
en: An unknown line type was found in line %d !
sr: Непознати тип линије је нађен у линији %d !

note: Resource IDs: (65535)
en: Application Frame Menus:
sr: Мени оквира апликације

note: Resource IDs: (14)
en: Applies a unified diff file to the working copy
sr: Користи обједињени фајл с разликама за измену радне копије

note: Resource IDs: (581)
en: Applies the properties recursively to all files/folders.
    bugtraq:, tsvn: and webviewer: properties are only applied to folders.
sr: Примењује особине рекурзивно на све фајлове/именике.
    bugtraq:, tsvn: and webviewer: особине се примењују само на именике.

note: Resource IDs: (13)
en: Apply &patch...
sr: Примена &закрпа...

note: Resource IDs: (345)
en: Apply 'Power User' defaults. Those will provide a smoother experience.
    You should know the meaning of all the settings above.
sr: Примените 'Главни Корисник' уобичајено. То ће омогућити гушење искуства.
    Треба да знате значење горњег подешавања.

note: Resource IDs: (1294)
en: Apply property recursively
sr: Примени особине понављајући

note: Resource IDs: (65535)
en: Apply unified diff
sr: Примена обједињених разл

note: Resource IDs: (145)
en: Are you sure you want to mark the conflicted file(s) as resolved?
sr: Јесте ли сигурни да желите означити фајл(е) у сукобу као решену(е)?

note: Resource IDs: (199)
en: Are you sure you want to remove the cache of the selected %d items?
sr: Јесте ли сигурни да желите уклонити кеш одабраних %d ставки?

note: Resource IDs: (79)
en: Are you sure you want to revert %d item(s)? You will lose <b>all</b> changes since the last update!
sr: Јесте ли сигурни да желите вратити на старо %d ставку(и)? Изгубићете <b>све</b> промене до задњег ажурирања!

note: Resource IDs: (32793)
en: Arrange &Vertical
sr: Уреди &усправно

note: Resource IDs: (199)
en: Ask user
sr: Питај корисника

note: Resource IDs: (264)
en: Assigned to changelist '%s'
sr: Означено у листи измена '%s'

note: Resource IDs: (16528)
en: Assigned to:
sr: Означено:

note: Resource IDs: (77)
en: At revision: %d
sr: У ревизији: %d

note: Resource IDs: (3843)
en: Attempted an unsupported operation.
sr: Покушана је неподржана операција.

note: Resource IDs: (3867, 3868)
en: Attempted to access %1 past its end.
sr: Покушај приступа %1 након њеног краја.

note: Resource IDs: (3868)
en: Attempted to read from the writing %1.
sr: Покушај читања из фајла за писање %1.

note: Resource IDs: (3868)
en: Attempted to write to the reading %1.
sr: Покушај писања у фајл за читања %1.

note: Resource IDs: (131, 160)
en: Authentication
sr: Ауторизација

note: Resource IDs: (1278)
en: Authentication data
sr: Ауторизациони податак

note: Resource IDs: (19, 76, 207)
en: Author
sr: Аутор

note: Resource IDs: (65535)
en: Author:                                    Stefan Kueng
sr: Аутор:                                    Стефан Куенг

note: Resource IDs: (116)
en: Authors
sr: Аутори

note: Resource IDs: (1265)
en: Authors case sensitive
sr: Аутори по азбучном реду

note: Resource IDs: (65535)
en: Authors:
sr: Аутори:

note: Resource IDs: (1003)
en: Auto Hide
sr: Аутоматско сакривање

note: Resource IDs: (1003)
en: Auto Hide All
sr: Аутоматско скривање свега

note: Resource IDs: (99)
en: Auto Rename
sr: Аутоматско преименовање

note: Resource IDs: (222)
en: Auto-close for local operations
sr: Аутоматско затварање за локалне операције

note: Resource IDs: (222)
en: Auto-close if no conflicts
sr: Аутоматско затварање ако нема сукоба

note: Resource IDs: (222)
en: Auto-close if no errors
sr: Аутоматско затварање ако нема грешака

note: Resource IDs: (222)
en: Auto-close if no merges, adds or deletes
sr: Аутоматско затварање ако нема спајања, додавања или брисања

note: Resource IDs: (195)
en: Auto-complete suggests words (usually class or member names)
    from the files that you have changed as you type a log message.
sr: За време уписа поруке дневника аутоматска допуна предлаже речи
    (обично имена класа или чланова) из фајл које сте промијенили.

note: Resource IDs: (438)
en: Automatic
sr: Аутоматски

note: Resource IDs: (1073)
en: Automatically check for &newer versions every week
sr: Аутоматски провери &новије верзије једном недељно

note: Resource IDs: (1157)
en: Average
sr: Просек

note: Resource IDs: (32850)
en: B&lack Style
sr: Ц&рни стил

note: Resource IDs: (1003, 1011)
en: B&rowse...
sr: П&ретражи...

note: Resource IDs: (1064)
en: Back
sr: < &Назад

note: Resource IDs: (246)
en: Bar Graph
sr: Стубасти дијаграм

note: Resource IDs: (65535)
en: Base file:
sr: Основни фајл:

note: Resource IDs: (3850)
en: Bitmap
    a bitmap
sr: Битмапа
    битмапа

note: Resource IDs: (114, 162)
en: Blame
sr: Кривац

note: Resource IDs: (132)
en: Blame - TortoiseSVN
sr: Кривац - ТортоисеСВН

note: Resource IDs: (13)
en: Blames each line of a file on an author
sr: Приказује ауторе криве за сваку поједину линију фајлова

note: Resource IDs: (32812)
en: Blend Alpha
sr: Бленд Алпха

note: Resource IDs: (83)
en: Both /logmsg and /logmsgfile were specified!
    Only one of those can be specified.
sr: И /логмсг и /логмсгфиле су наведени!
    Само једно од њих може бити наведено.

note: Resource IDs: (1007)
en: Br&owse...
sr: Пр&етражи...

note: Resource IDs: (115)
en: Branch / tag created successfully!
sr: Грана /знак успјешно направљено!

note: Resource IDs: (2052)
en: Branch at copy-from-rev even if there was no change in that revision
sr: Гранај на копирај-из-рев чак и ако није било промене у тој ревизији

note: Resource IDs: (9)
en: Branch/&tag...
sr: Грана/&знак...

note: Resource IDs: (16)
en: Break loc&k
sr: Уклони ка&танац

note: Resource IDs: (78)
en: Browse for the external diff program
sr: Потражи спољашњии дифф програм

note: Resource IDs: (1069)
en: Browse...
sr: Претражи...

note: Resource IDs: (1119)
en: Bug-&ID / Issue-Nr:
sr: &ИД бага / Бр. спорног питања:

note: Resource IDs: (116)
en: Bug-ID
sr: ИД бага

note: Resource IDs: (1119)
en: Bug-ID / Issue-Nr:
sr: ИД бага / Бр. спорног питања:

note: Resource IDs: (117)
en: Bug-IDs
sr: ИД-бага

note: Resource IDs: (16132)
en: Button Appearance
sr: Изглед дугмета

note: Resource IDs: (1215)
en: C&heck now
sr: П&ровери сада

note: Resource IDs: (1132)
en: C&heck repository
sr: &Претражи спремиште

note: Resource IDs: (275)
en: C&ollapse sub-trees
sr: С&ажети под-стабло

note: Resource IDs: (65535)
en: C&ommands:
sr: К&оманде:

note: Resource IDs: (77)
en: C&reate branch/tag from revision
sr: Н&аправи грану/знак из ревизије

note: Resource IDs: (101)
en: C&reate folder...
sr: Н&аправи именик...

note: Resource IDs: (65535)
en: C&urrent Keys:
sr: Т&екући тастери:

note: Resource IDs: (501)
en: C&ut
sr: И&сеци

note: Resource IDs: (3697)
en: CAP
sr: ЦАП

note: Resource IDs: (199)
en: Cache size [kB]
sr: Величина кеша [кБ]

note: Resource IDs: (1440)
en: Cached Repositories
sr: Спремишта у кешу

note: Resource IDs: (197)
en: Caches the log messages to speed up log fetching
sr: Смешта у кешу поруке дневника  како би убрзао довођење дневника

note: Resource IDs: (1127)
en: Can double-click in log list to compare with previous revision
sr: Омогући двоструки клик у листи дневника за поређење с претходном ревизијом

note: Resource IDs: (3865)
en: Can not activate a static ActiveX object.
sr: Не може се акитвирати статични АцтивеX објекат.

note: Resource IDs: (82)
en: Can't copy 
    %s
    to
    %s
sr: Не може се копирати 
    %s
    у
    %s

note: Resource IDs: (1001)
en: Can't copy bitmap image into the clipboard!
sr: Немогу копирати битмапа у клипборд!

note: Resource IDs: (1001)
en: Can't create a new image!
sr: Не може се креирати нова слика!

note: Resource IDs: (1001)
en: Can't customize menues!
sr: Ме могу се подесити менији!

note: Resource IDs: (1001)
en: Can't paste bitmap image from the clipboard!
sr: Не могу се залиепити битмапу слика из клипборда!

note: Resource IDs: (2, 73, 99, 332, 563, 1069)
en: Cancel
sr: Откажи

note: Resource IDs: (132)
en: Cancelling TortoiseSVN Blame...
sr: Отказивање ТортоисеСВН Кривца...

note: Resource IDs: (270)
en: Cancelling operation...
sr: Отказивање операције...

note: Resource IDs: (68)
en: Cannot show diff because of inconsistent newlines in the file.
sr: Не може се приказати дифф због неусклађених знакова за новред у фајлу.

note: Resource IDs: (16926)
en: Cascade
sr: Каскада

note: Resource IDs: (65535)
en: Cascaded context menu
sr: Каскадни конекстни мени

note: Resource IDs: (65535)
en: Cate&gories:
sr: Кате&горије:

note: Resource IDs: (82)
en: Certificate expired or not yet valid
sr: Сертификат је истекао или још није постао ваљан

note: Resource IDs: (82)
en: Certificate expired. Valid until: %s
sr: Сертификат је истекао. Вредео је до: %s

note: Resource IDs: (82)
en: Certificate not yet valid. Valid from: %s
sr: Сертификат још није важећи. Важи од: %s

note: Resource IDs: (157)
en: Certificates|*.p12;*.pkcs12;*.pfx|All|*.*||
sr: Сертификати|*.п12;*.пкцс12;*.пфx|Алл|*.*||

note: Resource IDs: (3825)
en: Change the window position
sr: Промени положај прозора

note: Resource IDs: (3825)
en: Change the window size
sr: Промени величину прозора

note: Resource IDs: (199)
en: Changed Files
sr: Измијењени фајлови

note: Resource IDs: (324)
en: Changed files between %s, %s and %s, %s
sr: Промјењени фајлови између %s, %s и %s, %s

note: Resource IDs: (163)
en: Changed files: %d
sr: Измијењени фајлови: %d

note: Resource IDs: (264)
en: Changelist %s moved
sr: Попис измена %s премештен:

note: Resource IDs: (65535)
en: Changelist:
sr: Попис измена:

note: Resource IDs: (1242)
en: Changes made (double-click on file for diff):
sr: Измењено (двоструки клик на фајл за разл):

note: Resource IDs: (8)
en: Chec&kout...
sr: Уне&си измењено...

note: Resource IDs: (3887)
en: Check
sr: Провери

note: Resource IDs: (174)
en: Check For Updates
sr: Провера за ажурирање

note: Resource IDs: (1031)
en: Check For Updates...
sr: Провера за ажурирање...

note: Resource IDs: (13)
en: Check for modi&fications
sr: Провери из&мене

note: Resource IDs: (65535)
en: Check for modifications
sr: Провера измена

note: Resource IDs: (9)
en: Check out a working copy from a repository
sr: Преузми радну копију из спремишта

note: Resource IDs: (95)
en: Check the files which you want to
    delete before importing.
sr: Провери фајлови које желите
    обрисати пре увоза.

note: Resource IDs: (251)
en: Check the path and/or URL you've entered.
sr: Провери путању и/или УРЛ који сте унели.

note: Resource IDs: (194)
en: Check those menu entries you want to appear in the top context menu instead of the TortoiseSVN submenu
sr: Означите оне ставке менија које желите да се појаве у главном садржају менија уместо у ТортоисеСВН подменију

note: Resource IDs: (80)
en: Check to use a less verbose date and time format in log messages
sr: Означите да користите сажетији приказ датума и времена у дневнику порука

note: Resource IDs: (2052)
en: Check working copy for modifications
sr: Провера радне копије за измене

note: Resource IDs: (65535)
en: Checking if a newer version of TortoiseSVN is available...
sr: Провера да ли је доступна новија верзија ТортоисеСВН...

note: Resource IDs: (133, 65535)
en: Checkout
sr: Преузимање

note: Resource IDs: (1074)
en: Checkout &directory:
sr: Преузми &именик:

note: Resource IDs: (77)
en: Checkout - TortoiseSVN
sr: Преузми - ТортоисеСВН

note: Resource IDs: (1377)
en: Checkout Depth
sr: Дубина преузимања

note: Resource IDs: (229)
en: Checkout from %s, revision %s, %s, %s
sr: Преузимање од %s, ревизија %s, %s, %s

note: Resource IDs: (65535)
en: Checksum:
sr: Сума провере:

note: Resource IDs: (1402)
en: Choose item:
sr: Изабери ставку:

note: Resource IDs: (65535)
en: Classification Patterns
sr: Класификација Модела

note: Resource IDs: (145)
en: Cleaning up
sr: Чишћење

note: Resource IDs: (146)
en: Cleaning up.
sr: Чишћење.

note: Resource IDs: (83)
en: Cleanup failed to process the following paths:
    %s
sr: Чишћење није успело на следећим путањама:
    %s

note: Resource IDs: (79)
en: Cleanup has successfully processed the following paths:
    %s
sr: Чишћење је успешно завршено на следећим путањама:
    %s

note: Resource IDs: (9)
en: Cleanup interrupted operations, locked files, ...
sr: Чисти прекинуте операције, закључај фајлове, ...

note: Resource IDs: (1273, 1275, 1276, 1279, 1281, 1427)
en: Clear
sr: Бриши

note: Resource IDs: (1057)
en: Clear Tool
    Clear
sr: Алат за чишћење
    Очисти

note: Resource IDs: (196)
en: Clears %ld URLs stored for %ld working copies
sr: Чисти %ld УРЛ-ове ускладиштених за %ld радне копије

note: Resource IDs: (196)
en: Clears %ld log messages stored for %ld working copies
sr: Чисти %ld порука дневника ускладиштених за %ld радне копије

note: Resource IDs: (196)
en: Clears %ld username/password pairs, %ld ssl certificates and %ld usernames
sr: Чисти %ld парова корисничко име/лозинка, %ld ссл цертификата и %ld корисничких имена

note: Resource IDs: (197)
en: Clears cached logs from %ld repositories
sr: Почисти кеш дневника из %ld спремишта

note: Resource IDs: (195)
en: Clears the stored authentication.
    You will have to enter your username/password again for all repositories.
sr: Брише ускладиштене податке аутентичности.
    Биће потребно да поново упишетеи ваше корисничко име/лозинка за сва спремишта.

note: Resource IDs: (196)
en: Clears the stored sizes and positions of %ld dialogs
sr: Чисти ускладиштене величине и положаје %ld дијалога

note: Resource IDs: (1466)
en: Click here to go to the website
sr: Кликните овде за одлазак на wеб страницу

note: Resource IDs: (170)
en: Click here to select a recently typed message
sr: Кликните овде за избор скоро откуцане поруке

note: Resource IDs: (65535)
en: Click on "Advanced" to specify alternate diff programs based on file extension
sr: Кликните на "Напредно" за одређивање допунских дифф програма базираних на екстензију фајла

note: Resource IDs: (65535)
en: Click on "Advanced" to specify alternate merge programs based on file extension
sr: Кликните на "Напредно" за одређивање допунских програма за спајање базираних на екстензију фајла

note: Resource IDs: (257)
en: Clipboard
sr: Клипборд

note: Resource IDs: (2, 1003, 1007, 1064)
en: Close
sr: Затвори

note: Resource IDs: (1065)
en: Close Full Screen
sr: Затвори пун екран

note: Resource IDs: (3633)
en: Close Print Preview
    &Close
sr: Затвори штампај преглед
    &Затвор

note: Resource IDs: (222)
en: Close manually
sr: Затвори ручно

note: Resource IDs: (3825)
en: Close the active window and prompts to save the documents
sr: Затвара активни прозор и упозорава на снимање докумената

note: Resource IDs: (275)
en: Coll&apse source tree
sr: Са&жети изворно стабло

note: Resource IDs: (275)
en: Collapse &following tree
sr: Сажети следеће стабло

note: Resource IDs: (16662)
en: Color
sr: Боја

note: Resource IDs: (1068)
en: Color co&de in-line changes
sr: Обоји про&мјене унутар линије

note: Resource IDs: (138, 16961, 65535)
en: Colors
sr: Боје

note: Resource IDs: (65535)
en: Colors:
sr: Боје:

note: Resource IDs: (65535)
en: Comman&ds:
sr: Коман&де:

note: Resource IDs: (220, 1002)
en: Command
sr: Команде

note: Resource IDs: (198)
en: Command Line
sr: Командна линија

note: Resource IDs: (1336)
en: Command Line To Execute:
sr: Командна линија за извршење:

note: Resource IDs: (3857)
en: Command failed.
sr: Наредба погрешно извршена.

note: Resource IDs: (16104)
en: Commands
sr: Команде

note: Resource IDs: (135, 229, 1083)
en: Commit
sr: Урежи

note: Resource IDs: (77)
en: Commit - TortoiseSVN
sr: Урезан - ТортоисеСВН

note: Resource IDs: (1110)
en: Commit to:
sr: Урежи у:

note: Resource IDs: (209)
en: Commit...
sr: Урежи...

note: Resource IDs: (244)
en: Commits by author
sr: Урезивање према аутору

note: Resource IDs: (244)
en: Commits by date
sr: Урезивање према датуму

note: Resource IDs: (1135)
en: Commits each week:
sr: Урезивање једном  недељно:

note: Resource IDs: (9)
en: Commits your changes to the repository
sr: Урезује ваше измене у спремиште

note: Resource IDs: (170)
en: Committing an unversioned folder will not recursively add its child items!
    You might want to add these folders recursively by using the 'Add...' context menu item.
    
    Are you sure that you want to continue the commit?
sr: Урезивањем новог именика нећете рекурзивно спремити и сав његов садржај!
    Можда бисте желели да спремите сав садржај новог именика користећи 'Додај...' ставку менија садржаја.
    
    Да ли желите наставити са урезивањем?

note: Resource IDs: (274, 32784)
en: Compare &HEAD revisions
sr: Упореди &ГЛАВНЕ ревизије

note: Resource IDs: (114)
en: Compare and &blame with working BASE
sr: Упореди са радном ОСНОВОМ и &окриви

note: Resource IDs: (114)
en: Compare and blame with previous revision
sr: Упореди с претходном ревизијом и окриви

note: Resource IDs: (1390)
en: Compare whitespaces
sr: Упореди размаке

note: Resource IDs: (76)
en: Compare with &working copy
sr: Упореди с &радном копијом

note: Resource IDs: (138)
en: Compare with b&ase
sr: Упореди с о&сновом

note: Resource IDs: (114)
en: Compare with previous revision
sr: Упореди са претходном ревизијом

note: Resource IDs: (12)
en: Compares the file with the last committed revision to show you the changes you made
sr: Упоређује фајл са задњом урезаном ревизијом како би се виделе измене које сте учинили

note: Resource IDs: (17)
en: Compares the selected file with a file in the repository
sr: Упоређује изабрани фајл са фајлом из спремишта

note: Resource IDs: (120)
en: Comparing %s to %s
sr: Упоређује %s с %s

note: Resource IDs: (74)
en: Completed
sr: Завршено

note: Resource IDs: (236)
en: Configure Hook Scripts
sr: Подеси закачиве скрипте

note: Resource IDs: (284)
en: Configure Issue Tracker Integration
sr: Конфигурише интеграцију проблем трагача

note: Resource IDs: (65535)
en: Configure the program used for comparing different revisions of files
sr: Подесите програм који се користи за поређење различитих ревизија фајлова

note: Resource IDs: (65535)
en: Configure the program used for comparing different revisions of properties
sr: Подесите програм који се користи за поређење различитих ревизија особина

note: Resource IDs: (65535)
en: Configure the program used to resolve conflicted files.
sr: Подесите програм који се користи се за разрешење сукобљених фајлова.

note: Resource IDs: (65535)
en: Configure viewer program for GNU diff files (patch files).
sr: Подесите прегледни програм за ГНУ дифф фајлове (фајлове закрпа).

note: Resource IDs: (65535)
en: Conflict resolved
sr: Сукоб решен

note: Resource IDs: (263, 65535)
en: Conflicted
sr: У сукобу

note: Resource IDs: (188)
en: Conflicts: %d
sr: Сукоби: %d

note: Resource IDs: (345)
en: Connect to the repository server and download missing log data
sr: Споји се са сервером спремишта и скини податке дневника који недостају

note: Resource IDs: (65535)
en: Container sizes
sr: Величине контејнера

note: Resource IDs: (16520)
en: Context Menus:
sr: Садржај менија:

note: Resource IDs: (73)
en: Continue
sr: Настави

note: Resource IDs: (1001)
en: Contract docked window
sr: Рашири углављен прозор

note: Resource IDs: (376)
en: Cop&y
sr: Коп&ирај

note: Resource IDs: (73)
en: Copied
sr: Копирано

note: Resource IDs: (208)
en: Copied from URL
sr: Копирано с УРЛ-а

note: Resource IDs: (126)
en: Copied remotely
sr: Копирано на даљину

note: Resource IDs: (16991)
en: Copy
sr: Копирај

note: Resource IDs: (127)
en: Copy %ld items to
    %s
sr: Копирај %ld фајл у
    %s

note: Resource IDs: (103)
en: Copy %s
sr: Копирај %s

note: Resource IDs: (229)
en: Copy %s to %s, Revision %s
sr: Копирај %s на %s, Ревизија %s

note: Resource IDs: (126)
en: Copy %s
    to %s
sr: Копирам %s
    у %s

note: Resource IDs: (142)
en: Copy (Branch / Tag)
sr: Копирај (грана / знак)

note: Resource IDs: (78)
en: Copy - TortoiseSVN
sr: Копирај - ТортоисеСВН

note: Resource IDs: (1057)
en: Copy Tool
    Copy
sr: Алат чишћења
    Очисти

note: Resource IDs: (101)
en: Copy URL to clipboard
sr: Копирај УРЛ у клипборд

note: Resource IDs: (209)
en: Copy all information to clipboard
sr: Копирај све информације у клипборд

note: Resource IDs: (146)
en: Copy and rename
sr: Копирај и преименуј

note: Resource IDs: (104)
en: Copy and rename item to here
sr: Овђе копирај и преименуј ставку

note: Resource IDs: (101)
en: Copy error message to clipboard
sr: Копирај поруку грешке у клипборд

note: Resource IDs: (76)
en: Copy from path
sr: Копија са путање

note: Resource IDs: (103)
en: Copy items to here
sr: Копирај ставке овде

note: Resource IDs: (209)
en: Copy paths to clipboard
sr: Копирај путање у клипборд

note: Resource IDs: (323)
en: Copy selection to cli&pboard
sr: Копирај означено у &клипборд

note: Resource IDs: (3603)
en: Copy the selection and put it on the Clipboard
    Copy
sr: Копирај означено и стави у клипборд
    Копирај

note: Resource IDs: (613)
en: Copy to %1
sr: Копирам %1

note: Resource IDs: (114)
en: Copy to clipboard
sr: Копирај у клипборд

note: Resource IDs: (103)
en: Copy to working copy
sr: Копирај у радну копију

note: Resource IDs: (101)
en: Copy to working copy...
sr: Копирај у радну копију...

note: Resource IDs: (98)
en: Copy: New name for %s
sr: Копија: Ново име за %s

note: Resource IDs: (80)
en: Copying %s
sr: Копирање %s

note: Resource IDs: (80)
en: Copying...
sr: Копирам...

note: Resource IDs: (188)
en: Corrections
sr: Исправке

note: Resource IDs: (81)
en: Could not add %s to the ignore list!
sr: Није било могуће додати %s на листу занемарених!

note: Resource IDs: (582)
en: Could not add '%s' because
sr: Није било  могуће додати '%s' због

note: Resource IDs: (582)
en: Could not add property '%s' on '%s' because
sr: Није било могуће додати својство '%s' на %s због

note: Resource IDs: (201)
en: Could not check for a newer version!
sr: Не било могуће  проверити да ли постоји новија верзија!

note: Resource IDs: (81)
en: Could not copy the files!
    <hr=100%%>
    %s
sr: Није било могуће копирати фајлове!
    <hr=100%%>
    %s

note: Resource IDs: (3867)
en: Could not create %1 because the directory is full.
sr: Није било могуће креирати %1 зато што је именик пун.

note: Resource IDs: (582)
en: Could not delete '%s' because
sr: Није било могуће обрисати  '%s' због

note: Resource IDs: (582)
en: Could not delete property '%s' on '%s' because
sr: Није било могуће обрисати својство '%s' од %s због

note: Resource IDs: (83)
en: Could not determine the last committed revision!
sr: Није било могуће установити задњу урезану ревизију!

note: Resource IDs: (81)
en: Could not get the status!
sr: Није било могуће добити статус!

note: Resource IDs: (582)
en: Could not merge '%s' because
sr: Није било могуће сјединити '%s' због

note: Resource IDs: (582)
en: Could not merge property '%s' on '%s' because
sr: Није било могуће сјединити својство '%s' од %s због

note: Resource IDs: (3867)
en: Could not open %1 because there are too many open files.
sr: Није било могуће отворити %1  зато што је већ превише фајлова отворено.

note: Resource IDs: (69)
en: Could not open the file
    %s
sr: Није било могуће отворити фајл
    %s

note: Resource IDs: (3867)
en: Could not remove %1 because it is the current directory.
sr: Није било могуће уклонити %1 зато што је то текући именик.

note: Resource IDs: (82)
en: Could not remove %s from the ignore list
sr: Није било могуће уклонити %s са листе занемарених

note: Resource IDs: (81)
en: Could not retrieve URL of the file!
    %s
sr: Није било могуће прочитати УРЛ фајла!
    %s

note: Resource IDs: (66)
en: Could not retrieve revision %s of the file %s.
    Patching is not possible!
sr: Није било могуће дохватити ревизију %s фајла %s.
    Крпљење није могуће!

note: Resource IDs: (64)
en: Could not save the file %s!
sr: Није било могуће сачувати фајл %s!

note: Resource IDs: (81)
en: Could not start diff viewer!
    <hr=100%%>
    %s
sr: Није било могуће покренути  дифф прегледач!
    <hr=100%%>
    %s

note: Resource IDs: (81)
en: Could not start external diff program!
    <hr=100%%>
    %s
sr: Није било могуће покренути спољашњи дифф програм!
    <hr=100%%>
    %s

note: Resource IDs: (81)
en: Could not start external merge program!
    <hr=100%%>
    %s
sr: Није било могуће покренути спољашњи програм за сједињавање!
    <hr=100%%>
    %s

note: Resource IDs: (3857)
en: Could not start print job.
sr: Није било могуће покренути посао штампања.

note: Resource IDs: (83)
en: Could not start text viewer!
    <hr=100%%>
    %s
sr: Није било могуће покренути прегледач текста
    <hr=100%%>
    %s

note: Resource IDs: (81)
en: Could not start thread!
sr: Није било могуће покренути нит!

note: Resource IDs: (13)
en: Create &patch...
sr: Изради &закрпу...

note: Resource IDs: (243)
en: Create Changelist
sr: Направи листу измена

note: Resource IDs: (208)
en: Create Patch
sr: Изради закрпу

note: Resource IDs: (1385)
en: Create copy in the repository from:
sr: Изради копију у смештају од:

note: Resource IDs: (126)
en: Create new directory:
    %s
sr: Створи нови именик:
    %s

note: Resource IDs: (8)
en: Create repositor&y here
sr: Креираји спремиш&те овде

note: Resource IDs: (32828)
en: Create unified diff file
sr: Направи  обједињени дифф фајл

note: Resource IDs: (126)
en: Created folder remotely
sr: Направљен именик даљински

note: Resource IDs: (10)
en: Creates a 'cheap' copy inside the repository used for branches or tagging
sr: Израђује 'јефтину' копију унутар спремишта која се користи за гранање или означавање

note: Resource IDs: (2052)
en: Creates a patch file from the differences of the two files
    Create patch file
sr: Креира фајл закрпу из разлике два фајла
    Креира фајл закрпу

note: Resource IDs: (10)
en: Creates a repository database at the current location
sr: Креира базу спремишта на текућој локацији

note: Resource IDs: (14)
en: Creates a unified diff file with all changes you made
sr: Креира обједињени дифф фајл  са свим  изменама које сте направили

note: Resource IDs: (65535)
en: Credits:
sr: Заслуге:

note: Resource IDs: (376)
en: Cu&t
sr: И&сеци

note: Resource IDs: (65535)
en: Current
sr: Текући

note: Resource IDs: (1113)
en: Current version is:
sr: Текућа верзија је:

note: Resource IDs: (201)
en: Current version is: %s
sr: Текућа верзија је: %s

note: Resource IDs: (17079)
en: Cus&tomize...
sr: Прила&годи...

note: Resource IDs: (16963)
en: Custom
sr: Прилагођено

note: Resource IDs: (1007, 17074)
en: Customize
sr: Прилагоди

note: Resource IDs: (17076)
en: Customize Keyboard
sr: Прилагоди тастатуру

note: Resource IDs: (1069)
en: Customize Quick Access Toolbar
sr: Прилагоди алатпулт за брзи приступ

note: Resource IDs: (1068)
en: Customize Quick Access Toolbar...
sr: Прилагоди алатпулт за брзи приступ...

note: Resource IDs: (3603)
en: Cut the selection and put it on the Clipboard
    Cut
sr: Исеци означено и стави у клипборд
    Исеци

note: Resource IDs: (1279)
en: D&etails
sr: Д&етаљи

note: Resource IDs: (19, 76, 208)
en: Date
sr: Датум

note: Resource IDs: (1008)
en: Default
sr: Уобичајено

note: Resource IDs: (65535)
en: Default &number of log messages
sr: Уобичајен &број порука дневника

note: Resource IDs: (1007)
en: Default Menu
sr: Уобичајени мени

note: Resource IDs: (65535)
en: Default URL:
sr: Уобичајни УРЛ:

note: Resource IDs: (1007)
en: Default application menu. Appears when no documents are open.
sr: Уобичајени мени апликације. Појављује се кад није отворен ниједан документ.

note: Resource IDs: (65535)
en: Default path:
sr: Уобичајна путања:

note: Resource IDs: (1064)
en: Default to UTF-8 encoding
sr: Обично у УТФ-8 кодирање

note: Resource IDs: (1002)
en: Delete
sr: Обриши

note: Resource IDs: (240)
en: Delete Unversioned Items
sr: Обриши неверзионисане ставке

note: Resource IDs: (17)
en: Delete unversioned items...
sr: Обриши неверзионисане ставке...

note: Resource IDs: (73, 264)
en: Deleted
sr: Обрисано

note: Resource IDs: (65535)
en: Deleted node
sr: Обрисани чвор

note: Resource IDs: (11)
en: Deletes files / folders from version control
sr: Брише фајлове /именике из контроле верзија

note: Resource IDs: (18)
en: Deletes files / folders from version control but keeps the file
sr: Брише фајлове /именике из контроле верзија, али чува фајл

note: Resource IDs: (198)
en: Deletes the action log file
sr: Брише фајл дневника акција

note: Resource IDs: (263)
en: Deleting
sr: Брисање

note: Resource IDs: (65535)
en: Depth:
sr: Дубина:

note: Resource IDs: (1002)
en: Description
sr: Опис

note: Resource IDs: (65535)
en: Description:
sr: Опис:

note: Resource IDs: (213)
en: Deselect changelist
sr: Искључи попис измена

note: Resource IDs: (3859)
en: Destination disk drive is full.
sr: Одредишни диск је пун.

note: Resource IDs: (3849)
en: Device Independent Bitmap
    a device independent bitmap
sr: Битмапа независна од уређаја
    битмапа независна од уређаја

note: Resource IDs: (1277)
en: Dialog sizes and positions
sr: Величине и положаји дијалога

note: Resource IDs: (65535)
en: Diff file:
sr: Дифф фајл:

note: Resource IDs: (65535)
en: Diff options
sr: Дифф опције

note: Resource IDs: (146, 279)
en: Diff with URL
sr: Дифф са  УРЛ

note: Resource IDs: (1302)
en: Difference between
sr: Разлика између

note: Resource IDs: (32817)
en: Differential path &names
sr: Разликовање &имена путање

note: Resource IDs: (1022)
en: Diffing
sr: Разликовање

note: Resource IDs: (14)
en: Diffs the working copy file with the one before the last commit.
sr: Приказује разлику фајлови радне копије са оном пре задњег урезивања.

note: Resource IDs: (65535)
en: Directory:
sr: Именик:

note: Resource IDs: (195)
en: Disable this option if you have really big working copies and experience
    too much disk access when browsing the working copy.
sr: Онемогућите ову опцију ако имате заиста велике радне копије и приметите
    да се диску много приступа  приликом прегледа радних копија.

note: Resource IDs: (3867)
en: Disk full while accessing %1.
sr: Диск је пун док се приступа %1.

note: Resource IDs: (3860)
en: Dispatch exception: %1
sr: Пошаљи  изузетак: %1

note: Resource IDs: (65535)
en: Display &buttons in this order
sr: Покажи &дугмиће овим редом

note: Resource IDs: (3605)
en: Display help for clicked on buttons, menus and windows
    Help
sr: Прикажи помоћ на клик на дугме, меније и прозоре
    Помоћ

note: Resource IDs: (3605)
en: Display help for current task or command
    Help
sr: Прикажи помоћ за текући задатак или наредбу
    Помоћ

note: Resource IDs: (3605)
en: Display instructions about how to use help
    Help
sr: Прикажи упутства како се користи помоћ
    Помоћ

note: Resource IDs: (3605)
en: Display program information, version number and copyright
    About
sr: Приказ података о програму, број верзије и ауторска права
    О програму

note: Resource IDs: (65535)
en: Do not show the context menu for the following paths:
sr: Не приказуј конетекст мени за следеће путање:

note: Resource IDs: (1007)
en: Do you really want to delete the toolbar '%s'?
sr: Желите ли заиста обрисати алатпулт '%s'?

note: Resource IDs: (145)
en: Do you really want to move this file or folder?
sr: Желите ли заиста преместити тај фајл или именик?

note: Resource IDs: (119)
en: Do you really want to revert all changes in
    %s
    and go back to this revision? These changes will be reverted by reverse-merging the revisions into your working copy.
sr: Желите ли заиста вратити све измене у 
    %s
    и вратити се на ову ревизију? Ове промене биће стопљене у вашој радној копији.

note: Resource IDs: (76)
en: Do you really want to revert all changes in
    %s
    which were made in this revision? These changes will be reverted by reverse-merging the revision into your working copy.
sr: Желите ли заиста вратити све измене у
    %s
    које су настале у овој ревизији?  Ове промене биће стопљене у вашој радној копији.

note: Resource IDs: (99)
en: Do you want to make this working copy unversioned?
    This will remove all Subversion admin directories from
    %s!
sr: Да ли желите ову радну копију извући из система верзија?
    Акција ће обрисати све Субверсион администрацијске именике из
    %s!

note: Resource IDs: (76)
en: Do you want to proceed?
sr: Желите ли наставити?

note: Resource IDs: (313)
en: Do you want to reload the documents to reflect the settings changes?
    Note: you will lose all changes you've made!
sr: Желите ли изнова учитати документе како би одражавали промене подешавања?
    Напомена: све учињене измене биће изгубљене!

note: Resource IDs: (563)
en: Do you want to remove the property %s recursively?
sr: Желите ли рекурзивно уклонити својство %s?

note: Resource IDs: (313)
en: Do you want to save your changes?
sr: Желите ли сачувати ваше измене?

note: Resource IDs: (65535)
en: Document :
sr: Документ:

note: Resource IDs: (65535)
en: Documentation : Simon Large
    Code : Tobias Schäfer, Stefan Fuhrmann
sr: Документација: Симон Ларге
    Код: Тобиас Сцхäфер, Стефан Фухрманн

note: Resource IDs: (73, 80)
en: Don't show this message again
sr: Не приказуј више ову поруку

note: Resource IDs: (1002)
en: Drag to make this menu float
sr: Вуци како би мени постао пливајући

note: Resource IDs: (16513)
en: Draw
sr: Цртај

note: Resource IDs: (1079)
en: Drive Types
sr: Типови уређаја

note: Resource IDs: (613)
en: Drop not possible on %1
sr: Одбацивање није могуће на %1

note: Resource IDs: (32816)
en: E&xact copy sources
sr: Т&ачна копија извора

note: Resource IDs: (65535)
en: E&xclude paths:
sr: И&зостави путање:

note: Resource IDs: (105, 57665)
en: E&xit
sr: И&злаз

note: Resource IDs: (275)
en: E&xpand all
sr: П&рошири све

note: Resource IDs: (275)
en: E&xpand sub-trees
sr: П&роширити под-стабло

note: Resource IDs: (1437)
en: E&xport
sr: И&звези

note: Resource IDs: (9, 1382)
en: E&xport...
sr: И&звези...

note: Resource IDs: (3697)
en: EXT
sr: ЕXТ

note: Resource IDs: (1237)
en: Edit
sr: Уреди

note: Resource IDs: (16133)
en: Edit Button Image
sr: Уреди слику дугмета

note: Resource IDs: (227, 564)
en: Edit Properties
sr: Уреди особина

note: Resource IDs: (297)
en: Edit Property Conflict
sr: Уреди Особину Сукоба

note: Resource IDs: (298)
en: Edit Tree Conflicts
sr: Уреди Стабло Сукоба

note: Resource IDs: (113)
en: Edit author
sr: Измени аутора

note: Resource IDs: (115)
en: Edit author name
sr: Упиши име аутора

note: Resource IDs: (1399)
en: Edit conflict
sr: Уреди спорне разлике

note: Resource IDs: (110)
en: Edit extension specific diff program
sr: Уреди дифф програм завистан од екстензије

note: Resource IDs: (110)
en: Edit extension specific merge program
sr: Уреди програм за спајање завистан од екстензије

note: Resource IDs: (113, 115)
en: Edit log message
sr: Упиши поруку дневника

note: Resource IDs: (127)
en: Edit property '%s' on
    %s
sr: Уреди својство  '%s' на
    %s

note: Resource IDs: (1331, 1382)
en: Edit...
sr: Уреди...

note: Resource IDs: (581)
en: Edits the selected property value
sr: Уређује вредности изабраних особина

note: Resource IDs: (79)
en: Either the name or IP of the proxy server
sr: Име или ИП прокси сервера

note: Resource IDs: (1057)
en: Ellipse Tools
    Ellipse
sr: Елипса алати
    Елипса

note: Resource IDs: (65535)
en: Empty
sr: Празно

note: Resource IDs: (344)
en: Enable log caching to speed up log and revision graph dialogs
sr: Омогући смештање дневника у кеш како би се убрзали дијалози за дневник и граф ревизија

note: Resource IDs: (196)
en: Enable this only if you're working with web projects on VS.NET2003!
    You must restart the system for this setting to take effect.
sr: Омогућите ово само ако радите са wеб пројектима на ВС.НЕТ2003!
    Морате поново покренути рачунар како би измена подешавања била активирана.

note: Resource IDs: (195)
en: Enables the spellchecker only if the
    tsvn:projectlanguage property is set.
sr: Омогућава проверу правописа само ако је
    постављено својство tsvn:projectlanguage.

note: Resource IDs: (3867)
en: Encountered a hardware I/O error while accessing %1.
sr: Примећена је хардверска У/И грешка  док се приступало %1.

note: Resource IDs: (3867)
en: Encountered a locking violation while accessing %1.
sr: Примећена се повреда закључавања приликом приступа  %1.

note: Resource IDs: (3867)
en: Encountered a sharing violation while accessing %1.
sr: Примећена је повреда дељења приликом приступа %1.

note: Resource IDs: (3843)
en: Encountered an improper argument.
sr: Примећен је одговарајући аргумент.

note: Resource IDs: (3859)
en: Encountered an unexpected error while reading %1.
sr: Примећена је неочекивана грешка приликом читања %1.

note: Resource IDs: (3859)
en: Encountered an unexpected error while writing %1.
sr: Примећена је неочекивана грешка приликом записивања у %1.

note: Resource IDs: (65535)
en: End Revision
sr: Крајња ревизија

note: Resource IDs: (3825)
en: Enlarge the window to full size
sr: Повећај прозор допуне величине

note: Resource IDs: (241)
en: Enter Log Message
sr: Унети дневник порука

note: Resource IDs: (80)
en: Enter URL
sr: Унетии УРЛ

note: Resource IDs: (3858)
en: Enter a GUID.
sr: Унети ГУИД.

note: Resource IDs: (3858)
en: Enter a currency.
sr: Унети валуту.

note: Resource IDs: (3858)
en: Enter a date and/or time.
sr: Унети датум и/или време.

note: Resource IDs: (3858)
en: Enter a date.
sr: Унети датум.

note: Resource IDs: (313)
en: Enter a lock message (optional):
sr: Унети поруку закључавања (није обавезно):

note: Resource IDs: (65535)
en: Enter a name for the changelist:
sr: Унети име за попис измена:

note: Resource IDs: (3858)
en: Enter a number between %1 and %2.
sr: Унети број између %1 и %2.

note: Resource IDs: (3858)
en: Enter a number.
sr: Унети број.

note: Resource IDs: (3858)
en: Enter a positive integer.
sr: Унети позитивну целобројну вредност.

note: Resource IDs: (3858)
en: Enter a time.
sr: Молим унесите време.

note: Resource IDs: (3858)
en: Enter an integer between %1 and %2.
sr: Молим унесите цели број између %1 и %2.

note: Resource IDs: (3858)
en: Enter an integer between 0 and 255.
sr: Молим унесите цели број између 0 и 255.

note: Resource IDs: (3858)
en: Enter an integer.
sr: Молим унесите цели број.

note: Resource IDs: (1065)
en: Enter log &message:
sr: Упиши &поруку дневника:

note: Resource IDs: (126)
en: Enter log message:
sr: Упиши поруку дневника:

note: Resource IDs: (3858)
en: Enter no more than %1 characters.
sr: Молим унесите не више од %1 знака(ова).

note: Resource IDs: (3603)
en: Erase everything
    Erase All
sr: Брисање свега
    Обриши све

note: Resource IDs: (3603)
en: Erase the selection
    Erase
sr: Обриши означено
    Обриши

note: Resource IDs: (82)
en: Error
sr: Грешка

note: Resource IDs: (145)
en: Error rebuilding Shell Icon Cache!
sr: Грешка приликом израде кеш икона љуске!

note: Resource IDs: (81)
en: Error validating server certificate for %s:
sr: Грешка приликом провере цертификата послужитеља за %s:

note: Resource IDs: (70)
en: Error while reading/writing the registry key %s
    %s
sr: Грешка приликом читања/записивања у кључ регистра %s
    %s

note: Resource IDs: (1413)
en: Exceptions:
sr: Изузеци:

note: Resource IDs: (1002)
en: Executable (*.exe)|*.exe|Command (*.com)|*.com|Information (*.pdf)|*.pdf|Batch (*.bat)|*.bat|All Files (*.*)|*.*||
sr: Извршна (*.еxе)|*.еxе|Команда (*.цом)|*.цом|Информација (*.пдф)|*.пдф|Беч (*.бат)|*.бат|Сви фајлови (*.*)|*.*||

note: Resource IDs: (1002)
en: Existing
sr: Постојећи

note: Resource IDs: (275)
en: Exp&and source tree
sr: Про&ширити изворно стабло

note: Resource IDs: (275)
en: Expand &following tree
sr: Проширити &следеће стабло

note: Resource IDs: (1002)
en: Expand (%s)
sr: Прошири (%s)

note: Resource IDs: (1001)
en: Expand docked window
sr: Рашири усидрени прозор

note: Resource IDs: (65535)
en: Expert settings
sr: Извоз подешавања

note: Resource IDs: (209)
en: Explore to
sr: Истражи до

note: Resource IDs: (229, 238)
en: Export
sr: Извези

note: Resource IDs: (1074)
en: Export &directory:
sr: Именик за &извоз:

note: Resource IDs: (78)
en: Export - TortoiseSVN
sr: Извези - ТортоисеСВН

note: Resource IDs: (94)
en: Export directory:
sr: Именик за извоз:

note: Resource IDs: (345)
en: Export the selected cache as a set of Comma Separated Value (CSV) files
sr: Извоз означеног кеш у скуп неколико ЦСВ фајл

note: Resource IDs: (79)
en: Export unversioned files too
sr: Извези и фајлове без верзија

note: Resource IDs: (284)
en: Exporting %s
sr: Извози %s

note: Resource IDs: (79)
en: Exporting...
sr: Извози...

note: Resource IDs: (10)
en: Exports a repository to a clean working copy without the svn administrative folders
sr: Извоз спремишта у чисту радну копију без административних свн именика

note: Resource IDs: (581)
en: Exports a set of properties to a file
sr: Извози групу својстава у фајл

note: Resource IDs: (74, 207)
en: Extension
sr: Наставак

note: Resource IDs: (65535)
en: Extension or mime-type:
sr: Наставак или миме-тип:

note: Resource IDs: (65535)
en: Extension/mime-type specific programs
sr: Програми који овисе о наставку (врсти фајлови)

note: Resource IDs: (74)
en: External
sr: Спољашњи

note: Resource IDs: (65535)
en: External Program:
sr: Спољашњи програм:

note: Resource IDs: (192)
en: External Programs::Diff Viewer
sr: Спољашњи програми::Дифф прегледач

note: Resource IDs: (193)
en: External Programs::Merge Tool
sr: Спољашњи програми::Мерге алат

note: Resource IDs: (194)
en: External Programs::Unified Diff Viewer
sr: Спољашњи програми::Прегледач обједињених разлика

note: Resource IDs: (226)
en: Externals excluded
sr: Спољашњи искључени

note: Resource IDs: (226)
en: Externals included
sr: Спољашњи укључени

note: Resource IDs: (74)
en: Failed revert
sr: Неуспешно враћање на старо

note: Resource IDs: (3865)
en: Failed to connect.
    Link may be broken.
sr: Није успело повезивање.
    Веза је можда у прекиду.

note: Resource IDs: (3865)
en: Failed to convert ActiveX object.
sr: Није успело претварање АктивеX објекта

note: Resource IDs: (3857)
en: Failed to create empty document.
sr: Неуспешна израда празног документа.

note: Resource IDs: (3865)
en: Failed to create object.  Make sure the application is entered in the system registry.
sr: Није успело креирање објекта. Осигурајте да апликација уђе у систем регистар.

note: Resource IDs: (3857)
en: Failed to launch help.
sr: Неуспешно покретање помоћи.

note: Resource IDs: (3865)
en: Failed to launch server application.
sr: Неуспешно извршавање операције сервера.

note: Resource IDs: (3857)
en: Failed to open document.
sr: Неуспешно отварање документа.

note: Resource IDs: (3865)
en: Failed to perform server operation.
sr: Неуспешно извршавање операције сервера.

note: Resource IDs: (3857)
en: Failed to save document.
sr: Неуспешно снимање документа.

note: Resource IDs: (264)
en: Failed to set/remove changelist '%s'
sr: Неуспешно постављање/уклањање скупу измена '%s'

note: Resource IDs: (83)
en: Failed to start the issue tracker COM provider '%s'.
    %s
sr: Није успело покретање проблем трагач ЦОМ снабдевача'%s'.
    %s

note: Resource IDs: (220)
en: Failed!
sr: Неуспело!

note: Resource IDs: (313)
en: Fetching file...
sr: Дохватање фајла...

note: Resource IDs: (313)
en: Fetching revision %s of file:
sr: Дохватање ревизије %s фајлова:

note: Resource IDs: (63, 74, 77, 319, 1001)
en: File
sr: Фајл

note: Resource IDs: (1138)
en: File changes each week:
sr: Промене фајла сваке недеље:

note: Resource IDs: (376)
en: File diffs
sr: Разлике фајла

note: Resource IDs: (213)
en: File list is empty
sr: Фајл листа је празна

note: Resource IDs: (135, 376)
en: File patches
sr: Закрпе фајлови

note: Resource IDs: (7)
en: File size:		%s (%s)
    Width:			%ld pixel
    Height:			%ld pixel
    Horizontal Resolution:	%.1f dpi
    Vertical Resolution:	%.1f dpi
    Depth:			%d bit
    Zoom:			%d%%
sr: Величина фајлови:		%s (%s)
    Ширина:			%ld тачкица
    Висина:			%ld тачкица
    Хоризонтална резолуција:	%.1f дпи
    Вертикалана резолуција:		%.1f дпи
    Дубина:			%d бита
    Зоом:			%d%%

note: Resource IDs: (8)
en: File size:		%s (%s)
    Width:			%ld pixel
    Height:			%ld pixel
    Horizontal Resolution:	%.1f dpi
    Vertical Resolution:	%.1f dpi
    Depth:			%d bit
    Zoom:			%d%%
    
    File size:		%s (%s)
    Width:			%ld pixel
    Height:			%ld pixel
    Horizontal Resolution:	%.1f dpi
    Vertical Resolution:	%.1f dpi
    Depth:			%d bit
    Zoom:			%d%%
sr: Величина фајлови:		%s (%s)
    Ширина:			%ld тачкица
    Висина:			%ld тачкица
    Хоризонтална резолуција:	%.1f дпи
    Вертикална резолуција:		%.1f дпи
    Дубина:			%d бита
    Зоом:			%d%%
    
    Величина фајлови:		%s (%s)
    Ширина:			%ld точкица
    Висина:			%ld точкица
    Хориyонтална резолуција:	%.1f дпи
    Вертикална резолуција:		%.1f дпи
    Дубина:			%d бита
    Зоом:			%d%%

note: Resource IDs: (7)
en: File size:			%s (%s)
    Width:			%ld pixel
    Height:			%ld pixel
    Horizontal Resolution:	%.1f dpi
    Vertical Resolution:		%.1f dpi
    Depth:			%d bit
    Zoom:			%d%%
sr: Величина фајлови:			%s (%s)
    Ширина:			%ld тачкица
    Висина:			%ld тачкица
    Хоризонтална резолуција:	%.1f дпи
    Вертикална резолуција:		%.1f дпи
    Дубина:			%d бита
    Зоом:			%d%%

note: Resource IDs: (7)
en: File size:			%s (%s)
    Width:			%ld pixel
    Height:			%ld pixel
    Horizontal Resolution:	%.1f dpi
    Vertical Resolution:		%.1f dpi
    Depth:			%d bit
    Zoom:			%d%%
    
    File size:			%s (%s)
    Width:			%ld pixel
    Height:			%ld pixel
    Horizontal Resolution:	%.1f dpi
    Vertical Resolution:		%.1f dpi
    Depth:			%d bit
    Zoom:			%d%%
sr: Величина фајлова:			%s (%s)
    Ширина:			%ld тачкица
    Висина:			%ld тачкица
    Хоризонтална резолуција:	%.1f дпи
    Вертикална резолуција:		%.1f дпи
    Дубина:			%d бита
    Зоом:			%d%%
    
    Величина фајлова:			%s (%s)
    Ширина:			%ld точкица
    Висина:			%ld точкица
    Хориyонтална резолуција:	%.1f дпи
    Вертикална резолуција:		%.1f дпи
    Дубина:			%d бита
    Зоом:			%d%%

note: Resource IDs: (208)
en: Filename
sr: Фајлиме

note: Resource IDs: (1057)
en: Fill Tool
    Fill
sr: Алат за попуњавање
    Попуни

note: Resource IDs: (65535)
en: Filter out paths that contain one of the following strings
    (separate multiple paths with the '*' char):
sr: Издвоји следеће путање које садрже јадан од следећих стрингова
    (одвојити вишеструке путање знаком '*' ):

note: Resource IDs: (321)
en: Filter paths
sr: Филтер путања

note: Resource IDs: (139)
en: Find
sr: Пронађи

note: Resource IDs: (3603)
en: Find the specified text
    Find
sr: Пронађи означени текст
    Пронађи

note: Resource IDs: (77, 219)
en: Finished!
sr: Готов!

note: Resource IDs: (32810)
en: Fit image &sizes
sr: Уклопи &величине слике

note: Resource IDs: (89)
en: Fix case of item and do not add it
sr: Фиксира случај ставке и не додаје је

note: Resource IDs: (1315)
en: Floppy drives (A: B:)
sr: Дискета (А: Б:)

note: Resource IDs: (32818)
en: Fold &tags
sr: Скупи &ознаке

note: Resource IDs: (1002)
en: Folder
sr: Именик

note: Resource IDs: (65535)
en: Font
sr: Писмо

note: Resource IDs: (3585)
en: For Help, press F1. Scroll horizontally with Ctrl-Scrollwheel
sr: За помоћ притисни Ф1. Помичи водоравно помоћу точкића миша уз тастер Цтрл

note: Resource IDs: (119)
en: For complete history deselect 'Stop on copy/rename'
sr: За цјелокупни дневник помакните ознаку 'Заустави се на копирај/преименуј'

note: Resource IDs: (1064)
en: Forward
sr: Напред

note: Resource IDs: (65535)
en: From URL:
sr: Из УРЛ-а:

note: Resource IDs: (1200, 65535)
en: From:
sr: Од:

note: Resource IDs: (65535)
en: From: (start URL and revision of the range to merge)
sr: Од: (почетни УРЛ и ревизија распона спајања)

note: Resource IDs: (1065)
en: Full Screen
sr: Преко целог екрана

note: Resource IDs: (19)
en: Fully recursive
sr: Потпуно рекурзиван

note: Resource IDs: (273)
en: GDI+ couldn't be initialized!
sr: ГДИ+ није могао бити инициран!

note: Resource IDs: (273)
en: GDI+ couldn't create a bitmap object. You probably don't have enough memory.
sr: ГДИ+ није могао направити објекат битмапу. Вероватно нема доста меморије.

note: Resource IDs: (83)
en: GDI+ is required to save the revision graph as a picture.
    You can get GDI+ from
    <u><a=http://www.microsoft.com/downloads/details.aspx?FamilyID=6a63ab9c-df12-4d41-933c-be590feaa05a&DisplayLang=en>http://www.microsoft.com/downloads/details.aspx?FamilyID=6a63ab9c-df12-4d41-933c-be590feaa05a&DisplayLang=en</a></u>
sr: ГДИ+ је неопходан желите ли снимити граф ревизија као слику,
    можете га преузети овде:
    <u><a=http://www.microsoft.com/downloads/details.aspx?FamilyID=6a63ab9c-df12-4d41-933c-be590feaa05a&DisplayLang=en>http://www.microsoft.com/downloads/details.aspx?FamilyID=6a63ab9c-df12-4d41-933c-be590feaa05a&DisplayLang=en</a></u>

note: Resource IDs: (284)
en: Gathering information. Please wait...
sr: Сакупљање информација. Молим сачекајте...

note: Resource IDs: (107, 143)
en: General
sr: Уопштено

note: Resource IDs: (212)
en: General::Colors
sr: Уопштено::Боје

note: Resource IDs: (195)
en: General::Context Menu
sr: Уопштено::Контекст мени

note: Resource IDs: (196)
en: General::Dialogs 1
sr: Уопштено::Дијалози 1

note: Resource IDs: (213)
en: General::Dialogs 2
sr: Уопштено::Дијалози 2

note: Resource IDs: (296)
en: General::Revision Graph
sr: Генерално::Ревизиони граф

note: Resource IDs: (144)
en: Generating patchfile...
sr: Израђујем фајл закрпа...

note: Resource IDs: (16)
en: Get loc&k...
sr: &Закључај...

note: Resource IDs: (114)
en: Get merge logs
sr: Дохвати дневник стапања

note: Resource IDs: (89)
en: Getting a lock for files without the 'svn:needs-lock' property will <b>not</b> prevent others from editing them in their working copies.
    To enable strict locking please add the 'svn:needs-lock' property to all files that need locking, and commit those files.
    Each file will have the file-system read-only flag set, and getting a lock will make the file writable.
    Note that other users will need to update their working copies before they see the files as read-only.
sr: Закључавање фајл без 'svn:needs-lock' особина  <b>неће</b> спречити остале да их мењају у својим радним копијама.
    Ако желите омогућити строго закључавање додајте 'svn:needs-lock' својство на све такве фајлови и урежите измене.
    Такви фајлови ће имати ознаке 'само за читање', а тек закључавање ће омогућити измене.
    Приметите да ће остали корисници имати потребу да ажурирају своју радну копију пре него виде фајлове као само за читање.

note: Resource IDs: (119)
en: Getting file %s
sr: Дохватам фајл %s

note: Resource IDs: (120)
en: Getting file %s, revision %s
sr: Дохватам фајл %s, ревизија %s

note: Resource IDs: (132)
en: Getting file info...
sr: Дохватам инфо о фајлу...

note: Resource IDs: (269)
en: Getting information from repository...
sr: Дохватам податке из спремишта...

note: Resource IDs: (120)
en: Getting information...
sr: Дохватам информацију...

note: Resource IDs: (132)
en: Getting log info...
sr: Дохватам податке о дневнику...

note: Resource IDs: (220)
en: Getting required information...
sr: Дохватам потребне информације...

note: Resource IDs: (119)
en: Getting unified diff
sr: Дохватање пописа обједињених разлика

note: Resource IDs: (65535)
en: Global ignore &pattern:
sr: Глобални &узорак изостављања:

note: Resource IDs: (65535)
en: Global settings
sr: Глобалне поставке

note: Resource IDs: (280)
en: Go offline?
sr: Прекинути везу са спремиштем?

note: Resource IDs: (130)
en: Go to line
sr: Иди на линију

note: Resource IDs: (2051)
en: Go to the next conflict
    Next conflict
sr: Пређи на следећи сукоб
    Следећи сукоб

note: Resource IDs: (2049)
en: Go to the next difference
    Next difference
sr: Пређи на следећу разлику
    Следећа разлика

note: Resource IDs: (2051)
en: Go to the previous conflict
    Previous conflict
sr: Пређи на претходни сукоб
    Претходни сукоб

note: Resource IDs: (2049)
en: Go to the previous difference
    Previous difference
sr: Пређи на претходну разлику
    Претходна разлика

note: Resource IDs: (1134)
en: Graph type:
sr: Врста графа:

note: Resource IDs: (16972)
en: Gray
sr: Сива

note: Resource IDs: (2050)
en: Group by branch
sr: Групиши по грани

note: Resource IDs: (214)
en: Group changelists
sr: Групиши попис измена

note: Resource IDs: (1229)
en: H&ide unrelated changed paths
sr: С&акриј неповезане промењене путање

note: Resource IDs: (65535)
en: H&ue:
sr: Нија&нса

note: Resource IDs: (1353, 1354)
en: HEAD
sr: ГЛАВНО

note: Resource IDs: (106)
en: Head revision is %s
sr: Главна ревизија је %s

note: Resource IDs: (9, 73, 332, 1004)
en: Help
sr: Помоћ

note: Resource IDs: (16982)
en: Help Keyboard
sr: Помоћ о тастатури

note: Resource IDs: (16974)
en: Hex
sr: Хеx

note: Resource IDs: (32820)
en: Hide &deleted paths
sr: Сакри &обрисане путање

note: Resource IDs: (1001)
en: Hide docked window
sr: Сакри углављени прозор

note: Resource IDs: (1326)
en: Hide the script while running
sr: Сакри скрипт док се извршава

note: Resource IDs: (32830)
en: Hide unused &branches
sr: Крије некоришћене &гране

note: Resource IDs: (2052)
en: Hide/Show the patch file list
    Hides or shows the patch file list
sr: Сакриј/покажи попис закрпа
    Сакрива или показује попис фајл закрпа

note: Resource IDs: (339)
en: Highest revision number in the cache
sr: Највиша ревизија у кешу

note: Resource IDs: (1127)
en: Hint: Press F5 to refresh the selected subtree and Ctrl-F5 to load all children too
sr: Савет: притисните Ф5 да би освежили садржај означеног именика или Цтрл-Ф5 како би учитали и садржај свих подименика

note: Resource IDs: (16519)
en: Hint: select the context menu, change the page to 'Commands' and drag the toolbar buttons into the menu window.
sr: Миг:изабери контекстни мени, замени страну у "Команде" и вуци дугмиће алатпулта у главни прозор.

note: Resource IDs: (1064)
en: Home
sr: Дом

note: Resource IDs: (103)
en: Hook Scripts
sr: Закачиве Скрипте

note: Resource IDs: (283)
en: Hook Scripts::Issue Tracker Integration
sr: Закачиве Скрипте::Проблем трагач интеграција

note: Resource IDs: (198)
en: Hook Type
sr: Тип закачаљки

note: Resource IDs: (1334)
en: Hook Type:
sr: Тип закачаљки:

note: Resource IDs: (82)
en: Hostname mismatch (%s)
sr: Неслагање имена домаћина (%s)

note: Resource IDs: (65535)
en: How do you want to resolve this conflict?
sr: Како желите да решите овај сукоб?

note: Resource IDs: (65535)
en: I&nclude paths:
sr: У&кључи путање:

note: Accelerator Entry for Menu ID:32785; '&Color age of lines'
en: ID:32785:V C +O
sr: ID:32773:V C +O

note: Accelerator Entry for Menu ID:32810; 'Fit image &sizes'
en: ID:32810:V   +T
sr: ID:32810:V   +Z

note: Resource IDs: (106)
en: Icon Overlays
sr: Прекривне иконе

note: Resource IDs: (65535)
en: Icon Overlays / Status Columns
sr: Преклапање икона / Колоне статуса

note: Resource IDs: (184)
en: Icon Overlays::Icon Set
sr: Прекривне иконе::Скуп икона

note: Resource IDs: (65535)
en: Icons/Design/Code:                 Luebbe Onken
sr: Иконе/Дизајн/Код:     Луеббе Онкен

note: Resource IDs: (194)
en: If activated, prevents the overlays and the context menu from showing in 'save as...' or 'open' dialogs
sr: Уколико је укључено, спрјечава да се преклапања икона и контекст мени приказују у  'сними као..' или 'отвори' дијалозима

note: Resource IDs: (198)
en: If activated, the menu entry 'Get Lock' is always shown in the top level menu
    if the selected file has the svn:needs-lock property set
sr: Кад је укључено, ставка мењиа 'Закључај' је постављена у главни контекстни мени
    када одабрани фајл има постављено својство svn:needs-lock

note: Resource IDs: (346)
en: If an element (part between two '/') of a given path matches one
    of these patterns, it is considered a 'branch'.
    
    Patterns are lower-case.
    Allowed wildcards are '?' and '*'.
    Separate patterns by ';'.
sr: Ако један елемент (део између два  '/') дате путање хвата један
    од ових модела, то се схвата као 'грана''.
    
    Модел је са малим словима.
    Дозвољени џокери су  '?' и '*'.
    Одвајају моделе са ';'.

note: Resource IDs: (346)
en: If an element (part between two '/') of a given path matches one
    of these patterns, it is considered a 'tag'.
    
    Patterns are lower-case.
    Allowed wildcards are '?' and '*'.
    Separate patterns by ';'.
sr: Ако један елемент (део између два  '/') дате путање хвата један
    од ових модела, то се схвата као 'знак''.
    
    Модел је са малим словима.
    Дозвољени џокери су  '?' и '*'.
    Одвајају моделе са ';'.

note: Resource IDs: (346)
en: If an element (part between two '/') of a given path matches one
    of these patterns, it is considered a 'trunk'.
    
    Patterns are lower-case.
    Allowed wildcards are '?' and '*'.
    Separate patterns by ';'.
sr: Ако један елемент (део између два  '/') дате путање хвата један
    од ових модела, то се схвата као 'дебло''.
    
    Модел је са малим словима.
    Дозвољени џокери су  '?' и '*'.
    Одвајају моделе са ';'.

note: Resource IDs: (95)
en: If checked then a new folder is created in the repository.
    If not checked then the import goes directly to the specified URL.
sr: Уколико је означено, тада се у спремишту ради нов именик .
    Ако није означено, тада увоз иде непосредно у задани УРЛ.

note: Resource IDs: (79)
en: If checked, TortoiseSVN creates a temporary file of the BASE to do the diff
    with the keywords expanded and the line endings adjusted.
sr: Уколико је означено, ТортоисеСВН ради привремени фајл од основе (БАСЕ)
    за израду разлика с проширеним кључним речима и усклађеним завршецима линија.

note: Resource IDs: (197)
en: If checked, double-clicking on a revision in the log list compares it with the previous revision
sr: Ако је означено, двоструки клик на ревизији у попису дневника ће упоредити фајл с прошлом ревизијом

note: Resource IDs: (196)
en: If checked, the commit dialog will be started again automatically after an error,
    while preserving your last selection and log message.
sr: Ако је означено, дијалог урезивања ће бити поново показан након грешке,
    и то са подацима које сте претходно уписали/одабрали.

note: Resource IDs: (194)
en: If enabled, TortoiseSVN checks once a week if a newer version is available
sr: Уколико је укључено ТортоисеСВН проверава једном недељно да ли постоји новија верзија

note: Resource IDs: (195)
en: If enabled, the Merge dialog initializes the 'From:' URL with the URL of the selected working copy
    instead of the last used URL.
sr: Ако је омогућено, дијалог за спајање поставља 'Из:' УРЛ на УРЛ изабране радне копије
    уместо задњег коришћеног УРЛ-а.

note: Resource IDs: (195)
en: If enabled, the repository is contacted when the dialog starts up.
    You don't have to click on 'Check Repository' anymore.
sr: Ако је омогућено, остварује се веза са спремиштем приликом покретања дијалога.
    Не морате више кликнути на 'Провери спремиште'.

note: Resource IDs: (197)
en: If enabled, working copy folders which are excluded from
    showing overlays still show the overlay for status 'normal'
sr: Ако је омогућено, искључене именике у радној копији
    и даље приказују прекривну икону за статус 'нормал'

note: Resource IDs: (195)
en: If set, TortoiseSVN will set the filetimes to the time they
    were last committed. If not set, TortoiseSVN uses the current time.
sr: Уколико је постављено, ТортоисеСВН ће поставити времена фајла на време њиховог
    задњег уређивања. Ако није постављено, ТортоисеСВН ће користити тренутно време.

note: Resource IDs: (196)
en: If set, files inside unversioned folders can be shown in the status control.
    The status control is used for example in the commit dialog.
sr: Ако је постављено, приликом провере статуса показаће се и фајлови
    унутар именика  изван система управљања верзијама.
    Провера статуса се, на пример, користи у дијалогу за урезивање.

note: Resource IDs: (196)
en: If set, then unversioned files will mark the status of the parent directory as modified
    i.e. they get the modified overlay icon.
sr: Ако је постављено, фајлови изван система верзија ће означити именик измењеном
    тј. именици ће добити одговарајућу прекривну икону (измењен именик ).

note: Resource IDs: (1439)
en: If the repository can not be contacted
sr: Ако спремииште није доступно

note: Resource IDs: (196)
en: If you change this value, your existing working copies won't be recognized anymore!
    You must check out your working copies again.
    If you're not sure about this, then please read the docs.
    Are you absolutely sure you want to do this?
sr: Ако промените ову вредност, ваше радне копије не буду препознате!
    Требаће  поново преузети радне копије.
    Ако нисте сигурни, молим прочитајте документацију.
    Да ли сте уверени да желите ово урадитии?

note: Resource IDs: (251)
en: If you want to break the lock, use the 'Check For Modifications' dialog.
sr: Ако желите уклонити катанац користите дијалог 'Провера измена'.

note: Resource IDs: (73)
en: Ignore
sr: Занемари

note: Resource IDs: (1020)
en: Ignore &all whitespaces
sr: Занемари &све празне знакове

note: Resource IDs: (1067)
en: Ignore &case changes
sr: Занемари &промене великих и малих слова

note: Resource IDs: (1392)
en: Ignore all whitespaces
sr: Занемар све размаке

note: Resource IDs: (1267)
en: Ignore ancestry
sr: Занемари порекло

note: Resource IDs: (14)
en: Ignore items by &extension
sr: Занемарене ставке по &екстензији

note: Resource IDs: (1018)
en: Ignore line &endings (recommended)
sr: Занемари завршетке &линија (препоручено)

note: Resource IDs: (1126, 1127)
en: Ignore line endings
sr: Занемари завршетке линија

note: Resource IDs: (1391)
en: Ignore whitespace changes
sr: Занемари промене у размацима

note: Resource IDs: (226)
en: Ignored items included
sr: Занемарене укључене ставке

note: Resource IDs: (16916)
en: Image &and Text
sr: Слика &и текст

note: Resource IDs: (16507)
en: Image &and text
sr: Слика &и текст

note: Resource IDs: (16508)
en: Images
sr: Слике

note: Resource IDs: (19)
en: Immediate children, including folders
sr: Непосредна деца укључујући именике

note: Resource IDs: (139)
en: Import
sr: Увези

note: Resource IDs: (127)
en: Import %ld items
sr: Увези %ld ставака

note: Resource IDs: (229)
en: Import %s to %s%s
sr: Увозим %s у %s%s

note: Resource IDs: (1056)
en: Import &message
sr: Увези &поруку

note: Resource IDs: (77)
en: Import - TortoiseSVN
sr: Увези - ТортоисеСВН

note: Resource IDs: (581)
en: Import a previously saved set of properties from a file
sr: Увози претходно спремљену групу особина из фајлови

note: Resource IDs: (127)
en: Import file %s
    to %s
sr: Увозим фајл %s
    у %s

note: Resource IDs: (126)
en: Import file to
    %s
sr: Увозим фајл у
    %s

note: Resource IDs: (126)
en: Import folder %s
    to %s
sr: Увозим именик %s
    у %s

note: Resource IDs: (613)
en: Import to %1
sr: Увоз у %1

note: Resource IDs: (120)
en: Importing file %s
sr: Увозим фајл %s

note: Resource IDs: (10)
en: Imports the directory to a repository
sr: Увоз именика у спремиште

note: Resource IDs: (1266)
en: Include ignored files
sr: Укључи занемарене фајлови

note: Resource IDs: (1126)
en: Include merged revisions
sr: Укључи стопљене ревизије

note: Resource IDs: (65535)
en: Include only the following revision range:
sr: Укључи само следећи распон ревизија:

note: Resource IDs: (3857)
en: Incorrect filename.
sr: Погрешно фајлиме.

note: Resource IDs: (76)
en: Initial import
sr: Почетни увоз

note: Resource IDs: (65535)
en: Inline differences
sr: Разлике у линији

note: Resource IDs: (161)
en: Input
sr: Улаз

note: Resource IDs: (3603)
en: Insert Clipboard contents
    Paste
sr: Уметни садржај клипборда
    Залепи

note: Resource IDs: (3857)
en: Insufficient memory to perform operation.
sr: Недовољна меморија за извршавање операције.

note: Resource IDs: (3857)
en: Internal application error.
sr: Унутрашња грешка апликације.

note: Resource IDs: (339)
en: Internal value indicating compression quality
sr: Интерна вредност која показује квалитет компресије

note: Resource IDs: (3850)
en: Invalid Currency.
sr: Неисправна валута.

note: Resource IDs: (102)
en: Invalid data object dropped!
sr: Неисправан податаки објекат је одбачен!

note: Resource IDs: (82)
en: Invalid revision number! Valid revisions are:
    HEAD, BASE, PREV, COMMITTED, WC,
    positive decimal numbers,
    dates in one of the following example forms:
    {2002-02-17}
    {15:30}
    {15:30:00.200000}
    {"2002-02-17 15:30"}
    {"2002-02-17 15:30 +0230"}
    {2002-02-17T15:30}
    {2002-02-17T15:30Z}
    {2002-02-17T15:30-04:00}
    {20020217T1530}
    {20020217T1530Z}
    {20020217T1530-0500}
sr: Погрешан број ревизије! Ваљане ревизије су:
    ХЕАД, БАСЕ, ПРЕТХ,УРЕЗАН, РК,
    позитивни цели бројеви,
    датуми у једном од следећих облика:
    {2002-02-17}
    {15:30}
    {15:30:00.200000}
    {"2002-02-17 15:30"}
    {"2002-02-17 15:30 +0230"}
    {2002-02-17Т15:30}
    {2002-02-17Т15:30З}
    {2002-02-17Т15:30-04:00}
    {20020217Т1530}
    {20020217Т1530З}
    {20020217Т1530-0500}

note: Resource IDs: (83)
en: Invalid revision number! Valid revisions are:
    HEAD
    positive decimal numbers,
    dates in one of the following example forms:
    {2002-02-17}
    {15:30}
    {15:30:00.200000}
    {"2002-02-17 15:30"}
    {"2002-02-17 15:30 +0230"}
    {2002-02-17T15:30}
    {2002-02-17T15:30Z}
    {2002-02-17T15:30-04:00}
    {20020217T1530}
    {20020217T1530Z}
    {20020217T1530-0500}
sr: Погрешан број ревизије! Ваљане ревизије су:
    ХЕАД
    позитивни цели бројеви,
    датуми у једном од следећих облика:
    {2002-02-17}
    {15:30}
    {15:30:00.200000}
    {"2002-02-17 15:30"}
    {"2002-02-17 15:30 +0230"}
    {2002-02-17Т15:30}
    {2002-02-17Т15:30З}
    {2002-02-17Т15:30-04:00}
    {20020217Т1530}
    {20020217Т1530З}
    {20020217Т1530-0500}

note: Resource IDs: (83)
en: Invalid revision range!
    Valid revisions are numbers and HEAD, separated by commas.
    A range can be specified with a dash.
    Example: 2-5,7,10,44-70,300-HEAD
sr: Неисправан распон ревизија!
    Исправне ревизије су бројеви и ХЕАД, одвојени зарезима.
    Распон може бити написан помоћу цртице.
    На пример: 2-5,7,10,44-70,300-ХЕАД

note: Resource IDs: (145)
en: It is not possible to rename a file by changing the case of its name alone.
    For example, you can't make MyFile.txt become MYFILE.txt.
    Please consult the documentation for a way to work around this limitation.
sr: Није могуће променити име фајлу мењајући само велика-мала слова.
    На пример, не можете променити Мојфајл.тxт у МОЈфајл.тxт.
    Молим, прегледајте документацију како бисте нашли начин да заобиђете ово ограничење.

note: Resource IDs: (88)
en: It seems you are trying to <b>relocate</b> your working copy to a different path inside the same repository.
    
    From:	%s
    To:		%s
    
    A relocate is only needed if the path <b>to</b> a repository has changed.
    Changing to a different path <b>inside</b> a repository is done by a switch operation.
    
    Improper use of relocate <b>will corrupt your working copy!</b>
    If you are not sure what to do, please refer to our docs on <i>relocate</i>.
    Do you really want to relocate?
sr: Изгледа да сте покушали преместити(<b>Премести</b>) радну копију на различиту путању унутар истог спремишта.
    
    Од: 	%s
    На: 		%s
    
    Премештање је потребно само ако је путања <b>до</b> спремишта промијењена.
    За промјену путање <b>унутар истог</b> складишта користите наредбу Замени.
    
    Неодговарајућа употреба наредбе Премести <b>може раздесити радну копију!</b>
    Ако нисте сигурни што учинити, молим погледајте документацију за наредбу <i>Премести</i> (енгл. <i>relocate</i>).
    Да ли стварно желите преместити радну копију?

note: Resource IDs: (275)
en: Join with following &tree
sr: Спојити са следећим &стаблом

note: Resource IDs: (275)
en: Join with source tree
sr: Спојити са изворним стаблом

note: Resource IDs: (1203)
en: Keep &locks
sr: Држии &закључан

note: Resource IDs: (1126)
en: Keep changelists
sr: Сачувај листу измена

note: Resource IDs: (610)
en: Keep the directory from the repository
sr: Остави именик из спремишта

note: Resource IDs: (610)
en: Keep the file from the repository
sr: Остави фајл из спремишта

note: Resource IDs: (610)
en: Keep the local directory
sr: Остави локални именик

note: Resource IDs: (610)
en: Keep the local file
sr: Остави локални фајл

note: Resource IDs: (16136)
en: Keyboard
sr: Тастатура

note: Resource IDs: (65535)
en: Keyboard shortcuts:
sr: Скраћенице тастатуре

note: Resource IDs: (1002)
en: Keys
sr: Тастери

note: Resource IDs: (65535)
en: Last commit revision:
sr: Последња урезана рев.:

note: Resource IDs: (11)
en: Last saved revision of item
sr: Последња сачувана ревизија ставке

note: Resource IDs: (338)
en: Last time the cache content was changed
sr: Последњи пут када је промењен садржај кеша

note: Resource IDs: (338)
en: Last time the cache was accessed
sr: Последњи пут је приступљено кеш

note: Resource IDs: (338)
en: Last time the repository was asked for the HEAD revision number
sr: Последњи пут када је спремиште упитано за ГЛАВНИ ревизиони број

note: Resource IDs: (12)
en: Launches the external diff / merge program to solve the conflicts
sr: Покреће спољашњи програм за резлике / спајања како би решио сукобе

note: Resource IDs: (1137)
en: Least active author:
sr: Најмање активан аутор:

note: Resource IDs: (1404)
en: Leave conflicted:
sr: Остави у сукобу:

note: Resource IDs: (188)
en: Left View:
sr: Леви поглед:

note: Resource IDs: (65535)
en: Left image
sr: Лева слика

note: Resource IDs: (19)
en: Line
sr: Линија

note: Resource IDs: (246)
en: Line Graph
sr: Линијски граф ревизија

note: Resource IDs: (1057)
en: Line Tool
    Line
sr: Линијски алата
    Линија

note: Resource IDs: (32853)
en: Line diff bar
sr: Линија дифф табле

note: Resource IDs: (65535)
en: Line differences
sr: Разлике у линијама

note: Resource IDs: (65535)
en: Line:
sr: Линија:

note: Resource IDs: (269)
en: Line: %*ld
sr: Линија: %*ld

note: Resource IDs: (3605)
en: List Help topics
    Help Topics
sr: Прикажи садржај помоћи
    Садржај помоћи

note: Resource IDs: (344)
en: List of repositories for which log information has been cached
sr: Листа спремишта за коју се у кешуи смештају информације дневника

note: Resource IDs: (16631, 16992)
en: List1
sr: Листа1

note: Resource IDs: (130)
en: Load Images
sr: Учитај слике

note: Resource IDs: (63)
en: Local status
sr: Локални статус

note: Resource IDs: (94)
en: Location where the contents of the
    repository URL will be saved to.
sr: Место где ће садржај спремишта
    одређеног УРЛ-ом бити сачуван.

note: Resource IDs: (32854)
en: Locator Bar
sr: &Статусна табла

note: Resource IDs: (207, 221, 229, 65535)
en: Lock
sr: Закључавање

note: Resource IDs: (208)
en: Lock Date
sr: Закључај Датум

note: Resource IDs: (191)
en: Lock Files
sr: Закључај фајлове

note: Resource IDs: (213)
en: Lock broken!
sr: Закључавање разбијено!

note: Resource IDs: (207)
en: Lock comment
sr: Коментар закључавања

note: Resource IDs: (65535)
en: Lock creation date:
sr: Датум закључавања:

note: Resource IDs: (263)
en: Lock failed
sr: Закључавање није извршено

note: Resource IDs: (65535)
en: Lock owner:
sr: Власник закључавања:

note: Resource IDs: (213)
en: Lock stolen by %s
sr: Катанацт је украо %s

note: Resource IDs: (263)
en: Locked by %s
sr: Закључао %s

note: Resource IDs: (89)
en: Locking failed because a newer version exists!
    Do you want to update and try again?
sr: Закључавање није успјело зато што постоји новија верзија!
    Желите ли ажурирање и да покушате поново?

note: Resource IDs: (16)
en: Locks a file for other users and makes it editable by you.
sr: Закључава фајл за остале кориснике, Ви га и даље можете мењати.

note: Resource IDs: (126)
en: Log
sr: Дневник

note: Resource IDs: (282)
en: Log Cache Statistics
sr: Статистика кеша за дневник

note: Resource IDs: (281)
en: Log Caching
sr: Кеш за дневник

note: Resource IDs: (295)
en: Log Caching::Cached Repositories
sr: Дневник кеширања::Кеширана спремишта

note: Resource IDs: (211)
en: Log History
sr: Историја дневника

note: Resource IDs: (130)
en: Log Messages
sr: Поруке дневника

note: Resource IDs: (1386)
en: Log message
sr: Порука дневника

note: Resource IDs: (65535)
en: Log messages
sr: Поруке дневника

note: Resource IDs: (1274)
en: Log messages (Input dialog)
sr: Поруке дневника (улазни дијалог)

note: Resource IDs: (1280)
en: Log messages (Show log dialog)
sr: Поруке дневника (прикажи дијалог дневника)

note: Resource IDs: (238)
en: Lowest shown revision: %ld - Highest shown revision: %ld
sr: Најнижа приказана ревизија: %ld - Највиша приказана ревизија: %ld

note: Resource IDs: (238)
en: Lowest shown revision: %ld - Highest shown revision: %ld - HEAD revision: %ld
sr: Најнижа приказана ревизија: %ld - Највиша приказана ревизија: %ld - Главна ревизија: %ld

note: Resource IDs: (16973)
en: Lum
sr: Лум

note: Resource IDs: (3866)
en: Mail system DLL is invalid.
sr: Неисправан ДЛЛ система електронске поште.

note: Resource IDs: (1431)
en: Make this the default
sr: Одабери ово као уобичајено

note: Resource IDs: (17)
en: Manage Subversion properties
sr: Управљање особинама Субверзије

note: Resource IDs: (32808)
en: Mark as &resolved
sr: Означи као &решено

note: Resource IDs: (282)
en: Mark as resolved
sr: Означи као решено

note: Resource IDs: (2052)
en: Mark current revision of your working copy
sr: Означи текућу ревизију своје радне копије

note: Resource IDs: (101)
en: Mark for comparison
sr: Означи за поређење

note: Resource IDs: (2051)
en: Marks a file as resolved in Subversion
    Mark as resolved
sr: Означава фајл као решен у Субверзији
    Означи као решено

note: Resource IDs: (596)
en: Marks the revisions as merged, without actually doing the merge.
    This blocks the revisions from getting merged in the future.
sr: Означава ревизију стопљеном, без стварног извршења стапања.
    Ово блокира ревизије да изврше стапања у будућности.

note: Resource IDs: (1064)
en: Match &case
sr: Пази на &велика/мала слова

note: Resource IDs: (1159)
en: Max
sr: Макс

note: Resource IDs: (1317)
en: Max. items to keep in the log message history
sr: Макс. ставки за чување у историју дневника порука

note: Resource IDs: (65535)
en: Max. lines in action log
sr: Макс. број линија дневника акција

note: Resource IDs: (1487)
en: Maximum number of tool &failures until cache removal
sr: Максимални број алат &грешака пре уклањања кеша

note: Resource IDs: (16655)
en: Me&nus show recently used commands first
sr: Ме&нији показују прво команде скоро коришћене

note: Resource IDs: (16134)
en: Menu
sr: Мени

note: Resource IDs: (1001)
en: Menu Bar
sr: Табла менија

note: Resource IDs: (16626)
en: Menu s&hadows
sr: &Сенчање менија

note: Resource IDs: (109, 110, 111, 112, 276, 278, 65535)
en: Merge
sr: Стопи

note: Resource IDs: (78)
en: Merge - TortoiseSVN
sr: Стопи - ТортоисеСВН

note: Resource IDs: (221)
en: Merge Reintegrate
sr: Стопи Реинтегрирај (!?)

note: Resource IDs: (1468)
en: Merge a range of revisions
sr: Стопи распон ревизија

note: Resource IDs: (277)
en: Merge all
sr: Стопи све

note: Resource IDs: (65535)
en: Merge depth:
sr: Дубина спајања:

note: Resource IDs: (1432)
en: Merge non-interactive
sr: Стопи неинтеркативно

note: Resource IDs: (595, 65535)
en: Merge options
sr: Опције спајања

note: Resource IDs: (14)
en: Merge reintegrate...
sr: Стопи реинтегрирај...

note: Resource IDs: (595)
en: Merge revision range
sr: Стопи распон ревизија

note: Resource IDs: (114)
en: Merge revision to...
sr: Стопи ревизију у...

note: Resource IDs: (114)
en: Merge revisions to...
sr: Стопи ревизије у...

note: Resource IDs: (1470)
en: Merge two different trees
sr: Стопи два различита стабла

note: Resource IDs: (595, 65535)
en: Merge type
sr: Тип спајања

note: Resource IDs: (263)
en: Merged
sr: Стопљено

note: Resource IDs: (286)
en: Merged revision(s) %s from %s:
sr: Стопљена ревизија(е) %s од %s:

note: Resource IDs: (10)
en: Merges a branch into the main trunk
sr: Спаја грану с главним деблом

note: Resource IDs: (14)
en: Merges all missing revisions back into the working copy using merge-tracking information
sr: Спој све недостајуће ревизије натраг у радну копију користећи информације праћење-спајања

note: Resource IDs: (65535)
en: Merging
sr: Спајање

note: Resource IDs: (229)
en: Merging %s into %s, %s
sr: Спајање %s у %s, %s

note: Resource IDs: (264)
en: Merging differences between repository URLs
sr: Спајање разлика између УРЛ спремишта

note: Resource IDs: (229)
en: Merging from %s, revision %s to %s, revision %s into %s, %s%s
sr: Спајање од %s, ревизије %s до %s, ревизија %s у %s, %s%s

note: Resource IDs: (264)
en: Merging r%ld
sr: Спајање р%ld

note: Resource IDs: (264)
en: Merging r%ld through r%ld
sr: Спајање р%ld до р%ld

note: Resource IDs: (83)
en: Merging requires different revisions or different URLs in 'From:' and 'To:'
sr: Спајање захтева различите ревизије или различите УРЛ-ове у 'Од:' и 'До:'

note: Resource IDs: (229)
en: Merging revisions %s of %s into %s, %s%s
sr: Спајање ревизија %s од ревизије %s у %s, %s%s

note: Resource IDs: (76, 1359)
en: Message
sr: Порука

note: Resource IDs: (1241)
en: Message:
sr: Порука:

note: Resource IDs: (116)
en: Messages
sr: Поруке

note: Resource IDs: (116)
en: Messages, authors and paths
sr: Поруке, аутори и путање

note: Resource IDs: (78)
en: Mime type
sr: Миме тип

note: Resource IDs: (1158)
en: Min
sr: Минимум

note: Resource IDs: (263)
en: Mine
sr: Моје

note: Resource IDs: (1068)
en: Minimize the Ribbon
sr: Минимизирати траку

note: Resource IDs: (1023, 65535)
en: Misc
sr: Разно

note: Resource IDs: (3887)
en: Mixed
sr: Мешано

note: Resource IDs: (208)
en: Modification date
sr: Датум промене

note: Resource IDs: (74, 264, 65535)
en: Modified
sr: Измењено

note: Resource IDs: (1070)
en: More
sr: Више

note: Resource IDs: (1002)
en: More Buttons
sr: Више дугмета

note: Resource IDs: (1069)
en: More Commands...
sr: Више наредби...

note: Resource IDs: (438)
en: More colors...
sr: Више боја...

note: Resource IDs: (438)
en: More...
sr: Више...

note: Resource IDs: (1136)
en: Most active author:
sr: Најактивнији аутор:

note: Resource IDs: (16135)
en: Mouse
sr: Миш

note: Resource IDs: (127)
en: Move %ld items to
    %s
sr: Премести %ld фајл у
    %s

note: Resource IDs: (127)
en: Move %s
    to %s
sr: Премести %s
    у %s

note: Resource IDs: (17026)
en: Move &Down
sr: Помакни &доље

note: Resource IDs: (17025)
en: Move &Up
sr: Премести горе

note: Resource IDs: (1002)
en: Move Item Down
sr: Премести доле

note: Resource IDs: (1002)
en: Move Item Up
sr: Премести горе

note: Resource IDs: (147)
en: Move and rename
sr: Премести и преименуј

note: Resource IDs: (104)
en: Move and rename item to here
sr: Овђе премести уз промену имена

note: Resource IDs: (103)
en: Move items to here
sr: Премести ставке овде

note: Resource IDs: (613)
en: Move to %1
sr: Премести у %1

note: Resource IDs: (209)
en: Move to changelist
sr: Премести на скуп измена

note: Resource IDs: (229)
en: Move/Rename
sr: Премести/Промени име

note: Resource IDs: (98)
en: Move: New name for %s
sr: Премештање: ново име за %s

note: Resource IDs: (126)
en: Moved remotely
sr: Премештено на даљину

note: Resource IDs: (197)
en: Moves the modified files to the recycle bin first before reverting
sr: Помера измењене фајлове у корпу пре враћања

note: Resource IDs: (80)
en: Moving %s
sr: Премештам %s

note: Resource IDs: (80)
en: Moving...
sr: Премештам...

note: Resource IDs: (65535)
en: My file:
sr: Мој фајл:

note: Resource IDs: (32804)
en: N&ext Conflict
sr: &Следећи сукоб

note: Resource IDs: (3697)
en: NUM
sr: НУМ

note: Resource IDs: (17004)
en: Navigation Pane Options
sr: Одреди опције спајања

note: Resource IDs: (1065)
en: Navigation Pane Options...
sr: Одреди опције спајања

note: Resource IDs: (208)
en: Needs lock
sr: Захтева закључавање

note: Resource IDs: (213)
en: Nested
sr: Угнежђено

note: Resource IDs: (102)
en: Network
sr: Мрежа

note: Resource IDs: (199)
en: Never try to contact the repository again
sr: Не покушавај се поново спојити са спремиштем

note: Resource IDs: (1002, 30721, 65535)
en: New
sr: Ново

note: Resource IDs: (1076)
en: New &name:
sr: Ново &име:

note: Resource IDs: (1001)
en: New Menu
sr: Нови мени

note: Resource IDs: (97)
en: New name for %s
sr: Ново име за %s

note: Resource IDs: (98)
en: New name:
sr: Ново име:

note: Resource IDs: (3633)
en: Next Page
    Next Page
sr: пређи на следећи сукоб
    Следећи сукоб

note: Resource IDs: (73)
en: No
sr: Не

note: Resource IDs: (81)
en: No command specified!
    <hr=100%>
    TortoiseProc.exe is used by the Shell extension and should not be called directly!
sr: Наредба није одређена!
    <hr=100%>
    ТортоисеПроц.exe  је коришћен од стране проширења шкољке и не би требао бити позван директно!

note: Resource IDs: (81)
en: No command value specified!
sr: Вредност наредбе није одређена!

note: Resource IDs: (82)
en: No differences found!
sr: Разлике нису нађене!

note: Resource IDs: (3843)
en: No error message is available.
sr: Није доступна ниједна порука о грешци.

note: Resource IDs: (3867, 3868)
en: No error occurred.
sr: Грешка се није појавила.

note: Resource IDs: (82)
en: No files or folders were modified. There is nothing for TortoiseSVN to revert!
sr: Ни један фајл или именик  није измењен. ТортоисеСВН нема ништа да врати!

note: Resource IDs: (239)
en: No files to show with the current setting.
    Check one or more settings below to see unversioned, ignored and/or unmodified files.
    To see remote changes, click on 'Check Repository'
sr: Нема фајовал за приказивање са текућим подешавањем.
    Означи неку или више поставки како би се приказале фајлови без верзија, занемарени и/или неизмењени фајлови.
    Ако желите погледати измене у спремишту, кликните на 'Провери спремиште'

note: Resource IDs: (77)
en: No files were changed or added since
    the last commit. There's nothing
    for TortoiseSVN to do here...
sr: Ни један фајл није измењен или додат
    од задњег урезивања. ТортоисеСВН нема овде
    шта да ради...

note: Resource IDs: (170)
en: No files were changed or added since
    the last commit. There's nothing
    for TortoiseSVN to do here...
    Do you want to see the unversioned files?
sr: Ни један фајл није измењен или додат
    од задњег урезивања. ТортоисеСВН нема овде
    шта да ради...
    Желите ли видети фајлове без верзија?

note: Resource IDs: (273)
en: No graph available
sr: Граф није доступан

note: Resource IDs: (273)
en: No image encoder found for %s.
sr: Програм за кодирање слика није нађен за %s.

note: Resource IDs: (188)
en: No spell corrections
sr: Нема корекција правописа

note: Resource IDs: (196)
en: No status cache. Only versioned folders get an overlay, files don't get an overlay
sr: Нема кеш статуса. Само именици под системом управљања верзијама добијају прекриваче, не и фајлови

note: Resource IDs: (188)
en: No thesaurus suggestions
sr: Нема предлога из појмовника

note: Resource IDs: (1271)
en: None
sr: Ништа

note: Resource IDs: (264, 65535)
en: Normal
sr: Нормално

note: Resource IDs: (3857)
en: Not all of the system registry entries (or INI file) were removed.
sr: Нису уклоњене све ставке из системског регистра (или ИНИ фајлови).

note: Resource IDs: (83)
en: Not enough memory to complete operation.
sr: Недовољно меморије за извршење операције.

note: Resource IDs: (563)
en: Not recursive
sr: Није рекурзивно

note: Resource IDs: (1481)
en: Note: the folder contains unversioned items
sr: Примедба: именик садржи неверзионисане ставке

note: Resource IDs: (65535)
en: Note: the font settings also affect the TortoiseUDiff viewer
sr: Напомена: подешавања фонта утичу и на ТортозУДифф прегледач

note: Resource IDs: (88)
en: Notice
sr: Белешка

note: Resource IDs: (338)
en: Number of authors in the cache
sr: Број аутора у кешу

note: Resource IDs: (1161)
en: Number of authors:
sr: Број аутора:

note: Resource IDs: (339)
en: Number of cached merged revisions
sr: Број кешираних стопљених ревизија

note: Resource IDs: (339)
en: Number of cached revisions
sr: Број ревизија у кешу

note: Resource IDs: (339)
en: Number of cached revisions that have a non-empty change list
sr: Број ревизија у кешу које имају листу измена

note: Resource IDs: (339)
en: Number of cached revisions that have user revision properties
sr: Број ревизија у кешу  које имају постављена корисничка својства

note: Resource IDs: (339)
en: Number of cached revisions whose change list is not cached yet
sr: Број ревизија у кешу чије листе измена још нису кеширане

note: Resource IDs: (339)
en: Number of cached revisions whose user revision properties are not cached yet
sr: Број ревизија у кешу чија корисничка својстава још нису кеширана

note: Resource IDs: (338)
en: Number of different paths shown in the log dialog, including parent paths
sr: Број различитих путања у дијалогу дневника, укључиво родитељске путање

note: Resource IDs: (338)
en: Number of different words used in log messages
sr: Број различитих речи употребљених у порукама дневника

note: Resource IDs: (339)
en: Number of merged revisions that are not cached yet
sr: Број стопљених ревизија које још нису у кешу

note: Resource IDs: (338)
en: Number of path elements. A path element is a folder or file name like 'foo.txt' or 'mybranch'.
sr: Број елемената путање. Елемент путање је именик  или име фајлови као 'фоо.тxт' или 'мојаГрана'.

note: Resource IDs: (345)
en: Number of times a log cache can fail to close properly
    due to crashes etc. until it gets deleted automatically.
sr: Колико пута дневник кеша може одбити да се затвори исправно
    у току пуцања итд. док се не обрише аутоматски.

note: Resource IDs: (1160)
en: Number of weeks:
sr: Број недеља:

note: Resource IDs: (1, 73)
en: OK
sr: У реду

note: Resource IDs: (3697)
en: OVR
sr: ОВР

note: Resource IDs: (65535)
en: Older lines
sr: старије линије

note: Resource IDs: (32814)
en: Oldest on to&p
sr: Нај&старији на врху

note: Resource IDs: (99, 1202)
en: Omit e&xternals
sr: Изостави с&тарије

note: Resource IDs: (145)
en: Omit externals
sr: Изостави старије

note: Resource IDs: (63)
en: One of the paths you are attempting to move appears to be a special path
    (one of 'branches', 'tags' or 'trunk').
    
    Are you sure you want to move the selected paths?
sr: Нека од путања које покушавате преместити је специјална путања
    (нека од 'грана', 'ознака' или 'стаблº).
    
    Да ли сте сигурни да желите преместити одабране путање?

note: Resource IDs: (219)
en: One or more files are in a conflicted state.
sr: Једна или више фајл су у стању сукоба.

note: Resource IDs: (99)
en: Only check out the &top folder
sr: Преузми само &вршни  именик

note: Resource IDs: (19)
en: Only file children
sr: Деца - само фајлови

note: Resource IDs: (169)
en: Only numbers (optionally separated by commas)
    are allowed!
sr: Само бројеви (могу бити одвојени зарезом)
    су дозвољени!

note: Resource IDs: (1424)
en: Only record the merge (block revisions from getting merged)
sr: Сними само стопљено (блок ревизије из стапања)

note: Resource IDs: (19)
en: Only this item
sr: Само ова ставка

note: Resource IDs: (1224)
en: Only use s&pellchecker when tsvn:projectlanguage is set
sr: Користи п&роверу правописа када је постављен tsvn:projectlanguage

note: Resource IDs: (3841)
en: Open
sr: Отвори

note: Resource IDs: (76)
en: Open client certificate file
sr: Отвори фајл са сертификатом клијента

note: Resource IDs: (3601)
en: Open file
sr: Отвори фајл

note: Resource IDs: (1132)
en: Open from clipboard
sr: Отвори из клипборда

note: Resource IDs: (7)
en: Open image file...
sr: Отвори фајл...

note: Resource IDs: (282)
en: Open parent folder
sr: Отвори родитељ именик

note: Resource IDs: (113)
en: Open with...
sr: Отвори са...

note: Resource IDs: (3605)
en: Opens Help
    Help Topics
sr: Отвара помоћ
    Теме помоћи

note: Resource IDs: (13)
en: Opens the repository browser to tweak the repository online
sr: Отвара прегледник спремишта како би подесио спремиште док је на вези

note: Resource IDs: (199)
en: Operate from log cache for now only
sr: Од сад ради само са кешом дневника

note: Resource IDs: (16137)
en: Options
sr: Опције

note: Resource IDs: (32779)
en: Ori&ginal size
sr: &Оригинална величина

note: Resource IDs: (1065)
en: Other Task Panes
sr: Активирај листу задатака

note: Resource IDs: (245)
en: Others
sr: Остали

note: Resource IDs: (3843)
en: Out of memory.
sr: Програм је остао без меморије.

note: Resource IDs: (3845)
en: Output.prn
sr: Оутпут.прн

note: Resource IDs: (95)
en: Override the svn:eol-style property setting.
    Files which don't have this property set are not affected.
sr: Преписује преко својства svn:eol-style.
    Не утјече на фајлови које немају постављено ово својство.

note: Resource IDs: (99)
en: Overwrite
sr: Препиши

note: Resource IDs: (32802)
en: P&revious Conflict
sr: П&ретходни сукоб

note: Resource IDs: (76)
en: PEM
sr: ПЕМ

note: Resource IDs: (76)
en: PKCS12
sr: ПКЦС12

note: Resource IDs: (3845)
en: Page %u
sr: Страница %u

note: Resource IDs: (3845)
en: Page %u
    Pages %u-%u
sr: Страница %u
    Странице %u-%u

note: Resource IDs: (65535)
en: Page :
sr: Страница :

note: Resource IDs: (63)
en: Parameters
sr: Параметри:

note: Resource IDs: (1477)
en: Parameters:
sr: Параметри:

note: Resource IDs: (69)
en: Password:
sr: Лозинка:

note: Resource IDs: (1057)
en: Paste Tool
    Paste
sr: Алат за лепљење
    Залепи

note: Resource IDs: (172)
en: Paste filename list
sr: Залепи листу имена фајовал

note: Resource IDs: (15)
en: Pastes the svn path from the clipboard, resulting in a move (cut) or copy operation
sr: Налепи свн путању из клипборда, резултат је померање (пресек) или копи операција

note: Resource IDs: (376)
en: Patch all
sr: Закрпи све

note: Resource IDs: (376)
en: Patch selected
sr: Одабрана закрпа

note: Resource IDs: (157)
en: Patchfiles (*.diff, *.patch)|*.diff;*.patch|All (*.*)|*.*||
sr: фајлови закрпа (*.дифф, *.патцх)|*.дифф;*.патцх|Алл (*.*)|*.*||

note: Resource IDs: (20, 63, 77, 198, 207)
en: Path
sr: Путања

note: Resource IDs: (116)
en: Paths
sr: путање

note: Resource IDs: (1057)
en: Pencil Tool
    Pencil
sr: Алат чишћења
    Очисти

note: Resource IDs: (16538)
en: Personalized Menus and Toolbars
sr: Прилагодљиви менији и алатпулта

note: Resource IDs: (3849)
en: Picture (Metafile)
    a picture
sr: Слика (Метафајл)
    слика

note: Resource IDs: (65535)
en: Picture:
sr: Слика:

note: Resource IDs: (157)
en: Pictures (*.wmf, *.jpg, *.png, *.bmp, *.gif)|*.wmf;*.jpg;*.jpeg;*.png;*.bmp;*.gif|All (*.*)|*.*||
sr: Слике (*.wmf, *.jpg, *.png, *.bmp, *.gif)|*.wmf;*.jpg;*.jpeg;*.png;*.bmp;*.gif|All (*.*)|*.*||

note: Resource IDs: (246)
en: Pie Graph
sr: Дијаграм (пита)

note: Resource IDs: (83)
en: Please enter a hook script to execute.
sr: Молимо упишите име закачивог скрипта који ће се извршити.

note: Resource IDs: (83)
en: Please enter a path where to apply the hook script to.
sr: Одаберите путању на коју ће се применити закачив скрипт.

note: Resource IDs: (251)
en: Please execute the 'Cleanup' command.
sr: Молим извршите наредбу 'Почисти'.

note: Resource IDs: (78)
en: Please note:
    Your working copy remains on the previous path. If you want your next changes
    to be committed to the copy or branch you have just created,
    then you need to switch your working copy over to the new URL.
    Use the Switch command to do that.
sr: Молим приметите:
    Ваша радна копија остаје на претходној стази. Ако желите да се Ваше будуће измене
    буду урезане у управо направљеној грани тада се треба преместити
    на путању те гране. За то користите наредбу Замени.

note: Resource IDs: (1287)
en: Please resolve the conflict by choosing one of the following options:
sr: Молим решите сукобе тако да одаберете неку од следећих могућности:

note: Resource IDs: (83)
en: Please select a hook type
sr: Молим одаберите тип закачаљке

note: Resource IDs: (76)
en: Please specify the certificate type
sr: Молим одредите тип цертификата

note: Resource IDs: (132)
en: Please wait - this can take several minutes. Seriously!
sr: Молим причекајте - ово може потрајати неколико минута. Озбиљно!

note: Resource IDs: (13)
en: Please wait while cancelling...
sr: Молим причекајте док одустајем...

note: Resource IDs: (319)
en: Please wait while differences are obtained...
sr: Молим причекајте док се добију разлике...

note: Resource IDs: (104)
en: Please wait while the repository browser is initializing...
sr: Молим причекајте иницијализацију претраживача спремишта...

note: Resource IDs: (104, 119, 146, 213)
en: Please wait...
sr: Молим причекајте...

note: Resource IDs: (65535)
en: Port :
sr: Порт:

note: Resource IDs: (569)
en: Post-Commit Hook
sr: Пост урезивања закачаљка

note: Resource IDs: (570)
en: Post-Update Hook
sr: Закачив Скрипт након ажурирања

note: Resource IDs: (58115)
en: Pre&v Page
sr: &Следећа страна

note: Resource IDs: (569)
en: Pre-Commit Hook
sr: Пре урезивања закачаљка

note: Resource IDs: (570)
en: Pre-Update Hook
sr: Закачив Скрипт пре ажурирања

note: Resource IDs: (65535)
en: Press &New Shortcut Key:
sr: Притисни &Нови Шорткат тастер:

note: Resource IDs: (65535)
en: Press &new shortcut key:
sr: Притисни &нови шорткат тастер:

note: Resource IDs: (2052)
en: Prevents most cases in which connection lines cross revision nodes
sr: Спречава већину случајева у којима спојнице крижају чворове ревизија

note: Resource IDs: (1069)
en: Preview
sr: Преглед

note: Resource IDs: (376)
en: Preview patched file
sr: Преглед закрпане фајлови

note: Resource IDs: (65535)
en: Preview:
sr: Преглед:

note: Resource IDs: (3633)
en: Previous Page
    Previous Page
sr: Претходна страна
    Претходна страна

note: Resource IDs: (1069, 16990)
en: Print
sr: Штампај

note: Resource IDs: (3633)
en: Print Document
    &Print
sr: Испис документа
    &Испис

note: Resource IDs: (3845)
en: Print to File
sr: Штампај у фајл

note: Resource IDs: (65535)
en: Printer :
sr: Писач :

note: Resource IDs: (3845)
en: Printer Files (*.prn)|*.prn|All Files (*.*)|*.*||
sr: Програми (*.еxе)|*.еxе|Алл Филес (*.*)|*.*||

note: Resource IDs: (65535)
en: Printing
sr: Исписивање

note: Resource IDs: (132)
en: Processing revision %d of %d...
sr: Обрађујем ревизију %d од укупно %d...

note: Resource IDs: (74)
en: Program
sr: Програм

note: Resource IDs: (157)
en: Programs (*.exe)|*.exe|All Files (*.*)|*.*||
sr: Програми (*.еxе)|*.еxе|Сви фајлови (*.*)|*.*||

note: Resource IDs: (134)
en: Progress
sr: Напредак

note: Resource IDs: (17, 177, 226)
en: Properties
sr: Особине

note: Resource IDs: (157)
en: Properties (*.svnprops)|*.svnprops|All Files (*.*)|*.*||
sr: Својства (*.свнпропс)|*.свнпропс|Сви фајлови (*.*)|*.*||

note: Resource IDs: (1287)
en: Properties for
sr: Особине за

note: Resource IDs: (209)
en: Properties...
sr: Особине...

note: Resource IDs: (11)
en: Property
sr: Својство

note: Resource IDs: (151)
en: Property %s : Revision %s
sr: Својство %s : Ревизија %s

note: Resource IDs: (151)
en: Property %s : Working Base, Revision %ld
sr: Својство %s : Радна Основа, Ревизија %ld

note: Resource IDs: (151)
en: Property %s : remote
sr: Својство %s : даљински

note: Resource IDs: (151)
en: Property %s : working base
sr: Својство %s : радна основа

note: Resource IDs: (151)
en: Property %s : working copy
sr: Својство %s : радна копија

note: Resource IDs: (107)
en: Property Page
sr: Страница са својствима

note: Resource IDs: (65535)
en: Property Status:
sr: Статус својства:

note: Resource IDs: (1292)
en: Property name:
sr: Име својства:

note: Resource IDs: (207)
en: Property status
sr: Статус својства

note: Resource IDs: (1293)
en: Property value:
sr: Вредност својства:

note: Resource IDs: (63)
en: Provider
sr: Добављач

note: Resource IDs: (1475)
en: Provider:
sr: Добављач:

note: Resource IDs: (1412)
en: Proxy &timeout in seconds:
sr: &Врем. ограничење посредничког проксија у сек:

note: Resource IDs: (1080)
en: Proxy Settings
sr: Поставке проксија

note: Resource IDs: (1338)
en: Put "Get Lock" on top menu when svn:needs-lock is set
sr: Покажи "Закључај" на главном менију кад је постављено својство svn:needs-lock

note: Resource IDs: (3605)
en: Quit the application; prompts to save documents
    Exit
sr: Прекид рада апликације; упозори да се сниме документи
    Излаз

note: Resource IDs: (1073)
en: R&AM drives
sr: Р&АМ дискови

note: Resource IDs: (16623)
en: R&eset
sr: &Ресет

note: Resource IDs: (114)
en: R&evert to this revision
sr: В&рати на ову ревизију

note: Resource IDs: (65535)
en: RAM [kB]:
sr: РАМ [кБ]:

note: Resource IDs: (3697)
en: REC
sr: РЕЦ

note: Resource IDs: (1048)
en: Re&movable drives
sr: Дискови који се могу у&клонити

note: Resource IDs: (11)
en: Re&name...
sr: Пре&именуј...

note: Resource IDs: (16613)
en: Re&set
sr: &Ресет

note: Resource IDs: (16647)
en: Re&set All
sr: &Ресетуј све

note: Resource IDs: (1382)
en: Re&store defaults
sr: Вра&ти почетне поставке

note: Resource IDs: (8)
en: Re&vert...
sr: Вра&ти на старо...

note: Resource IDs: (12)
en: Read the 'Daily Use Guide' before you are stuck...
sr: Прочитајте 'Водич за дневну упорабу' пре но што заглавите...

note: Resource IDs: (1002)
en: Recent
sr: Недавно

note: Resource IDs: (65535)
en: Recently modified lines
sr: Недавно измењене линије

note: Resource IDs: (276)
en: Record Only
sr: Само снимање

note: Resource IDs: (1057)
en: Rectangle Tool
    Rectangle
sr: Алат правоугаоника
    Правоугаоник

note: Resource IDs: (1260)
en: Recurse into unversioned folders
sr: Рекурзија у именицима ван система управљања верзијама

note: Resource IDs: (563)
en: Recursive
sr: Рекурзивно

note: Resource IDs: (3603)
en: Redo the previously undone action
    Redo
sr: Понови претходно поништену акцију
    Понови

note: Resource IDs: (32819)
en: Reduce cross-&lines
sr: Смањи пресечне-&линије

note: Resource IDs: (3825)
en: Reduce the window to an icon
sr: Смањи прозор у икону

note: Resource IDs: (101, 135, 1382)
en: Refresh
sr: Освежи

note: Resource IDs: (117)
en: Regular expressions filter:
    .   : any character
    c+   : match character c one or more times
    c*   : match character c zero or more times
    ^   : start of line
    $   : end of line
    (string){n} : match string n times
    (abcd)   : subexpression
    [aei0-9]   : match a,e,i and 0..9
    [^aei0-9] : anything but a,e,i and 0..9
    
    \w   : matches a-z,A-Z,0-9 and _
    \W   : any non-alphanumeric character
    \d   : digits 0-9
    \s   : whitespaces
sr: Филтер регуларних израза:
    .  : било који знак
    c+  : пронађи слово с једно или више понављања
    c*  : пронађи слово с нула или више понављања
    ^  : почетак реда
    $  : завршетак реда
    (стринг){n} : стринг н пута
    (abcd) : подизраз
    [aei0-9] : тражи а,е,и и 0..9
    [^aei0-9] : све осим а,е,и и 0..9
    
    \w  : проналази а-з,А-З,0-9 и _
    \W : проналази било који знак који није слово или број (а-з,А-З,0-9 и _)
    \d : цифре 0-9
    \s : белапоља

note: Resource IDs: (1469)
en: Reintegrate a branch
sr: Реинтегриши грану

note: Resource IDs: (230)
en: Reintegrate merge %s into %s
sr: Реинтегрирајуће(!?) спајање %s у %s

note: Resource IDs: (82)
en: Reject
sr: Одбаци

note: Resource IDs: (16)
en: Release loc&k
sr: Откључај ка&танац

note: Resource IDs: (16)
en: Releases locks even if you're not the owner of the locks (breaks them).
sr: Ослобађа катанаце чак и када Ви нисте њихов власник (уклања их).

note: Resource IDs: (16)
en: Releases locks on files so other users can edit them again.
sr: Откључава фајлове како би их остали корисници поново могли мењати.

note: Resource IDs: (12)
en: Relo&cate...
sr: Пре&мести...

note: Resource IDs: (32794)
en: Reload
sr: Поново учитај

note: Resource IDs: (2050)
en: Reloads the opened files and reverts all changes.
    Reload
sr: Поново учитава отворене фајлове и поништава све измене.
    Поново учитај

note: Resource IDs: (157)
en: Relocate
sr: Премести

note: Resource IDs: (89)
en: Relocate Warning
sr: Премести упозорење

note: Resource IDs: (80)
en: Relocating...
sr: Премештање

note: Resource IDs: (207)
en: Remote property status
sr: Статус удаљеног својства

note: Resource IDs: (208)
en: Remote revision
sr: Даљинска ревизија

note: Resource IDs: (63, 207)
en: Remote status
sr: Удаљени статус

note: Resource IDs: (207)
en: Remote text status
sr: Удаљени статус текста

note: Resource IDs: (1332, 1470)
en: Remove
sr: Уклони

note: Resource IDs: (126)
en: Remove %ld items
sr: Уклони %ld ставке(ака)

note: Resource IDs: (126)
en: Remove %s
sr: Уклони %s

note: Resource IDs: (2052)
en: Remove all branches that did not modify the item
sr: Уклања све гране које нису измениле ставку

note: Resource IDs: (2052)
en: Remove deleted branches and tags
sr: Уклони обрисане гране и ознаке

note: Resource IDs: (15)
en: Remove from &ignore list
sr: Уклони с пописа &занемарених

note: Resource IDs: (1068)
en: Remove from Quick Access Toolbar
sr: Додај алатпулт за брзи приступ

note: Resource IDs: (209)
en: Remove from changelist
sr: Уклони с пописа измена

note: Resource IDs: (127)
en: Remove property '%s' from
    %s
sr: Уклони својство '%s' на
    %s

note: Resource IDs: (610)
en: Remove the directory
sr: Уклони именик:

note: Resource IDs: (610)
en: Remove the file
sr: Уклони фајл

note: Resource IDs: (345)
en: Remove the selected cache(s) from disk
sr: Уклања одабраног кеша са диска

note: Resource IDs: (1352)
en: Remove the whole subtree(s)
sr: Уклони цело подстабло(а)

note: Resource IDs: (65535)
en: Removed
sr: Уклоњено

note: Resource IDs: (126)
en: Removed file/folder
sr: Уклоњен фајл/именик

note: Resource IDs: (264)
en: Removed from changelist
sr: Уклоњено с пописа измена

note: Resource IDs: (145)
en: Removed the file pattern(s)
    %s
    from the ignore list.
sr: Уклоњен фајл узорак(ци)
    %s
    с пописа занемарених.

note: Resource IDs: (17)
en: Removes all unversioned and ignored items
sr: Уклања из листе све фајлови које нису под управљањем и занемарене фајлове

note: Resource IDs: (15)
en: Removes the file or filemask from the list of ignored items
sr: Уклања фајл или маску фајл с пописа занемарених ставки

note: Resource IDs: (581)
en: Removes the selected properties
sr: Уклања одабрана својства

note: Resource IDs: (16616)
en: Rena&me...
sr: Пре&именуј...

note: Resource IDs: (151)
en: Rename
sr: Промени име

note: Resource IDs: (97)
en: Rename %s
sr: Преименуј %s

note: Resource IDs: (127)
en: Rename item from %s
    to %s
sr: Промена имена са %s
    на %s

note: Resource IDs: (221)
en: Rename/move - TortoiseSVN
sr: Преименуј/померии - ТортоисеСВН

note: Resource IDs: (65535)
en: Renamed node
sr: Преименовани чвор

note: Resource IDs: (126)
en: Renamed remotely
sr: Промењено име даљински

note: Resource IDs: (11)
en: Renames files / folders inside version control
sr: Мења име фајл / именик  унутар управљања верзијама

note: Resource IDs: (209)
en: Repair move
sr: Поправи померање

note: Resource IDs: (3603)
en: Repeat the last action
    Repeat
sr: Понови задњу акцију
    Понови

note: Resource IDs: (3603)
en: Replace specific text with different text
    Replace
sr: Замени означени текст неким другим текстом
    Замени

note: Resource IDs: (65535)
en: Replaced node
sr: Замењен чвор

note: Resource IDs: (74)
en: Replacing
sr: Мењам

note: Resource IDs: (1055, 1374, 1383)
en: Repository
sr: Спремиште

note: Resource IDs: (153)
en: Repository Browser
sr: Претраживач спремишта

note: Resource IDs: (199)
en: Repository URL
sr: УРЛ спремишта

note: Resource IDs: (65535)
en: Repository UUID:
sr: УУИД спремишта:

note: Resource IDs: (65535)
en: Requests a username and a password
sr: Тражи корисничко име и лозинку

note: Resource IDs: (8)
en: Res&olved...
sr: &Решено...

note: Resource IDs: (16614)
en: Reset &All
sr: Све команде

note: Resource IDs: (214)
en: Reset columns
sr: Ресетуј колоне

note: Resource IDs: (207, 229)
en: Resolve
sr: Реши

note: Resource IDs: (77)
en: Resolve - TortoiseSVN
sr: Реши - ТортоисеСВН

note: Resource IDs: (268)
en: Resolve Conflict
sr: Разрјеши сукоб

note: Resource IDs: (1382)
en: Resolve all later
sr: Реши све касније

note: Resource IDs: (282)
en: Resolve conflict using 'mine'
sr: Реши спор користећи 'моје'

note: Resource IDs: (282)
en: Resolve conflict using 'theirs'
sr: Реши спор користећи 'њихово'

note: Resource IDs: (1403)
en: Resolve conflict:
sr: Разреши сукоб:

note: Resource IDs: (2)
en: Resolve later
sr: Реши касније

note: Resource IDs: (74, 209, 1400)
en: Resolved
sr: Решено

note: Resource IDs: (282)
en: Resolved:
    %s
sr: Решено:
    %s

note: Resource IDs: (9)
en: Resolves conflicted files
sr: Разрешује сукобљене фајлове

note: Resource IDs: (1254)
en: Restore Default
sr: Врати почетне поставке

note: Resource IDs: (3826)
en: Restore the window to normal size
sr: Враћа прозор на нормалну величину

note: Resource IDs: (73)
en: Restored
sr: Обновљено

note: Resource IDs: (73)
en: Retry
sr: Покушај поново

note: Resource IDs: (1423)
en: Reverse merge
sr: Врати

note: Resource IDs: (264)
en: Reverse merging %ld
sr: Врати спајање %ld

note: Resource IDs: (264)
en: Reverse merging %ld through %ld
sr: Врати спајање %ld до %ld

note: Resource IDs: (175, 229)
en: Revert
sr: Врати на старо

note: Resource IDs: (77)
en: Revert - TortoiseSVN
sr: Врати на старо - ТортоисеСВН

note: Resource IDs: (345)
en: Revert to default settings. Recommended for unexperienced users.
sr: Вратите на уобичајено подешавање. Препоручено за неискусне кориснике.

note: Resource IDs: (73)
en: Reverted
sr: Враћено на старо

note: Resource IDs: (9)
en: Reverts all changes you made since the last update
sr: Поништава све измене које су учињене након задњег ажурирања

note: Resource IDs: (14)
en: Reverts an addition to version control
sr: Поништава додавање фајлови(а) под наqор контроле верyија

note: Resource IDs: (19, 76, 208, 1306, 1375, 1393, 65535)
en: Revision
sr: Ревизија

note: Resource IDs: (119)
en: Revision %d
sr: Ревизија %d

note: Resource IDs: (269)
en: Revision %ld
sr: Ревизија %ld

note: Resource IDs: (120)
en: Revision %s
sr: Ревизија %s

note: Resource IDs: (15)
en: Revision &graph
sr: Ревизиони &граф

note: Resource IDs: (65535)
en: Revision / Author:
sr: Ревизија / аутор:

note: Resource IDs: (182)
en: Revision Graph
sr: Ревизиони граф

note: Resource IDs: (239)
en: Revision Graph Filter
sr: Филтер ревизионог графа

note: Resource IDs: (228)
en: Revision Range
sr: Распон ревизија

note: Resource IDs: (269, 65535)
en: Revision graph
sr: Ревизиони граф

note: Resource IDs: (65535)
en: Revision range to merge
sr: Распон ревизија за спајање

note: Resource IDs: (75)
en: Revision:
sr: Ревизија:

note: Resource IDs: (272)
en: Revision: %ld
    URL: %s
    Author: %s
    Date: %s
    
    Logmessage:
    %s
sr: Ревизија: %ld
    УРЛ: %s
    Аутор: %s
    Датум: %s
    
    Порука дневника:
    %s

note: Resource IDs: (116, 65535)
en: Revisions
sr: Ревизије

note: Resource IDs: (3850)
en: Rich Text (RTF)
    text with font and paragraph formatting
sr: Рич теxт (РТФ)
    текст са писмом и форматирањем параграфа

note: Resource IDs: (188)
en: Right View:
sr: Десни поглед:

note: Resource IDs: (65535)
en: Right image
sr: Десна слика

note: Resource IDs: (1070)
en: Row %d of %d
sr: Ред %d од %d

note: Resource IDs: (1070)
en: Row %d-%d of %d
sr: Ред %d-%d од %d

note: Resource IDs: (17045)
en: S&elect...
sr: И&забрати...

note: Resource IDs: (32782)
en: S&ettings
sr: П&оставке

note: Resource IDs: (1065)
en: S&how Buttons on One Row
sr: П&рикажи дугмиће у једном реду

note: Resource IDs: (1065)
en: S&how Buttons on Two Rows
sr: П&рикажи дугмиће у два реда

note: Resource IDs: (17078)
en: S&how Quick Access Toolbar below the Ribbon
sr: П&рикажи алатпулт за брзи приступ испод траке

note: Resource IDs: (1132)
en: S&tatistics
sr: С&татистика

note: Resource IDs: (9)
en: S&witch...
sr: З&амени...

note: Resource IDs: (3697)
en: SCRL
sr: СЦРЛ

note: Resource IDs: (1081)
en: SSH
sr: ССХ

note: Resource IDs: (16)
en: SVN Author
sr: СВН аутор

note: Resource IDs: (12)
en: SVN Copy and add files to this WC
sr: СВН Копирај и додај фајлове у ову радну копију

note: Resource IDs: (16)
en: SVN Copy and rename versioned item here
sr: СВН Копирај  и преименуј верзионисану ставку овде

note: Resource IDs: (13)
en: SVN Copy versioned item(s) here
sr: СВН Копирај верзионисану ставку(е) овде

note: Resource IDs: (14)
en: SVN Export all items here
sr: СВН Извези све ставке овде

note: Resource IDs: (14)
en: SVN Export versioned items here
sr: СВН Копирај овде верзионисане ставке

note: Resource IDs: (16)
en: SVN Local lock owner
sr: СВН Власник катанаца

note: Resource IDs: (17)
en: SVN Move and rename versioned item here
sr: СВН Премести и промени верзионисане ставке овде

note: Resource IDs: (12)
en: SVN Move versioned item(s) here
sr: СВН Премести верзионисане ставке овде

note: Resource IDs: (11)
en: SVN Revision
sr: СВН ревизија

note: Resource IDs: (11)
en: SVN Status
sr: СВН статус

note: Resource IDs: (12)
en: SVN URL
sr: СВН УРЛ

note: Resource IDs: (17)
en: SVN eol-style
sr: СВН врста краја линија

note: Resource IDs: (14)
en: SVN mime-type
sr: СВН миме-тип

note: Resource IDs: (12)
en: SVN short URL
sr: СВН кратки УРЛ

note: Resource IDs: (57604)
en: Save &As...
sr: Сними &као...

note: Resource IDs: (101)
en: Save &as...
sr: Сними &као...

note: Resource IDs: (3841)
en: Save As
sr: Сними као

note: Resource IDs: (313)
en: Save as...
sr: Сними као...

note: Resource IDs: (3857)
en: Save changes to %1?
sr: Сними измене у %1?

note: Resource IDs: (232)
en: Save client certificate path
sr: Сними путању сертификата клијента

note: Resource IDs: (76)
en: Save revision &to...
sr: Сними ревизију &у...

note: Resource IDs: (3601)
en: Save the modified file
    Save file
sr: Сними измењену фајл
    Сними фајл

note: Resource IDs: (1132)
en: Save to clipboard
sr: Сними у међуприручна меморија

note: Resource IDs: (108)
en: Saved Data
sr: Снимљени подаци

note: Resource IDs: (344)
en: Saves expensive server roundtrips when set to longer than 0 seconds
sr: Похрањује скупи промет према послужитељу кад се постави на више од 0 секунди

note: Resource IDs: (581)
en: Saves the selected property value to a file
sr: Спрема вредност одабраног својства у фајл

note: Resource IDs: (103)
en: Saving file %s
sr: Снимам фајл %s

note: Resource IDs: (103)
en: Saving files
sr: Снимам фајлови

note: Resource IDs: (144)
en: Saving patchfile to:
sr: Снимам фајл закрпа у:

note: Resource IDs: (1014, 1017, 1064, 1212)
en: Scintilla
sr: Мрва

note: Resource IDs: (1003)
en: Scroll Left
sr: Премотај улево

note: Resource IDs: (1003)
en: Scroll Right
sr: Премотај удесно

note: Resource IDs: (113)
en: Search &log messages...
sr: Претражи &дневник порука...

note: Resource IDs: (65535)
en: Search for:
sr: Потражи:

note: Resource IDs: (7)
en: Search string not found!
sr: Тражени текст није пронађен!

note: Resource IDs: (3867)
en: Seek failed on %1
sr: Потрага је прекинута на %1

note: Resource IDs: (376)
en: Select &All
sr: Изабери &све

note: Resource IDs: (16529)
en: Select &User-defined Image:
sr: Изабери &Корисник-дефинисана слика!

note: Resource IDs: (16508)
en: Select &context menu:
sr: Каскадни контекстни мени

note: Resource IDs: (65535)
en: Select &window:
sr: Изабери &прозор:

note: Resource IDs: (1067)
en: Select / deselect &all
sr: Изабери / уклони &све ознаке

note: Resource IDs: (1057)
en: Select Color Tool
    Select Color
sr: Изабери цели документ
    Изабери све

note: Resource IDs: (13)
en: Select File...
sr: Изабери фајл...

note: Resource IDs: (173)
en: Select Revision
sr: Изабери ревизију

note: Resource IDs: (78)
en: Select SSH client
sr: Изабери ССХ клијент

note: Resource IDs: (3858)
en: Select a button.
sr: Молим одаберите типку.

note: Resource IDs: (3585)
en: Select an object on which to get Help
sr: Одабери објект за који желите добити помоћ

note: Resource IDs: (213)
en: Select changelist
sr: Изабертеи листу  измена

note: Resource IDs: (78)
en: Select diff application
sr: Изаберите апликацију за преглед разлика

note: Resource IDs: (313)
en: Select diff file...
sr: Изабери фајл с разликама...

note: Resource IDs: (99)
en: Select directory to check out to
sr: Одабертеи одредишни именик за преузимање

note: Resource IDs: (276)
en: Select end revision
sr: Одаберите задњу ревизију

note: Resource IDs: (64)
en: Select folder to associate with this issue tracker
sr: Изаберите именик да се придружи овом проблем трагачу

note: Resource IDs: (79)
en: Select folder to export to.
    You might need to create a new folder before performing this export.
sr: Одаберите именик у који ће бити направљен извоз.
    Можда би требало направити нови именик пре но што се направи извоз.

note: Resource IDs: (197)
en: Select folder to run script for
sr: Одаберите радни именик за скрипт

note: Resource IDs: (119)
en: Select folder to save the selected files to
sr: Одаберите радни именик за снимање одабраних фајлова

note: Resource IDs: (197)
en: Select hook script file
sr: Изаберите фајл закачивог скрипта

note: Resource IDs: (1405)
en: Select items automatically
sr: Аутоматски одабери ставке

note: Resource IDs: (78)
en: Select merge application
sr: Изабертеи апликацију за спајања

note: Resource IDs: (119)
en: Select merge target
sr: Изаберите одредиште спајања

note: Resource IDs: (276)
en: Select revision range
sr: Одаберите распон ревизија

note: Resource IDs: (276)
en: Select start revision
sr: Одаберите почетну ревизију

note: Resource IDs: (79)
en: Select text editor application
sr: Одаберите апликацију за обраду текста

note: Resource IDs: (595)
en: Select the URLs for the tree merge
sr: Одаберите УРЛове за спајање стабла

note: Resource IDs: (79)
en: Select the behaviour of the progress dialog at the end of the operation.
sr: Изаберите понашање дијалога за приказ напретка на крају операције.

note: Resource IDs: (3603)
en: Select the entire document
    Select All
sr: Означите цели документ
    Означи све

note: Resource IDs: (595)
en: Select the merge options
sr: Одредите опције спајања

note: Resource IDs: (595)
en: Select the revisions to merge
sr: Одредите ревизије за спајање

note: Resource IDs: (595)
en: Select the type of merge
sr: Одредите тип стапања

note: Resource IDs: (78)
en: Select viewer for diff-files
sr: Изаберите прегледач за разл-фајл

note: Resource IDs: (3866)
en: Send Mail failed to send message.
sr: Сенд Маил није успео послати поруку.

note: Resource IDs: (74)
en: Sending content
sr: Слање садржаја

note: Resource IDs: (1409)
en: Server &address:
sr: &Адреса сервера:

note: Resource IDs: (65535)
en: Set Accelerator &for:
sr: Поставите убрзавач &за

note: Resource IDs: (1088)
en: Set file dates to the "last commit &time"
sr: Поставтеи датуме фајл на "време задњег &урезивања"

note: Resource IDs: (127)
en: Set property '%s' on
    %s
sr: Поставите својство '%s' на
    %s

note: Resource IDs: (13)
en: Setting properties...
sr: Постављање својстава...

note: Resource IDs: (107)
en: Settings
sr: Поставке

note: Resource IDs: (80)
en: Settings - TortoiseSVN
sr: Поставке - ТортоисеСВН

note: Resource IDs: (1270)
en: Shell
sr: Шкољка

note: Resource IDs: (145)
en: Shell Icon Cache was rebuilt!
sr: Кеш икона шкољке је поново изграђена!

note: Resource IDs: (101)
en: Sho&w properties
sr: Прика&жи својства

note: Resource IDs: (1105)
en: Short &date/time format in log messages
sr: Кратак облик &датума/времена у дневнику порука

note: Resource IDs: (12)
en: Short URL of Subversion items
sr: Кратак УРЛ ставки Субверзије

note: Resource IDs: (214)
en: Shorten property list
sr: Активирај листу задатака

note: Resource IDs: (1382)
en: Show
sr: Прикажи

note: Resource IDs: (16996)
en: Show &Accelerator for:
sr: &Прикажи меније за:

note: Resource IDs: (115, 1031)
en: Show &All
sr: Прикажи &све

note: Resource IDs: (115)
en: Show &Range...
sr: Прикажи &распон...

note: Resource IDs: (32826)
en: Show &WC revision
sr: Прикажи ревизије радних &копија

note: Resource IDs: (32796)
en: Show &all revisions
sr: Прикажи &све ревизије

note: Resource IDs: (113, 32783)
en: Show &changes
sr: Прикажи &измене

note: Resource IDs: (12, 101, 1016, 1031, 1034, 1037, 1132, 1228, 1420, 1467, 32784)
en: Show &log
sr: Прикажи &дневник

note: Resource IDs: (1031)
en: Show &log...
sr: Прикажи &дневник...

note: Resource IDs: (1088)
en: Show &overlays and context menu only in explorer
sr: Прикажи п&реклапања и контекст мени само у еxплореру

note: Resource IDs: (1265)
en: Show &properties
sr: Прикажи својства ревизије

note: Resource IDs: (1073)
en: Show &unversioned files
sr: Прикажи фајлове без &верзија

note: Resource IDs: (1069)
en: Show Above the Ribbon
sr: &Прикажи ГЛАВНЕ ревизије

note: Resource IDs: (1069)
en: Show Below the Ribbon
sr: &Прикажи ГЛАВНЕ ревизије

note: Resource IDs: (1065)
en: Show Fewer Buttons
sr: Прикажи мање дугмића

note: Resource IDs: (32817)
en: Show File List
sr: Прикажи фајл листу

note: Resource IDs: (2051)
en: Show HEAD revision nodes
sr: Прикажи чворове главне ревизије

note: Resource IDs: (2052)
en: Show Inline-Diff word by word
    Inline diff word-wise
sr: Прикажи разлике у реду реч по реч
    Разлике по речима унутар реда

note: Resource IDs: (1126)
en: Show Lock dialog before locking files
sr: Прикажи дијалог пре закључавања фајл

note: Resource IDs: (1065)
en: Show More Buttons
sr: Прикажи више дугмића

note: Resource IDs: (32813)
en: Show Ove&rview
sr: Прикажи са&жетак

note: Resource IDs: (1068)
en: Show Quick Access Toolbar Above the Ribbon
sr: Прикажи алатпулт за брзи приступ изнад траке

note: Resource IDs: (1068)
en: Show Quick Access Toolbar Below the Ribbon
sr: Прикажи  алатпулт за брзи приступ испод траке

note: Resource IDs: (16651)
en: Show Screen&Tips on toolbars
sr: Покажи екран&Врх на алатпулту

note: Resource IDs: (32831)
en: Show WC &modifications
sr: Прикажи РК &измене

note: Resource IDs: (2051)
en: Show an overview of the whole graph
sr: Прикажи преглед целог графа

note: Resource IDs: (114)
en: Show changes as &unified diff
sr: Прикажи измене као &обједињене разлике

note: Resource IDs: (113)
en: Show differences as &unified diff
sr: Прикажи &обједињене разлике

note: Resource IDs: (1126)
en: Show excluded folders as normal
sr: Прикажи искључене именик са статусом 'нормал'

note: Resource IDs: (16656)
en: Show f&ull menus after a short delay
sr: Прикажи п&ун  мени после кратког кашњења

note: Resource IDs: (1264)
en: Show i&gnored files
sr: Прикажи фајлови без &верзија

note: Resource IDs: (1480)
en: Show items in externals
sr: Прикажи ставке у екстерналима

note: Resource IDs: (1063)
en: Show linenumber&s
sr: Прикажи бројеве лини&ја

note: Resource IDs: (2051)
en: Show oldest node at top
sr: Прикажи почевши од најстаријег чвора

note: Resource IDs: (2052)
en: Show only the changed parts of the path name. Replace unchanged elements with dots.
sr: Приказује само измењене делове имена путања. Замењује неизмењене елементе тачкама.

note: Resource IDs: (2054)
en: Show or hide the line diff bar
    Toggle LineDiffBar
sr: Прикажи или сакри линије табле разлика
    Промени ЛинРазлТабл

note: Resource IDs: (2054)
en: Show or hide the locator bar
    Toggle LocatorBar
sr: Прикажи или сакри статусну таблу
    Мењај приказ статусне табле

note: Resource IDs: (3713)
en: Show or hide the status bar
    Toggle StatusBar
sr: Прикажи или сакри статусну  таблу
    Мијењај приказ статусне  табле

note: Resource IDs: (3713)
en: Show or hide the toolbar
    Toggle ToolBar
sr: Прикажи или сакри алатпулт
    Мијењање приказа алатпулта

note: Resource IDs: (1432)
en: Show overlay for ignored items
sr: Прикажи покривач за занемарене фајлови

note: Resource IDs: (1462)
en: Show overlay for unversioned items
sr: Прикажи покривач за фајлови без верзија

note: Resource IDs: (102)
en: Show revision properties
sr: Прикажи својства ревизије

note: Resource IDs: (16652)
en: Show shortcut &keys in ScreenTips
sr: Прикажи &тастере скраћенице у врху екрана

note: Resource IDs: (2049)
en: Show special characters for whitespaces
    Show Whitespaces
sr: Прикажи посебне знакове за размаке
    Прикажи размаке

note: Resource IDs: (345)
en: Show statistics for the selected log cache
sr: Прикажи статистику кеш за означен дневник

note: Resource IDs: (2052)
en: Show tags on the copy source, not as separate nodes
sr: Покажи ознаке на извору копирања, а не као одвојене чворове

note: Resource IDs: (1209)
en: Show un&modified files
sr: Прикажи фајлове без из&мена

note: Resource IDs: (1073)
en: Show un&versioned files
sr: Прикажи фајлове бе&з верзија

note: Resource IDs: (198)
en: Show/Hide
sr: Покажи/Сакри

note: Resource IDs: (272)
en: Showing %ld nodes
sr: Приказивање %ld чворова

note: Resource IDs: (115)
en: Showing %ld revision(s), from revision %ld to revision %ld - %ld revision(s) selected.
sr: Приказивање %ld ревизија, од ревизија %ld  до %ld - %ld ревизија одабрано.

note: Resource IDs: (272)
en: Showing graph for %s
sr: Приказујем граф за %s

note: Resource IDs: (15)
en: Shows a graphical representation of copies/tags/branches
sr: Графички приказ копија/ознака/грана

note: Resource IDs: (13)
en: Shows all files which were changed since the last update, locally and in the repository
sr: Приказује све фајлови промењене од задњег ажурирања, локално и у спремишту

note: Resource IDs: (2050)
en: Shows all revisions where changes were made to this item
sr: Приказује све ревизије у којима је мењана ова ставка

note: Resource IDs: (10)
en: Shows information about TortoiseSVN
sr: Приказ података о ТортоисеСВН

note: Resource IDs: (198)
en: Shows the action log file in the default text editor
sr: Приказује дневник у постављеном едитору текста

note: Resource IDs: (17)
en: Shows the eol-style property value
sr: Приказује вредност својства за врсту завршетака линија (ЕОЛ)

note: Resource IDs: (12)
en: Shows the log for the selected file / folder
sr: Приказује дневник означене фајлови / именик

note: Resource IDs: (14)
en: Shows the mime type of the versioned file
sr: Приказује миме тип фајлови с верзијом

note: Resource IDs: (32775)
en: Single/&double-pane view
sr: Једнострани/&двострани поглед

note: Resource IDs: (74)
en: Size
sr: Величина

note: Resource IDs: (65535)
en: Size and status
sr: Величина и статус

note: Resource IDs: (339)
en: Size of all cached text information
sr: Величина свих текст информација у кешу

note: Resource IDs: (339)
en: Size of the cache file on disk
sr: Величина кеш на диску

note: Resource IDs: (339)
en: Size of the cache if it were not compressed
sr: Величина кеша (без сажимања)

note: Resource IDs: (74)
en: Skipped
sr: Прескочено

note: Resource IDs: (263)
en: Skipped missing target
sr: Прескочена је мета која недостаје

note: Resource IDs: (1126)
en: Sort by commit count
sr: Поређај по броју урезивања

note: Resource IDs: (196)
en: Specifies how many items you want to keep in the most recent log messages dialog.
sr: Одређује колико порука желите држати у приручној меморији недавно уписаних порука дневника.

note: Resource IDs: (79)
en: Specify the files or folders which TortoiseSVN
    should ignore in all working copies.
    Separate the patterns with a space.
sr: Одредите фајлове или именике које би ТортоисеСВН
    требало да изостави из <b>свих</b> радних копија.
    Узорке раставите размаком.

note: Resource IDs: (16976, 16977, 16978, 16979, 16980, 16981)
en: Spin1
sr: Ротација1

note: Resource IDs: (275)
en: Split &source tree
sr: Подели &изворно стабло

note: Resource IDs: (275)
en: Split following &tree
sr: Подели следеће &стабло

note: Resource IDs: (376)
en: Split lines
sr: Подели редове

note: Resource IDs: (275)
en: Split sub-trees
sr: Подели под-стабло

note: Resource IDs: (3604)
en: Split the active window into panes
    Split
sr: Растави активни прозор на плоче
    Растави

note: Resource IDs: (246)
en: Stacked Bar Graph
sr: Наслагани стубасти дијаграм

note: Resource IDs: (246)
en: Stacked Line Graph
sr: Наслагани линијски дијаграм

note: Resource IDs: (16962)
en: Standard
sr: Стандард

note: Resource IDs: (569)
en: Start Commit Hook
sr: Старт Урезивања закачаљка

note: Resource IDs: (65535)
en: Start Revision
sr: Почетна ревизија

note: Resource IDs: (569)
en: Start Update Hook
sr: Старт ажурирања закачаљка

note: Resource IDs: (16514)
en: Static
sr: Статички

note: Resource IDs: (179, 245)
en: Statistics
sr: Статистика

note: Resource IDs: (74, 77, 207, 65535)
en: Status
sr: Статус

note: Resource IDs: (1068)
en: Status Bar Configuration
sr: Поставке статусне линије

note: Resource IDs: (65535)
en: Status and action colors
sr: Боје статуса и акција

note: Resource IDs: (65535)
en: Status cache
sr: Статус кеша

note: Resource IDs: (196)
en: Status cache kept in an external process, can show the overlay recursively
sr: Статус кеш се држи у спољашњем процесу, може рекурзивно приказати прекриваче

note: Resource IDs: (196)
en: Status cache only for one folder, no recursive overlays
sr: Статус кеш је само за један именик, нема рекурзивног прекривања

note: Resource IDs: (11)
en: Status of item in SVN
sr: Статус ставке у СВН-у

note: Resource IDs: (16)
en: Steal loc&k
sr: Укради ката&нац

note: Resource IDs: (313)
en: Steal the lock
sr: Укради катанац

note: Resource IDs: (65535)
en: Stefan Küng, Lübbe Onken
sr: Стефан Кüнг, Лüббе Онкен

note: Resource IDs: (65535)
en: Subversion
sr: Субверзија

note: Resource IDs: (65535)
en: Subversion configuration &file:
sr: Субверзијин конфигурациони &фајл:

note: Resource IDs: (79)
en: Subversion reported an error while creating a repository!
    Make sure the folder is empty and not write protected.
sr: Субверсион је пријавио грешку приликом израде спремишта!
    Проверите да именик  није празан и заштићен од писања.

note: Resource IDs: (81)
en: Subversion reported an error while doing a cleanup!
    <hr=100%%>
    %s
sr: Субверсион је пријавио грешку приликом чишћења!
    <hr=100%%>
    %s

note: Resource IDs: (65535)
en: Subversion server file:
sr: Субверзијин сервер фајл:

note: Resource IDs: (1232)
en: Sw&itch working copy to new branch/tag
sr: Пре&баци радну копију на другу грану/ознаку

note: Resource IDs: (229)
en: Switch %s to %s, Revision %s
sr: Замени %s са %s, Ревизија %s

note: Resource IDs: (78)
en: Switch - TortoiseSVN
sr: Замени - ТортоисеСВН

note: Resource IDs: (32811)
en: Switch Left<->Right
sr: Замени лево <-> десно

note: Resource IDs: (140)
en: Switch To Branch / Tag
sr: Пребаци на грану / ознаку

note: Resource IDs: (3606)
en: Switch back to the previous window pane
    Previous Pane
sr: Врати се на претходну плочу прозора
    Претходна плоча

note: Resource IDs: (2049)
en: Switch between single and double pane view
    Switch between single and double pane view
sr: Пребаци се између погледа с једном или две плоче
    Пребаци се између погледа с једном или две плоче

note: Resource IDs: (2051)
en: Switch the contents of the left and right view
    Switch left and right view
sr: Замени садржај левог и десног погледа
    Замени леви и десни поглед

note: Resource IDs: (3825)
en: Switch to the next document window
sr: Пребаци на прозор са следећим документом

note: Resource IDs: (3606)
en: Switch to the next window pane
    Next Pane
sr: Пребаци се на следећу плочу прозора
    Следећа плоча

note: Resource IDs: (3825)
en: Switch to the previous document window
sr: Пребаци на прозор с претходним документом

note: Resource IDs: (9)
en: Switch working copy to another branch / tag
sr: Мијења радну копију другом граном / ознаком

note: Resource IDs: (1479)
en: Switch:
sr: Замена:

note: Resource IDs: (325)
en: Switches the comparison left<<->right
sr: Замени лево<<->десно

note: Resource IDs: (65535)
en: System &sounds
sr: Системски &звуци

note: Resource IDs: (3857)
en: System registry entries have been removed and the INI file (if any) was deleted.
sr: Ставке из системског регистра су уклоњене и ИНИ фајл (ако је постојао) је обрисан.

note: Resource IDs: (7)
en: TORTOISEBLAME
sr: ТОРТОИСЕБЛАМЕ

note: Resource IDs: (7)
en: TORTOISEIDIFF
sr: ТОРТОИСЕИДИФФ

note: Resource IDs: (16970)
en: Tab Placeholder
sr: Таб знак

note: Resource IDs: (65535)
en: Tab size:
sr: Величина таба:

note: Resource IDs: (79)
en: Tagged the working copy to %s
sr: Радна копија је означена с %s

note: Resource IDs: (1064)
en: Tasks Pane
sr: Плоча задатака

note: Resource IDs: (219)
en: Test Only
sr: Само за тест

note: Resource IDs: (65535)
en: Text Status:
sr: Статус текста:

note: Resource IDs: (207)
en: Text status
sr: Статус текста

note: Resource IDs: (63)
en: The chunk size did not match the number of added/removed lines!
sr: Величина блока се није поклапала с бројем додатих/уклоњених линија!

note: Resource IDs: (63)
en: The chunk start '@@' was expected in line %d !
sr: Почетак блока '@@'био је очекиван у линији бр. %d !

note: Resource IDs: (346)
en: The color of creation, copy and rename nodes of tags will be shifted towards yellow.
sr: Боја креираних, копираних и преименованих чворова знакова биће померен према жутом.

note: Resource IDs: (346)
en: The color of creation, copy and rename nodes of the trunk will be shifted towards green.
sr: Боја креирних, копираних и преименованих чворова дебла биће померени према зеленом.

note: Resource IDs: (197)
en: The default URL to checkout from if nothing else is specified
sr: Уобичајна путања УРЛ за преузимање ако није другачије одређено

note: Resource IDs: (196)
en: The default path to checkout to if nothing else is specified
sr: Уобичајна путања за преузимање ако није другачије одређено

note: Resource IDs: (68)
en: The diffing engine aborted because of an error:
    %s
sr: Рад механизма за израду разлика је заустављен због грешке:
    %s

note: Resource IDs: (64)
en: The file %s does not exist!
sr: фајл %s не постоји!

note: Resource IDs: (64)
en: The file %s was not found in the patch file!
sr: фајл %s није нађена у фајлу са закрпом!

note: Resource IDs: (314)
en: The file 
    %s
    is empty.
    Do you want to remove the file?
sr: фајл
    %s
    је празан.
    Да ли га желите уклонити?

note: Resource IDs: (69)
en: The file is too big
sr: фајл је превелик

note: Resource IDs: (3857)
en: The file is too large to open.
sr: фајл је превелик да би се отворио.

note: Resource IDs: (80)
en: The file
    %s
    already exists! Do you want to overwrite it?
sr: фајл
    %s
    већ постоји! Желите ли га преписати?

note: Resource IDs: (69)
en: The file
    %s
    is not a valid text file!
    Note that UTF32 files are treated as binary too.
sr: фајл
    %s
    није исправан текстуални фајл!
    Приметите да се УТФ32 фајлови такође обрађују као бинарни.

note: Resource IDs: (145)
en: The folder %s
    contains unversioned and/or modified file(s). Do you want to remove it anyway?
sr: Именик %s
    садржи измењене фајлове или фајлове изван систем. Да ли га ипак желите уклонити?

note: Resource IDs: (88)
en: The folder 
    %s
    does not exist.
    Would you like to create it first?
sr: Именик
    %s
    не постоји.
    Желите ли га прво направити?

note: Resource IDs: (99)
en: The folder
    %s
    already exists!
sr: Именик
    %s
    већ постоји!

note: Resource IDs: (83)
en: The hook script returned an error:
    %s
sr: Закачив Скрипт  је вратио грешку:
    %s

note: Resource IDs: (7)
en: The image can not be shown.
sr: Слика не може бити приказана.

note: Resource IDs: (63)
en: The issue-tracker provider could not be created. Please check that it is installed correctly.
sr: Набављач пуштеног-трагача није креиран. Молим проверите да је инсталиран коректно.

note: Resource IDs: (64)
en: The issue-tracker provider was unable to validate the parameter string
sr: Набављач пуштеног-трагача не може да вреднује параметарски стринг

note: Resource IDs: (597)
en: The item '%s' has property conflicts:
sr: Ставка '%s' има својствене конфликте:

note: Resource IDs: (608)
en: The last merge operation tried to add the directory '%s'
sr: Задња оперција стапања покушава да дода именик '%s'

note: Resource IDs: (607)
en: The last merge operation tried to add the file '%s'
sr: Задња операција стапања покушава да дода фајл '%s'

note: Resource IDs: (608)
en: The last merge operation tried to delete the directory '%s'
sr: Задња операција стапања покушава да обрише именик '%s'

note: Resource IDs: (607)
en: The last merge operation tried to delete the file '%s'
sr: Задња операција стапања покушава да обрише фајл '%s'

note: Resource IDs: (608)
en: The last merge operation tried to modify the directory '%s'
sr: Задња операција стапања покушава да измени именик '%s'

note: Resource IDs: (607)
en: The last merge operation tried to modify the file '%s'
sr: Задња операција стапања покушава да измени фајл  '%s'

note: Resource IDs: (608)
en: The last switch operation tried to add the directory '%s'
sr: Задња операција скретања покушава да дода именик '%s'

note: Resource IDs: (607)
en: The last switch operation tried to add the file '%s'
sr: Задња операција скретања покушава да дода фајл '%s'

note: Resource IDs: (608)
en: The last switch operation tried to delete the directory '%s'
sr: Задња операција скретања покушава да обрише именик '%s'

note: Resource IDs: (607)
en: The last switch operation tried to delete the file '%s'
sr: Задња операција скретања покушава да обрише фајл '%s'

note: Resource IDs: (608)
en: The last switch operation tried to modify the directory '%s'
sr: Задња операција скретања покушава даизмени именик '%s'

note: Resource IDs: (607)
en: The last switch operation tried to modify the file '%s'
sr: Задња операција скретања покушава да измени фајл  '%s'

note: Resource IDs: (607)
en: The last update operation tried to add the directory '%s'
sr: Задња операција ажурирања покушава да дода именик '%s'

note: Resource IDs: (607)
en: The last update operation tried to add the file '%s'
sr: Задња операција ажурирања покушава да дода фајл '%s'

note: Resource IDs: (607)
en: The last update operation tried to delete the directory '%s'
sr: Задња операција ажурирања покушава да обрише именик '%s'

note: Resource IDs: (607)
en: The last update operation tried to delete the file '%s'
sr: Задња операција ажурирања покушава да обрише фајл '%s'

note: Resource IDs: (607)
en: The last update operation tried to modify the directory '%s'
sr: Задња операција ажурирања покушава да измени именик '%s'

note: Resource IDs: (607)
en: The last update operation tried to modify the file '%s'
sr: Задња операција ажурирања покушава да измени фајл '%s'

note: Resource IDs: (63)
en: The line '====' was expected in line %d !
sr: Линија '====' се очекивала у %d. линији!

note: Resource IDs: (63)
en: The line 'Index: ' was not found!
    Either this is not a diff file or the diff is empty.
sr: Линија 'Индеx: ' није нађена!
    Ово или није фајл с разликама или разлика нема.

note: Resource IDs: (63)
en: The line indicating the new file was expected in line %d !
sr: Ред који указује на нови фајл се очекивао у линији бр. %d!

note: Resource IDs: (63)
en: The line indicating the old file was expected in line %d !
sr: Ред који указује на стари фајл се очекивао у линији бр. %d!

note: Resource IDs: (251)
en: The lock has already been broken from another working copy
sr: Катанац је већ уклоњен из неке друге радне копије

note: Resource IDs: (198)
en: The maximum number of action log lines to keep.
    Any lines added over this limit will remove the oldest lines from the file.
sr: Највећи број редова који се спремају у фајлу дневника.
    Свака линија која се дода иза овог броја ће уклонити настарију линију из фајлов.

note: Resource IDs: (63)
en: The old file does not match the new file.
    Renaming of files is not (yet) supported!
sr: Стари фајл не одговара новом фајлу.
    Промена имена фајлова (још) није подржана!

note: Resource IDs: (220)
en: The operation failed.
sr: Наредба није успешно завршена.

note: Resource IDs: (74)
en: The parameters '/path' and '/pathfile' are mutually exclusive.
    You must only specify one of them.
sr: Параметери '/патх' и '/патхфиле' се међусобно искључују.
    Морате се одлучити за један од њих.

note: Resource IDs: (64)
en: The patch seems outdated! The file line
    %s
    and the patchline
    %s
    do not match!
sr: Закрпа је, изгледа, застарела! Линија фајлова
    %s
    и линија закрпе
    %s
    се не поклапају!

note: Resource IDs: (88)
en: The path/URL you've entered seems to be illegal on Windows!
    You can try it anyway, but you might get an error later.
    
    A valid path on windows must not contain '<<>|"?*:' or one of the following device names:
    com1-com9, lpt1-lpt9, prn, aux, con, nul, clock$
    
    Do you want to proceed anyway?
sr: Путања/УРЛ коју сте унели није исправна за Wиндоwс платформу!
    Ви можете и тако покушати али би се касније могла појавити грешка.
    
    Исправна путања на Wиндоwс ОСу не сме садржати '<<>|"?*:' као и ниједан од следећих назива уређаја:
    com1-com9, lpt1-lpt9, prn, aux, con, nul, clock$
    
    Да ли свеједно желите наставити?

note: Resource IDs: (314)
en: The path
    <i>%s</i>
    in the patchfile does not exist.
    TortoiseMerge found the relative path
    <i>%s</i>
    which seems to match the directory you're applying the patch.
    
    Do you want to use the suggested path? Answering 'no' will quit TortoiseMerge.
sr: Путања
    <i>%s</i>
    из закрпе не постоји у радној копији.
    Но, ТортоисеМерге је нашао релативну путању
    <i>%s</i>
    која је одговарајућа именику.
    Желите ли уместо оне користити предложену путању? Ако одговорите 'не', ТортоисеМерге ће одустати.

note: Resource IDs: (314)
en: The path
    <i>%s</i>
    in the patchfile does not exist.
    TortoiseMerge tried to apply the patch by stripping prefixes but no matching path could be found.
sr: Путања
    <i>%s</i>
    у закрпи не постоји.
    ТортоисеМерге је покушао применити закрпу али одговарајући именик  није пронађена.

note: Resource IDs: (314)
en: The path
    <i>%s</i>
    seems not to match the paths in the patchfile.
    But TortoiseMerge found the path
    <i>%s</i>
    matches it better. Do you want to use the suggested path instead?
sr: Путања
    <i>%s</i>
    изгледа не одговара путањама из фајлова са закрпом.
    Но, ТортоисеМерге је нашао путању
    <i>%s</i>
    која се боље поклапа. Желите ли умјесто оне користити предложену путању?

note: Resource IDs: (80)
en: The repository was successfully created.
sr: Спремиште је успешно направљено.

note: Resource IDs: (78)
en: The selected file appears to still have one or more conflict markers in it.
    Are you sure you want to mark the file resolved?
sr: Изабрана фајл изгледа да још увек садржи ознаке једног или више сукоба.
    Јесте ли сигурни да желите означити фајл као решен?

note: Resource IDs: (102)
en: The target URL
    %s
    already exists!
sr: Циљни УРЛ
    %s
    већ постоји!

note: Resource IDs: (88)
en: The target folder 
    %s
    is not empty!
    Are you sure you want to checkout/export into that folder?
sr: Циљна именик  
    %s
    није празан!
    Јесте ли сигурни да желите преузимање/извоз баш у тај именик?

note: Resource IDs: (195)
en: The time in seconds after which the parsing of the selected files stops.
    A lower value will make the auto-completion list available sooner,
    but maybe not scan all files.
sr: Време у секундама након којег се зауставља анализа одабраних фајлова.
    Мања вредност узроковаће бржу појаву пописа аутоматских допуна,
    али тада сви фајлови можда неће бити претражени.

note: Resource IDs: (82)
en: The two selected URL's are not created from the same root.
    It's not possible to show the log messages between them!
sr: Два одабрана УРЛ-а не потичу од истог извора.
    Није могуће приказати њихове поруке дневника!

note: Resource IDs: (16)
en: The user who did the last commit
sr: Корисник који је направио задње урезивања

note: Resource IDs: (16)
en: The user who owns the lock of the file
sr: Корисник који је закључао фајл

note: Resource IDs: (81)
en: The working copy has changed!
    <hr=100%>
    Please commit your changes first or revert.
sr: Радна копија је промењена!
    <hr=100%>
    Молим, прво урежите ваше измене или их поништите.

note: Resource IDs: (81)
en: The working copy is not up to date!
    Please Update first.
sr: Радна копија није ажурна!
    Молим, прво је ажурирајте.

note: Resource IDs: (65535)
en: Their file:
sr: Њихов фајл:

note: Resource IDs: (263)
en: Theirs
sr: Њихов

note: Resource IDs: (169)
en: There are changes or unversioned items inside one or more directories which you have included with svn:externals.
    Those files are not listed for commit. You need to commit those files separately.
sr: Постоје измене или неверзионисани фајлови  унутар једног или више именика  који су укључени преко својства svn:externals.
    Ти фајлови <b>нису</b> на попису за урезивање. Њих морате урезати засебно.

note: Resource IDs: (64)
en: There are no issue-tracker providers available.
sr: Нема набављача пуштеног-трагача.

note: Resource IDs: (66)
en: There are still unresolved conflicts in line %d!
    You should resolve those conflicts first before saving.
    Do you want to save the file with the conflicts still there?
    If you click YES, then you have to manually resolve the conflicts in another editor!
sr: Постоји још нерешених сукоба у линији %d!
    Потребно је решити те сукобе пре снимања.
    Желите ли снимити фајл са и даље присутним сукобима?
    Ако кликнете ДА, тада ћете морати да  ручно решите сукобе користећи неки други алат за обраду!

note: Resource IDs: (313)
en: There are unsaved modifications!
    Do you want to save your changes?
sr: Постоје измене које нису спремљене!
    Желите ли снимити ваше измене?

note: Resource IDs: (65535)
en: There has been a problem connecting the server.
    Do you want to see the cached data instead?
    
    Please understand that the cached data may be outdated,
    incomplete or even misleading due to incomplete history.
sr: Догодио се проблем с конекцијом према серверу.
    Да ли желите погледати податке из кеша
    
    Молимо да узмете у обзир чињеницу да такви подаци могу бити застарели,
    непотпунии, те да могу бити погрешни због некомплетне историје.

note: Resource IDs: (82)
en: There is nothing to add. All the files and folders are either under version control or have been ignored using the svn:ignore property or the global ignore configuration setting.
sr: Нема се ништа додати. Сви фајлови и именик су или под контролом система за управљање верзијама, или занемарен због својства svn:ignore или уписане поставке глобал-игнорес конфигурације подешавања.

note: Resource IDs: (83)
en: There's nothing to unlock. No file has a lock in this working copy.
sr: Нема ништа да се откључа. Ниједан фајл није закључан у овој радној копији.

note: Resource IDs: (188)
en: Thesaurus
sr: Тезаурус

note: Resource IDs: (83)
en: This is not a valid URL.
    Please enter an URL here.
sr: Ово није исправан УРЛ.
    Молим унесите УРЛ.

note: Resource IDs: (82)
en: This is not a valid path!
    A valid path must not contain '<<>|"?*:' or one of the following device names:
    com1-com9, lpt1-lpt9, prn, aux, con, nul, clock$
sr: Ово није исправна путања!
    Исправна путања не сме садржати '<<>|"?*:' као и ниједан од следећих назива уређаја:
    com1-com9, lpt1-lpt9, prn, aux, con, nul, clock$

note: Resource IDs: (594)
en: This method covers the case when you have made a feature branch as discussed in the Subversion book. Use this to merge all changes of a branch back to trunk.
sr: Метода се користи у случају кад сте направили развојну грану како је описано у Субверзионој књизи. Користити за спајање свих измена развојне натраг у главну грану.

note: Resource IDs: (594)
en: This method covers the case when you have made one or more revisions to a branch (or to the trunk) and you want to port those changes across to a different branch.
sr: Метода се користи у случају кад сте направили једну или више ревизија у грани (или главној грани) и желите пренети те измене у неку другу грану.

note: Resource IDs: (594)
en: This method covers the case when you want to merge the differences of two different branches into your working copy.
sr: Ова метода покрива случај када желите стопити разлике са две различите гране у своју радну копију.

note: Resource IDs: (65535)
en: This product includes software developed by CollabNet (http://www.Collab.Net/)
sr: Овај производ укључује софтвер који је развио CollabNet (http://www.Collab.Net/)

note: Resource IDs: (65535)
en: This product includes software developed by the OpenSSL Project for use in the OpenSSL Toolkit (http://www.openssl.org/)
sr: Овај производ укључује софтвер који је развио ОпенССЛ Пројект за кориштење у ОпенССЛ програмском алату (http://www.openssl.org/)

note: Resource IDs: (3857)
en: This program is linked to the missing export %s in the file %s. This machine may have an incompatible version of %s.
sr: Овај програм је повезан с недостајућим извозом %s у фајл %s. Овај уређај можда има некомпатибилну верзију од %s.

note: Resource IDs: (3857)
en: This program requires the file %s, which was not found on this system.
sr: Овај програм захтева фајл %s која није нађена на овом систему.

note: Resource IDs: (15)
en: This property is only allowed on folders, not files.
sr: Ово својство је дозвољено само за именике, не и фајлове.

note: Resource IDs: (15)
en: This property must not have multiple lines. Only one line is allowed.
sr: Ово својство не сме имати више линија. Само је једна линија дозвољена.

note: Resource IDs: (1016)
en: This will delete the record of commands you've used in this application and restore the default set of visible commands to the menus and toolbars. It will not undo any explicit customizations. Are you sure you want to do this?
sr: Ово ће избрисати запис команди које сте користили у овој апликацији и вратиће уобичајен скуп команди у менијима и алатпулта. То неће поништити било које изричито прилагођење. Да ли сте сигурни да желите да урадите то?

note: Resource IDs: (16924)
en: Tile &Horizontally
sr: Пресложи &хоризонтално

note: Resource IDs: (16928)
en: Tile &Vertically
sr: Пресложи &вертикално

note: Resource IDs: (65535)
en: Timeouts
sr: Истекла времена

note: Resource IDs: (224)
en: To commit recursively and work around this error,
    make sure that all child items of a checked folder
    are also checked in the commit dialog.
    Otherwise, TortoiseSVN must do a non-recursive commit
    which does not allow directory deletion.
sr: Да бисте рекурзивно урезали и заобишли ову грешку,
    побрините се да су све ставке у означеном именику
    такође означене у дијалогу за урезивање.
    ТортоисеСВН иначе мора урезати без рекурзије
    што ће спречити брисање именика.

note: Resource IDs: (284)
en: To steal the lock, right-click on the parent folder of this item and select 'Get Lock' from the context menu.
    This will bring up the locking dialog where you can enforce the lock, i.e., 'steal' it from the one currently holding it.
sr: Како би преотели катанац, кликните десни дугме на именику жељених фајлова и одаберите 'Закључај' у мениу.
    Приказаће се дијалог за закључавање где можете украсти катанац од особе која га тренутно има.

note: Resource IDs: (1201, 65535)
en: To:
sr: Према:

note: Resource IDs: (65535)
en: To: (end URL and revision of the range to merge)
sr: До: (крајњи УРЛ и ревизија распона спајања)

note: Resource IDs: (3633)
en: Toggle One/Two Pages display
    Toggle One/Two Pages display
sr: Промени Једна/Две странице дисплеја
    Промени Једна/Две странице дисплеја

note: Resource IDs: (65535)
en: Toolbar
sr: Алатпулт

note: Resource IDs: (16130)
en: Toolbar Name
sr: Име алатпулта

note: Resource IDs: (1064)
en: Toolbar Options
sr: Опције алатпулта

note: Resource IDs: (1001)
en: Toolbar internal error. Please contact your application vendor.
sr: Интерна грешка алатпулта. Молим контактирајте продавца апликације.

note: Resource IDs: (16105)
en: Toolbars
sr: Алатпулти

note: Resource IDs: (16928)
en: Tools
sr: Алати

note: Resource IDs: (65535)
en: Tools:
sr: Алати

note: Resource IDs: (7, 244)
en: TortoiseBlame
sr: ТортоисеБламе

note: Resource IDs: (13)
en: TortoiseBlame should not be started directly! Use
    TortoiseProc.exe /command:blame /path:"path\to\file"
    instead.
    
    TortoiseBlame.exe blamefile [logfile [viewtitle]] [/line:linenumber] [/path:originalpath] [/ignoreeol] [/ignorespaces] [/ignoreallspaces]
sr: ТортоисеБламе се не може директно покренути! Користи
    TortoiseProc.exe /command:blame /path:"path\to\file"
    уместо.
    
    TortoiseBlame.exe blamefile [logfile [viewtitle]] [/line:linenumber] [/path:originalpath] [/ignoreeol] [/ignorespaces] [/ignoreallspaces]

note: Resource IDs: (7, 153)
en: TortoiseIDiff
sr: ТортоисеИДифф

note: Resource IDs: (65535)
en: TortoiseIDiff - An image diff tool, part of TortoiseSVN
sr: ТортоисеИДифф - Алат за проналазак разлика у сликама, дио ТортоисеСВНа

note: Resource IDs: (7)
en: TortoiseIDiff: the image diff viewer for TortoiseSVN
    
    Available command line parameters are:
    /left:"path to left picture"
    /lefttitle:"title to show for the left picture"
    /right:"path to right picture"
    /righttitle:"title to show for the right picture"
    /overlay		to enable overlay mode
    /fit		to fit the images sizes
    /showinfo		to show the image info boxes
sr: ТортоисеИДифф: прегледник разлика на сликама за ТортоисеСВН
    
    Доступни параметри командне линије су:
    /left:"путања до леве слике"
    /lefttitle:"наслов за леву слику"
    /right:"путања до десне слике"
    /righttitle:"наслов за десну слику"
    /overlay		за омогућавање прекривног начина
    /fit		за уклапање величина слика
    /showinfo		за приказ информација о сликама

note: Resource IDs: (7, 130, 3585)
en: TortoiseMerge
sr: ТортоисеМерге

note: Resource IDs: (107)
en: TortoiseMerge %d.%d.%d, Build %d - %s, %s
sr: ТортоисеМерге %d.%d.%d, Буилд %d - %s, %s

note: Resource IDs: (107)
en: TortoiseMerge %d.%d.%d, Build %d - %s, %s
    libsvn_diff %d.%d.%d, %s
    apr %d.%d.%d
    apr-utils %d.%d.%d
sr: ТортоисеМерге %d.%d.%d, Буилд %d - %s, %s
    либсвн_дифф %d.%d.%d, %s
    апр %d.%d.%d
    апр-утилс %d.%d.%d

note: Resource IDs: (80, 65535)
en: TortoiseSVN
sr: ТортоисеСВН

note: Resource IDs: (107)
en: TortoiseSVN %d.%d.%d, Build %d - %s, %s
sr: ТортоисеСВН %d.%d.%d, Буилд %d - %s, %s

note: Resource IDs: (107)
en: TortoiseSVN %d.%d.%d, Build %d - %s, %s
    Subversion %d.%d.%d, %s
    apr %d.%d.%d
    apr-utils %d.%d.%d
    neon %s
    %s
    zlib %s
sr: ТортоисеСВН %d.%d.%d, Буилд %d - %s, %s
    Субверсион %d.%d.%d, %s
    апр %d.%d.%d
    апр-утилс %d.%d.%d
    неон %s
    %s
    злиб %s

note: Resource IDs: (98)
en: TortoiseSVN has detected similar filenames. Do you want the files:%s
    to be renamed too?
sr: ТортоисеСВН је уочио фајлови сличних имена. Желите ли фајлма: %s
    такођер променити име?

note: Resource IDs: (1162)
en: Total commits analyzed:
sr: Укупно анализирано урезивања:

note: Resource IDs: (1163)
en: Total file changes:
sr: Укупно измењених фајл:

note: Resource IDs: (339)
en: Total number of changes over all cached revisions
sr: Укупан број измена у свим кешираним ревизијама

note: Resource IDs: (339)
en: Total number of merged revisions
sr: Укупан број стопљених ревизија

note: Resource IDs: (339)
en: Total number of user revision properties
sr: Укупан број корисничких својстава

note: Resource IDs: (357)
en: Transferring at %s
sr: Пренос (%s)

note: Resource IDs: (32816)
en: Transparent &color...
sr: &Боја за прозирност...

note: Resource IDs: (264)
en: Tree conflict
sr: Стабло Конфликта

note: Resource IDs: (595)
en: Tree merge
sr: Спајање стабла

note: Resource IDs: (251)
en: Try a 'Cleanup'. If that doesn't work you need to do a fresh checkout.
sr: Покушајте с 'Почисти'. Уколико то не помогне, потребно је направити ново преузимање.

note: Resource IDs: (73)
en: Try again
sr: Покушај поново

note: Resource IDs: (10)
en: Tweak TortoiseSVN
sr: Подеси ТортоисеСВН

note: Resource IDs: (1436)
en: U&pdate
sr: &Ажурираји

note: Resource IDs: (164, 207)
en: URL
sr: УРЛ

note: Resource IDs: (1272)
en: URL history
sr: УРЛ историја

note: Resource IDs: (199)
en: URL not known (UUID: %s)
sr: УРЛ није познат (УУИД: %s)

note: Resource IDs: (12)
en: URL of Subversion items
sr: УРЛ субверзионог дела

note: Resource IDs: (65535)
en: URL to merge from
sr: УРЛ стопити из

note: Resource IDs: (144, 11023, 65535)
en: URL:
sr: УРЛ:

note: Resource IDs: (75)
en: URL:
sr: УРЛ:

note: Resource IDs: (220)
en: Unable to determine merge source for
    %s
    Please use the main merge dialog.
sr: Немогуће је утврдити извор спајања за
    %s
    Молим користите главни дијалог за спајање.

note: Resource IDs: (3866)
en: Unable to load mail system support.
sr: Не могу учитати подршку за систем електроничке поште.

note: Resource IDs: (3865)
en: Unable to process command, server busy.
sr: Неспособан да процесира команду, сервер у раду.

note: Resource IDs: (3859)
en: Unable to read from %1, it is opened by someone else.
sr: Нисам у могућности прочитати %1, неко други то држи отвореним.

note: Resource IDs: (3865)
en: Unable to read write-only property.
sr: Не могу прочитати својство у које је дозвољено само записивати.

note: Resource IDs: (119)
en: Unable to reconstruct working copy path!
    This can happen if the file has been renamed.
    Please start the log dialog on this specific file alone and then revert the changes
    from the top pane in the log dialog.
sr: Није могуће реконструирати путању радне копије!
    Ово се може догодити ако сте фајлу мењали име.
    Молим погледајте дневник за овај фајл и поништите измене
    из горњег дела прозора дневника.

note: Resource IDs: (3865)
en: Unable to write read-only property.
sr: Не могу писати по својству за које је дозвољено само читање.

note: Resource IDs: (3859)
en: Unable to write to %1, it is read-only or opened by someone else.
sr: Нисам у могућности записивати у %1, могуће је само читати или то неко други држи отвореним

note: Resource IDs: (3887)
en: Uncheck
sr: Склонии ознаку

note: Resource IDs: (1069)
en: Undo %d Actions
sr: Врати %d Акције

note: Resource IDs: (1069)
en: Undo 1 Action
sr: Поништи 1 Акцију

note: Resource IDs: (14)
en: Undo Add..
sr: Врати Додај...

note: Resource IDs: (3603)
en: Undo the last action
    Undo
sr: Поништи задњу акцију
    Поништи

note: Resource IDs: (3859)
en: Unexpected file format.
sr: Неочекивани формат фајлови.

note: Resource IDs: (3850)
en: Unformatted Text
    text without any formatting
sr: Неформатиран текст
    текст без било каквог форматирања

note: Resource IDs: (274, 32786)
en: Unified &diff of HEAD revisions
sr: Обједињене &разлике главних (ХЕАД) ревизија

note: Resource IDs: (81)
en: Unknown certificate issuer.
      Fingerprint: %s
      Distinguished name: %s
sr: Непознат издавач цертификата.
      Јединствена ознака: %s
      Разликовано име: %s

note: Resource IDs: (20)
en: Unknown depth
sr: Непозната дубина

note: Resource IDs: (221, 230, 242)
en: Unlock
sr: Откључај

note: Resource IDs: (264)
en: Unlock failed
sr: Откључавање није извршено

note: Resource IDs: (263)
en: Unlocked
sr: Откључано

note: Resource IDs: (565)
en: Unrecognized or invalid property file format!
sr: Погрешан или непознат формат фајлова својстава!

note: Resource IDs: (3841)
en: Untitled
sr: Без наслова

note: Resource IDs: (345)
en: Unused log caches will only be removed if the respective
    file is smaller than the given size in kBytes.
sr: Некоришћен дневник кеша ће бити уклоњен само ако је одговарајући
    фајл мањи од дате величине у кБајтима.

note: Resource IDs: (146)
en: Unversion
sr: "Скини" верзије

note: Resource IDs: (1313)
en: Unversioned files mark parent folder as modified
sr: Фајлови изван система верзија означавају именик као измењену

note: Resource IDs: (286)
en: Unversioning %s
sr: Скидање верзија %s

note: Resource IDs: (106)
en: Up one folder
sr: Један именик горе

note: Resource IDs: (152, 230)
en: Update
sr: Ажурирај

note: Resource IDs: (77)
en: Update - TortoiseSVN
sr: Ажурирај - ТортоисеСВН

note: Resource IDs: (1377)
en: Update Depth
sr: Ажурирај дубину

note: Resource IDs: (74)
en: Updated
sr: Ажурирано

note: Resource IDs: (11)
en: Updates the working copy to a specific revision
sr: Ажурира радну копију према одређеној ревизији

note: Resource IDs: (9)
en: Updates the working copy to the current revision
sr: Ажурира радну копију према важећој ревизији

note: Resource IDs: (226)
en: Updating %s
sr: Обнављање %s

note: Resource IDs: (3849)
en: Updating ActiveX objects
sr: Обнови АцтивеX објекте

note: Resource IDs: (283)
en: Updating and retrying the lock...
sr: Обнављам и поново покушавам закључати...

note: Resource IDs: (199)
en: Updating log cache
sr: Обнови кеш дневника

note: Resource IDs: (16530)
en: Use &Default Image:
sr: Користи &уобичајену слику

note: Resource IDs: (32855)
en: Use &left block
sr: Користи преостали фајл

note: Resource IDs: (1024)
en: Use &one-pane view as default for 2-file diff
sr: Користи &јединствени поглед као уобичајени за преглед разлика 2 фајла

note: Resource IDs: (251)
en: Use &other text block
sr: Користи &други блок текста

note: Resource IDs: (1126)
en: Use &text viewer to view blames
sr: Користи прегледач  &текста за преглед окривљених

note: Resource IDs: (195)
en: Use '*' as a wildcard character when specifying an exception.
    To separate multiple exceptions, use commas (',').
    Example: *.mylan.com, *.company.com
sr: Користите '*' као заменски знак приликом одређивања изузетака.
    Како бисте одвојили вишеструке изузетк, користите зарезе(',').
    Пример: *.mylan.com, *.company.com

note: Resource IDs: (1230)
en: Use URL of &WC as the default "From:" URL
sr: Користи УРЛ &радне копије као основни "Из:" УРЛ

note: Resource IDs: (1064)
en: Use Unified Diff from &clipboard
sr: Користи уједињену разлику са &клипборда

note: Resource IDs: (1296)
en: Use "_svn" instead of ".svn" directories
sr: Користи "_свн" умјесто ".свн" именик

note: Resource IDs: (2054)
en: Use all content from the left view
    Use left file
sr: Користи цео садржај са левог прегледа
    Користи леви фајл

note: Resource IDs: (32857)
en: Use block from left before right
sr: Користи блок из левог пре десног

note: Resource IDs: (2054)
en: Use block from left view before block from right view
    Use block from left before right
sr: Користи блок са левог прегледа пре блока са десног прегледа
    Користи блок са левог пре десног

note: Resource IDs: (32859)
en: Use block from right before left
sr: Користи блок из десног пре левог

note: Resource IDs: (2054)
en: Use block from right view before block from left view
    Use block from right before left
sr: Користи блок са десног прегледа пре блока са левог прегледа
    Користи блок са десног пре левог

note: Resource IDs: (251)
en: Use both text blocks (this one first)
sr: Користи оба блока текста (прво овај)

note: Resource IDs: (251)
en: Use both text blocks (this one last)
sr: Користи оба блока текста (овај на крају)

note: Resource IDs: (32856)
en: Use left file
sr: Користи преостали фајл

note: Resource IDs: (3)
en: Use local
sr: Користи локално

note: Resource IDs: (1432)
en: Use recycle bin when reverting
sr: Користи корпу за отпатке пре враћања

note: Resource IDs: (116)
en: Use regular expression
sr: Користи регуларне изразе

note: Resource IDs: (4)
en: Use repository
sr: Користи спремиште

note: Resource IDs: (1066)
en: Use stri&keout for removed lines
sr: Користи пре&цртани текст за обрисане редове

note: Resource IDs: (1426)
en: Use system locale for date/time
sr: Користи системске поставке датума/времена

note: Resource IDs: (251)
en: Use text block from '&mine'
sr: Користи блок текста из '&моје'

note: Resource IDs: (251)
en: Use text block from '&theirs'
sr: Користи блок текста из '&њихов'

note: Resource IDs: (251)
en: Use text block from 'm&ine' before 'theirs'
sr: Користи блок текста из 'м&оје' пре 'њихов'

note: Resource IDs: (2052)
en: Use text block from 'mine' before 'theirs'
    Use 'mine' text block then 'theirs'
sr: Користи блок текста из 'мој' пре 'њихов'
    Користи 'мој' блок текст, па онда  'њихов'

note: Resource IDs: (2052)
en: Use text block from 'mine'
    Use 'mine' text block
sr: Користи блок текста из 'моја'
    Користи 'моја' текст блок

note: Resource IDs: (251)
en: Use text block from 't&heirs' before 'mine
sr: Користи блок текста из 'њ&ихово' пре 'моје'

note: Resource IDs: (2052)
en: Use text block from 'theirs' before 'mine'
    Use 'theirs' text block then 'mine'
sr: Користи блок текста из 'њихов' пре 'мој'
    'Њихов' текст блок пре 'мој'

note: Resource IDs: (2052)
en: Use text block from 'theirs'
    Use 'theirs' text block
sr: Користи блок текста из 'њихов'
    Користи 'њихов' текст блок

note: Resource IDs: (32820)
en: Use text block from "&mine"
sr: Користи блок текста из "&моје"

note: Resource IDs: (32819)
en: Use text block from "&theirs"
sr: Користи блок текста из "&њихов"

note: Resource IDs: (32822)
en: Use text block from "m&ine" before "theirs"
sr: Користи блок текста из "м&ој" пре "њихов"

note: Resource IDs: (32821)
en: Use text block from "t&heirs" before "mine"
sr: Користи блок текста из "њ&ихово" пре "моје"

note: Resource IDs: (2054)
en: Use text block from the left view
    Use left block
sr: Користи блок текста из "мој" пре "њихов"
    блок текста из "мој", па онда из "њихов"

note: Resource IDs: (251)
en: Use th&is text block
sr: Користи о&вај блок текста

note: Resource IDs: (594)
en: Use the log dialog to select the revisions you want to merge, or enter the revisions to merge, separated by commas. A revision range can be specified by a dash.
    
    Example: 4-7,9,11,15-HEAD
    
    To merge all revisions, leave the box empty.
sr: Користите дијалог дневника за избор ревизија које желите стопити или упишите ревизије за спајање одвојене зарезима. Распон ревизија се може написати помоћу цртице.
    
    На пример: 4-7,9,11,15-ХЕАД
    
    За спајање измена свих ревизија оставите поље празно.

note: Resource IDs: (251)
en: Use this &whole file
sr: Користи овај &цели фајл

note: Resource IDs: (12)
en: Use this if the URL of the repository has changed
sr: Ово користите уколико се променио УРЛ спремишта

note: Resource IDs: (251)
en: Use whole other &file
sr: Користи цели други &фајл

note: Resource IDs: (74)
en: User cancelled
sr: Корисник је одустао

note: Resource IDs: (69)
en: Username:
sr: Име корисника:

note: Resource IDs: (313)
en: Valid command line options are:
    /base:<path to base file>
    /theirs:<path to their file>
    /mine:<path to your file>
    /merged:<path to resulting merged file>
    /diff:<path to unified diff file>
    /patchpath:<path to folder>
sr: Ваљане опције командне линије су:
    /base:<path to base file>
    /theirs:<path to their file>
    /mine:<path to your file>
    /merged:<path to resulting merged file>
    /diff:<path to unified diff file>
    /patchpath:<path to folder>

note: Resource IDs: (11)
en: Value
sr: Вредност

note: Resource IDs: (1004, 1075)
en: Version
sr: Верзија

note: Resource IDs: (7)
en: Version %d.%d.%d.%d
sr: Верзија %d.%d.%d.%d

note: Resource IDs: (1075)
en: Version Information
sr: Информацији о верзији

note: Resource IDs: (264)
en: Versioned
sr: Управљано верзијама

note: Resource IDs: (65535)
en: View
sr: Поглед

note: Resource IDs: (114)
en: View revision for path in &webviewer
sr: Погледај ревизију за путању у &wеб прегледачу

note: Resource IDs: (114)
en: View revision in &webviewer
sr: Погледај ревизију у &веб прегледачу

note: Resource IDs: (1084)
en: Visit our website
sr: Посетите наше wеб странице

note: Resource IDs: (32848)
en: Visual Studio.NET 200&5
sr: Висуал Студио.НЕТ 200&5

note: Resource IDs: (198)
en: Wait
sr: Чекај

note: Resource IDs: (1327)
en: Wait for the script to finish
sr: Чекај да скрипт заврши

note: Resource IDs: (88)
en: Warning
sr: Упозорење

note: Resource IDs: (219)
en: Warning!
sr: Упозорење!

note: Resource IDs: (345)
en: When a small log cache has not been used for the given
    number of days, it will be removed automatically.
sr: Када мали кеш дневника није могао бити коришћен за дати
    број дана, биће уклоњен аутоматски.

note: Resource IDs: (344)
en: When connecting to the repository server is not possible,
    TSVN can switch to using cached data only.
    Select the default behaviour here.
sr: Када спајање са сервером није могуће, 
    ТСВН може прећи на модус коришћења локално кешираних података.
    Одаберите овде жељено понашање.

note: Resource IDs: (197)
en: When enabled, the versioned items listed in the commit dialog are automatically selected
sr: Кад је омогућено, ставке с верзијама у попису дијалога урезивања се аутоматски бирају

note: Resource IDs: (197)
en: When locking one or more selected files, shows a dialog
    asking for a descriptive message about the locking
sr: Кад закључавате један или више одабраних фајова,л приказује дијалог
    који вас пита за описну поруку о закључавању

note: Resource IDs: (65535)
en: Whitespaces
sr: Размаци

note: Resource IDs: (1065)
en: Window Position
sr: Позиција прозора

note: Resource IDs: (146)
en: With URL:
sr: Са УРЛ:

note: Resource IDs: (158, 65535)
en: Working Copy
sr: Радна копија

note: Resource IDs: (1335, 1472)
en: Working Copy Path:
sr: Путања радне копије:

note: Resource IDs: (20)
en: Working copy
sr: Радна копија

note: Resource IDs: (80)
en: Working copy relocated to
    %s
sr: Радна копија премештена на 
    %s

note: Resource IDs: (73)
en: Yes
sr: Да

note: Resource IDs: (145)
en: Yes to all
sr: Да за све

note: Resource IDs: (201)
en: You already have the latest version installed.
sr: Ви већ имате инсталирану најсвјежију верзију.

note: Resource IDs: (144)
en: You are creating a repository on a network share.
    This is safe, but once the repository is created you must access it by some other means.
    Accessing a repository via file:// on a network share may corrupt your data!
    Create the repository anyway?
sr: Сада израђујете спремиште на дељеном мрежном диску.
    То је у реду, али једном када спремиште буде направљено, морате му приступати на неки други начин.
    Приступање спремишту на дељеном мрежном диску преко филе:// може оштетити Ваше податке!
    Желите ли ипак направити ново спремииште на мрежном диску?

note: Resource IDs: (88)
en: You are trying to access a repository via file:// on
    a shared network drive.
    This could lead to severe repository corruption!
    Do you really want to do that?
sr: Покушавате приступити складишту на дељеном
    мрежном диску преко филе://.
    Такав поступак може узроковати оштећења складишта!
    Да ли заиста желите то учинити?

note: Resource IDs: (105)
en: You are trying to move the trunk folder!
    Are you absolutely sure that you want to move
    the trunk folder?
sr: Покушавате уклонити трунк именик!
    Да ли сте апсолутно сигурни да желите померити
    трунк именик ?

note: Resource IDs: (1001)
en: You can paste bitmap with the size (%d x %d) only!
sr: Можете налепити битмапу само величине (%d x %d) !

note: Resource IDs: (1016)
en: You can't create more than %d user-defined toolbars!
sr: Можете креирати више од %d алатпулт које је дефинисао корисник!

note: Resource IDs: (16)
en: You can't set this property on folders, only on files!
    If you want to set it on all files within that folder,
    you must activate the 'recursive' checkbox.
sr: Не можете поставити то својство на именицима него само на фајловима!
    Ако га желите поставити на свим фајловима унутар именика,
    морате укључити квадратић 'рекурзивани'.

note: Resource IDs: (105)
en: You dropped more than one file or folder to add to the repository.
    It's not possible to do that in one step, so TortoiseSVN will add each file/folder
    individually, creating a new revision for every added item.
    
    Do you still want to do this?
sr: Испустили сте више од једног фајла или именика да додате у спремиште.
    То није могуће учинити у једном кораку тако да ће ТортоисеСВН додати сваки
    фајл/именик засебно, израђујући нову ревизију за сваку додату ставку.
    
    Желите ли још увек то учинити?

note: Resource IDs: (16)
en: You have modified properties without saving them first.
    Do you want to save them now?
sr: Изменили сте својства али их још нисте снимили.
    Желите ли то сада учинити?

note: Resource IDs: (251)
en: You have to update your working copy first.
sr: Морате најпре ажурирати вашу радну копију.

note: Resource IDs: (169)
en: You haven't entered an issue number!
    Are you sure you want to commit without an issue number?
sr: Нисте унели број спорног питања!
    Јесте ли сигурни да желите урезати без тог броја?

note: Resource IDs: (1002)
en: You may define up to %d tools.
sr: Можете дефинисати до %d алата.

note: Resource IDs: (196)
en: You must restart your system for the changes to take effect.
sr: Морате поново покренути рачунар како би активирали измене.

note: Resource IDs: (77)
en: You selected an unversioned file.
    The file will be added to version control when you commit.
sr: Одабрали сте фајл без верзије.
    Фајл ће бити додат у контролу верзија у току урезивања.

note: Resource IDs: (1001)
en: You should enter a text!
sr: Треба да упишете текст!

note: Resource IDs: (1001)
en: You should select an image!
sr: Треба да одабарете слику!

note: Resource IDs: (89)
en: You're trying to add the item
    '%s',
    but the item
    '%s'
    already exists.
    
    It seems the item got renamed outside Subversion but only with case changes.
    Do you really want to add it?
sr: Покушавате да додате ставку
    '%s',
    али ставка
    '%s'
    већ постоји.
    
    Изгледа да је ставка преименована ван Субверзије али са променом величине слова.
    Да ли заиста желите да урадите то?

note: Resource IDs: (195)
en: You've changed the icon set from <i>%s</i> to <i>%s</i>.
    That change won't take effect until you restart your computer or logoff and logon again!
sr: Променили сте скуп икона из <i>%s</i> у <i>%s</i>.
    Та измена неће ступити на снагу док изнова не покренете ваш рачунар или док се не одјавите и поново пријавите!

note: Resource IDs: (170)
en: Your previously entered log messages have been saved.
    Click here to read and insert them again.
sr: Поруке дневника које сте раније унели су снимљене.
    Кликните овде како бисте их могли прочитати и поново користити.

note: Resource IDs: (1112)
en: Your version is:
sr: Ваша верзија је:

note: Resource IDs: (201)
en: Your version is: %d.%d.%d.%d
sr: Ваша верзија је : %d.%d.%d.%d

note: Resource IDs: (78)
en: Your working copy appears to be on a tag path!
    You should first switch to a branch or the main trunk before committing.
    
    Do you want to commit anyway?
sr: Изгледа да се ваша радна копија налази на путањи с ознакама!
    Требало би да се пребаците на неку грану или главно стабло пре урезивања.
    
    Желите ли ипак урезати измене?

note: Resource IDs: (88)
en: Your working copy has local modifications!
    Note: updating to another revision won't lose those modifications so the working copy
    won't look exactly as it was in the revision you're updating to!
sr: Ваша радна копија има локалне измене!
    Напомена: обнављање према некој другој ревизији неће изгубити учињене измене што значи да
    радна копија неће изгледати точно као што изгледа у ревизији према којој се обнавља.

note: Resource IDs: (89)
en: Your working copy has local modifications.
    If you branch/tag from the HEAD revision, your local changes won't
    show up in the branch/tag!
sr: Радна копија има локалне измене.
    Ако радите грану/ознаку из главне гране (ХЕАД), ваше локалне измене
    се неће појавити у новој грани/ознаци!

note: Resource IDs: (32783)
en: Zoo&m out
sr: Уда&љи

note: Resource IDs: (1069)
en: Zoom
sr: Зумирај

note: Resource IDs: (58117)
en: Zoom &In
sr: Зумирај &лн

note: Resource IDs: (58118)
en: Zoom &Out
sr: &Оqумирај

note: Resource IDs: (32772)
en: Zoom &in	Ctrl-+
sr: &Приближи	Цтрл-+

note: Resource IDs: (32773)
en: Zoom &out	Ctrl--
sr: &Удаљи	Цтрл--

note: Resource IDs: (2051)
en: Zoom 100%
sr: Зумирај 100%

note: Resource IDs: (3633)
en: Zoom In
    Zoom In
sr: Повећај
    Повећај

note: Resource IDs: (3633)
en: Zoom Out
    Zoom Out
sr: Оqумирај
    Оqумирај

note: Resource IDs: (32784)
en: Zoom i&n
sr: При&ближи

note: Resource IDs: (2049)
en: Zoom in
sr: Приближи

note: Resource IDs: (2049)
en: Zoom out
sr: Удаљи

note: Resource IDs: (2051)
en: Zoom to fit
sr: Зумирај да се уклопи

note: Resource IDs: (2051)
en: Zoom to fit in height
sr: Зумирај да се уклопи по висини

note: Resource IDs: (2051)
en: Zoom to fit in width
sr: Зумирај да се уклопи по ширини

note: Resource IDs: (1001)
en: [Unassigned]
sr: [Неозначен]

note: Resource IDs: (65535)
en: _POPUP_
sr: _ПОПУП_

note: Resource IDs: (10)
en: added
sr: додато

note: Resource IDs: (65535)
en: added files
sr: додати фајлови

note: Resource IDs: (272)
en: alias (%s): %s
sr: алиас: (%s): %s

note: Resource IDs: (272)
en: alias: %s
sr: алиас: %s

note: Resource IDs: (3841)
en: an unnamed file
sr: фајл без имена

note: Resource IDs: (1304)
en: and
sr: и

note: Resource IDs: (1085)
en: and support the developers
sr: и подржите ТортоисеСВН програмере

note: Resource IDs: (583)
en: another item already exists in its place.
sr: нека друга ставка већ постоји на том месту.

note: Resource IDs: (340)
en: ask repository first if 'online' -
    work entirely from cache if 'offline'
sr: прво провери спремиште (ако веза постоји)  -
    ради потпуно из кеша (ако нема везе)

note: Resource IDs: (245)
en: author
sr: аутор

note: Resource IDs: (65535)
en: authors:
sr: Аутори:

note: Resource IDs: (577)
en: bugtraq:append
    Set to 'false' if you want the bugtracking ID to be inserted at the top of the
    log message. The default is 'true' which means the bugtracking ID
    is appended to the log message.
sr: бугтраq:аппенд
    Поставите на 'фалсе' ако желите да ИД за праћење багова буде уметнут на врх
    поруке дневника. Почетна вредност је 'труе' што значи да ће ИД за праћење багова
    бити додат на крај поруке дневника.

note: Resource IDs: (577)
en: bugtraq:label
    Label text to show for the edit box where the user enters the issue number.
sr: бугтраq:лабел
    Текст ознаке која се појављује поред кућице у коју корисник уписује број спорног питања.

note: Resource IDs: (577)
en: bugtraq:logregex
    two regular expressions separated by a newline.
    The first expression is used to find a string referring to an issue,
    the second expression is used to extract the bare bug ID from that string.
sr: бугтраq:логрегеx
    два регуларна израза одвојена са новред
    Први израз се користи за проналазак стринга који се односи на спорно питање,
    други израз се користи како би извукао основни ИД буга из тог стринга.

note: Resource IDs: (577)
en: bugtraq:message
    String which is appended to a log message when an issue number is entered.
    The string must contain '%BUGID%' which gets replaced with the issue number.
sr: бугтраq:мессаге
    Низ знакова који се додаје на крај поруке дневника када се упише број спорног питања.
    Тај низ мора садржати '%BUGID%' који онда бива замењен бројем спорног питања.

note: Resource IDs: (577)
en: bugtraq:number
    Set to 'false' if your bugtracking system has issues which are referenced not by numbers.
sr: бугтраq:нумбер
    Поставите на 'фалсе' ако ваш систем за праћење бугова спорна питања не прати преко бројева.

note: Resource IDs: (577)
en: bugtraq:providerparams
    the parameters passed to the IBugTraqProvider
sr: bugtraq:providerparams
    параметри пренети у  IBugTraqProvider

note: Resource IDs: (577)
en: bugtraq:provideruuid
    the COM uuid of the IBugTraqProvider
sr: bugtraq:provideruuid
    COM ууид из IBugTraqProvider

note: Resource IDs: (577)
en: bugtraq:url
    URL pointing to the issue tracker. It must contain '%BUGID%' which
    gets replaced with the issue number.
sr: бугтраq:урл
    УРЛ који показује на проблем трагач. Он мора садржати '%BUGID%' који
    онда бива замењен бројем проблема.

note: Resource IDs: (65535)
en: changes total:
sr: укупно измена:

note: Resource IDs: (244, 245)
en: commits
sr: урезивања

note: Resource IDs: (11)
en: conflicted
sr: у сукобу

note: Resource IDs: (65535)
en: connection:
sr: веза:

note: Resource IDs: (208)
en: copied from
    %s - revision %ld
sr: копирано из
    %s - ревизија %ld

note: Resource IDs: (65535)
en: copied:
sr: копирано:

note: Resource IDs: (245)
en: day
sr: дан

note: Resource IDs: (10, 272)
en: deleted
sr: обрисано

note: Resource IDs: (65535)
en: disk [kB]:
sr: диск [кБ]:

note: Resource IDs: (58116)
en: dummy
sr: вештачко

note: Resource IDs: (1342)
en: eol style
sr: врста краја линија

note: Resource IDs: (79)
en: exported
    %s
    to
    %s
sr: извезено
    %s
    у
    %s

note: Resource IDs: (13)
en: external
sr: спољно

note: Resource IDs: (65535)
en: file external:
sr: Фајл спољни:

note: Resource IDs: (13)
en: ignored
sr: занемарено

note: Resource IDs: (220)
en: ignoring ancestry
sr: занемари порекло

note: Resource IDs: (13)
en: incomplete
sr: недовршено

note: Resource IDs: (583)
en: it does not exist.
sr: То не постоји.

note: Resource IDs: (583)
en: it is already deleted.
sr: Већ је раније обрисано.

note: Resource IDs: (583)
en: it is unversioned.
sr: то је без верзије.

note: Resource IDs: (214)
en: item kept locally
sr: ставка сачувана локално

note: Resource IDs: (65535)
en: last head update:
sr: задње главно ажурирање:

note: Resource IDs: (65535)
en: last read:
sr: задње читање:

note: Resource IDs: (65535)
en: last update:
sr: задње ажурирање:

note: Resource IDs: (11, 195)
en: locked
sr: закључано

note: Resource IDs: (65535)
en: locked:
sr: закључано:

note: Resource IDs: (65535)
en: max revision:
sr: макс. ревизија:

note: Resource IDs: (11, 65535)
en: merged
sr: стопљено

note: Resource IDs: (65535)
en: merges total:
sr: спајање укупно:

note: Resource IDs: (10)
en: missing
sr: недостаје

note: Resource IDs: (65535)
en: missing / deleted / replaced
sr: недостаје / обрисано / замењено

note: Resource IDs: (65535)
en: missing in:
sr: недостаје у:

note: Resource IDs: (10, 272)
en: modified
sr: измењено

note: Resource IDs: (65535)
en: modified / copied
sr: промењено / копирано

note: Resource IDs: (245)
en: month
sr: месец

note: Resource IDs: (199)
en: multiple URLs (e.g. %s)
sr: вишеструки УРЛови (као %s)

note: Resource IDs: (18)
en: no
sr: не

note: Resource IDs: (10)
en: no description for this command is available
sr: опис ове наредбе није доступан

note: Resource IDs: (10)
en: non-versioned
sr: без верзије

note: Resource IDs: (10)
en: normal
sr: нормално

note: Resource IDs: (11)
en: obstructed
sr: препречен

note: Resource IDs: (601)
en: offline
sr: искључен

note: Resource IDs: (3845)
en: on %1
sr: према %1

note: Resource IDs: (601)
en: online
sr: укључен

note: Resource IDs: (1406, 1407)
en: or
sr: или

note: Resource IDs: (65535)
en: pair tokens:
sr: упарене речи:

note: Resource IDs: (65535)
en: path elements:
sr: елементи путање/путање:

note: Resource IDs: (65535)
en: paths:
sr: путање:

note: Resource IDs: (3869)
en: pixels
sr: пиксели

note: Resource IDs: (65535)
en: possible or real conflict / obstructed
sr: могућ или стварни сукоб / спречено

note: Resource IDs: (3845)
en: prn
sr: прн

note: Resource IDs: (245)
en: quarter of year
sr: тромесечје

note: Resource IDs: (195)
en: readonly
sr: само за читање

note: Resource IDs: (10)
en: replaced
sr: замењено

note: Resource IDs: (220)
en: respecting ancestry
sr: обзиром на порекло

note: Resource IDs: (326)
en: revision %s-%s, revision %s-%s
sr: ревизија %s-%s, ревисизија %s-%s

note: Resource IDs: (65535)
en: revision count:
sr: Број ревизија:

note: Resource IDs: (326)
en: revisions %s-%s, %s
sr: ревизије %s-%s, %s

note: Resource IDs: (65535)
en: revisions:
sr: ревизије:

note: Resource IDs: (214)
en: root project
sr: корени пројекат

note: Resource IDs: (65535)
en: skip ranges:
sr: прескочи распоне:

note: Resource IDs: (576)
en: svn:eol-style
    One of 'native', 'LF', 'CR', 'CRLF'.
sr: svn:eol-style
    Један он 'нативе', 'LF', 'CR', 'CRLF'.

note: Resource IDs: (576)
en: svn:executable
    If present, make the file executable. This property cannot be set on a directory.
    A non-recursive attempt will fail, and a recursive attempt will set the property only on the file children of the directory.
sr: svn:executable
    Уколико је присутно, означава фајл као извршну. Ово својство се не може поставити за именик.
    Не-рекурзивни покушај бит ће неуспјешан, рекурзивни покушај ће поставити својство само на фајлови унутар именика.

note: Resource IDs: (576)
en: svn:externals
    A newline separated list of module specifiers, each of which consists of
    an optional revision, an URL and a relative directory path. For example
    http://example.com/repos/zig foo
    -r 1234 http://example.com/repos/zag foo/bar
    
    The URLs can either be full URLs or relative. The format for
    the relative URLs is:
    ../ relative to the parent directory of the external
    ^/ relative to the repository root
    // relative to the URL scheme
    / relative to the server's hostname
sr: svn:externals
    Листа подељена са новред модул спецификатор, свака од којих се састоји од
    необавезне ревизије,  УРЛ и  релативну путању именика. На пример
    http://example.com/repos/zig foo
    -r 1234 http://example.com/repos/zag foo/bar
    
    УРЛови могу бити или пуни УРЛови или релативни. Формат за
    релативне УРЛове је:
    ../ релативан ка родитељском именику спољашности
    ^/ релативан корену спремишта
    // релативан УРЛшеми
    / релативан  имену домаћина сервера

note: Resource IDs: (576)
en: svn:ignore
    A newline separated list of file patterns to ignore.
sr: svn:ignore
    Листа фајл ознака издвојена са новред за занемаривање .

note: Resource IDs: (576)
en: svn:keywords
    Keywords to be expanded. Valid keywords are:
    URL, HeadURL : The URL for the head revision of the object.
    Author, LastChangedBy : The last person to modify the file.
    Date, LastChangedDate : The date/time the object was last modified.
    Rev, LastChangedRevision : The last revision the object changed.
    Id : A compressed summary of the previous 4 keywords.
sr: svn:keywords
    Кључне речи које ће бити проширене. Исправне кључне речи су:
    URL, HeadURL : УРЛ главне верзије објекта.
    Author, LastChangedBy : Задња особа која је мењала фајл.
    Date, LastChangedDate : Дате, ЛастЦхангедДате		Датум/време задње измене објекта.
    Rev, LastChangedRevision : Задња ревизија када се објект променио.
    Id : Кратки резиме претходне 4 кључне речи.

note: Resource IDs: (576)
en: svn:mergeinfo
    A newline separated list of merge tracking info. Each line consists of an absolute
    path followed by a colon and a list of comma separated revision numbers.
    For example
    /trunk:123-125,129
sr: svn:mergeinfo
    Попис информација о праћењу спајања одвојених са новред. Сваки редак се састоји од
    пуне путање након које следи двоточка и попис бројева ревизија одвојених зарезима.
    На пример
    /trunk:123-125,129

note: Resource IDs: (576)
en: svn:mime-type
    The mime type of the file. Used to determine whether to merge the file, and how to serve it from Apache.
    A mime type beginning with 'text/' (or an absent mime type) is treated as text.
    Anything else is treated as binary.
sr: svn:mime-type
    Миме тип фајлови. Користи се за одређивање да ли фајл спајати и како га опослужити преко Апача.
    Миме тип који почиње с 'текст/' (или ако миме тип није постављен) обрађује се као текст.
    Све друго се обрађује као бинарни фајл.

note: Resource IDs: (576)
en: svn:needs-lock
    Set this to any value (e.g. '*') to enforce locking for this file.
    The file will be set to read-only when checked out or updated,
    indicating that a user must acquire a lock on the file
    before they can edit it and commit changes.
sr: svn:needs-lock
    Поставите то својство на било коју вредност (нпр. '*') како бисте наметнули  закључавање ових фајлова.
    Фајл ће бити означена само-читање после преузимања или ажурирања,
    како би корисник могао откључати фајл
    пре него га уреди и уреже измене.

note: Resource IDs: (208)
en: switched to
    %s
sr: пребачено на
    %s

note: Resource IDs: (65535)
en: switched:
sr: пребачено:

note: Resource IDs: (601)
en: temp. offline
sr: привремено искључен

note: Resource IDs: (65535)
en: text [token count]:
sr: текст [број ознака]:

note: Resource IDs: (583)
en: there are conflicting modifications.
sr: постоје сукобљене измене.

note: Resource IDs: (3845)
en: to %1
sr: ка %1

note: Resource IDs: (80, 103, 284)
en: to %s
sr: ка  %s

note: Resource IDs: (208, 264)
en: tree conflict
sr: стабло конфликт

note: Resource IDs: (65535)
en: tree conflict:
sr: стабло конфликта:

note: Resource IDs: (578)
en: tsvn:autoprops
    A list of properties separated by newlines which get applied automatically when adding/importing files.
    Format: <filemask> = property=value;property=value
    Example: *.xml = svn:eol-style=native;svn:mime-type=text/xml
sr: tsvn:autoprops
    Листа особина раздвојене са новред која ће се аутоматски применити кад додајете/увозите фајлове.
    Format: <filemask> = property=value;property=value
    Example: *.xml = svn:eol-style=native;svn:mime-type=text/xml

note: Resource IDs: (578)
en: tsvn:lockmsgminsize
    Minimum size in chars a lock message must have before a lock is allowed.
sr: tsvn:lockmsgminsize
    Најмањи број знакова који порука дневника мора садржати пре но што се дозволи закључавање.

note: Resource IDs: (578)
en: tsvn:logfilelistenglish
    Set to 'false' if you don't want the list of changed files to be pasted in English
    in the commit dialog.
sr: tsvn:logfilelistenglish
    Поставите на 'фалсе' ако не желите да листа измењених фајовал буде унешен на енглеском
    у прозор за извршавање урезивања.

note: Resource IDs: (578)
en: tsvn:logminsize
    Minimum size in chars a log message must have before a commit is allowed.
sr: tsvn:logminsize
    Најмањи број знакова који порука дневника мора садржати пре но што се дозволи урезивање.

note: Resource IDs: (578)
en: tsvn:logsummary
    A regex string which extracts a summary from a log message in its first group.
sr: tsvn:logsummary
    А регеx стринг који екстрахује резултат из порука дневника у прву групу.

note: Resource IDs: (578)
en: tsvn:logtemplate
    String which is inserted in the log message boxes in the commit dialogs.
    Use this as a log message template for users to fill in.
sr: tsvn:logtemplate
    Низ знакова који се умеће у кућице за упис порука дневника у  прозору за извршавање урезивања.
    Ово користите као предложак порука дневника који ће испуњавати корисници.

note: Resource IDs: (578)
en: tsvn:logwidthmarker
    Set this to the number of chars the log message should not exceed its width.
    A faded line is shown in the commit dialogs at that position. The default is 80 chars.
sr: tsvn:logwidthmarker
    Поставите ово на број знакова од којег порука дневника не би смела бити дужа.
    У дијалогу за упис поруке за урезивање се на том месту налази бледа линија. Почетна вредност је 80 знакова.

note: Resource IDs: (578)
en: tsvn:projectlanguage
    Set this to the language number you want your log messages written in.
    TortoiseSVN will then load the appropriate spell checker module if available.
sr: tsvn:projectlanguage
    Поставите то на број језика за који желите да се користи приликом уписа поруке дневника.
    ТортоисеСВН тада може учитати одговарајући модул за проверу правописа, уколико такав постоји.

note: Resource IDs: (581)
en: tsvn:userfileproperties
    Newline separated list of user defined properties for files which will
    be shown in the property dialog to choose from.
sr: tsvn:userfileproperties
    Листа раздвојена са новред корисничких особина за фајлове која ће
    бити приказана у дијалогу за избор својстава.

note: Resource IDs: (581)
en: tsvn:userfolderproperties
    Newline separated list of user defined properties for folders which will
    be shown in the property dialog to choose from.
sr: tsvn:userfolderproperties
    Листа раздвојена са новред корисничких особина за именике која ће
    бити приказана у дијалогу за избор својстава.

note: Resource IDs: (577)
en: tsvn:warnifnoissue
    Set to 'yes' if a warning shall be shown when no issue is entered in the commit dialog.
sr: tsvn:warnifnoissue
    Поставите на 'да' ако желите да се прикаже упозорење уколико број спорног питања није унесен у прозор за уреизивање.

note: Resource IDs: (65535)
en: user revprops total:
sr: корисничка особина укупно:

note: Resource IDs: (563)
en: values are different
sr: вредности су различите

note: Resource IDs: (579)
en: webviewer:pathrevision
    URL pointing to the web viewer for the repository for a specific file and revision.
    The string %REVISION% in the URL is replaced with the revision number,
    the string %PATH% is replaced with the path to the file relative to the repository root.
sr: wебвиеwер:патхревисион
    УРЛ показује на место у спремишту за одабрани фајл и ревизију.
    Текст %REVISION% у УРЛу је замењен с бројем ревизије,
    а %PATH% с релативном путањом фајлова у спремишту.

note: Resource IDs: (579)
en: webviewer:revision
    URL pointing to the web viewer for the repository for a specific revision.
    The string %REVISION% in that URL is replaced with the revision number.
sr: прегледачвеба:ревизија
    УРЛ управљен ка веб претраживачу спремишта за посебну ревизију.
    Стринг %REVISION% у том УРЛ је замењен бројем ревизије.

note: Resource IDs: (245)
en: week
sr: недеља

note: Resource IDs: (65535)
en: word tokens:
sr: речи ознаке:

note: Resource IDs: (65535)
en: words [uncompressed]:
sr: речи [без сажимања]

note: Resource IDs: (245)
en: year
sr: година

note: Resource IDs: (18, 1002, 1011, 1012, 1013, 1014)
en: yes
sr: да

note: Resource IDs: (1382)
en: {BugTraq}
sr: {БагТрек}
