TortoiseSVN - en to ro translation catalogue (1718 entries)

note: Resource IDs: (1262)
en: # authors shown individually:
ro: # autorii afişaţi individual:

note: Resource IDs: (357)
en: %.2f MBytes transferred
ro: %.2f Mocteţi transferaţi

note: Resource IDs: (357)
en: %.2f kBytes/s
ro: %.2f kocteţi/s

note: Resource IDs: (3868)
en: %1 contained an unexpected object.
ro: %1 conţine un obiect neaşteptat.

note: Resource IDs: (3867)
en: %1 contains an incorrect path.
ro: %1 conţine o cale incorectă.

note: Resource IDs: (3868)
en: %1 contains an incorrect schema.
ro: %1 conţine o schemă incorectă.

note: Resource IDs: (3868)
en: %1 has a bad format.
ro: %1 are un format incorect.

note: Resource IDs: (3867)
en: %1 was not found.
ro: %1 nu a fost găsit.

note: Resource IDs: (3860)
en: %1: %2
    Continue running script?
ro: %1: %2
    Să se continue rularea scriptului?

note: Resource IDs: (3859)
en: %1
    Cannot find this file.
    Verify that the correct path and file name are given.
ro: %1
    Acest fişier nu poate fi găsit.
    Verificaţi dacă numele fişierului şi calea sunt corect specificate.

note: Resource IDs: (357)
en: %I64d Bytes transferred
ro: %I64d octeţi transferaţi

note: Resource IDs: (357)
en: %I64d kBytes transferred
ro: %I64d kocteţi transferaţi

note: Resource IDs: (169)
en: %d files selected, %d files total
ro: %d fişiere selectate, %d fişiere în total

note: Resource IDs: (246)
en: %d most active author(s) with at least %d commits each (%d %%)
ro: %d autorii cei mai activi cu cel puţin %d transmiteri fiecare (%d %%)

note: Resource IDs: (357)
en: %ld Bytes/s
ro: %ld octeţi/s

note: Resource IDs: (226)
en: %ld minute(s) and %ld second(s)
ro: %ld minut(e) şi %ld secundă(e)

note: Resource IDs: (7)
en: %ld of %ld
ro: %ld din %ld

note: Resource IDs: (563)
en: %ld paths
ro: %ld căi

note: Resource IDs: (93)
en: %s (offline)
ro: %s (deconectat)

note: Resource IDs: (115)
en: %s (offline) - %s
ro: %s (deconectat) - %s

note: Resource IDs: (226)
en: %s - at revision: %d
ro: %s - la revizia: %d

note: Resource IDs: (151)
en: %s : Remote file
ro: %s : Fişier la distanţă

note: Resource IDs: (151)
en: %s : Working Base
ro: %s : Baza de lucru

note: Resource IDs: (151)
en: %s : Working Base, Revision %ld
ro: %s : Baza de lucru, Revizia %ld

note: Resource IDs: (151)
en: %s : Working Copy
ro: %s : Copia de lucru

note: Resource IDs: (226)
en: %s in %s
ro: %s în %s

note: Resource IDs: (357)
en: %s, at %s
ro: %s, la %s

note: Resource IDs: (609)
en: %s, but it already exists unversioned locally.
ro: %s, dar există deja local fără versiune.

note: Resource IDs: (609)
en: %s, but it is missing locally.
ro: %s, dar lipseşte local.

note: Resource IDs: (609)
en: %s, but it was already added locally.
ro: %s, dar s-a adăugat deja local.

note: Resource IDs: (609)
en: %s, but it was deleted locally.
ro: %s, dar s-a şters local.

note: Resource IDs: (609)
en: %s, but it was obstructed in the working copy.
ro: %s, dar a fost împiedicat de copia de lucru.

note: Resource IDs: (609)
en: %s, but the local file was already edited.
ro: %s, dar fişierul local a fost deja editat.

note: Resource IDs: (145)
en: %s\Export (%d) of %s
ro: %s\Exportă (%d) din %s

note: Resource IDs: (145)
en: %s\Export of %s
ro: %s\Exportă %s

note: Resource IDs: (145)
en: %s
    Do you want to remove it anyway?
ro: %s
    Chiar vreţi să eliminaţi?

note: Resource IDs: (69)
en: %s
    is a directory, not a file!
    TortoiseMerge can't diff directories.
ro: %s
    este un dosar şi nu un fişier!
    TortoiseMerge nu poate compara directoare.

note: Resource IDs: (57664)
en: &About TortoiseMerge...
ro: &Despre TortoiseMerge...

note: Resource IDs: (16920)
en: &Activate
ro: &Activează

note: Resource IDs: (17075)
en: &Add >>
ro: &Adaugă >>

note: Resource IDs: (1064)
en: &Add or Remove Buttons
ro: &Adaugă sau şterge butoane

note: Resource IDs: (8, 1098)
en: &Add...
ro: &Adaugă...

note: Resource IDs: (1090, 1093)
en: &Advanced...
ro: &Avansat...

note: Resource IDs: (1471)
en: &Allow ambiguous URLs
ro: &Permite URL-uri ambigue

note: Resource IDs: (65535)
en: &Application Look
ro: &Aspectul aplicaţiei

note: Resource IDs: (1013)
en: &Apply unified diff
ro: &Aplică diferenţiere unificată

note: Resource IDs: (32852)
en: &Aqua Style
ro: Stil A&qua

note: Resource IDs: (65535)
en: &Arguments:
ro: &Argumente:

note: Resource IDs: (16645)
en: &Assign
ro: &Delegează

note: Resource IDs: (16633)
en: &Associate double-click event with:
ro: &Asociază evenimentul clic dublu cu:

note: Resource IDs: (1066)
en: &Auto Hide
ro: &Ascunde automat

note: Resource IDs: (65535)
en: &Autoclose:
ro: Închide &automat:

note: Resource IDs: (1015)
en: &Backup original file
ro: Creează co&pie de siguranţă pentru fişierul original

note: Resource IDs: (114)
en: &Blame changes
ro: În&vinovăţeşte schimbările

note: Resource IDs: (32782)
en: &Blame previous revision
ro: În&vinovăţeşte revizia precedentă

note: Resource IDs: (114, 322)
en: &Blame revisions
ro: În&vinovăţeşte reviziile

note: Resource IDs: (13)
en: &Blame...
ro: În&vinovăţeşte...

note: Resource IDs: (32849)
en: &Blue Style
ro: Stil Al&bastru

note: Resource IDs: (65535)
en: &Blue:
ro: Al&bastru:

note: Resource IDs: (65535)
en: &Branches
ro: &Ramuri

note: Resource IDs: (138)
en: &Browse repository
ro: &Răsfoieşte depozitul

note: Resource IDs: (1001, 1009)
en: &Browse...
ro: &Răsfoieşte...

note: Resource IDs: (16913)
en: &Button Appearance...
ro: Aspectul &butoanelor...

note: Resource IDs: (65535)
en: &Button text:
ro: Textul &butonului:

note: Resource IDs: (65535)
en: &Categories:
ro: &Categorii

note: Resource IDs: (65535)
en: &Category:
ro: &Categorie:

note: Resource IDs: (65535)
en: &Choose commands from:
ro: Alege comenzi din:

note: Resource IDs: (8)
en: &Clean up
ro: &Curăţă

note: Resource IDs: (58112)
en: &Close
ro: &Închide

note: Resource IDs: (16922)
en: &Close Window(s)
ro: &Închide fereastră (ferestrele)

note: Resource IDs: (65535)
en: &Command:
ro: &Comandă:

note: Resource IDs: (8)
en: &Commit...
ro: &Transmite...

note: Resource IDs: (101)
en: &Compare URLs
ro: &Compară URL-uri

note: Resource IDs: (76, 274, 32783)
en: &Compare revisions
ro: &Compară reviziile

note: Resource IDs: (1019)
en: &Compare whitespaces
ro: &Comparaţi spaţiile goale

note: Resource IDs: (1239)
en: &Configure
ro: &Configurează

note: Resource IDs: (1227)
en: &Contact the repository on startup
ro: &Contactează depozitul la pornire

note: Resource IDs: (1073)
en: &Convert files when diffing against BASE
ro: &Convertiţi fişiere când se diferenţează cu BASE-ul

note: Resource IDs: (501, 1367, 1471, 57634)
en: &Copy
ro: &Copiază

note: Resource IDs: (16911)
en: &Copy Button Image
ro: Imaginea butonului de &copiere

note: Resource IDs: (32776)
en: &Copy log message to clipboard
ro: &Copiază mesaj din jurnal în clipboard

note: Resource IDs: (65535)
en: &Copy to clipboard
ro: &Copiază în clipboard

note: Resource IDs: (101)
en: &Copy to...
ro: &Copiază în...

note: Resource IDs: (1097)
en: &Custom
ro: &Personalizat

note: Resource IDs: (1485)
en: &Days of inactivity until small caches get removed
ro: &Zile de inactivitate până când cache-uri mici vor fi eliminate

note: Resource IDs: (1269)
en: &Default
ro: &Implicit

note: Resource IDs: (11, 1382, 16617, 16912)
en: &Delete
ro: &Şterge

note: Resource IDs: (17)
en: &Delete (keep local)
ro: &Şterge (păstrează local)

note: Resource IDs: (101)
en: &Delete...
ro: &Şterge...

note: Resource IDs: (12)
en: &Diff
ro: &Diferenţiază

note: Resource IDs: (17)
en: &Diff with URL
ro: &Diferenţiază cu URL

note: Resource IDs: (14)
en: &Diff with previous version
ro: &Diferenţiază cu versiunea precedentă

note: Resource IDs: (1066)
en: &Docking
ro: Ataşare

note: Resource IDs: (2)
en: &Don't go offline
ro: Nu desconecta

note: Resource IDs: (1031, 65535)
en: &Edit
ro: &Editează

note: Resource IDs: (12)
en: &Edit conflicts
ro: &Editează conflictele

note: Resource IDs: (1099, 1282, 16510)
en: &Edit...
ro: &Editează...

note: Resource IDs: (1023)
en: &Enable Proxy Server
ro: &Activează serverul proxy

note: Resource IDs: (1434)
en: &Enable log caching
ro: Activează salvarea jurnalului în cache

note: Resource IDs: (1213)
en: &Enter a message describing why you are locking the file(s).
ro: &Introduceţi un mesaj în care explicaţi de ce blocaţi fişierul (fişierele).

note: Resource IDs: (32782)
en: &Exit
ro: &Ieşire

note: Resource IDs: (323)
en: &Export selection to...
ro: &Exportă selecţia în...

note: Resource IDs: (1092, 1094, 1095)
en: &External
ro: &Extern

note: Resource IDs: (65535)
en: &File
ro: &Fişier

note: Resource IDs: (32809)
en: &Filter
ro: &Filtrează

note: Resource IDs: (1, 57636)
en: &Find
ro: &Caută

note: Resource IDs: (32771)
en: &Find...
ro: &Caută...

note: Resource IDs: (32778)
en: &Fit Images in window
ro: &Potriveşte imaginile în fereastră

note: Resource IDs: (1050)
en: &Fixed drives
ro: Unităţi &fixe

note: Resource IDs: (1065)
en: &Floating
ro: &Flotant

note: Resource IDs: (65535)
en: &Font for log messages:
ro: &Font pentru mesajele de jurnal:

note: Resource IDs: (501, 65535)
en: &From URL:
ro: &Din URL:

note: Resource IDs: (1259)
en: &From WC at URL:
ro: &Din copia de lucru la URL:

note: Resource IDs: (65535)
en: &From revision
ro: &Din revizie

note: Resource IDs: (32779)
en: &Go To Line...
ro: &Salt la linia...

note: Resource IDs: (65535)
en: &Green:
ro: &Verde

note: Resource IDs: (32799)
en: &Group by branch
ro: &Grupează pe ramuri

note: Resource IDs: (1032, 1115)
en: &HEAD Revision
ro: Revizia &HEAD

note: Resource IDs: (1019, 1032, 1034)
en: &HEAD revision
ro: revizia &HEAD

note: Resource IDs: (1182)
en: &HEAD revision in the repository
ro: revizia &HEAD din depozit

note: Resource IDs: (12, 32781, 57670, 65535)
en: &Help
ro: &Ajutor

note: Resource IDs: (57670)
en: &Help Topics
ro: &Subiecte ajutor

note: Resource IDs: (1066, 3842)
en: &Hide
ro: &Ascunde

note: Resource IDs: (1170)
en: &Icon Set:
ro: Set de &iconiţe:

note: Resource IDs: (15)
en: &Ignore %d items by name
ro: &Ignoră %d elemente după nume

note: Resource IDs: (1021)
en: &Ignore whitespace changes
ro: &Ignoraţi schimbări în spaţiile goale

note: Resource IDs: (16914)
en: &Image
ro: &Imagine

note: Resource IDs: (32790)
en: &Image Info
ro: &Informaţii de imagine

note: Resource IDs: (16505)
en: &Image only
ro: Numai &imagine

note: Resource IDs: (9, 1461)
en: &Import...
ro: &Importă...

note: Resource IDs: (1480)
en: &Include merge info
ro: &Include informaţii de îmbinare

note: Resource IDs: (65535)
en: &Initial directory:
ro: Dosar &iniţial:

note: Resource IDs: (32825)
en: &Inline diff word-wise
ro: D&iferenţiere între linii pe cuvinte

note: Resource IDs: (275)
en: &Join all
ro: &Uneşte tot

note: Resource IDs: (275)
en: &Join with sub-trees
ro: &Uneşte cu sub-arbori

note: Resource IDs: (1016)
en: &Jump to first difference when loading
ro: &Sari la prima diferenţă la încărcare

note: Resource IDs: (65535)
en: &Language:
ro: &Limba:

note: Resource IDs: (16653)
en: &Large Icons
ro: &Iconiţe mari

note: Resource IDs: (1065)
en: &Limit search to modified lines
ro: &Limitează căutarea la liniile modificate

note: Resource IDs: (32797)
en: &Link image positions
ro: &Leagă poziţiile imaginilor

note: Resource IDs: (1172)
en: &List View
ro: &Vedere cu listă

note: Resource IDs: (1309)
en: &Load...
ro: &Încarcă...

note: Resource IDs: (1282)
en: &Manually edit property
ro: Editeză &manual proprietatea

note: Resource IDs: (1486)
en: &Maximum size [kByte] of a removed inactive cache
ro: Dimesiunea &maximă [kocteţi] a unui cache neactiv eliminat

note: Resource IDs: (16543)
en: &Menu animations:
ro: &Animaţii de meniu:

note: Resource IDs: (16921)
en: &Menu contents:
ro: Conţinutul &meniului:

note: Resource IDs: (1)
en: &Merge
ro: &Îmbină

note: Resource IDs: (32786)
en: &Merge paths
ro: &Căi de îmbinare

note: Resource IDs: (9)
en: &Merge...
ro: &Îmbină...

note: Resource IDs: (1012)
en: &Merging
ro: Î&mbinare

note: Resource IDs: (16925)
en: &Minimize
ro: &Minimizează

note: Resource IDs: (1493)
en: &Modify color for tag copies
ro: &Schimbă culoarea pentru copii de tag

note: Resource IDs: (1492)
en: &Modify color for trunk copies
ro: &Schimbă culoarea copiilor de trunchi

note: Resource IDs: (65535)
en: &Navigate
ro: &Navighează

note: Resource IDs: (1049)
en: &Network drives
ro: U&nităţi de reţea

note: Resource IDs: (65535)
en: &New
ro: &Nou

note: Resource IDs: (1310, 16509, 16615)
en: &New...
ro: &Nou...

note: Resource IDs: (115, 1208)
en: &Next %ld
ro: &Înainte %ld

note: Resource IDs: (332)
en: &Next >
ro: Î&nainte >

note: Resource IDs: (32779)
en: &Next Difference
ro: &Diferenţa următoare

note: Resource IDs: (58114)
en: &Next Page
ro: &Următoarea pagină

note: Resource IDs: (16632)
en: &No double-click event
ro: &Nici un eveniment de clic dublu

note: Resource IDs: (1)
en: &Offline for now
ro: &Deconectat temporar

note: Resource IDs: (3845)
en: &One Page
ro: &O pagină

note: Resource IDs: (101, 113, 32773, 57601)
en: &Open
ro: &Deschide

note: Resource IDs: (1382)
en: &Options
ro: &Opţiuni

note: Resource IDs: (32772)
en: &Overlap images
ro: &Suprapune imaginile

note: Resource IDs: (1411, 65535)
en: &Password:
ro: &Parola:

note: Resource IDs: (15, 376, 501)
en: &Paste
ro: &Inserează

note: Resource IDs: (1382)
en: &Permanently offline
ro: Deconectat &permanent

note: Resource IDs: (1489)
en: &Power user defaults
ro: Implicite pentru &superutilizatori

note: Resource IDs: (32780)
en: &Previous Difference
ro: Diferenţa &precedenă

note: Resource IDs: (58116)
en: &Print...
ro: &Tipăreşte...

note: Resource IDs: (11021)
en: &Properties...
ro: &Proprietăţi...

note: Resource IDs: (1246)
en: &Recent messages
ro: Mesaje &recente

note: Resource IDs: (65535)
en: &Red:
ro: &Roşu:

note: Resource IDs: (376)
en: &Redo
ro: &Refă

note: Resource IDs: (1382)
en: &Refresh
ro: &Reîmprospătează

note: Resource IDs: (1100, 1285, 16646)
en: &Remove
ro: &Elimină

note: Resource IDs: (101)
en: &Rename
ro: &Redenumeşte

note: Resource IDs: (13)
en: &Repo-browser
ro: Navigator-&repo

note: Resource IDs: (16613, 16624)
en: &Reset
ro: &Restabileşte

note: Resource IDs: (1019)
en: &Reset Toolbar
ro: &Restabileşte bara de unelte

note: Resource IDs: (16657)
en: &Reset my usage data
ro: Restabileşte datele mele de utilizare

note: Resource IDs: (16910)
en: &Reset to Default
ro: &Restabileşte implicitul

note: Resource IDs: (1382)
en: &Resolve using local property
ro: &Resolvă folosind proprietatea locală

note: Resource IDs: (1488)
en: &Restore defaults
ro: &Restabileşte implicitele

note: Resource IDs: (114)
en: &Revert changes from these revisions
ro: Inve&rsează schimbările din aceste revizii

note: Resource IDs: (113)
en: &Revert changes from this revision
ro: Inve&rsează schimbările din aceasta revizie

note: Resource IDs: (1033, 1035, 1116)
en: &Revision
ro: &Revizie

note: Resource IDs: (65535)
en: &SSH client:
ro: &client SSH:

note: Resource IDs: (16921, 57603)
en: &Save
ro: &Salvează

note: Resource IDs: (1023)
en: &Save authentication
ro: &Salvează autentificare

note: Resource IDs: (272, 32771, 32806)
en: &Save graph as...
ro: &Salvează graficul ca...

note: Resource IDs: (322)
en: &Save list of selected files to...
ro: &Salvează lista de fişiere selectate în...

note: Resource IDs: (1308)
en: &Save...
ro: &Salvează...

note: Resource IDs: (9)
en: &Settings
ro: &Preferinţe

note: Resource IDs: (32815)
en: &Show HEAD revisions
ro: &Afişează reviziile HEAD

note: Resource IDs: (65535)
en: &Show Menus for:
ro: Afişează meniuri pentru:

note: Resource IDs: (16612)
en: &Show text labels
ro: &Afişează etichete text

note: Resource IDs: (32851)
en: &Silver Style
ro: Stil &Argint

note: Resource IDs: (1185)
en: &Specific revision in repository
ro: Revizie &specifică în depozit

note: Resource IDs: (59393)
en: &Status Bar
ro: &Bara de stare

note: Resource IDs: (1211)
en: &Steal the locks
ro: &Fură blocările

note: Resource IDs: (1130)
en: &Stop on copy/rename
ro: &Opreşte când se copiază/redenumeşte

note: Resource IDs: (1173)
en: &Symbol View
ro: Vedere cu &simboluri

note: Resource IDs: (65535)
en: &Tab size:
ro: Dimensiune &Tab:

note: Resource IDs: (1069)
en: &Tabbed Document
ro: Document cu &taburi

note: Resource IDs: (65535)
en: &Tags
ro: &Tag-uri

note: Resource IDs: (1382)
en: &Test merge
ro: &Test de îmbinare

note: Resource IDs: (16506)
en: &Text only
ro: &Numai text

note: Resource IDs: (1438)
en: &Timeout in seconds before updating the HEAD revision
ro: &Amânare în secunde înainte de actualizarea reviziei HEAD

note: Resource IDs: (1222)
en: &Timeout in seconds to stop the auto-completion parsing
ro: &Amânare în secunde înainte de oprirea analizării autocompletare

note: Resource IDs: (65535)
en: &To Revision
ro: &În Revizie

note: Resource IDs: (1384, 65535)
en: &To URL:
ro: &La URL:

note: Resource IDs: (1305)
en: &To URL:
ro: &La URL:

note: Resource IDs: (59392)
en: &Toolbar
ro: &Bara de unelte

note: Resource IDs: (65535)
en: &Toolbar Name:
ro: Numele &barei de unelte

note: Resource IDs: (65535)
en: &Toolbars:
ro: &Bare de unelte:

note: Resource IDs: (65535)
en: &Trunk
ro: &Trunchi

note: Resource IDs: (3845)
en: &Two Page
ro: &Două Pagini

note: Resource IDs: (1058, 1376, 1394)
en: &URL of repository:
ro: &URL al depozitului

note: Resource IDs: (376, 57643)
en: &Undo
ro: An&ulează

note: Resource IDs: (274, 32785)
en: &Unified diff
ro: Diferenţiere &unificată

note: Resource IDs: (1061)
en: &Unknown drives
ro: Discuri nec&unoscute

note: Resource IDs: (8)
en: &Update
ro: Act&ualizează

note: Resource IDs: (76)
en: &Update item to revision
ro: Act&ualizează elementul la revizie

note: Resource IDs: (11)
en: &Update to revision...
ro: Act&ualizează la revizie...

note: Resource IDs: (1184)
en: &Use auto-completion of file paths and keywords
ro: &Utilizează completarea automată a căilor de fişiere şi a cuvintelor cheie

note: Resource IDs: (1005, 1410, 65535)
en: &Username:
ro: &Nume utilizator:

note: Resource IDs: (65535)
en: &View
ro: &Vedere

note: Resource IDs: (65535)
en: &View:
ro: &Vedere:

note: Resource IDs: (32774)
en: &Whitespaces
ro: Spaţii goale

note: Resource IDs: (1066)
en: &Whole word
ro: &Cuvânt întreg

note: Resource IDs: (1183)
en: &Working copy
ro: &Copia de lucru

note: Resource IDs: (338)
en: 'skip ranges' are used to mark revision ranges that have not been cached yet
ro: 'intervale de saltare' sunt folosite pentru a marca intervale de revizii care încă nu au fost salvate în cache

note: Resource IDs: (17, 564)
en: (binary value)
ro: (valoare binară)

note: Resource IDs: (208)
en: (multiple targets selected)
ro: (destinaţii multiple selectate)

note: Resource IDs: (213)
en: (no changelist)
ro: (nici o listă de schimbări)

note: Resource IDs: (314)
en: (no line number)
ro: (fără număr de linie)

note: Resource IDs: (214)
en: (no value)
ro: (nici o valoare)

note: Resource IDs: (314)
en: (not found)
ro: (negăsit)

note: Resource IDs: (208)
en: (property change only)
ro: (Numai schimbare de proprietate)

note: Resource IDs: (245)
en: (unknown)
ro: (necunoscut)

note: Resource IDs: (151)
en: : Revision %d
ro: : Revizia %d

note: Resource IDs: (151)
en: : working base
ro: : baza de lucru

note: Resource IDs: (151)
en: : working copy
ro: : copia de lucru

note: Resource IDs: (332)
en: < &Back
ro: < &Înapoi

note: Resource IDs: (1007)
en: <Untitled>
ro: <Fără titlu>

note: Resource IDs: (145)
en: <b>TortoiseSVN</b> is a shell extension.
    That means it is integrated into the Windows explorer.
    To use <b>TortoiseSVN</b> please open the explorer and right-click on any folder you like
    to bring up the context menu where you will find all <b>TortoiseSVN</b> commands.
    And <u>read the manual!</u>
ro: <b>TortoiseSVN</b> este o extensie shell.
    Aceasta înseamnă că se integrează cu 'Windows explorer'.
    Pentru a folosi <b>TortoiseSVN</b> deschideţi 'explorer' şi faceţi clic-dreaptă pe care dosar doriţi
    pentru a afişa meniul contextual unde veţi găsi toate comenzile <b>TortoiseSVN</b>.
    Şi <u>citiţi manualul!</u>

note: Resource IDs: (209)
en: <new changelist>
ro: <listă nouă de schimbări>

note: Resource IDs: (579)
en: A list of user defined properties for files to show in the combo box
ro: O listă de proprietăţi definite de utilizator pentru fişiere afişate în lista de selecţie

note: Resource IDs: (579)
en: A list of user defined properties for folders to show in the combo box
ro: O listă de proprietăţi definite de utilizator pentru dosare afişate în lista de selecţie

note: Resource IDs: (201)
en: A newer version is available. Please go to http://tortoisesvn.tigris.org and download the current version! Click _here_ to go directly to our website.
ro: O versiune nouă este disponibilă. Vizitaţi http://tortoisesvn.tigris.org şi descărcaţi versiunea curentă! Apăsaţi _aici_ pentru a naviga direct la website.

note: Resource IDs: (195)
en: A newline separated list of paths for which icon overlays are shown.
    If you add an '*' char at the end of a path, then all files and subdirs inside that path are included too.
ro: O listă de căi, separate de un caracter care semnifică linie nouă, pentru care sunt afişate suprapuneri de iconiţe.
    Dacă adăugaţi un '*' la sfâşitul unei căi, toate fişierele şi sub-dosarele în acea cale sunt incluse de asemenea.

note: Resource IDs: (197)
en: A newline separated list of paths for which no context menu is shown.
    If you add an '*' char at the end of a path, then all files and subdirs inside that path are excluded too.
    An empty list will allow the context menu on all paths.
ro: O listă de căi, separate de un caracter care semnifică linie nouă, pentru care este afişat meniul contextual.
    Dacă adăugaţi un '*' la sfâşitul unei căi, toate fişierele şi sub-dosarele în acea cale sunt excluse de asemenea.O listă goală va permite meniul context pentru toate căile.

note: Resource IDs: (194)
en: A newline separated list of paths for which no icon overlays are shown.
    If you add an '*' char at the end of a path, then all files and subdirs inside that path are excluded too.
    An empty list will allow overlays on all paths.
ro: O listă de căi, separate de un caracter care semnifică linie nouă, pentru care nu sunt afişate suprapuneri de iconiţe.
    Dacă adăugaţi un '*' la sfâşitul unei căi, toate fişierele şi sub-dosarele în acea cale sunt excluse de asemenea.O listă goală va permite suprapuneri de iconiţe pentru toate căile.

note: Resource IDs: (3843)
en: A required resource was unavailable.
ro: O resursă necesară nu a fost disponibilă.

note: Resource IDs: (79)
en: A viewer program for GNU diff files (patch files).
    If you don't have one use NotePad.
ro: Un program de vizualizare pentru fişiere de diferenţiere GNU (fişiere petice).
    Dacă nu aveţi un astfel de program, puteţi folosi NotePad.

note: Resource IDs: (9)
en: A&bout
ro: &Despre

note: Resource IDs: (101)
en: A&dd folder...
ro: A&daugă dosar...

note: Resource IDs: (73)
en: Abort
ro: Abandonează

note: Resource IDs: (1465)
en: Abort &Merge
ro: Abandonează î&mbinare

note: Resource IDs: (136)
en: About TortoiseMerge
ro: Despre TortoiseMerge

note: Resource IDs: (129)
en: About TortoiseSVN
ro: Despre TortoiseSVN

note: Resource IDs: (82)
en: Accept once
ro: Acceptă o singură dată

note: Resource IDs: (82)
en: Accept permanently
ro: Acceptă permanent

note: Resource IDs: (3867)
en: Access to %1 was denied.
ro: Accesul la %1 a fost refuzat.

note: Resource IDs: (77, 319)
en: Action
ro: Acţiune

note: Resource IDs: (65535)
en: Action log
ro: Jurnal de acţiune

note: Resource IDs: (117)
en: Actions
ro: Acţiuni

note: Resource IDs: (3826)
en: Activate Task List
ro: Activează lista de sarcini

note: Resource IDs: (1066)
en: Active Files
ro: Fişiere active

note: Resource IDs: (3865)
en: ActiveX objects cannot be saved while exiting Windows!
    Discard all changes to %1?
ro: Obiecte ActiveX nu pot fi salvate în timp ce Windows se închide!
    Vreţi să anulaţi toate schimbările la %1?

note: Resource IDs: (155, 209, 229)
en: Add
ro: Adaugă

note: Resource IDs: (101)
en: Add &file...
ro: Adaugă &fişier...

note: Resource IDs: (376)
en: Add '%s' to dictionary
ro: Adaugă '%s' în dicţionar

note: Resource IDs: (16)
en: Add (as replacement)...
ro: Adaugă (ca înlocuitor)...

note: Resource IDs: (77)
en: Add - TortoiseSVN
ro: Adăugare - TortoiseSVN

note: Resource IDs: (563)
en: Add Properties
ro: Adaugă proprietăţi

note: Resource IDs: (110)
en: Add extension specific diff program
ro: Adaugă program de diferenţiere specific unei extensii

note: Resource IDs: (110)
en: Add extension specific merge program
ro: Adaugă program de îmbinare specific unei extensii

note: Resource IDs: (13)
en: Add to &ignore list
ro: Adaugă la lista de &ignorări

note: Resource IDs: (1068)
en: Add to Quick Access Toolbar
ro: Adaugă la bara de unelte pentru acces rapid

note: Resource IDs: (209, 1279)
en: Add...
ro: Adaugă...

note: Resource IDs: (171)
en: Add/Edit Extension Specific Diff/Merge Program
ro: Adaugă/Editează program de diferenţiere/îmbinare specific unei extensii

note: Resource IDs: (73, 264, 65535)
en: Added
ro: Adăugat

note: Resource IDs: (126)
en: Added a file remotely
ro: S-a adăugat un fişier de la distanţă

note: Resource IDs: (126)
en: Added a folder remotely
ro: S-a adăugat un dosar de la distanţă

note: Resource IDs: (126)
en: Added items remotely
ro: S-au adăugat elemente de la distanţă

note: Resource IDs: (65535)
en: Added node
ro: Nod adăugat

note: Resource IDs: (145)
en: Added the file pattern(s)
    %s
    to the ignore list.
ro: Modelul (sau modelele) de fişier
    %s
    a(u) fost adăugat(e) la lista de ignorări.

note: Resource IDs: (263)
en: Adding
ro: Se adaugă

note: Resource IDs: (582)
en: Adds a new property
ro: Adaugă o proprietate nouă

note: Resource IDs: (9)
en: Adds file(s) to Subversion control
ro: Puneţi fişierul (sau fişierele) sub controlul Subversion

note: Resource IDs: (13)
en: Adds the selected file(s) or the filemask to the 'ignore' list
ro: Adaugă fişierul/fişierele sau mască de fişier la lista de ignorări

note: Resource IDs: (2049)
en: Adjust the settings
    Settings
ro: Ajustează preferinţele
    Preferinţe

note: Resource IDs: (170)
en: Advanced Diff/Merge Settings
ro: Preferinţe avansate de diferenţiere/îmbinare

note: Resource IDs: (110)
en: Advanced diff settings
ro: Preferinţe avansate de diferenţiere

note: Resource IDs: (110)
en: Advanced merge settings
ro: Preferinţe avansate de îmbinare

note: Resource IDs: (65535)
en: Age
ro: Vârsta

note: Resource IDs: (1007)
en: All Commands
ro: Toate comenzile

note: Resource IDs: (3841)
en: All Files (*.*)
ro: Toate fişierele (*.*)

note: Resource IDs: (157)
en: All Files (*.*)|*.*||
ro: Toate fişierele (*.*)|*.*||

note: Resource IDs: (1008)
en: All your changes will be lost! Do you really want to reset all toolbars and menus?
ro: Toate schimbările vor fi pierdute! Sigur doriţi să restabiliţi toate barele de unelte şi meniurile?

note: Resource IDs: (1008)
en: All your changes will be lost! Do you really want to reset the keyboard assignments?
ro: Toate schimbările vor fi pierdute! Sigur doriţi să restabiliţi desemnările de tastatură?

note: Resource IDs: (1008)
en: All your changes will be lost! Do you really want to reset the menu '%s'?
ro: Toate schimbările vor fi pierdute! Sigur doriţi să restabiliţi meniul '%s'?

note: Resource IDs: (1007)
en: All your changes will be lost! Do you really want to reset the toolbar '%s'?
ro: Toate schimbările vor fi pierdute! Sigur doriţi să restabiliţi bara de unelte '%s'?

note: Resource IDs: (1484)
en: Allow ambiguous &UUIDs
ro: Permite &UUID-uri ambigue

note: Resource IDs: (345)
en: Allow different repositories to use the same URL, e.g. http://localhost/myrepos/
ro: Permite depozite diferite să folosească acelaşi URL, ex. http://localhost/myrepos/

note: Resource IDs: (345)
en: Allow different repositories to use the same UUID, e.g. copied repositories
ro: Permite depozite diferite să folosească acelaşi UUID, ex. depozite copiate

note: Resource IDs: (197)
en: Always use the system locale settings to show times and dates
ro: Foloseşte numai configurarea de localizare a sistemului pentru afişarea orelor şi datelor

note: Resource IDs: (339)
en: Amount of memory required to load the cache
ro: Cantitatea de memorie necesară pentru încărcarea cache-ului

note: Resource IDs: (3843)
en: An unknown error has occurred.
ro: A avut loc o eroare necunoscută.

note: Resource IDs: (3867, 3868)
en: An unknown error occurred while accessing %1.
ro: A avut loc o eroare necunoscută în timpul accesării %1.

note: Resource IDs: (63)
en: An unknown line type was found in line %d !
ro: Un tip de linie necunoscut s-a găsit în linia %d !

note: Resource IDs: (65535)
en: Application Frame Menus:
ro: Meniuri de rama de aplicaţie:

note: Resource IDs: (14)
en: Applies a unified diff file to the working copy
ro: Aplică o diferenţiere unificată copiei de lucru

note: Resource IDs: (581)
en: Applies the properties recursively to all files/folders.
    bugtraq:, tsvn: and webviewer: properties are only applied to folders.
ro: Aplică proprietăţile recursiv pentru toate fişierele/dosarele.
    Proprietăţile bugtraq:, tsvn: şi webviewer: sunt aplicate doar dosarelor.

note: Resource IDs: (13)
en: Apply &patch...
ro: Aplică &petic...

note: Resource IDs: (345)
en: Apply 'Power User' defaults. Those will provide a smoother experience.
    You should know the meaning of all the settings above.
ro: Aplică implicite de superutilizator.
    Ar trebui să cunoaşteţi semnificaţia tuturor proprietăţilor de mai sus.

note: Resource IDs: (1294)
en: Apply property recursively
ro: Aplică proprietatea recursiv

note: Resource IDs: (65535)
en: Apply unified diff
ro: Aplică diferenţiere unificată

note: Resource IDs: (145)
en: Are you sure you want to mark the conflicted file(s) as resolved?
ro: Sigur vreţi să marcaţi fişierul (sau fişierele) cu conflicte ca fiind resolvat(e)?

note: Resource IDs: (199)
en: Are you sure you want to remove the cache of the selected %d items?
ro: Sigur vreţi să eliminaţi cache-ul celor %d elemente selectate?

note: Resource IDs: (79)
en: Are you sure you want to revert %d item(s)? You will lose <b>all</b> changes since the last update!
ro: Sigur doriţi să inversaţi %d element(e)? Veţi pierde<b>toate</b> schimbările făcute după ultima actualizare!

note: Resource IDs: (32793)
en: Arrange &Vertical
ro: Aranjează &vertical

note: Resource IDs: (199)
en: Ask user
ro: Întreabă utilizatorul

note: Resource IDs: (264)
en: Assigned to changelist '%s'
ro: Delegat la lista de schimbări '%s'

note: Resource IDs: (16528)
en: Assigned to:
ro: Delegat la:

note: Resource IDs: (77)
en: At revision: %d
ro: La revizia: %d

note: Resource IDs: (3843)
en: Attempted an unsupported operation.
ro: S-a încercat o operaţie neaşteptată.

note: Resource IDs: (3868)
en: Attempted to read from the writing %1.
ro: S-a încercat citirea de la scrierea %1.

note: Resource IDs: (3868)
en: Attempted to write to the reading %1.
ro: S-a încercat scrierea de la citirea %1.

note: Resource IDs: (131, 160)
en: Authentication
ro: Autentificare

note: Resource IDs: (1278)
en: Authentication data
ro: Date de autentificare

note: Resource IDs: (19, 76, 207)
en: Author
ro: Autor

note: Resource IDs: (65535)
en: Author:                                    Stefan Kueng
ro: Autor:                                    Stefan Kueng

note: Resource IDs: (116)
en: Authors
ro: Autori

note: Resource IDs: (65535)
en: Authors:
ro: Autori:

note: Resource IDs: (1003)
en: Auto Hide
ro: Ascunde automat

note: Resource IDs: (1003)
en: Auto Hide All
ro: Ascunde totul automat

note: Resource IDs: (99)
en: Auto Rename
ro: Redenumeşte automat

note: Resource IDs: (222)
en: Auto-close for local operations
ro: Închide automat pentru operaţiuni locale

note: Resource IDs: (222)
en: Auto-close if no conflicts
ro: Închide automat dacă nu există conflicte

note: Resource IDs: (222)
en: Auto-close if no errors
ro: Închide automat dacă nu există eroare

note: Resource IDs: (222)
en: Auto-close if no merges, adds or deletes
ro: Închide automat dacă nu există îmbinări, adăugări, sau ştergeri

note: Resource IDs: (438)
en: Automatic
ro: Automat

note: Resource IDs: (1073)
en: Automatically check for &newer versions every week
ro: Caută automat versiuni &noi în fiecare săptămână

note: Resource IDs: (1157)
en: Average
ro: Medie

note: Resource IDs: (32850)
en: B&lack Style
ro: Stil &Negru

note: Resource IDs: (1003, 1011)
en: B&rowse...
ro: &Răsfoieşte...

note: Resource IDs: (1064)
en: Back
ro: Înapoi

note: Resource IDs: (65535)
en: Base file:
ro: Fişier de bază:

note: Resource IDs: (3850)
en: Bitmap
    a bitmap
ro: Bitmap
    un bitmap

note: Resource IDs: (132)
en: Blame - TortoiseSVN
ro: Învinovăţire - TortoiseSVN

note: Resource IDs: (32812)
en: Blend Alpha
ro: Contopire alfa

note: Resource IDs: (83)
en: Both /logmsg and /logmsgfile were specified!
    Only one of those can be specified.
ro: Atât /logmsg cât şi /logmsgfile au fost specificate!
    Numai una dintre acestea poate fi specificată.

note: Resource IDs: (1007)
en: Br&owse...
ro: Răsf&oieşte...

note: Resource IDs: (115)
en: Branch / tag created successfully!
ro: Ramura / eticheta s-a creat!

note: Resource IDs: (2052)
en: Branch at copy-from-rev even if there was no change in that revision
ro: Faceţi o ramură când se face copie-din-revizie chiar dacă nu a fost nici o schimbare în revizia aceea

note: Resource IDs: (9)
en: Branch/&tag...
ro: Ramura/e&ticheta

note: Resource IDs: (16)
en: Break loc&k
ro: &Forţează deblocarea

note: Resource IDs: (78)
en: Browse for the external diff program
ro: Răsfoieşte pentru un program extern de diferenţiere

note: Resource IDs: (1069)
en: Browse...
ro: Răsfoieşte...

note: Resource IDs: (1119)
en: Bug-&ID / Issue-Nr:
ro: Bug &ID / Număr de problemă:

note: Resource IDs: (116)
en: Bug-ID
ro: Bug ID

note: Resource IDs: (1119)
en: Bug-ID / Issue-Nr:
ro: Bug ID / Număr de problemă:

note: Resource IDs: (117)
en: Bug-IDs
ro: Bug ID-uri

note: Resource IDs: (16132)
en: Button Appearance
ro: Aspect de buton

note: Resource IDs: (1215)
en: C&heck now
ro: &Verifică acum

note: Resource IDs: (1132)
en: C&heck repository
ro: &Verifică depozit

note: Resource IDs: (275)
en: C&ollapse sub-trees
ro: &Pliază sub-arbori

note: Resource IDs: (65535)
en: C&ommands:
ro: C&omenzi

note: Resource IDs: (77)
en: C&reate branch/tag from revision
ro: C&rează ramură/tag din revizie

note: Resource IDs: (101)
en: C&reate folder...
ro: C&reează dosar...

note: Resource IDs: (65535)
en: C&urrent Keys:
ro: Taste actuale:

note: Resource IDs: (501)
en: C&ut
ro: &Tăie

note: Resource IDs: (199)
en: Cache size [kB]
ro: Dimensiunea cache [kB]

note: Resource IDs: (1440)
en: Cached Repositories
ro: Depozite salvate în cache

note: Resource IDs: (197)
en: Caches the log messages to speed up log fetching
ro: Salvează mesajele jurnalului în cache pentru a înbunătăţi accesarea jurnalului

note: Resource IDs: (1127)
en: Can double-click in log list to compare with previous revision
ro: Puteţi face clic dublu în lista de jurnale pentru a compara cu revizii precedente

note: Resource IDs: (3865)
en: Can not activate a static ActiveX object.
ro: Nu se poate activa un obiect static ActiveX.

note: Resource IDs: (82)
en: Can't copy 
    %s
    to
    %s
ro: Nu se poate copia 
    %s
    în
    %s

note: Resource IDs: (1001)
en: Can't copy bitmap image into the clipboard!
ro: Nu se poate copia imaginea bitmap în clipboard!

note: Resource IDs: (1001)
en: Can't create a new image!
ro: Imaginea nouă nu a putut fi creată!

note: Resource IDs: (1001)
en: Can't customize menues!
ro: Meniuri nu pot fi personalizate!

note: Resource IDs: (1001)
en: Can't paste bitmap image from the clipboard!
ro: Nu se poate copia imaginea bitmap din clipboard!

note: Resource IDs: (2, 73, 99, 332, 563, 1069)
en: Cancel
ro: Renunţă

note: Resource IDs: (132)
en: Cancelling TortoiseSVN Blame...
ro: Se anulează învinovăţire TortoiseSVN ...

note: Resource IDs: (270)
en: Cancelling operation...
ro: Se anulează operaţia...

note: Resource IDs: (68)
en: Cannot show diff because of inconsistent newlines in the file.
ro: Nu se poate afişa diferenţierea deoarece caracterele de linie nouă sunt neconsecvente.

note: Resource IDs: (16926)
en: Cascade
ro: Aranjează în cascadă

note: Resource IDs: (65535)
en: Cascaded context menu
ro: Meniu contextual în cascadă

note: Resource IDs: (65535)
en: Cate&gories:
ro: Cate&gorii:

note: Resource IDs: (82)
en: Certificate expired or not yet valid
ro: Certificatul a expirat sau nu este încă valid

note: Resource IDs: (82)
en: Certificate expired. Valid until: %s
ro: Certificatul a expirat. Valabil până la: %s

note: Resource IDs: (82)
en: Certificate not yet valid. Valid from: %s
ro: Certificatul nu este încă valid. Valid de la: %s

note: Resource IDs: (157)
en: Certificates|*.p12;*.pkcs12;*.pfx|All|*.*||
ro: Certificate|*.p12;*.pkcs12;*.pfx|Toate|*.*||

note: Resource IDs: (3825)
en: Change the window position
ro: Schimbă poziţia ferestrei

note: Resource IDs: (3825)
en: Change the window size
ro: Schimbă dimensiunea ferestrei

note: Resource IDs: (199)
en: Changed Files
ro: Fişiere modificate

note: Resource IDs: (324)
en: Changed files between %s, %s and %s, %s
ro: Fişiere modificate între %s, %s şi %s, %s

note: Resource IDs: (163)
en: Changed files: %d
ro: Fişiere modificate: %d

note: Resource IDs: (264)
en: Changelist %s moved
ro: Lista de schimbări %s s-a mutat

note: Resource IDs: (65535)
en: Changelist:
ro: Lista de schimbări:

note: Resource IDs: (1242)
en: Changes made (double-click on file for diff):
ro: S-au făcut schimbări (faceţi clic dublu pe fişier pentru diferenţierea):

note: Resource IDs: (3887)
en: Check
ro: Verifică

note: Resource IDs: (174)
en: Check For Updates
ro: Caută actualizări

note: Resource IDs: (1031)
en: Check For Updates...
ro: Caută actualizări...

note: Resource IDs: (13)
en: Check for modi&fications
ro: Caută modi&ficări

note: Resource IDs: (65535)
en: Check for modifications
ro: Caută modificări

note: Resource IDs: (9)
en: Check out a working copy from a repository
ro: Checkout o copie de lucru dintr-un depozit

note: Resource IDs: (95)
en: Check the files which you want to
    delete before importing.
ro: Selectaţi fişierele pe care doriţi
    să le ştergeţi înainte de importare.

note: Resource IDs: (251)
en: Check the path and/or URL you've entered.
ro: Verificaţi calea şi/sau URL-ul introdus.

note: Resource IDs: (194)
en: Check those menu entries you want to appear in the top context menu instead of the TortoiseSVN submenu
ro: Selectaţi înregistrările de meniu care vreţi să apare în meniul contextual de sus în loc de submeniul TortoiseSVN

note: Resource IDs: (80)
en: Check to use a less verbose date and time format in log messages
ro: Bifaţi pentru a folosi un format mai puţin detaliat pentru data şi ora mesajelor din jurnal

note: Resource IDs: (65535)
en: Checking if a newer version of TortoiseSVN is available...
ro: Se verifică dacă există o versiune mai nouă a TortoiseSVN...

note: Resource IDs: (1074)
en: Checkout &directory:
ro: &Dosarul checkout:

note: Resource IDs: (1377)
en: Checkout Depth
ro: Adâncimea checkout-ului

note: Resource IDs: (229)
en: Checkout from %s, revision %s, %s, %s
ro: Checkout din %s, revizia %s, %s, %s

note: Resource IDs: (65535)
en: Checksum:
ro: Sumă de control:

note: Resource IDs: (1402)
en: Choose item:
ro: Alegeţi un element:

note: Resource IDs: (65535)
en: Classification Patterns
ro: Modele de clasificare

note: Resource IDs: (145)
en: Cleaning up
ro: Se curăţă

note: Resource IDs: (146)
en: Cleaning up.
ro: Se curăţă.

note: Resource IDs: (83)
en: Cleanup failed to process the following paths:
    %s
ro: Curăţarea nu a putut procesa următoarele căi:
    %s

note: Resource IDs: (79)
en: Cleanup has successfully processed the following paths:
    %s
ro: Curăţarea a procesat următoarele căi:
    %s

note: Resource IDs: (9)
en: Cleanup interrupted operations, locked files, ...
ro: Curăţarea a intrerupt operaţii, fişiere blocate, ...

note: Resource IDs: (1273, 1275, 1276, 1279, 1281, 1427)
en: Clear
ro: Goleşte

note: Resource IDs: (1057)
en: Clear Tool
    Clear
ro: Unealta golire
    Goleşte

note: Resource IDs: (196)
en: Clears %ld URLs stored for %ld working copies
ro: Şterge %ld URL-uri salvate pentru %ld copii de lucru

note: Resource IDs: (196)
en: Clears %ld log messages stored for %ld working copies
ro: Şterge %ld mesaje de jurnal salvate pentru %ld copii de lucru

note: Resource IDs: (196)
en: Clears %ld username/password pairs, %ld ssl certificates and %ld usernames
ro: Şterge %ld perechi utilizator/parolă, %ld certificate ssl şi %ld nume de utilizatori

note: Resource IDs: (197)
en: Clears cached logs from %ld repositories
ro: Elimină jurnale salvate în cache din %ld depozite

note: Resource IDs: (195)
en: Clears the stored authentication.
    You will have to enter your username/password again for all repositories.
ro: Şterge autentificarea salvată.
    Va trebui să vă înregistraţi numele utilizator şi parola din nou pentru toate depozitele.

note: Resource IDs: (196)
en: Clears the stored sizes and positions of %ld dialogs
ro: Şterge dimensiunile şi poziţiile salvate pentru %ld dialoguri

note: Resource IDs: (1466)
en: Click here to go to the website
ro: Apăsaţi aici pentru a naviga la website

note: Resource IDs: (170)
en: Click here to select a recently typed message
ro: Apăsaţi aici pentru a selecta un mesaj recent

note: Resource IDs: (65535)
en: Click on "Advanced" to specify alternate diff programs based on file extension
ro: Apăsaţi pe "Avansat" pentru a specifica programe alternative de diferenţiere în funcţie de extensie

note: Resource IDs: (65535)
en: Click on "Advanced" to specify alternate merge programs based on file extension
ro: Apăsaţi pe "Avansat" pentru a specifica programe alternative de îmbinare în funcţie de extensie

note: Resource IDs: (2, 1003, 1007, 1064)
en: Close
ro: Închide

note: Resource IDs: (1065)
en: Close Full Screen
ro: Închide ecranul întreg

note: Resource IDs: (222)
en: Close manually
ro: Închide manual

note: Resource IDs: (3825)
en: Close the active window and prompts to save the documents
ro: Închide fereastră actuală şi solicită salvarea documentelor

note: Resource IDs: (275)
en: Coll&apse source tree
ro: Pli&ază arbore sursă

note: Resource IDs: (275)
en: Collapse &following tree
ro: Pliază arborele &următor

note: Resource IDs: (16662)
en: Color
ro: Culoare

note: Resource IDs: (1068)
en: Color co&de in-line changes
ro: Colorează schimbările între linii de co&d

note: Resource IDs: (138, 16961, 65535)
en: Colors
ro: Culori

note: Resource IDs: (65535)
en: Colors:
ro: Culori:

note: Resource IDs: (65535)
en: Comman&ds:
ro: Comen&zi:

note: Resource IDs: (220, 1002)
en: Command
ro: Comandă

note: Resource IDs: (198)
en: Command Line
ro: Linia de comandă

note: Resource IDs: (1336)
en: Command Line To Execute:
ro: Linia de comandă pentru executare:

note: Resource IDs: (3857)
en: Command failed.
ro: Comanda a eşuat.

note: Resource IDs: (16104)
en: Commands
ro: Comenzi

note: Resource IDs: (135, 229, 1083)
en: Commit
ro: Transmite

note: Resource IDs: (77)
en: Commit - TortoiseSVN
ro: Transmite - TortoiseSVN

note: Resource IDs: (1110)
en: Commit to:
ro: Transmite la:

note: Resource IDs: (209)
en: Commit...
ro: Transmite...

note: Resource IDs: (244)
en: Commits by author
ro: Transmiteri grupate pe autori

note: Resource IDs: (244)
en: Commits by date
ro: Transmiteri grupate pe autori

note: Resource IDs: (1135)
en: Commits each week:
ro: Transmiteri pe săptămână:

note: Resource IDs: (9)
en: Commits your changes to the repository
ro: Transmite schimbările tale la depozit

note: Resource IDs: (274, 32784)
en: Compare &HEAD revisions
ro: Compară reviziile &HEAD

note: Resource IDs: (114)
en: Compare and &blame with working BASE
ro: Compară şi în&vinovăţeşte folosind baza de lucru

note: Resource IDs: (114)
en: Compare and blame with previous revision
ro: Compară şi învinovăţeşte folosind revizia precedentă

note: Resource IDs: (1390)
en: Compare whitespaces
ro: Compară spaţii goale

note: Resource IDs: (76)
en: Compare with &working copy
ro: Compară cu copia de &lucru

note: Resource IDs: (138)
en: Compare with b&ase
ro: Compară cu baza

note: Resource IDs: (114)
en: Compare with previous revision
ro: Compară cu revizia precedentă

note: Resource IDs: (12)
en: Compares the file with the last committed revision to show you the changes you made
ro: Compară fişierul cu ultima revizie transmisă ca să vedeţi schimbările pe care le-aţi făcut

note: Resource IDs: (17)
en: Compares the selected file with a file in the repository
ro: Compară fişierul selectat cu un fişier din depozit

note: Resource IDs: (120)
en: Comparing %s to %s
ro: Se compară %s cu %s

note: Resource IDs: (74)
en: Completed
ro: Completat

note: Resource IDs: (236)
en: Configure Hook Scripts
ro: Configurează scripturi hook

note: Resource IDs: (284)
en: Configure Issue Tracker Integration
ro: Configurează integrarea monitorului de probleme

note: Resource IDs: (65535)
en: Configure the program used for comparing different revisions of files
ro: Configurează programul folosit pentru a compara reviziile fişierelor

note: Resource IDs: (65535)
en: Configure the program used for comparing different revisions of properties
ro: Configurează programul folosit pentru a compara reviziile proprietăţilor

note: Resource IDs: (65535)
en: Configure the program used to resolve conflicted files.
ro: Configurează programul folosit pentru a resolva fişiere cu conflicte.

note: Resource IDs: (65535)
en: Configure viewer program for GNU diff files (patch files).
ro: Configurează programul vizualizator pentru fişiere de diferenţiere GNU (fişiere petice)

note: Resource IDs: (65535)
en: Conflict resolved
ro: Conflict rezolvat

note: Resource IDs: (188)
en: Conflicts: %d
ro: Conflicte: %d

note: Resource IDs: (345)
en: Connect to the repository server and download missing log data
ro: Conectaţi la depozit şi descărcaţi datele care lipsesc din jurnal

note: Resource IDs: (65535)
en: Container sizes
ro: Dimensiuni de container

note: Resource IDs: (16520)
en: Context Menus:
ro: Meniuri contextuale:

note: Resource IDs: (73)
en: Continue
ro: Continuă

note: Resource IDs: (376)
en: Cop&y
ro: Cop&iază

note: Resource IDs: (73)
en: Copied
ro: Copiat

note: Resource IDs: (208)
en: Copied from URL
ro: Copiat din URL

note: Resource IDs: (126)
en: Copied remotely
ro: Copiat de la distanţă

note: Resource IDs: (16991)
en: Copy
ro: Copiază

note: Resource IDs: (127)
en: Copy %ld items to
    %s
ro: Copiază %ld elemente la
    %s

note: Resource IDs: (103)
en: Copy %s
ro: Copiază %s

note: Resource IDs: (229)
en: Copy %s to %s, Revision %s
ro: Copiază %s la %s, Revizia %s

note: Resource IDs: (126)
en: Copy %s
    to %s
ro: Copiază %s
    la %s

note: Resource IDs: (142)
en: Copy (Branch / Tag)
ro: Copiază (Ramură / Tag)

note: Resource IDs: (78)
en: Copy - TortoiseSVN
ro: Copiază - TortoiseSVN

note: Resource IDs: (1057)
en: Copy Tool
    Copy
ro: Unealta copiere
    Copiază

note: Resource IDs: (101)
en: Copy URL to clipboard
ro: Copiază URL-ul în clipboard

note: Resource IDs: (209)
en: Copy all information to clipboard
ro: Copiază toate informaţiile în clipboard

note: Resource IDs: (146)
en: Copy and rename
ro: Copiază şi redenumeşte

note: Resource IDs: (104)
en: Copy and rename item to here
ro: Copiază aici şi redenumeşte elementul

note: Resource IDs: (101)
en: Copy error message to clipboard
ro: Copiază mesajul de eroare în clipboard

note: Resource IDs: (76)
en: Copy from path
ro: Copiază din cale

note: Resource IDs: (103)
en: Copy items to here
ro: Copiază aici elementele

note: Resource IDs: (209)
en: Copy paths to clipboard
ro: Copiază căile în clipboard

note: Resource IDs: (323)
en: Copy selection to cli&pboard
ro: Copiază selecţia în cli&pboard

note: Resource IDs: (3603)
en: Copy the selection and put it on the Clipboard
    Copy
ro: Copiază selecţia şi o pune în clipboard
    Copiază

note: Resource IDs: (114)
en: Copy to clipboard
ro: Copiază în clipboard

note: Resource IDs: (103)
en: Copy to working copy
ro: Copiază în copia de lucru

note: Resource IDs: (101)
en: Copy to working copy...
ro: Copiază în copia de lucru...

note: Resource IDs: (98)
en: Copy: New name for %s
ro: Copiere: Nume nou pentru %s

note: Resource IDs: (80)
en: Copying %s
ro: Se copiază %s

note: Resource IDs: (80)
en: Copying...
ro: Se copiază...

note: Resource IDs: (188)
en: Corrections
ro: Corecturi

note: Resource IDs: (81)
en: Could not add %s to the ignore list!
ro: %s nu a putut fi adăugat la listă de ignorări!

note: Resource IDs: (582)
en: Could not add '%s' because
ro: Nu s-a putut adăuga '%s' fiindcă

note: Resource IDs: (582)
en: Could not add property '%s' on '%s' because
ro: Nu s-a putut adăuga proprietatea '%s' la '%s' fiindcă

note: Resource IDs: (201)
en: Could not check for a newer version!
ro: Nu s-a putut căuta o versiune mai nouă!

note: Resource IDs: (81)
en: Could not copy the files!
    <hr=100%%>
    %s
ro: Nu s-a putut deschide fişierele!
    <hr=100%%>
    %s

note: Resource IDs: (3867)
en: Could not create %1 because the directory is full.
ro: %1 nu a putut fi creat deoarece dosarul este plin.

note: Resource IDs: (582)
en: Could not delete '%s' because
ro: Nu s-a putut şterge '%s' fiindcă

note: Resource IDs: (582)
en: Could not delete property '%s' on '%s' because
ro: Nu s-a putut şterge proprietatea '%s' din '%s' fiindcă

note: Resource IDs: (83)
en: Could not determine the last committed revision!
ro: Nu s-a putut determina ultima revizie transmisă!

note: Resource IDs: (81)
en: Could not get the status!
ro: Nu s-a putut obţine starea!

note: Resource IDs: (582)
en: Could not merge '%s' because
ro: Nu s-a putut îmbina '%s' fiindcă

note: Resource IDs: (582)
en: Could not merge property '%s' on '%s' because
ro: Nu s-a putut îmbina proprietatea '%s' la '%s' fiindcă

note: Resource IDs: (3867)
en: Could not open %1 because there are too many open files.
ro: %1 nu a putut fi deschis deoarece sunt prea multe fişiere deschise.

note: Resource IDs: (69)
en: Could not open the file
    %s
ro: Nu s-a putut deschide fişierul
    %s

note: Resource IDs: (3867)
en: Could not remove %1 because it is the current directory.
ro: %1 nu a putut fi şters deoarece este dosarul actual.

note: Resource IDs: (82)
en: Could not remove %s from the ignore list
ro: Nu s-a putut elimina %s din lista de ignorări

note: Resource IDs: (81)
en: Could not retrieve URL of the file!
    %s
ro: Nu s-a putut obţine URL-ul fişierului!
    %s

note: Resource IDs: (66)
en: Could not retrieve revision %s of the file %s.
    Patching is not possible!
ro: Nu s-a putut obşine revizia %s a fişierului %s.
    Peticire nu este posibilă!

note: Resource IDs: (64)
en: Could not save the file %s!
ro: Fişierul %s nu a putut fi salvat!

note: Resource IDs: (81)
en: Could not start diff viewer!
    <hr=100%%>
    %s
ro: Nu s-a putut porni vizualizatorul de diferenţiere!
    <hr=100%%>
    %s

note: Resource IDs: (81)
en: Could not start external diff program!
    <hr=100%%>
    %s
ro: Nu s-a putut porni programul extern de diferenţiere!
    <hr=100%%>
    %s

note: Resource IDs: (81)
en: Could not start external merge program!
    <hr=100%%>
    %s
ro: Nu s-a putut porni programul extern de îmbinare!
    <hr=100%%>
    %s

note: Resource IDs: (3857)
en: Could not start print job.
ro: Nu s-a putut porni sarcina de tipărire.

note: Resource IDs: (83)
en: Could not start text viewer!
    <hr=100%%>
    %s
ro: Nu s-a putut porni vizualizatorul de text!
    <hr=100%%>
    %s

note: Resource IDs: (13)
en: Create &patch...
ro: Creeză &petic...

note: Resource IDs: (243)
en: Create Changelist
ro: Creează listă de schimbări

note: Resource IDs: (208)
en: Create Patch
ro: Creează petic

note: Resource IDs: (1385)
en: Create copy in the repository from:
ro: Crează copie în depozit din:

note: Resource IDs: (126)
en: Create new directory:
    %s
ro: Creează dosar nou:
    %s

note: Resource IDs: (8)
en: Create repositor&y here
ro: Creează depozit aici

note: Resource IDs: (32828)
en: Create unified diff file
ro: Crează fişier de diferenţiere unificată

note: Resource IDs: (126)
en: Created folder remotely
ro: Fişierul s-a creat de la distanţă

note: Resource IDs: (2052)
en: Creates a patch file from the differences of the two files
    Create patch file
ro: Crează un fişier petic folosind diferenţele între cele două fişiere
    Crează fişier petic

note: Resource IDs: (10)
en: Creates a repository database at the current location
ro: Crează o bază de date pentru depozit în locaţia actuală

note: Resource IDs: (14)
en: Creates a unified diff file with all changes you made
ro: Crează un fişier de diferenţiere folosind toate schimbările pe care le-aţi făcut

note: Resource IDs: (65535)
en: Credits:
ro: Autori:

note: Resource IDs: (376)
en: Cu&t
ro: &Taie

note: Resource IDs: (65535)
en: Current
ro: Actual

note: Resource IDs: (1113)
en: Current version is:
ro: Versiunea actuală este:

note: Resource IDs: (201)
en: Current version is: %s
ro: Versiunea actuală este: %s

note: Resource IDs: (17079)
en: Cus&tomize...
ro: Personalizează

note: Resource IDs: (16963)
en: Custom
ro: Personalizat

note: Resource IDs: (1007, 17074)
en: Customize
ro: Personalizează

note: Resource IDs: (17076)
en: Customize Keyboard
ro: Personalizează tastatură

note: Resource IDs: (3603)
en: Cut the selection and put it on the Clipboard
    Cut
ro: Taie selecţia şi pune-o în cliboard
    Taie

note: Resource IDs: (1279)
en: D&etails
ro: D&etalii

note: Resource IDs: (19, 76, 208)
en: Date
ro: Data

note: Resource IDs: (1008)
en: Default
ro: Implicit

note: Resource IDs: (65535)
en: Default &number of log messages
ro: &Număr implicit de mesaje in jurnal

note: Resource IDs: (1007)
en: Default Menu
ro: Meniu implicit

note: Resource IDs: (65535)
en: Default URL:
ro: URL implicit

note: Resource IDs: (1007)
en: Default application menu. Appears when no documents are open.
ro: Meniu implicit de aplicaţie. Apare când nu sunt documente deschise.

note: Resource IDs: (65535)
en: Default path:
ro: Calea implicită

note: Resource IDs: (1064)
en: Default to UTF-8 encoding
ro: Codează cu UTF-8 implicit

note: Resource IDs: (1002)
en: Delete
ro: Şterge

note: Resource IDs: (240)
en: Delete Unversioned Items
ro: Şterge elemente fără versiune

note: Resource IDs: (17)
en: Delete unversioned items...
ro: Şterge elemente fără versiune...

note: Resource IDs: (73, 264)
en: Deleted
ro: Şters

note: Resource IDs: (65535)
en: Deleted node
ro: Nod şters

note: Resource IDs: (11)
en: Deletes files / folders from version control
ro: Şterge fişierele / dosarele din control de versiune

note: Resource IDs: (18)
en: Deletes files / folders from version control but keeps the file
ro: Elimină fişierele / dosarele din control de versiune dar păstrează fişierul

note: Resource IDs: (198)
en: Deletes the action log file
ro: Şterge junalul de acţiuni

note: Resource IDs: (263)
en: Deleting
ro: Se şterge

note: Resource IDs: (65535)
en: Depth:
ro: Adâncime:

note: Resource IDs: (1002)
en: Description
ro: Descriere

note: Resource IDs: (65535)
en: Description:
ro: Descriere:

note: Resource IDs: (213)
en: Deselect changelist
ro: Deselectează lista de schimbări

note: Resource IDs: (3859)
en: Destination disk drive is full.
ro: Discul destinatar este plin.

note: Resource IDs: (3849)
en: Device Independent Bitmap
    a device independent bitmap
ro: Bitmap independent de dispozitiv
    un bitmap independent de dispozitiv

note: Resource IDs: (1277)
en: Dialog sizes and positions
ro: Dimensiunile şi poziţiile dialogurilor

note: Resource IDs: (65535)
en: Diff file:
ro: Fişier de diferenţiere:

note: Resource IDs: (65535)
en: Diff options
ro: Opţiuni de diferenţiere

note: Resource IDs: (146, 279)
en: Diff with URL
ro: Diferenţiază cu URL:

note: Resource IDs: (1302)
en: Difference between
ro: Diferenţa dintre

note: Resource IDs: (1022)
en: Diffing
ro: Se diferenţiază

note: Resource IDs: (65535)
en: Directory:
ro: Dosar:

note: Resource IDs: (195)
en: Disable this option if you have really big working copies and experience
    too much disk access when browsing the working copy.
ro: Dezactivaţi aceasta opţiune dacă aveţi copii de lucru foarte mari şi
    discul este prea solicitat când navigaţi copia de lucru.

note: Resource IDs: (3867)
en: Disk full while accessing %1.
ro: Disc plin în timpul accesării %1.

note: Resource IDs: (3860)
en: Dispatch exception: %1
ro: Excepţie de expediere: %1

note: Resource IDs: (65535)
en: Display &buttons in this order
ro: Afişează &butoanele în aceasta ordine

note: Resource IDs: (3605)
en: Display help for clicked on buttons, menus and windows
    Help
ro: Afişează ajutor pentru butoane apăsate, meniuri şi ferestre
    Ajutor

note: Resource IDs: (3605)
en: Display help for current task or command
    Help
ro: Afişează ajutor pentru sarcina sau comanda actuală
    Ajutor

note: Resource IDs: (3605)
en: Display instructions about how to use help
    Help
ro: Afişează instrucţiuni despre folosirea ajutorului
    Ajutor

note: Resource IDs: (3605)
en: Display program information, version number and copyright
    About
ro: Afişează informaţii despre program, versiune şi drepturi de autor
    Despre

note: Resource IDs: (65535)
en: Do not show the context menu for the following paths:
ro: Nu afişa meniul contextual pentru următoarele căi:

note: Resource IDs: (1007)
en: Do you really want to delete the toolbar '%s'?
ro: Chiar doriţi să ştergeţi bara de unelte '%s'?

note: Resource IDs: (145)
en: Do you really want to move this file or folder?
ro: Chiar doriţi să mutaţi acest fişier sau dosar?

note: Resource IDs: (119)
en: Do you really want to revert all changes in
    %s
    and go back to this revision? These changes will be reverted by reverse-merging the revisions into your working copy.
ro: Sigur doriţi să inversaţi toate schimbările din
    %s
    şi să mergeţi înapoi la aceasta revizie? Aceste schimbări vor fi inversate prin îmbinare inversă a reviziilor cu copia de lucru.

note: Resource IDs: (76)
en: Do you really want to revert all changes in
    %s
    which were made in this revision? These changes will be reverted by reverse-merging the revision into your working copy.
ro: Sigur doriţi să inversaţi toate schimbările din
    %s
    care au fost făcute în aceasta revizie? Aceste schimbări vor fi inversate prin îmbinarea-inversă a reviziei cu copia de lucru.

note: Resource IDs: (99)
en: Do you want to make this working copy unversioned?
    This will remove all Subversion admin directories from
    %s!
ro: Doriţi ca aceasta copie de lucru să fie fără versiune?
    Acesta va elimina toate dosarele de administrare Subersion din
    %s!

note: Resource IDs: (76)
en: Do you want to proceed?
ro: Doriţi să continuaţi?

note: Resource IDs: (313)
en: Do you want to reload the documents to reflect the settings changes?
    Note: you will lose all changes you've made!
ro: Doriţi să reîncărcaţi documentele pentru a reflecta modificările preferinţelor?
    Notiţă: veţi pierde toate modificările pe care le-aţi făcut!

note: Resource IDs: (563)
en: Do you want to remove the property %s recursively?
ro: Doriţi să eliminaţi recursiv proprietatea %s?

note: Resource IDs: (313)
en: Do you want to save your changes?
ro: Doriţi să salvaţi modificările?

note: Resource IDs: (65535)
en: Documentation : Simon Large
    Code : Tobias Schäfer, Stefan Fuhrmann
ro: Documentare : Simon Large
    Dezvoltare : Tobias Schäfer, Stefan Fuhrmann

note: Resource IDs: (73, 80)
en: Don't show this message again
ro: Nu mai afişa mesajul acesta

note: Resource IDs: (1002)
en: Drag to make this menu float
ro: Trageţi pentru ca acest meniu să plutească

note: Resource IDs: (16513)
en: Draw
ro: Desenează

note: Resource IDs: (1079)
en: Drive Types
ro: Tipuri de disc

note: Resource IDs: (32816)
en: E&xact copy sources
ro: Copiază e&xact sursele

note: Resource IDs: (65535)
en: E&xclude paths:
ro: Căile de excludere:

note: Resource IDs: (105, 57665)
en: E&xit
ro: Ieşire

note: Resource IDs: (275)
en: E&xpand all
ro: E&xtinde tot

note: Resource IDs: (275)
en: E&xpand sub-trees
ro: E&xtinde sub-arbori

note: Resource IDs: (1437)
en: E&xport
ro: E&xportă

note: Resource IDs: (9, 1382)
en: E&xport...
ro: E&xportă...

note: Resource IDs: (1237)
en: Edit
ro: Editează

note: Resource IDs: (16133)
en: Edit Button Image
ro: Editează imaginea butonului

note: Resource IDs: (227, 564)
en: Edit Properties
ro: Editează proprietăţi

note: Resource IDs: (297)
en: Edit Property Conflict
ro: Editează conflictul între proprietăţi

note: Resource IDs: (298)
en: Edit Tree Conflicts
ro: Editează conflicte între arbori

note: Resource IDs: (113)
en: Edit author
ro: Editează autor

note: Resource IDs: (115)
en: Edit author name
ro: Editează numele autorului

note: Resource IDs: (1399)
en: Edit conflict
ro: Editează conflictul

note: Resource IDs: (110)
en: Edit extension specific diff program
ro: Editează program de diferenţiere specific unei extensii

note: Resource IDs: (110)
en: Edit extension specific merge program
ro: Editează program de îmbinare specific unei extensii

note: Resource IDs: (113, 115)
en: Edit log message
ro: Editează mesajul din jurnal

note: Resource IDs: (127)
en: Edit property '%s' on
    %s
ro: Editează proprietatea '%s' din
    %s

note: Resource IDs: (1331, 1382)
en: Edit...
ro: Editează...

note: Resource IDs: (581)
en: Edits the selected property value
ro: Editează valoarea proprietăţii selectate

note: Resource IDs: (79)
en: Either the name or IP of the proxy server
ro: Sau numele sau IP-ul serverului proxy

note: Resource IDs: (1057)
en: Ellipse Tools
    Ellipse
ro: Unelte elipsă
    Elipsă

note: Resource IDs: (65535)
en: Empty
ro: Gol

note: Resource IDs: (196)
en: Enable this only if you're working with web projects on VS.NET2003!
    You must restart the system for this setting to take effect.
ro: Activaţi numai dacă lucraţi cu proiecte web în VS.NET2003!
    Trebuie să reporniţi calculatorul pentru ca aceasta preferinţă să aibă efect.

note: Resource IDs: (195)
en: Enables the spellchecker only if the
    tsvn:projectlanguage property is set.
ro: Activează spellchecker numai dacă proprietatea
    tsvn:projectlanguage este aplicată.

note: Resource IDs: (3867)
en: Encountered a locking violation while accessing %1.
ro: A avut loc o violare de blocare în timpul accesării %1.

note: Resource IDs: (3867)
en: Encountered a sharing violation while accessing %1.
ro: A avut loc o violare de împărţire în timpul accesării %1.

note: Resource IDs: (3843)
en: Encountered an improper argument.
ro: S-a găsit un argument nepotrivit.

note: Resource IDs: (65535)
en: End Revision
ro: Revizia de sfârşit

note: Resource IDs: (3825)
en: Enlarge the window to full size
ro: Măreşte fereastra la dimensiunea maximă

note: Resource IDs: (241)
en: Enter Log Message
ro: Introduceţi mesaj în jurnal

note: Resource IDs: (80)
en: Enter URL
ro: Introduceţi URL

note: Resource IDs: (3858)
en: Enter a GUID.
ro: Introduceţi un GUID.

note: Resource IDs: (3858)
en: Enter a currency.
ro: Introduceţi o valută.

note: Resource IDs: (3858)
en: Enter a date and/or time.
ro: Introduceţi o dată şi/sau oră.

note: Resource IDs: (3858)
en: Enter a date.
ro: Introduceţi o dată.

note: Resource IDs: (313)
en: Enter a lock message (optional):
ro: Inregistraţi un mesaj de blocare (opţional):

note: Resource IDs: (65535)
en: Enter a name for the changelist:
ro: Înregistraţi un nume pentru lista de schimbări:

note: Resource IDs: (3858)
en: Enter a number between %1 and %2.
ro: Introduceţi un număr între %1 şi %2.

note: Resource IDs: (3858)
en: Enter a number.
ro: Introduceţi un număr.

note: Resource IDs: (3858)
en: Enter a positive integer.
ro: Introduceţi un număr întreg pozitiv.

note: Resource IDs: (3858)
en: Enter a time.
ro: Introduceţi o oră.

note: Resource IDs: (3858)
en: Enter an integer between %1 and %2.
ro: Introduceţi un număr întreg între %1 şi %2.

note: Resource IDs: (3858)
en: Enter an integer between 0 and 255.
ro: Introduceţi un număr întreg între 0 şi 255.

note: Resource IDs: (3858)
en: Enter an integer.
ro: Introduceţi un număr întreg.

note: Resource IDs: (1065)
en: Enter log &message:
ro: Introduceţi &mesaj în jurnal

note: Resource IDs: (126)
en: Enter log message:
ro: Introduceţi mesaj în jurnal

note: Resource IDs: (3858)
en: Enter no more than %1 characters.
ro: Nu introduceţi mai mult de %1 caractere.

note: Resource IDs: (3603)
en: Erase everything
    Erase All
ro: Şterge tot
    Şterge tot

note: Resource IDs: (3603)
en: Erase the selection
    Erase
ro: Şterge selecţia
    Şterge

note: Resource IDs: (82)
en: Error
ro: Eroare

note: Resource IDs: (145)
en: Error rebuilding Shell Icon Cache!
ro: Eroare la recompilarea cache-ului de iconiţe shell!

note: Resource IDs: (81)
en: Error validating server certificate for %s:
ro: Eroare la validarea certificatului de server pentru %s:

note: Resource IDs: (70)
en: Error while reading/writing the registry key %s
    %s
ro: Eroare la citirea/scrierea cheii de registru %s
    %s

note: Resource IDs: (1413)
en: Exceptions:
ro: Excepţii:

note: Resource IDs: (275)
en: Exp&and source tree
ro: Extinde arbore &sursă

note: Resource IDs: (275)
en: Expand &following tree
ro: Extinde &următoarea arbore

note: Resource IDs: (1002)
en: Expand (%s)
ro: Extinde (%s)

note: Resource IDs: (1001)
en: Expand docked window
ro: Extinde fereastră ataşată

note: Resource IDs: (65535)
en: Expert settings
ro: Preferinţe pentru experţi

note: Resource IDs: (209)
en: Explore to
ro: Navighează la

note: Resource IDs: (229, 238)
en: Export
ro: Exportă

note: Resource IDs: (1074)
en: Export &directory:
ro: Exportă &dosarul:

note: Resource IDs: (78)
en: Export - TortoiseSVN
ro: Exportare - TortoiseSVN

note: Resource IDs: (94)
en: Export directory:
ro: Exportă dosarul:

note: Resource IDs: (345)
en: Export the selected cache as a set of Comma Separated Value (CSV) files
ro: Exportă cache-ul selectat ca un set de fişiere CSV (Comma Separated Value)

note: Resource IDs: (79)
en: Export unversioned files too
ro: Exportă şi fişierele fără versiune

note: Resource IDs: (284)
en: Exporting %s
ro: Se exportă %s

note: Resource IDs: (79)
en: Exporting...
ro: Se exportă...

note: Resource IDs: (10)
en: Exports a repository to a clean working copy without the svn administrative folders
ro: Exportă un depozit într-o copie curată de lucru fără dosarele administrative SVN

note: Resource IDs: (581)
en: Exports a set of properties to a file
ro: Exportă un şir de proprietăţi într-un fişier

note: Resource IDs: (74, 207)
en: Extension
ro: Extensie

note: Resource IDs: (65535)
en: Extension or mime-type:
ro: Extensie sau tip mime:

note: Resource IDs: (65535)
en: Extension/mime-type specific programs
ro: Programe specifice unei extensii sau unui tip mime

note: Resource IDs: (74)
en: External
ro: Extern

note: Resource IDs: (65535)
en: External Program:
ro: Program extern:

note: Resource IDs: (192)
en: External Programs::Diff Viewer
ro: Programe externe::Vizualizator de diferenţiere

note: Resource IDs: (193)
en: External Programs::Merge Tool
ro: Programe externe::Unealtă de îmbinare

note: Resource IDs: (194)
en: External Programs::Unified Diff Viewer
ro: Programe externe::Vizualizator de diferenţiere unificată

note: Resource IDs: (74)
en: Failed revert
ro: Inversare a eşuat

note: Resource IDs: (3865)
en: Failed to connect.
    Link may be broken.
ro: Nu s-a putut conecta.
    Legătura poate fi intreruptă.

note: Resource IDs: (3865)
en: Failed to convert ActiveX object.
ro: Nu s-a putut converti obiectul ActiveX.

note: Resource IDs: (3857)
en: Failed to create empty document.
ro: Nu s-a putut crea un document gol.

note: Resource IDs: (3865)
en: Failed to create object.  Make sure the application is entered in the system registry.
ro: Nu s/a putut crea obiectul. Asiguraţi că aplicaţia este înregistrat în registrul sistemului.

note: Resource IDs: (3857)
en: Failed to launch help.
ro: Nu s-a putut lansa ajutorul.

note: Resource IDs: (3865)
en: Failed to launch server application.
ro: Nu s-a putut lansa aplicaţia din server.

note: Resource IDs: (3857)
en: Failed to open document.
ro: Documentul nu a putut fi deschis.

note: Resource IDs: (3865)
en: Failed to perform server operation.
ro: Nu s-a putut performa operaţia din server.

note: Resource IDs: (3857)
en: Failed to save document.
ro: Documentul nu a putut fi salvat.

note: Resource IDs: (264)
en: Failed to set/remove changelist '%s'
ro: Nu s-a putut stabili/elimina lista de schimbări '%s'

note: Resource IDs: (83)
en: Failed to start the issue tracker COM provider '%s'.
    %s
ro: Nu s-a putut porni furnizorul COM '%s' pentru monitorul de probleme.
    %s

note: Resource IDs: (220)
en: Failed!
ro: Eşuat!

note: Resource IDs: (313)
en: Fetching file...
ro: Se obţine fişierul...

note: Resource IDs: (313)
en: Fetching revision %s of file:
ro: Recuperează revizia %s a fişierului:

note: Resource IDs: (63, 74, 77, 319, 1001)
en: File
ro: Fişier

note: Resource IDs: (1138)
en: File changes each week:
ro: Schimbări de fişieri pe săptămână:

note: Resource IDs: (376)
en: File diffs
ro: Diferenţieri de fişier

note: Resource IDs: (213)
en: File list is empty
ro: Lista de fişiere este goală

note: Resource IDs: (135, 376)
en: File patches
ro: Petice pentru fişier

note: Resource IDs: (7)
en: File size:		%s (%s)
    Width:			%ld pixel
    Height:			%ld pixel
    Horizontal Resolution:	%.1f dpi
    Vertical Resolution:	%.1f dpi
    Depth:			%d bit
    Zoom:			%d%%
ro: Dimensiune fişier:		%s (%s)
    Lăţime:			%ld pixel
    Înălţime:			%ld pixel
    Rezoluţie Orizontală:	%.1f dpi
    Rezoluţie Verticală:		%.1f dpi
    Adâncime:			%d bit
    Mărire:			%d%%

note: Resource IDs: (8)
en: File size:		%s (%s)
    Width:			%ld pixel
    Height:			%ld pixel
    Horizontal Resolution:	%.1f dpi
    Vertical Resolution:	%.1f dpi
    Depth:			%d bit
    Zoom:			%d%%
    
    File size:		%s (%s)
    Width:			%ld pixel
    Height:			%ld pixel
    Horizontal Resolution:	%.1f dpi
    Vertical Resolution:	%.1f dpi
    Depth:			%d bit
    Zoom:			%d%%
ro: Dimensiune fişier:		%s (%s)
    Lăţime:			%ld pixel
    Înălţime:			%ld pixel
    Rezoluţie orizontală:	%.1f dpi
    Rezoluţie verticală:	%.1f dpi
    Adâncime:			%d bit
    Mărire:			%d%%
    
    Dimensiune fişier:		%s (%s)
    Lăţime:			%ld pixel
    Înălţime:			%ld pixel
    Rezoluţie orizontală:	%.1f dpi
    Rezoluţie verticală:	%.1f dpi
    Adâncime:			%d bit
    Mărire:			%d%%

note: Resource IDs: (7)
en: File size:			%s (%s)
    Width:			%ld pixel
    Height:			%ld pixel
    Horizontal Resolution:	%.1f dpi
    Vertical Resolution:		%.1f dpi
    Depth:			%d bit
    Zoom:			%d%%
ro: Dimensiune fişier:			%s (%s)
    Lăţime:			%ld pixel
    Înălţime:			%ld pixel
    Rezoluţie Orizontală:	%.1f dpi
    Rezoluţie Verticală:		%.1f dpi
    Adâncime:			%d bit
    Mărire:			%d%%

note: Resource IDs: (7)
en: File size:			%s (%s)
    Width:			%ld pixel
    Height:			%ld pixel
    Horizontal Resolution:	%.1f dpi
    Vertical Resolution:		%.1f dpi
    Depth:			%d bit
    Zoom:			%d%%
    
    File size:			%s (%s)
    Width:			%ld pixel
    Height:			%ld pixel
    Horizontal Resolution:	%.1f dpi
    Vertical Resolution:		%.1f dpi
    Depth:			%d bit
    Zoom:			%d%%
ro: Dimensiune fişier:			%s (%s)
    Lăţime:			%ld pixel
    Înălţime:			%ld pixel
    Rezoluţie orizontală:	%.1f dpi
    Rezoluţie verticală:		%.1f dpi
    Adâncime:			%d bit
    Mărire:			%d%%
    
    Dimensiune fişier:			%s (%s)
    Lăţime:			%ld pixel
    Înălţime:			%ld pixel
    Rezoluţie orizontală:	%.1f dpi
    Rezoluţie verticală:		%.1f dpi
    Adâncime:			%d bit
    Mărire:			%d%%

note: Resource IDs: (208)
en: Filename
ro: Nume de fişier

note: Resource IDs: (1057)
en: Fill Tool
    Fill
ro: Unealta umplere
    Umple

note: Resource IDs: (65535)
en: Filter out paths that contain one of the following strings
    (separate multiple paths with the '*' char):
ro: Filtraţi căile care conţin unu din următoarele şiruri de text
    (Separaţi căi multiple cu caracterul '*')

note: Resource IDs: (321)
en: Filter paths
ro: Căi de filtre

note: Resource IDs: (139)
en: Find
ro: Caută

note: Resource IDs: (3603)
en: Find the specified text
    Find
ro: Caută textul specificat
    Caută

note: Resource IDs: (77, 219)
en: Finished!
ro: Terminat!

note: Resource IDs: (32810)
en: Fit image &sizes
ro: Potriveşte &dimensiunile imaginilor

note: Resource IDs: (1315)
en: Floppy drives (A: B:)
ro: Unităţi de dischetă (A: B:)

note: Resource IDs: (32818)
en: Fold &tags
ro: Pliază e&tichete

note: Resource IDs: (1002)
en: Folder
ro: Dosar

note: Resource IDs: (3585)
en: For Help, press F1. Scroll horizontally with Ctrl-Scrollwheel
ro: Pentru ajutor, apăsaţi F1. Derulaţi orizontal cu Ctrl + rotiţa de derulare

note: Resource IDs: (119)
en: For complete history deselect 'Stop on copy/rename'
ro: Pentru istoria completă, nu selectaţi 'Opreşte când se copiază/redenumeşte'

note: Resource IDs: (1064)
en: Forward
ro: Înainte

note: Resource IDs: (65535)
en: From URL:
ro: Din URL:

note: Resource IDs: (1200, 65535)
en: From:
ro: De la:

note: Resource IDs: (65535)
en: From: (start URL and revision of the range to merge)
ro: De la: (URL-ul şi revizia care marchează începutul intervalului de îmbinare)

note: Resource IDs: (1065)
en: Full Screen
ro: Ecran întreg

note: Resource IDs: (19)
en: Fully recursive
ro: Complet recursiv

note: Resource IDs: (273)
en: GDI+ couldn't be initialized!
ro: GDI+ nu a putut fi iniţializat!

note: Resource IDs: (273)
en: GDI+ couldn't create a bitmap object. You probably don't have enough memory.
ro: GDI+ nu a putut crea un obiect bitmap. Probabil nu există destulă memorie.

note: Resource IDs: (83)
en: GDI+ is required to save the revision graph as a picture.
    You can get GDI+ from
    <u><a=http://www.microsoft.com/downloads/details.aspx?FamilyID=6a63ab9c-df12-4d41-933c-be590feaa05a&DisplayLang=en>http://www.microsoft.com/downloads/details.aspx?FamilyID=6a63ab9c-df12-4d41-933c-be590feaa05a&DisplayLang=en</a></u>
ro: GDI+ este necesar pentru a salva graficul reviziei ca o imagine.
    Puteţi obţine GDI+ de la 
    <u><a=http://www.microsoft.com/downloads/details.aspx?FamilyID=6a63ab9c-df12-4d41-933c-be590feaa05a&DisplayLang=en>http://www.microsoft.com/downloads/details.aspx?FamilyID=6a63ab9c-df12-4d41-933c-be590feaa05a&DisplayLang=en</a></u>

note: Resource IDs: (284)
en: Gathering information. Please wait...
ro: Se culeg informaţiile. Aşteptaţi...

note: Resource IDs: (107, 143)
en: General
ro: Generalităţi

note: Resource IDs: (212)
en: General::Colors
ro: General::Culori

note: Resource IDs: (195)
en: General::Context Menu
ro: General::Meniu contextual

note: Resource IDs: (196)
en: General::Dialogs 1
ro: General::Dialoguri 1

note: Resource IDs: (213)
en: General::Dialogs 2
ro: General::Dialoguri 2

note: Resource IDs: (296)
en: General::Revision Graph
ro: General::Graficul reviziei

note: Resource IDs: (144)
en: Generating patchfile...
ro: Se produce fişierul de petic...

note: Resource IDs: (16)
en: Get loc&k...
ro: Obţine &blocare...

note: Resource IDs: (114)
en: Get merge logs
ro: Obţine jurnalele de îmbinare

note: Resource IDs: (119)
en: Getting file %s
ro: Se obţine fişierul %s

note: Resource IDs: (120)
en: Getting file %s, revision %s
ro: Se obţine fişierul %s, revizia %s

note: Resource IDs: (132)
en: Getting file info...
ro: Se obţine informaţia fişierului...

note: Resource IDs: (269)
en: Getting information from repository...
ro: Se obţine informaţia din depozit...

note: Resource IDs: (120)
en: Getting information...
ro: Se obţine informaţia...

note: Resource IDs: (132)
en: Getting log info...
ro: Se obţine informaţia jurnalului...

note: Resource IDs: (220)
en: Getting required information...
ro: Se obţine informaţia necesară...

note: Resource IDs: (119)
en: Getting unified diff
ro: Se obţine diferenţierea unificată

note: Resource IDs: (65535)
en: Global ignore &pattern:
ro: Ignoră global &modelul:

note: Resource IDs: (65535)
en: Global settings
ro: Preferinţe globale

note: Resource IDs: (280)
en: Go offline?
ro: Deconectează?

note: Resource IDs: (130)
en: Go to line
ro: Salt la linia

note: Resource IDs: (2051)
en: Go to the next conflict
    Next conflict
ro: Salt la conflictul următor
    conflictul următor

note: Resource IDs: (2049)
en: Go to the next difference
    Next difference
ro: Salt la diferenţa următoare
    diferenţa următoare

note: Resource IDs: (2051)
en: Go to the previous conflict
    Previous conflict
ro: Salt la conflictul precedent
    conflictul precedent

note: Resource IDs: (2049)
en: Go to the previous difference
    Previous difference
ro: Salt la diferenţa precedentă
    diferenţa precedentă

note: Resource IDs: (1134)
en: Graph type:
ro: Tipul graficului:

note: Resource IDs: (16972)
en: Gray
ro: Gri

note: Resource IDs: (2050)
en: Group by branch
ro: Grupează după ramură

note: Resource IDs: (214)
en: Group changelists
ro: Grupează liste de schimbări

note: Resource IDs: (1229)
en: H&ide unrelated changed paths
ro: Ascunde căi schimbate nelegate

note: Resource IDs: (65535)
en: H&ue:
ro: N&uanţă:

note: Resource IDs: (106)
en: Head revision is %s
ro: Revizia Head este %s

note: Resource IDs: (9, 73, 332, 1004)
en: Help
ro: Ajutor

note: Resource IDs: (16974)
en: Hex
ro: Hexazecimal

note: Resource IDs: (32820)
en: Hide &deleted paths
ro: Ascunde căile ş&terse

note: Resource IDs: (1001)
en: Hide docked window
ro: Ascunde fereastră ataşată

note: Resource IDs: (1326)
en: Hide the script while running
ro: Ascunde scriptul în timpul rulării

note: Resource IDs: (2052)
en: Hide/Show the patch file list
    Hides or shows the patch file list
ro: Ascunde/Afişează lista de fişiere petice
    Ascunde sau afişează lista de fişiere petice

note: Resource IDs: (339)
en: Highest revision number in the cache
ro: Numărul de revizie cel mai mare din cache

note: Resource IDs: (1127)
en: Hint: Press F5 to refresh the selected subtree and Ctrl-F5 to load all children too
ro: Sugestie: Apăsaţi pe F5 pentru a împrospăta subarborele selectat şi Ctrl-F5 pentru a încărca toţi copiii de asemenea

note: Resource IDs: (16519)
en: Hint: select the context menu, change the page to 'Commands' and drag the toolbar buttons into the menu window.
ro: Sugestie: selectaţi meniul contextual, schimbaţi pagina la 'Comenzi' şi trageţi butoanele barei de unelte în fereastră de meniu.

note: Resource IDs: (1064)
en: Home
ro: Acasă

note: Resource IDs: (103)
en: Hook Scripts
ro: Scripturi hook

note: Resource IDs: (283)
en: Hook Scripts::Issue Tracker Integration
ro: Scripturi hook::Integrare monitor de probleme

note: Resource IDs: (198)
en: Hook Type
ro: Tip hook

note: Resource IDs: (1334)
en: Hook Type:
ro: Tip hook:

note: Resource IDs: (82)
en: Hostname mismatch (%s)
ro: Nu se potriveşte numele de computer gazdă (%s)

note: Resource IDs: (65535)
en: How do you want to resolve this conflict?
ro: Cum doriţi să resolvaţi acest conflict?

note: Resource IDs: (65535)
en: I&nclude paths:
ro: Include căile:

note: Resource IDs: (106)
en: Icon Overlays
ro: Suprapuneri de iconiţe

note: Resource IDs: (65535)
en: Icon Overlays / Status Columns
ro: Suprapuneri de iconiţe / Coloane de stare

note: Resource IDs: (184)
en: Icon Overlays::Icon Set
ro: Suprapuneri de iconiţe::Set de iconiţe

note: Resource IDs: (65535)
en: Icons/Design/Code:                 Luebbe Onken
ro: Iconiţe/Design/Cod:                 Luebbe Onken

note: Resource IDs: (194)
en: If activated, prevents the overlays and the context menu from showing in 'save as...' or 'open' dialogs
ro: Dacă este activat, previne suprapunerile şi meniul contextual de a fi afişate în dialogurile 'salvează ca' sau 'deschide'

note: Resource IDs: (198)
en: If activated, the menu entry 'Get Lock' is always shown in the top level menu
    if the selected file has the svn:needs-lock property set
ro: Dacă este activat, elementul 'Obţine blocarea' este mereu afişat la nivelul superior al meniului
    dacă s-a definit proprietatea svn:needs-lock în fişierul selectat

note: Resource IDs: (346)
en: If an element (part between two '/') of a given path matches one
    of these patterns, it is considered a 'branch'.
    
    Patterns are lower-case.
    Allowed wildcards are '?' and '*'.
    Separate patterns by ';'.
ro: Dacă un element (partea între două '/') al unei căi se potriveşte cu unu
    dintre aceste modele, este considerat o 'ramură'.
    
    Modele sunt fără majuscule.
    Metacaracterele permise sunt '?' şi '*'.
    Separaţi modelele cu ';'.

note: Resource IDs: (346)
en: If an element (part between two '/') of a given path matches one
    of these patterns, it is considered a 'tag'.
    
    Patterns are lower-case.
    Allowed wildcards are '?' and '*'.
    Separate patterns by ';'.
ro: Dacă un element (partea între două '/') al unei căi se potriveşte cu unu
    dintre aceste modele, este considerat un 'tag'.
    
    Modele sunt fără majuscule.
    Metacaracterele permise sunt '?' şi '*'.
    Separaţi modelele cu ';'.

note: Resource IDs: (346)
en: If an element (part between two '/') of a given path matches one
    of these patterns, it is considered a 'trunk'.
    
    Patterns are lower-case.
    Allowed wildcards are '?' and '*'.
    Separate patterns by ';'.
ro: Dacă un element (partea între două '/') al unei căi se potriveşte cu unu
    dintre aceste modele, este considerat un 'trunchi'.
    
    Modele sunt fără majuscule.
    Metacaracterele permise sunt '?' şi '*'.
    Separaţi modelele cu ';'.

note: Resource IDs: (95)
en: If checked then a new folder is created in the repository.
    If not checked then the import goes directly to the specified URL.
ro: Dacă este bifat, dosarul nou este creat în depozit.
    Dacă nu este bifat, importul merge direct în URL-ul specificat.

note: Resource IDs: (79)
en: If checked, TortoiseSVN creates a temporary file of the BASE to do the diff
    with the keywords expanded and the line endings adjusted.
ro: Dacă este bifat, TortoiseSVN creează un fişier temporar din BAZA pentru a performa diferenţierea
    cu cuvintele cheie extinse şi liniile noi ajustate.

note: Resource IDs: (197)
en: If checked, double-clicking on a revision in the log list compares it with the previous revision
ro: Dacă este bifat, a face clic dublu pe o revizie din lista de jurnale o va compara cu revizia precedentă

note: Resource IDs: (196)
en: If checked, the commit dialog will be started again automatically after an error,
    while preserving your last selection and log message.
ro: Dacă este bifat, dialogul de transmitere va porni din nou automat după o eroare,
    păstrând ultima selecţie şi mesajul de jurnal.

note: Resource IDs: (194)
en: If enabled, TortoiseSVN checks once a week if a newer version is available
ro: Dacă este activat, TortoiseSVN va verifica în fiecare săptămână dacă o versiune nouă este disponibilă

note: Resource IDs: (195)
en: If enabled, the Merge dialog initializes the 'From:' URL with the URL of the selected working copy
    instead of the last used URL.
ro: Dacă este activat, dialogul de îmbinare defineşte URL-ul 'De la:' folosind URL-ul copiei de lucru selectate
    în loc de ultimul URL folosit.

note: Resource IDs: (195)
en: If enabled, the repository is contacted when the dialog starts up.
    You don't have to click on 'Check Repository' anymore.
ro: Dacă este activat, depozitul este contactat când porneşte dialogul.
    Nu mai trebuie să apăsaţi pe 'Verifică depozit'.

note: Resource IDs: (197)
en: If enabled, working copy folders which are excluded from
    showing overlays still show the overlay for status 'normal'
ro: Dacă este activat, dosarele copiilor de lucru care sunt permise
    să afişeze suprapuneri vor afişa oricum suprapunerea pentru starea 'normală'

note: Resource IDs: (195)
en: If set, TortoiseSVN will set the filetimes to the time they
    were last committed. If not set, TortoiseSVN uses the current time.
ro: Dacă este aplicat, TortoiseSVN va defini timpurile de fişiere folosind ora
    ultimei lor transmiteri. Dacă nu este aplicat, TortoiseSVN foloseşte ora actuală.

note: Resource IDs: (196)
en: If set, then unversioned files will mark the status of the parent directory as modified
    i.e. they get the modified overlay icon.
ro: Dacă este aplicat, fişiere fără versiune vor marca dosar părinte ca fiind modificat
    şi vor folosi iconiţa de suprapunere modificată.

note: Resource IDs: (1439)
en: If the repository can not be contacted
ro: Dacă depozitul nu poate fi contactat

note: Resource IDs: (196)
en: If you change this value, your existing working copies won't be recognized anymore!
    You must check out your working copies again.
    If you're not sure about this, then please read the docs.
    Are you absolutely sure you want to do this?
ro: Dacă schimbaţi aceasta valoare, copiile de lucru existente nu vor mai fi recunoscute!
    Trebuie să faceţi checkout cu copiile de lucru încă  dată.
    Dacă nu sunteţi sigur(ă), citiţi documentarea.
    Sunteţi absolut sigur(ă) că vreţi să continuaţi?

note: Resource IDs: (251)
en: If you want to break the lock, use the 'Check For Modifications' dialog.
ro: Dacă vreţi să forţaţi deblocarea, folosiţi dialogul 'Caută modificări'.

note: Resource IDs: (73)
en: Ignore
ro: Ignoră

note: Resource IDs: (1020)
en: Ignore &all whitespaces
ro: Ignoră &toate spaţiile goale

note: Resource IDs: (1067)
en: Ignore &case changes
ro: Ignoră schimbări de &majuscule

note: Resource IDs: (1392)
en: Ignore all whitespaces
ro: Ignoră toate spaţiile goale

note: Resource IDs: (1267)
en: Ignore ancestry
ro: Ignoră originea

note: Resource IDs: (14)
en: Ignore items by &extension
ro: Ignoră elemente după extensie

note: Resource IDs: (1018)
en: Ignore line &endings (recommended)
ro: Ignoră caracterele de linie nouă (recomandat)

note: Resource IDs: (1126, 1127)
en: Ignore line endings
ro: Ignoră caracterele de linie nouă

note: Resource IDs: (1391)
en: Ignore whitespace changes
ro: Ignoră schimbări în spaţii goale

note: Resource IDs: (226)
en: Ignored items included
ro: Elemente ignorate sunt incluse

note: Resource IDs: (16916)
en: Image &and Text
ro: Imagine şi text

note: Resource IDs: (16507)
en: Image &and text
ro: Imagine şi text

note: Resource IDs: (16508)
en: Images
ro: Imagini

note: Resource IDs: (19)
en: Immediate children, including folders
ro: Copii imediaţi, inclusiv dosare

note: Resource IDs: (139)
en: Import
ro: Importă

note: Resource IDs: (127)
en: Import %ld items
ro: Importă %ld obiecte

note: Resource IDs: (229)
en: Import %s to %s%s
ro: Importă %s în %s%s

note: Resource IDs: (1056)
en: Import &message
ro: Importă &mesaj

note: Resource IDs: (77)
en: Import - TortoiseSVN
ro: Importă - TortoiseSVN

note: Resource IDs: (581)
en: Import a previously saved set of properties from a file
ro: Importă un şir de proprietăţi deja salvat dintr-un fişier

note: Resource IDs: (127)
en: Import file %s
    to %s
ro: Importă fişierul %s
    în %s

note: Resource IDs: (126)
en: Import file to
    %s
ro: Importă fişierul în
    %s

note: Resource IDs: (126)
en: Import folder %s
    to %s
ro: Importă dosarul %s
    în %s

note: Resource IDs: (120)
en: Importing file %s
ro: Se importă fişierul %s

note: Resource IDs: (10)
en: Imports the directory to a repository
ro: Importă dosarul într-un depozit

note: Resource IDs: (1266)
en: Include ignored files
ro: Include fişiere ignorate

note: Resource IDs: (1126)
en: Include merged revisions
ro: Include revizii îmbinate

note: Resource IDs: (65535)
en: Include only the following revision range:
ro: Include numai următorul interval de revizii:

note: Resource IDs: (3857)
en: Incorrect filename.
ro: Nume de fişier nevalid.

note: Resource IDs: (76)
en: Initial import
ro: Importul iniţial

note: Resource IDs: (161)
en: Input
ro: Intrare

note: Resource IDs: (3603)
en: Insert Clipboard contents
    Paste
ro: Inserează conţinuturile din clipboard
    Inserează

note: Resource IDs: (3857)
en: Insufficient memory to perform operation.
ro: Nu este suficientă memorie pentru a performa operaţia.

note: Resource IDs: (3857)
en: Internal application error.
ro: Eroare internă.

note: Resource IDs: (339)
en: Internal value indicating compression quality
ro: Valoare internă care arată calitatea compresiei

note: Resource IDs: (3850)
en: Invalid Currency.
ro: Valuta nu este valabilă.

note: Resource IDs: (102)
en: Invalid data object dropped!
ro: Obiect de date nevalid a fost abandonat!

note: Resource IDs: (82)
en: Invalid revision number! Valid revisions are:
    HEAD, BASE, PREV, COMMITTED, WC,
    positive decimal numbers,
    dates in one of the following example forms:
    {2002-02-17}
    {15:30}
    {15:30:00.200000}
    {"2002-02-17 15:30"}
    {"2002-02-17 15:30 +0230"}
    {2002-02-17T15:30}
    {2002-02-17T15:30Z}
    {2002-02-17T15:30-04:00}
    {20020217T1530}
    {20020217T1530Z}
    {20020217T1530-0500}
ro: Număr de revizie nu este valid! Reviziile valide sunt:
    HEAD, BASE, PREV, COMMITTED, WC,
    numere zecimale pozitive,
    datele într-una dintre formele următoare:
    {2002-02-17}
    {15:30}
    {15:30:00.200000}
    {"2002-02-17 15:30"}
    {"2002-02-17 15:30 +0230"}
    {2002-02-17T15:30}
    {2002-02-17T15:30Z}
    {2002-02-17T15:30-04:00}
    {20020217T1530}
    {20020217T1530Z}
    {20020217T1530-0500}

note: Resource IDs: (83)
en: Invalid revision number! Valid revisions are:
    HEAD
    positive decimal numbers,
    dates in one of the following example forms:
    {2002-02-17}
    {15:30}
    {15:30:00.200000}
    {"2002-02-17 15:30"}
    {"2002-02-17 15:30 +0230"}
    {2002-02-17T15:30}
    {2002-02-17T15:30Z}
    {2002-02-17T15:30-04:00}
    {20020217T1530}
    {20020217T1530Z}
    {20020217T1530-0500}
ro: Număr de revizie nu este valid! Reviziile valide sunt:
    HEAD
    numerele zecimale pozitive,
    datele într-una dintre formele următoare:
    {2002-02-17}
    {15:30}
    {15:30:00.200000}
    {"2002-02-17 15:30"}
    {"2002-02-17 15:30 +0230"}
    {2002-02-17T15:30}
    {2002-02-17T15:30Z}
    {2002-02-17T15:30-04:00}
    {20020217T1530}
    {20020217T1530Z}
    {20020217T1530-0500}

note: Resource IDs: (83)
en: Invalid revision range!
    Valid revisions are numbers and HEAD, separated by commas.
    A range can be specified with a dash.
    Example: 2-5,7,10,44-70,300-HEAD
ro: Intervalul de revizii nu este valid!
    Revizii valide sunt numere şi HEAD, separaţi cu virgule.
    Un interval poate fi specificat cu o liniuţă.
    De exemplu: 2-5,7,10,44-70,300-HEAD

note: Resource IDs: (145)
en: It is not possible to rename a file by changing the case of its name alone.
    For example, you can't make MyFile.txt become MYFILE.txt.
    Please consult the documentation for a way to work around this limitation.
ro: Nu este posibil să redenumiţi un fişier doar prin modificarea majusculelor.
    De exemplu, nu puteţi face ca MyFile.txt să devină MYFILE.txt.
    Vă rugăm consultaţi documentaţia pentru o modalitate de a depăşi această limitare.

note: Resource IDs: (1203)
en: Keep &locks
ro: Păstraţi b&locări

note: Resource IDs: (1126)
en: Keep changelists
ro: Păstrează listele de schimbări

note: Resource IDs: (610)
en: Keep the directory from the repository
ro: Păstraţi dosarul din depozit

note: Resource IDs: (610)
en: Keep the file from the repository
ro: Păstraţi fişierul din depozit

note: Resource IDs: (610)
en: Keep the local directory
ro: Păstraţi dosarul local

note: Resource IDs: (610)
en: Keep the local file
ro: Păstraţi fişierul local

note: Resource IDs: (16136)
en: Keyboard
ro: Tastatură

note: Resource IDs: (65535)
en: Keyboard shortcuts:
ro: Taste rapide:

note: Resource IDs: (1002)
en: Keys
ro: Taste

note: Resource IDs: (65535)
en: Last commit revision:
ro: Ultima revizie transmisă:

note: Resource IDs: (11)
en: Last saved revision of item
ro: Ultima revizie salvată a elementului

note: Resource IDs: (338)
en: Last time the cache content was changed
ro: Ultima dată când s-a schimbat conţinutul cache-ului

note: Resource IDs: (338)
en: Last time the cache was accessed
ro: Ultima dată când cache-ul a fost accesat

note: Resource IDs: (338)
en: Last time the repository was asked for the HEAD revision number
ro: Ultima dată când s-a căutat numărul de revizie HEAD în depozit

note: Resource IDs: (12)
en: Launches the external diff / merge program to solve the conflicts
ro: Lansează programul de diferenţiere / îmbinare pentru a resolva conflictele

note: Resource IDs: (1137)
en: Least active author:
ro: Autorul cel mai puţin activ:

note: Resource IDs: (1404)
en: Leave conflicted:
ro: Lasă cu conflicte:

note: Resource IDs: (188)
en: Left View:
ro: Vizualizarea de pe stângă

note: Resource IDs: (65535)
en: Left image
ro: Imaginea de pe stângă

note: Resource IDs: (19)
en: Line
ro: Linia

note: Resource IDs: (246)
en: Line Graph
ro: Grafic cu linii

note: Resource IDs: (1057)
en: Line Tool
    Line
ro: Unealta linie
    Linie

note: Resource IDs: (32853)
en: Line diff bar
ro: Bara de diferenţiere de linii

note: Resource IDs: (65535)
en: Line differences
ro: Diferenţe între linii

note: Resource IDs: (65535)
en: Line:
ro: Linia:

note: Resource IDs: (269)
en: Line: %*ld
ro: Linia: %*ld

note: Resource IDs: (3605)
en: List Help topics
    Help Topics
ro: Enumeră subiecte de ajutor
    Subiecte de ajutor

note: Resource IDs: (344)
en: List of repositories for which log information has been cached
ro: Lista de depozite a căror informaţia de jurnal a fost salvată în cache

note: Resource IDs: (16631, 16992)
en: List1
ro: Lista1

note: Resource IDs: (130)
en: Load Images
ro: Încarcă imaginile

note: Resource IDs: (63)
en: Local status
ro: Stare locală

note: Resource IDs: (94)
en: Location where the contents of the
    repository URL will be saved to.
ro: Locul în care va fi salvat
    conţinutul URL-ului de depozit.

note: Resource IDs: (207, 221, 229, 65535)
en: Lock
ro: Blocează

note: Resource IDs: (191)
en: Lock Files
ro: Blocaţi fişiere

note: Resource IDs: (213)
en: Lock broken!
ro: Blocare deblocată cu forţă!

note: Resource IDs: (207)
en: Lock comment
ro: Mesaj de blocare

note: Resource IDs: (65535)
en: Lock creation date:
ro: Data de creare a blocării:

note: Resource IDs: (263)
en: Lock failed
ro: Blocarea a eşuat

note: Resource IDs: (65535)
en: Lock owner:
ro: Proprietarul blocării:

note: Resource IDs: (213)
en: Lock stolen by %s
ro: Blocarea furată de către %s

note: Resource IDs: (263)
en: Locked by %s
ro: Blocat de către %s

note: Resource IDs: (89)
en: Locking failed because a newer version exists!
    Do you want to update and try again?
ro: Blocarea a eşuat pentru că există o versiune mai nouă!
    Doriţi să faceţi o actualizare şi să încercaţi din nou?

note: Resource IDs: (16)
en: Locks a file for other users and makes it editable by you.
ro: Blocează un fişier pentru ceilalţi utilizatori şi îl face editabil pentru dumneavoastră.

note: Resource IDs: (126)
en: Log
ro: Jurnal

note: Resource IDs: (282)
en: Log Cache Statistics
ro: Statistici de cache ai jurnalului

note: Resource IDs: (281)
en: Log Caching
ro: Salvarea jurnalului în cache

note: Resource IDs: (295)
en: Log Caching::Cached Repositories
ro: Salvarea jurnalului în cache::Depozite salvate în cache

note: Resource IDs: (211)
en: Log History
ro: Istoria jurnalului

note: Resource IDs: (130)
en: Log Messages
ro: Mesaje de jurnal

note: Resource IDs: (1386)
en: Log message
ro: Mesaj de jurnal

note: Resource IDs: (65535)
en: Log messages
ro: Mesaje de jurnal

note: Resource IDs: (1280)
en: Log messages (Show log dialog)
ro: Mesaje din jurnal (afişaţi dialog pentru jurnal)

note: Resource IDs: (3866)
en: Mail system DLL is invalid.
ro: DLL-ul sistemului de mail este invalid.

note: Resource IDs: (32808)
en: Mark as &resolved
ro: Marchează ca &rezolvat

note: Resource IDs: (282)
en: Mark as resolved
ro: Marchează ca rezolvat

note: Resource IDs: (2052)
en: Mark current revision of your working copy
ro: Marchează revizia actuală a copiei de lucru

note: Resource IDs: (101)
en: Mark for comparison
ro: Marcează pentru comparaţie

note: Resource IDs: (2051)
en: Marks a file as resolved in Subversion
    Mark as resolved
ro: Marchează un fişier ca rezolvat în Subversion
    Marchează ca rezolvat

note: Resource IDs: (596)
en: Marks the revisions as merged, without actually doing the merge.
    This blocks the revisions from getting merged in the future.
ro: Marchează reviziile ca fiind resolvate fără să facă îmbinarea.
    Aceasta acţiune va bloca îmbinarea acestor revizii în viitor.

note: Resource IDs: (1064)
en: Match &case
ro: Potriveşte majus&culele

note: Resource IDs: (1159)
en: Max
ro: Maxim

note: Resource IDs: (1317)
en: Max. items to keep in the log message history
ro: Numărul maxim de elemente păstrate în istoria mesajelor de jurnal

note: Resource IDs: (65535)
en: Max. lines in action log
ro: Numărul maxim de linii în jurnal de acţiuni

note: Resource IDs: (16655)
en: Me&nus show recently used commands first
ro: Me&niuri afişează comenzile recent folosite întâi

note: Resource IDs: (16134)
en: Menu
ro: Meniu

note: Resource IDs: (1001)
en: Menu Bar
ro: Bara de meniu

note: Resource IDs: (16626)
en: Menu s&hadows
ro: &Umbre meniu

note: Resource IDs: (109, 110, 111, 112, 276, 278, 65535)
en: Merge
ro: Îmbină

note: Resource IDs: (78)
en: Merge - TortoiseSVN
ro: Îmbină - TortoiseSVN

note: Resource IDs: (1468)
en: Merge a range of revisions
ro: Îmbină un interval de revizii

note: Resource IDs: (277)
en: Merge all
ro: Îmbină tot

note: Resource IDs: (65535)
en: Merge depth:
ro: Adâncimea îmbinării:

note: Resource IDs: (1432)
en: Merge non-interactive
ro: Îmbină fără interacţiune

note: Resource IDs: (595, 65535)
en: Merge options
ro: Opţiuni de îmbinare

note: Resource IDs: (595)
en: Merge revision range
ro: Îmbină interval de revizii

note: Resource IDs: (114)
en: Merge revision to...
ro: Îmbină revizia cu...

note: Resource IDs: (114)
en: Merge revisions to...
ro: Îmbină reviziile cu...

note: Resource IDs: (1470)
en: Merge two different trees
ro: Îmbină doi arbori diferiţi

note: Resource IDs: (595, 65535)
en: Merge type
ro: Tip de îmbinare

note: Resource IDs: (263)
en: Merged
ro: Îmbinat

note: Resource IDs: (286)
en: Merged revision(s) %s from %s:
ro: Revizii îmbinate %s din %s:

note: Resource IDs: (10)
en: Merges a branch into the main trunk
ro: Îmbină o ramură cu trunchiul principal

note: Resource IDs: (65535)
en: Merging
ro: Se îmbină

note: Resource IDs: (229)
en: Merging %s into %s, %s
ro: Se îmbină %s cu %s, %s

note: Resource IDs: (264)
en: Merging differences between repository URLs
ro: Se îmbină diferenţele între URL-uri de deopzit

note: Resource IDs: (229)
en: Merging from %s, revision %s to %s, revision %s into %s, %s%s
ro: Se îmbină din %s, reviziile %s până la %s, revizia %s cu %s, %s%s

note: Resource IDs: (264)
en: Merging r%ld
ro: Se îmbină r%ld

note: Resource IDs: (264)
en: Merging r%ld through r%ld
ro: Se îmbină r%ld până la r%ld

note: Resource IDs: (83)
en: Merging requires different revisions or different URLs in 'From:' and 'To:'
ro: Îmbinarea necesită revizii diferite sau URL-uri diferite în valorile 'De la:' şi 'La:'

note: Resource IDs: (229)
en: Merging revisions %s of %s into %s, %s%s
ro: Se îmbină %s din %s cu %s, %s%s

note: Resource IDs: (76, 1359)
en: Message
ro: Mesaj

note: Resource IDs: (1241)
en: Message:
ro: Mesaj:

note: Resource IDs: (116)
en: Messages
ro: Mesaje

note: Resource IDs: (116)
en: Messages, authors and paths
ro: Mesaje, autori şi căi

note: Resource IDs: (78)
en: Mime type
ro: Tip mime

note: Resource IDs: (1158)
en: Min
ro: Minim

note: Resource IDs: (263)
en: Mine
ro: Al meu

note: Resource IDs: (1068)
en: Minimize the Ribbon
ro: Minimizează ribbon-ul

note: Resource IDs: (1023, 65535)
en: Misc
ro: Diverse

note: Resource IDs: (3887)
en: Mixed
ro: Mixt

note: Resource IDs: (208)
en: Modification date
ro: Date de modificare

note: Resource IDs: (74, 264, 65535)
en: Modified
ro: Modificat

note: Resource IDs: (1070)
en: More
ro: Mai mult

note: Resource IDs: (1002)
en: More Buttons
ro: Mai multe butoane

note: Resource IDs: (1069)
en: More Commands...
ro: Mai multe comenzi...

note: Resource IDs: (438)
en: More colors...
ro: Mai multe culori...

note: Resource IDs: (438)
en: More...
ro: Mai mult...

note: Resource IDs: (1136)
en: Most active author:
ro: Autorul cel mai activ:

note: Resource IDs: (127)
en: Move %ld items to
    %s
ro: Mută %ld elemente la
    %s

note: Resource IDs: (127)
en: Move %s
    to %s
ro: Mută %s
    la %s

note: Resource IDs: (17026)
en: Move &Down
ro: Mută în &jos

note: Resource IDs: (17025)
en: Move &Up
ro: Mută în &sus

note: Resource IDs: (1002)
en: Move Item Down
ro: Mută elementul în jos

note: Resource IDs: (1002)
en: Move Item Up
ro: Mută elementul în sus

note: Resource IDs: (147)
en: Move and rename
ro: Mută şi redenumeşte

note: Resource IDs: (104)
en: Move and rename item to here
ro: Mută aici şi redenumeşte elementul

note: Resource IDs: (103)
en: Move items to here
ro: Mută aici elementele

note: Resource IDs: (209)
en: Move to changelist
ro: Mută la lista de schimbări

note: Resource IDs: (229)
en: Move/Rename
ro: Mută/Redenumeşte

note: Resource IDs: (98)
en: Move: New name for %s
ro: Mutare: Nume nou pentru %s

note: Resource IDs: (126)
en: Moved remotely
ro: Mutat de la distanţă

note: Resource IDs: (197)
en: Moves the modified files to the recycle bin first before reverting
ro: Pune fişierele modificate în coşul de gunoi înainte de a reveni la alta versiune

note: Resource IDs: (80)
en: Moving %s
ro: Se mută %s

note: Resource IDs: (80)
en: Moving...
ro: Se mută

note: Resource IDs: (65535)
en: My file:
ro: Fişierul meu:

note: Resource IDs: (32804)
en: N&ext Conflict
ro: U&rmătorul Conflict

note: Resource IDs: (17004)
en: Navigation Pane Options
ro: Opţiuni pentru panoul de navigare

note: Resource IDs: (1065)
en: Navigation Pane Options...
ro: Opţiuni pentru panoul de navigare...

note: Resource IDs: (208)
en: Needs lock
ro: Are nevoie de blocare

note: Resource IDs: (213)
en: Nested
ro: Imbricat

note: Resource IDs: (102)
en: Network
ro: Reţea

note: Resource IDs: (199)
en: Never try to contact the repository again
ro: Nu mai încercaţi să contactaţi depozitul

note: Resource IDs: (1002, 30721, 65535)
en: New
ro: Nou

note: Resource IDs: (1076)
en: New &name:
ro: &Nume nou:

note: Resource IDs: (1001)
en: New Menu
ro: Meniu nou

note: Resource IDs: (97)
en: New name for %s
ro: Nume nou pentru %s

note: Resource IDs: (98)
en: New name:
ro: Nume nou:

note: Resource IDs: (3633)
en: Next Page
    Next Page
ro: Următoarea Pagină
    Următoarea Pagină

note: Resource IDs: (73)
en: No
ro: Nu

note: Resource IDs: (81)
en: No command specified!
    <hr=100%>
    TortoiseProc.exe is used by the Shell extension and should not be called directly!
ro: Nici o comandă specificată!
    <hr=100%>
    TortoiseProc.exe este folosit de către extensia Shell şi n-ar trebui să fie solicitat direct!

note: Resource IDs: (81)
en: No command value specified!
ro: Nu s-a specificat nici o valoare de comandă!

note: Resource IDs: (82)
en: No differences found!
ro: Nu s-au găsit diferenţe!

note: Resource IDs: (3843)
en: No error message is available.
ro: Nici un mesaj de eroare nu este disponibil.

note: Resource IDs: (3867, 3868)
en: No error occurred.
ro: Nu s-a produs nici o eroare.

note: Resource IDs: (82)
en: No files or folders were modified. There is nothing for TortoiseSVN to revert!
ro: Nici un fişier sau dosar nu a fost modificat. TortoiseSVN nu are ce să inverseze!

note: Resource IDs: (239)
en: No files to show with the current setting.
    Check one or more settings below to see unversioned, ignored and/or unmodified files.
    To see remote changes, click on 'Check Repository'
ro: Cu preferinţele actuale, nu se va afişa nici un fişier.
    Bifaţi una sau mai multe preferinţe de mai jos pentru a vedea fişiere fără versiune, ignorate şi/sau nemodificate.
    Pentru a vedea schimbări făcute de la distanţă, apăsaţi pe 'Verifică depozit'

note: Resource IDs: (77)
en: No files were changed or added since
    the last commit. There's nothing
    for TortoiseSVN to do here...
ro: Nici un fişier nu a fost modificat sau adăugat
    de când s-a făcut ultima transmitere.
    TortoiseSVN nu are ce face...

note: Resource IDs: (170)
en: No files were changed or added since
    the last commit. There's nothing
    for TortoiseSVN to do here...
    Do you want to see the unversioned files?
ro: Nici un fişier nu a fost modificat sau adăugat
    de când s-a făcut ultima transmitere.
    TortoiseSVN nu are ce face...
    Doriţi să vedeţi fişierele fără versiune?

note: Resource IDs: (273)
en: No graph available
ro: Nici un grafic nu este disponibil

note: Resource IDs: (273)
en: No image encoder found for %s.
ro: Nu s-a găsit nici un codor de imagine pentru %s.

note: Resource IDs: (188)
en: No spell corrections
ro: Nici o corectare ortografică

note: Resource IDs: (188)
en: No thesaurus suggestions
ro: Nici o sugestie de sinonime

note: Resource IDs: (1271)
en: None
ro: Nimic

note: Resource IDs: (3857)
en: Not all of the system registry entries (or INI file) were removed.
ro: Nu au fost eliminate toate înregistrările din registru (sau fişierul INI).

note: Resource IDs: (83)
en: Not enough memory to complete operation.
ro: Nu există suficientă memorie pentru a termina operaţia.

note: Resource IDs: (563)
en: Not recursive
ro: Nerecursiv

note: Resource IDs: (1481)
en: Note: the folder contains unversioned items
ro: Notiţă: dosarul conţine obiecte fără versiune

note: Resource IDs: (65535)
en: Note: the font settings also affect the TortoiseUDiff viewer
ro: Notiţă: schimbarea preferinţelor de font afectează şi vizualizatorul TortoiseUDiff

note: Resource IDs: (338)
en: Number of authors in the cache
ro: Numărul de autori salvate în cache

note: Resource IDs: (1161)
en: Number of authors:
ro: Numărul de autori:

note: Resource IDs: (339)
en: Number of cached merged revisions
ro: Numărul de revizii îmbinate salvate în cache

note: Resource IDs: (339)
en: Number of cached revisions
ro: Numărul de revizii salvate în cache

note: Resource IDs: (339)
en: Number of cached revisions that have a non-empty change list
ro: Numărul de revizii salvate în cache ale căror liste de schimbări nu sunt goale

note: Resource IDs: (339)
en: Number of cached revisions that have user revision properties
ro: Numărul de revizii salvate în cache care au proprietăţi de revizii stabilite de utilizator

note: Resource IDs: (339)
en: Number of cached revisions whose change list is not cached yet
ro: Numărul de revizii ale căror liste de schimbări nu au fost încă salvate în cache

note: Resource IDs: (338)
en: Number of different words used in log messages
ro: Numărul de cuvinte diferite folosite în mesajele din jurnal

note: Resource IDs: (339)
en: Number of merged revisions that are not cached yet
ro: Numărul de revizii îmbinate care nu sunt încă salvate în cache

note: Resource IDs: (1160)
en: Number of weeks:
ro: Numărul de săptămâni:

note: Resource IDs: (65535)
en: Older lines
ro: Linii mai vechi

note: Resource IDs: (63)
en: One of the paths you are attempting to move appears to be a special path
    (one of 'branches', 'tags' or 'trunk').
    
    Are you sure you want to move the selected paths?
ro: Una din căile pe care încercaţi să le mutaţi este o cale specială
    (una din 'ramuri', 'taguri' sau 'trunchi').
    
    Sigur doriţi sa mutaţi căile selectate?

note: Resource IDs: (219)
en: One or more files are in a conflicted state.
ro: Unu sau mai multe fişiere sunt în stare de conflict.

note: Resource IDs: (99)
en: Only check out the &top folder
ro: Checkout numai dosarul de &sus

note: Resource IDs: (19)
en: Only file children
ro: Numai fişiere copii

note: Resource IDs: (169)
en: Only numbers (optionally separated by commas)
    are allowed!
ro: Numai numere (separate opţional cu virgulă)
    sunt permise!

note: Resource IDs: (1424)
en: Only record the merge (block revisions from getting merged)
ro: Numai înregistrează îmbinarea (nu lasă reviziile să fie îmbinate)

note: Resource IDs: (19)
en: Only this item
ro: Numai acest element

note: Resource IDs: (3841)
en: Open
ro: Deschide

note: Resource IDs: (76)
en: Open client certificate file
ro: Deschide fişierul de certificat pentru client

note: Resource IDs: (3601)
en: Open file
ro: Deschide fişier

note: Resource IDs: (1132)
en: Open from clipboard
ro: Deschide din clipboard

note: Resource IDs: (7)
en: Open image file...
ro: Deschide fişier imagine...

note: Resource IDs: (282)
en: Open parent folder
ro: Deschide dosarul părinte

note: Resource IDs: (113)
en: Open with...
ro: Deschide cu...

note: Resource IDs: (3605)
en: Opens Help
    Help Topics
ro: Deschide ajutorul
    Subiecte ajutor

note: Resource IDs: (16137)
en: Options
ro: Opţiuni

note: Resource IDs: (32779)
en: Ori&ginal size
ro: Dimensiune ori&ginală

note: Resource IDs: (1065)
en: Other Task Panes
ro: Alte panouri de sarcini

note: Resource IDs: (3843)
en: Out of memory.
ro: Memorie insuficientă.

note: Resource IDs: (99)
en: Overwrite
ro: Suprascrie

note: Resource IDs: (32802)
en: P&revious Conflict
ro: Conflict p&recedent

note: Resource IDs: (3845)
en: Page %u
ro: Pagina %u

note: Resource IDs: (3845)
en: Page %u
    Pages %u-%u
ro: Pagina %u
    Paginile %u-%u

note: Resource IDs: (65535)
en: Page :
ro: Pagina :

note: Resource IDs: (63)
en: Parameters
ro: Parametri

note: Resource IDs: (1477)
en: Parameters:
ro: Parametri:

note: Resource IDs: (69)
en: Password:
ro: Parola:

note: Resource IDs: (1057)
en: Paste Tool
    Paste
ro: Unealta inserare
    Inserează

note: Resource IDs: (172)
en: Paste filename list
ro: Inserează lista numelor de fişiere

note: Resource IDs: (376)
en: Patch all
ro: Peticeşte tot

note: Resource IDs: (376)
en: Patch selected
ro: Petic selectat

note: Resource IDs: (157)
en: Patchfiles (*.diff, *.patch)|*.diff;*.patch|All (*.*)|*.*||
ro: Petice (*.diff, *.patch)|*.diff;*.patch|Toate (*.*)|*.*||

note: Resource IDs: (20, 63, 77, 198, 207)
en: Path
ro: Cale

note: Resource IDs: (116)
en: Paths
ro: Căi

note: Resource IDs: (1057)
en: Pencil Tool
    Pencil
ro: Unealtă creion
    creion

note: Resource IDs: (16538)
en: Personalized Menus and Toolbars
ro: Meniuri şi bare de unelte personalizate

note: Resource IDs: (3849)
en: Picture (Metafile)
    a picture
ro: Poza (metafişier)
    o poză

note: Resource IDs: (65535)
en: Picture:
ro: Poză:

note: Resource IDs: (157)
en: Pictures (*.wmf, *.jpg, *.png, *.bmp, *.gif)|*.wmf;*.jpg;*.jpeg;*.png;*.bmp;*.gif|All (*.*)|*.*||
ro: Imagini (*.wmf, *.jpg, *.png, *.bmp, *.gif)|*.wmf;*.jpg;*.jpeg;*.png;*.bmp;*.gif|Toate (*.*)|*.*||

note: Resource IDs: (246)
en: Pie Graph
ro: Diagramă circulară

note: Resource IDs: (83)
en: Please enter a hook script to execute.
ro: Înregistraţi un scipt hook pentru executare.

note: Resource IDs: (83)
en: Please enter a path where to apply the hook script to.
ro: Înregistraţi o cale pentru care doriţi să aplicaţi sciptul hook.

note: Resource IDs: (251)
en: Please execute the 'Cleanup' command.
ro: Executaţi comanda 'curăţare'.

note: Resource IDs: (83)
en: Please select a hook type
ro: Selectaţi tipul hook

note: Resource IDs: (76)
en: Please specify the certificate type
ro: Specificaţi tipul certificatului

note: Resource IDs: (132)
en: Please wait - this can take several minutes. Seriously!
ro: Aşteptaţi - poate dura câteva minute. Serios!

note: Resource IDs: (13)
en: Please wait while cancelling...
ro: Aştepataţi în timp ce se anulează...

note: Resource IDs: (319)
en: Please wait while differences are obtained...
ro: Aşteptaţi în timp ce se obţin diferenţele...

note: Resource IDs: (104)
en: Please wait while the repository browser is initializing...
ro: Aşteptaţi în timp ce se iniţiează navigatorul de depozit...

note: Resource IDs: (104, 119, 146, 213)
en: Please wait...
ro: Aşteptaţi...

note: Resource IDs: (569)
en: Post-Commit Hook
ro: Hook post-transmitere

note: Resource IDs: (570)
en: Post-Update Hook
ro: Hook post-actualizare

note: Resource IDs: (58115)
en: Pre&v Page
ro: Pagina precedentă

note: Resource IDs: (569)
en: Pre-Commit Hook
ro: Hook pre-transmitere

note: Resource IDs: (570)
en: Pre-Update Hook
ro: Hook pre-actualizare

note: Resource IDs: (1069)
en: Preview
ro: Previzualizare

note: Resource IDs: (376)
en: Preview patched file
ro: Previzualizează fişierul peticit

note: Resource IDs: (65535)
en: Preview:
ro: Previzualizare:

note: Resource IDs: (3633)
en: Previous Page
    Previous Page
ro: Pagina precedentă
    Pagina precedentă

note: Resource IDs: (1069, 16990)
en: Print
ro: Tipăreşte

note: Resource IDs: (3633)
en: Print Document
    &Print
ro: Tipăreşte documentul
    &Tipăreşte

note: Resource IDs: (65535)
en: Printer :
ro: Imprimantă :

note: Resource IDs: (3845)
en: Printer Files (*.prn)|*.prn|All Files (*.*)|*.*||
ro: Fişiere de Imprimantă (*.exe)|*.exe|Toate Fişierele (*.*)|*.*||

note: Resource IDs: (65535)
en: Printing
ro: Tipărire

note: Resource IDs: (132)
en: Processing revision %d of %d...
ro: Se procesează revizia %d din %d...

note: Resource IDs: (157)
en: Programs (*.exe)|*.exe|All Files (*.*)|*.*||
ro: Programe (*.exe)|*.exe|Toate Fişierele (*.*)|*.*||

note: Resource IDs: (134)
en: Progress
ro: Progres

note: Resource IDs: (17, 177, 226)
en: Properties
ro: Proprietăţi

note: Resource IDs: (157)
en: Properties (*.svnprops)|*.svnprops|All Files (*.*)|*.*||
ro: Proprietăţi (*.svnprops)|*.svnprops|Toate Fişierele (*.*)|*.*||

note: Resource IDs: (1287)
en: Properties for
ro: Proprietăţi pentru

note: Resource IDs: (209)
en: Properties...
ro: Proprietăţi...

note: Resource IDs: (11)
en: Property
ro: Proprietate

note: Resource IDs: (151)
en: Property %s : Revision %s
ro: Proprietatea %s : Revizia %s

note: Resource IDs: (151)
en: Property %s : Working Base, Revision %ld
ro: Proprietatea %s : Baza de lucru, revizia %ld

note: Resource IDs: (151)
en: Property %s : remote
ro: Proprietate %s : la distanţă

note: Resource IDs: (151)
en: Property %s : working base
ro: Proprietatea %s : baza de lucru

note: Resource IDs: (151)
en: Property %s : working copy
ro: Proprietatea %s : copia de lucru

note: Resource IDs: (107)
en: Property Page
ro: Pagina de proprietăţi

note: Resource IDs: (65535)
en: Property Status:
ro: Starea proprietăţii:

note: Resource IDs: (1292)
en: Property name:
ro: Numele proprietăţii:

note: Resource IDs: (207)
en: Property status
ro: Starea proprietăţii

note: Resource IDs: (1293)
en: Property value:
ro: Valoarea proprietăţii:

note: Resource IDs: (63)
en: Provider
ro: Furnizor

note: Resource IDs: (1475)
en: Provider:
ro: Furnizor:

note: Resource IDs: (1412)
en: Proxy &timeout in seconds:
ro: Limita de timp a proxy-ului (în secunde):

note: Resource IDs: (1080)
en: Proxy Settings
ro: Preferinţe proxy

note: Resource IDs: (1338)
en: Put "Get Lock" on top menu when svn:needs-lock is set
ro: Afişează "Obţine blocarea" în meniul superior când proprietatea svn:needs-lock este activată

note: Resource IDs: (3605)
en: Quit the application; prompts to save documents
    Exit
ro: Iese din aplicaţie; solicită salvarea documentelor
    Ieşire

note: Resource IDs: (1073)
en: R&AM drives
ro: Discuri R&AM

note: Resource IDs: (16623)
en: R&eset
ro: R&estabileşte

note: Resource IDs: (114)
en: R&evert to this revision
ro: In&versează la aceasta revizie

note: Resource IDs: (1048)
en: Re&movable drives
ro: Discuri de&montabile

note: Resource IDs: (11)
en: Re&name...
ro: Rede&numeşte

note: Resource IDs: (16613)
en: Re&set
ro: Re&stabileşte

note: Resource IDs: (16647)
en: Re&set All
ro: Re&stabileşte tot

note: Resource IDs: (1382)
en: Re&store defaults
ro: Re&stabileşte implicitele

note: Resource IDs: (8)
en: Re&vert...
ro: In&versează...

note: Resource IDs: (65535)
en: Recently modified lines
ro: Liniile recent modificate

note: Resource IDs: (276)
en: Record Only
ro: Numai înregistrare

note: Resource IDs: (1057)
en: Rectangle Tool
    Rectangle
ro: Unealta dreptunghi
    Dreptunghi

note: Resource IDs: (563)
en: Recursive
ro: Recursiv

note: Resource IDs: (101, 135, 1382)
en: Refresh
ro: Reîmprospătează

note: Resource IDs: (117)
en: Regular expressions filter:
    .   : any character
    c+   : match character c one or more times
    c*   : match character c zero or more times
    ^   : start of line
    $   : end of line
    (string){n} : match string n times
    (abcd)   : subexpression
    [aei0-9]   : match a,e,i and 0..9
    [^aei0-9] : anything but a,e,i and 0..9
    
    \w   : matches a-z,A-Z,0-9 and _
    \W   : any non-alphanumeric character
    \d   : digits 0-9
    \s   : whitespaces
ro: Filtru de expresii regulare:
    .   : orice caracter
    c+   : potriveşte caracterul c o dată sau de mai multe ori
    c*   : potriveşte caracterul c de zero sau de mai multe ori
    ^   : început de linie
    $   : sfârşit de linie
    (string){n} : potriveşte string-ul de n ori
    (abcd)   : subexpresie
    [aei0-9]   : potriveşte a,e,i şi 0..9
    [^aei0-9] : orice în afară de a,e,i şi 0..9
    
    \w   : potriveşte a-z,A-Z,0-9 şi _
    \W   : orice caracter care nu este alfa-numeric
    \d   : cifrele 0-9
    \s   : spaţii goale

note: Resource IDs: (1469)
en: Reintegrate a branch
ro: Reintegrează o ramură

note: Resource IDs: (230)
en: Reintegrate merge %s into %s
ro: Reintegrează îmbinarea %s cu %s

note: Resource IDs: (82)
en: Reject
ro: Respinge

note: Resource IDs: (16)
en: Release loc&k
ro: Eliberaţi blocarea

note: Resource IDs: (16)
en: Releases locks even if you're not the owner of the locks (breaks them).
ro: Eliberează blocări chiar dacă acestea nu sunt ale dumneavoastră (le forţează).

note: Resource IDs: (16)
en: Releases locks on files so other users can edit them again.
ro: Eliberează blocări de fişiere ca ele să pot fi folosite din nou de alţi utilizatori.

note: Resource IDs: (12)
en: Relo&cate...
ro: Relo&cează...

note: Resource IDs: (32794)
en: Reload
ro: Reîncarcă

note: Resource IDs: (2050)
en: Reloads the opened files and reverts all changes.
    Reload
ro: Reîncarcă fişierele deschise şi inversează toate schimbările.
    Reîncarcă

note: Resource IDs: (157)
en: Relocate
ro: Relocează...

note: Resource IDs: (89)
en: Relocate Warning
ro: Avertizare de relocare

note: Resource IDs: (80)
en: Relocating...
ro: Se relocează...

note: Resource IDs: (207)
en: Remote property status
ro: Stare de proprietate de la distaţă

note: Resource IDs: (208)
en: Remote revision
ro: Versiune la distanţă

note: Resource IDs: (63, 207)
en: Remote status
ro: Stare de la distanţă

note: Resource IDs: (207)
en: Remote text status
ro: Starea de text de la distanţă

note: Resource IDs: (1332, 1470)
en: Remove
ro: Elimină

note: Resource IDs: (126)
en: Remove %ld items
ro: Elimină %ld elemente

note: Resource IDs: (126)
en: Remove %s
ro: Elimină %s

note: Resource IDs: (2052)
en: Remove deleted branches and tags
ro: Elimină ramurile şi tagurile şterse

note: Resource IDs: (15)
en: Remove from &ignore list
ro: Elimină de pe lista de &ignorări

note: Resource IDs: (209)
en: Remove from changelist
ro: Elimină de pe lista de schimbări

note: Resource IDs: (127)
en: Remove property '%s' from
    %s
ro: Elimină proprietatea '%s' din 
    %s

note: Resource IDs: (610)
en: Remove the directory
ro: Elimină dosarul

note: Resource IDs: (610)
en: Remove the file
ro: Elimină fişierul

note: Resource IDs: (345)
en: Remove the selected cache(s) from disk
ro: Elimină unu sau mai multe cache-uri din disc

note: Resource IDs: (1352)
en: Remove the whole subtree(s)
ro: Elimină subarborele întreg (sau subarborile întrege)

note: Resource IDs: (65535)
en: Removed
ro: Eliminat

note: Resource IDs: (126)
en: Removed file/folder
ro: S-a eliminat fişierul/dosarul

note: Resource IDs: (264)
en: Removed from changelist
ro: S-a eliminat de pe lista de schimbări

note: Resource IDs: (145)
en: Removed the file pattern(s)
    %s
    from the ignore list.
ro: Elimină modelul (sau modelele) de fişier
    %s
    din lista de ignorări.

note: Resource IDs: (17)
en: Removes all unversioned and ignored items
ro: Elimină toate fişierele ignorate sau fără versiune

note: Resource IDs: (15)
en: Removes the file or filemask from the list of ignored items
ro: Elimină fişierul sau mască de fişier din lista de elemente ignorate

note: Resource IDs: (581)
en: Removes the selected properties
ro: Elimină proprietăţile specificate

note: Resource IDs: (16616)
en: Rena&me...
ro: Redenu&meşte...

note: Resource IDs: (151)
en: Rename
ro: Redenumeşte

note: Resource IDs: (97)
en: Rename %s
ro: Redenumeşte %s

note: Resource IDs: (127)
en: Rename item from %s
    to %s
ro: Renumeşte elementul de la %s
    la %s

note: Resource IDs: (221)
en: Rename/move - TortoiseSVN
ro: Redenumeşte/mută - TortoiseSVN

note: Resource IDs: (65535)
en: Renamed node
ro: Nod redenumit

note: Resource IDs: (126)
en: Renamed remotely
ro: Redenumit de la distanţă

note: Resource IDs: (11)
en: Renames files / folders inside version control
ro: Redenumeşte dosare / fişiere sub control de versiune

note: Resource IDs: (209)
en: Repair move
ro: Repară mutarea

note: Resource IDs: (3603)
en: Repeat the last action
    Repeat
ro: Repetă ultima acţiune
    Repetă

note: Resource IDs: (3603)
en: Replace specific text with different text
    Replace
ro: Înlocuieşte textul specificat cu alt text
    Înlocuieşte

note: Resource IDs: (65535)
en: Replaced node
ro: Nod înlocuit

note: Resource IDs: (74)
en: Replacing
ro: Se înlocuieşte

note: Resource IDs: (1055, 1374, 1383)
en: Repository
ro: Depozit

note: Resource IDs: (153)
en: Repository Browser
ro: Navigator depozit

note: Resource IDs: (199)
en: Repository URL
ro: Depozit URL

note: Resource IDs: (65535)
en: Repository UUID:
ro: Depozit UUID:

note: Resource IDs: (65535)
en: Requests a username and a password
ro: Cere un nume utilizator şi o parolă

note: Resource IDs: (8)
en: Res&olved...
ro: Rez&olvat...

note: Resource IDs: (16614)
en: Reset &All
ro: Restabileşte tot

note: Resource IDs: (214)
en: Reset columns
ro: Restabileşte coloanele

note: Resource IDs: (207, 229)
en: Resolve
ro: Rezolvă

note: Resource IDs: (77)
en: Resolve - TortoiseSVN
ro: Resolvare - TortoiseSVN

note: Resource IDs: (268)
en: Resolve Conflict
ro: Resolvă Conflictul

note: Resource IDs: (1382)
en: Resolve all later
ro: Rezolvă totul mai târziu

note: Resource IDs: (282)
en: Resolve conflict using 'mine'
ro: Rezolvă conflictele folosind 'ale mele'

note: Resource IDs: (282)
en: Resolve conflict using 'theirs'
ro: Rezolvă conflictele folosind 'ale lor'

note: Resource IDs: (1403)
en: Resolve conflict:
ro: Rezolvă conflictul:

note: Resource IDs: (2)
en: Resolve later
ro: Rezolvă mai târziu

note: Resource IDs: (74, 209, 1400)
en: Resolved
ro: Rezolvat

note: Resource IDs: (282)
en: Resolved:
    %s
ro: Rezolvat:
    %s

note: Resource IDs: (9)
en: Resolves conflicted files
ro: Resolvă linii cu conflicte

note: Resource IDs: (1254)
en: Restore Default
ro: Restaurează implicitele

note: Resource IDs: (3826)
en: Restore the window to normal size
ro: Restaurează fereastră la mărime normală

note: Resource IDs: (73)
en: Restored
ro: Restaurat

note: Resource IDs: (73)
en: Retry
ro: Reîncearcă

note: Resource IDs: (1423)
en: Reverse merge
ro: Îmbinare inversă

note: Resource IDs: (264)
en: Reverse merging %ld
ro: Îmbinare inversă %ld

note: Resource IDs: (264)
en: Reverse merging %ld through %ld
ro: Se îmbină invers %ld până la %ld

note: Resource IDs: (175, 229)
en: Revert
ro: Inversează

note: Resource IDs: (77)
en: Revert - TortoiseSVN
ro: Inversare - TortoiseSVN

note: Resource IDs: (73)
en: Reverted
ro: Inversat

note: Resource IDs: (9)
en: Reverts all changes you made since the last update
ro: Inversează toate schimbările făcute de când s-a făcut ultima actualizare

note: Resource IDs: (19, 76, 208, 1306, 1375, 1393, 65535)
en: Revision
ro: Revizie

note: Resource IDs: (119)
en: Revision %d
ro: Revizia %d

note: Resource IDs: (269)
en: Revision %ld
ro: Revizia %ld

note: Resource IDs: (120)
en: Revision %s
ro: Revizia %s

note: Resource IDs: (15)
en: Revision &graph
ro: &Graficul reviziei

note: Resource IDs: (65535)
en: Revision / Author:
ro: Revizie / Autor:

note: Resource IDs: (182)
en: Revision Graph
ro: Graficul reviziei

note: Resource IDs: (239)
en: Revision Graph Filter
ro: Filtrul graficelor reviziei

note: Resource IDs: (228)
en: Revision Range
ro: Interval de revizii

note: Resource IDs: (269, 65535)
en: Revision graph
ro: Graficul reviziei

note: Resource IDs: (65535)
en: Revision range to merge
ro: Interval de revizii perntru îmbinare

note: Resource IDs: (75)
en: Revision:
ro: Revizia:

note: Resource IDs: (272)
en: Revision: %ld
    URL: %s
    Author: %s
    Date: %s
    
    Logmessage:
    %s
ro: Revizia: %ld
    URL: %s
    Autor: %s
    Data: %s
    
    Mesaj jurnal:
    %s

note: Resource IDs: (272)
en: Revision: %ld
    URL: %s
    Author: %s
    Date: %s
    
    Tags (%d):%s
    
    Logmessage:
    %s
ro: Revizia: %ld
    URL: %s
    Autor: %s
    Data: %s
    
    Tags (%d):%s
    
    Mesaj jurnal:
    %s

note: Resource IDs: (116, 65535)
en: Revisions
ro: Revizii

note: Resource IDs: (3850)
en: Rich Text (RTF)
    text with font and paragraph formatting
ro: Rich Text (RTF)
    text cu formatare de fonturi şi paragrafe

note: Resource IDs: (188)
en: Right View:
ro: Vizualizarea de pe dreaptă

note: Resource IDs: (65535)
en: Right image
ro: Imaginea de pe dreaptă

note: Resource IDs: (1070)
en: Row %d of %d
ro: Rândul %d din %d

note: Resource IDs: (1070)
en: Row %d-%d of %d
ro: Rândurile %d-%d din %d

note: Resource IDs: (17045)
en: S&elect...
ro: S&electează...

note: Resource IDs: (32782)
en: S&ettings
ro: Preferinţe

note: Resource IDs: (1065)
en: S&how Buttons on One Row
ro: Afişează butoanele într-un singur rând

note: Resource IDs: (1065)
en: S&how Buttons on Two Rows
ro: Afişează butoanele în două rânduri

note: Resource IDs: (1132)
en: S&tatistics
ro: S&tatistici

note: Resource IDs: (9)
en: S&witch...
ro: Co&mută

note: Resource IDs: (16)
en: SVN Author
ro: Autor SVN

note: Resource IDs: (12)
en: SVN Copy and add files to this WC
ro: SVN Copiază şi adaugă fişiere în aceasta copie de lucru

note: Resource IDs: (16)
en: SVN Copy and rename versioned item here
ro: SVN Copiază aici şi redenumeşte elementul cu versiuni

note: Resource IDs: (13)
en: SVN Copy versioned item(s) here
ro: SVN Copiază aici elementul (sau elementele) cu versiuni

note: Resource IDs: (14)
en: SVN Export all items here
ro: SVN Exportă aici toate elementele

note: Resource IDs: (14)
en: SVN Export versioned items here
ro: SVN Exportă aici elemente cu versiuni

note: Resource IDs: (16)
en: SVN Local lock owner
ro: SVN Proprietarul local al blocării

note: Resource IDs: (17)
en: SVN Move and rename versioned item here
ro: SVN Mută aici şi redenumeşte elementul cu versiuni

note: Resource IDs: (12)
en: SVN Move versioned item(s) here
ro: SVN Mută aici elementul (sau elementele) cu versiuni

note: Resource IDs: (11)
en: SVN Revision
ro: Revizie SVN

note: Resource IDs: (11)
en: SVN Status
ro: Stare SVN

note: Resource IDs: (12)
en: SVN URL
ro: URL SVN

note: Resource IDs: (17)
en: SVN eol-style
ro: Stil eol SVN

note: Resource IDs: (14)
en: SVN mime-type
ro: Tip mime SVN

note: Resource IDs: (12)
en: SVN short URL
ro: SVN URL scurt

note: Resource IDs: (57604)
en: Save &As...
ro: Salvează &ca...

note: Resource IDs: (101)
en: Save &as...
ro: Salvează &ca...

note: Resource IDs: (3841)
en: Save As
ro: Salvează Ca

note: Resource IDs: (313)
en: Save as...
ro: Salvează ca...

note: Resource IDs: (3857)
en: Save changes to %1?
ro: Salvaţi schimbările din %1?

note: Resource IDs: (232)
en: Save client certificate path
ro: Salvează calea certificatului client

note: Resource IDs: (76)
en: Save revision &to...
ro: Salvează revizia în...

note: Resource IDs: (3601)
en: Save the modified file
    Save file
ro: Salvează fişierul modificat
    Salvează fişier

note: Resource IDs: (1132)
en: Save to clipboard
ro: Salvează la clipboard

note: Resource IDs: (108)
en: Saved Data
ro: Datele au fost salvate

note: Resource IDs: (581)
en: Saves the selected property value to a file
ro: Salvează într-un fişier valoarea proprietăţii selectate

note: Resource IDs: (103)
en: Saving file %s
ro: Se salvează fişierul %s

note: Resource IDs: (103)
en: Saving files
ro: Se salvează fişierele

note: Resource IDs: (144)
en: Saving patchfile to:
ro: Se salvează fişierul petic în:

note: Resource IDs: (1003)
en: Scroll Left
ro: Derulează la stângă

note: Resource IDs: (1003)
en: Scroll Right
ro: Derulează la dreaptă

note: Resource IDs: (113)
en: Search &log messages...
ro: Caută mesaje de &jurnal...

note: Resource IDs: (65535)
en: Search for:
ro: Caută:

note: Resource IDs: (7)
en: Search string not found!
ro: Textul căutat nu a fost găsit!

note: Resource IDs: (3867)
en: Seek failed on %1
ro: Căutarea a eşuat la %1

note: Resource IDs: (376)
en: Select &All
ro: Selecte&ază tot

note: Resource IDs: (16529)
en: Select &User-defined Image:
ro: Selectează imaginea definită de &utilizator:

note: Resource IDs: (16508)
en: Select &context menu:
ro: Selectează meniu &contextual:

note: Resource IDs: (65535)
en: Select &window:
ro: Selectează &fereastră:

note: Resource IDs: (1067)
en: Select / deselect &all
ro: Selecte&ază / deselectează tot

note: Resource IDs: (13)
en: Select File...
ro: Selectează fişier...

note: Resource IDs: (173)
en: Select Revision
ro: Selectaţi Revizia

note: Resource IDs: (78)
en: Select SSH client
ro: Selectaţi client SSH

note: Resource IDs: (3858)
en: Select a button.
ro: Selectaţi un buton.

note: Resource IDs: (3585)
en: Select an object on which to get Help
ro: Selectaţi obiectul pentru care să primiţi ajutor

note: Resource IDs: (213)
en: Select changelist
ro: Selectaţi lista de schimbări

note: Resource IDs: (78)
en: Select diff application
ro: Selectaţi aplicaţia de diferenţiere

note: Resource IDs: (313)
en: Select diff file...
ro: Selectează fişier de diferenţiere...

note: Resource IDs: (99)
en: Select directory to check out to
ro: Selectaţi dosarul în care doriţi să faceţi checkout

note: Resource IDs: (276)
en: Select end revision
ro: Selectaţi ultima revizie

note: Resource IDs: (64)
en: Select folder to associate with this issue tracker
ro: Selectaţi dosarul cu care se va asocia acest monitor de probleme

note: Resource IDs: (79)
en: Select folder to export to.
    You might need to create a new folder before performing this export.
ro: Selectaţi dosarul în care se va exporta.
    Este posibil să fie nevoie să îl creaţi mai întâi.

note: Resource IDs: (197)
en: Select folder to run script for
ro: Selectaţi dosarul pentru care se va rula scriptul

note: Resource IDs: (119)
en: Select folder to save the selected files to
ro: Selectaţi dosarul în care se vor salva fişierele selectate

note: Resource IDs: (197)
en: Select hook script file
ro: Selectează fişierul de script hook

note: Resource IDs: (1405)
en: Select items automatically
ro: Selectează elemente automat

note: Resource IDs: (78)
en: Select merge application
ro: Selectaţi aplicaţia de îmbinare

note: Resource IDs: (119)
en: Select merge target
ro: Selectaţi destinaţia îmbinării

note: Resource IDs: (276)
en: Select revision range
ro: Selectează interval de revizie

note: Resource IDs: (276)
en: Select start revision
ro: Selectaţi prima revizie

note: Resource IDs: (79)
en: Select text editor application
ro: Selectează aplicaţia de editare text

note: Resource IDs: (595)
en: Select the URLs for the tree merge
ro: Selectaţi URL-urile pentru îmbinarea de arbore

note: Resource IDs: (3603)
en: Select the entire document
    Select All
ro: Selectează documentul întreg
    Selectează tot

note: Resource IDs: (595)
en: Select the merge options
ro: Selectaţi opţiunile de îmbinare

note: Resource IDs: (595)
en: Select the revisions to merge
ro: Selectaţi reviziile să fie îmbinate

note: Resource IDs: (595)
en: Select the type of merge
ro: Selectaţi tipul de îmbinare

note: Resource IDs: (78)
en: Select viewer for diff-files
ro: Selectează vizualizatorul pentru fişiere de diferenţiere

note: Resource IDs: (3866)
en: Send Mail failed to send message.
ro: Mesajul nu a putut fi transmis.

note: Resource IDs: (74)
en: Sending content
ro: Se transmite conţinutul

note: Resource IDs: (1409)
en: Server &address:
ro: &Adresa serverului:

note: Resource IDs: (65535)
en: Set Accelerator &for:
ro: Defineşte accelerator &pentru:

note: Resource IDs: (1088)
en: Set file dates to the "last commit &time"
ro: Defineşte data de fişier ca "ora ultimei &transmeteri"

note: Resource IDs: (127)
en: Set property '%s' on
    %s
ro: Defineşte proprietatea '%s' pentru
    %s

note: Resource IDs: (13)
en: Setting properties...
ro: Se aplic preferinţele...

note: Resource IDs: (107)
en: Settings
ro: Preferinţe

note: Resource IDs: (80)
en: Settings - TortoiseSVN
ro: Preferinţe - TortoiseSVN

note: Resource IDs: (145)
en: Shell Icon Cache was rebuilt!
ro: S-a recompilat cache-ul de iconiţe shell!

note: Resource IDs: (101)
en: Sho&w properties
ro: Afiş&ează proprietăţi

note: Resource IDs: (12)
en: Short URL of Subversion items
ro: URL scurt al elementelor Subversion

note: Resource IDs: (214)
en: Shorten property list
ro: Scurtează lista de proprietăţi

note: Resource IDs: (1382)
en: Show
ro: Afişează

note: Resource IDs: (16996)
en: Show &Accelerator for:
ro: Afişează accelerator pentru:

note: Resource IDs: (115, 1031)
en: Show &All
ro: Afişează &Tot

note: Resource IDs: (115)
en: Show &Range...
ro: Afişează &Interval...

note: Resource IDs: (32826)
en: Show &WC revision
ro: Afişează revizia &WC

note: Resource IDs: (32796)
en: Show &all revisions
ro: Afişează &toate reviziile

note: Resource IDs: (113, 32783)
en: Show &changes
ro: Afişează s&chimbări

note: Resource IDs: (12, 101, 1016, 1031, 1034, 1037, 1132, 1228, 1420, 1467, 32784)
en: Show &log
ro: Afişează &jurnal

note: Resource IDs: (1031)
en: Show &log...
ro: Afişează &jurnal...

note: Resource IDs: (1088)
en: Show &overlays and context menu only in explorer
ro: Afişează suprapuneri şi meniul contextual numai în explorer

note: Resource IDs: (1265)
en: Show &properties
ro: Afişează &proprietăţi

note: Resource IDs: (1073)
en: Show &unversioned files
ro: Afişează fişiere fără versiune

note: Resource IDs: (1065)
en: Show Fewer Buttons
ro: Afişează mai puţine butoane

note: Resource IDs: (32817)
en: Show File List
ro: Afişează lista de fişiere

note: Resource IDs: (2051)
en: Show HEAD revision nodes
ro: Afişează nodurile reviziei HEAD

note: Resource IDs: (1126)
en: Show Lock dialog before locking files
ro: Afişează dialogul de blocare înainte de a bloca fişiere

note: Resource IDs: (1065)
en: Show More Buttons
ro: Afişează mai multe butoane

note: Resource IDs: (114)
en: Show changes as &unified diff
ro: Afişează schimbări ca o diferenţiere &unificată

note: Resource IDs: (113)
en: Show differences as &unified diff
ro: Afişează diferenţe ca o diferenţiere &unificată

note: Resource IDs: (16656)
en: Show f&ull menus after a short delay
ro: Afişează meniul întreg după o mică întârziere

note: Resource IDs: (1264)
en: Show i&gnored files
ro: Afişează fişiere i&gnorate

note: Resource IDs: (1063)
en: Show linenumber&s
ro: Afişaţi numărul liniilor

note: Resource IDs: (2051)
en: Show oldest node at top
ro: Afişează nodul cel mai vechi pe vârf

note: Resource IDs: (3713)
en: Show or hide the status bar
    Toggle StatusBar
ro: Afişează sau ascunde bara de stare
    Comută bara de stare

note: Resource IDs: (3713)
en: Show or hide the toolbar
    Toggle ToolBar
ro: Afişează sau ascunde bara de unelte
    Comută bara de unelte

note: Resource IDs: (1432)
en: Show overlay for ignored items
ro: Afişează suprapunere pentru elemente ignorate

note: Resource IDs: (1462)
en: Show overlay for unversioned items
ro: Afişează suprapunere pentru elemente fără versiune

note: Resource IDs: (102)
en: Show revision properties
ro: Afişează proprietăţile reviziei

note: Resource IDs: (2049)
en: Show special characters for whitespaces
    Show Whitespaces
ro: Afişează caractere speciale pentru spaţii goale
    Afişează spaţiile goale

note: Resource IDs: (345)
en: Show statistics for the selected log cache
ro: Afişează statistici pentru cache-ul jurnalului selectat

note: Resource IDs: (1209)
en: Show un&modified files
ro: Afişează fişiere ne&modificate

note: Resource IDs: (1073)
en: Show un&versioned files
ro: Afişează fişiere fără &versiune

note: Resource IDs: (198)
en: Show/Hide
ro: Afişează/Ascunde

note: Resource IDs: (272)
en: Showing %ld nodes
ro: Se afişează %ld noduri

note: Resource IDs: (115)
en: Showing %ld revision(s), from revision %ld to revision %ld - %ld revision(s) selected.
ro: Se afişează %ld revizii, de la revizia %ld la revizia %ld - %ld revizii selectate.

note: Resource IDs: (272)
en: Showing graph for %s
ro: Se afişează graficul pentru %s

note: Resource IDs: (15)
en: Shows a graphical representation of copies/tags/branches
ro: Afişează o reprezentare grafică a copiilor/tagurilor/ramurilor

note: Resource IDs: (13)
en: Shows all files which were changed since the last update, locally and in the repository
ro: Afişează toate fişierele schimbate de când s-a făcut ultima actualizare, atât local cât şi în depozit

note: Resource IDs: (2050)
en: Shows all revisions where changes were made to this item
ro: Afişează toate reviziile unde acest element a fost schimbat

note: Resource IDs: (10)
en: Shows information about TortoiseSVN
ro: Afişează informaţii despre TortoiseSVN

note: Resource IDs: (198)
en: Shows the action log file in the default text editor
ro: Afişează fişierul jurnalului de acţiune în editorul implicit de text

note: Resource IDs: (17)
en: Shows the eol-style property value
ro: Afişează valoarea proprietăţii stilul eol

note: Resource IDs: (12)
en: Shows the log for the selected file / folder
ro: Afişează jurnalul fişierului / dosarului selectat

note: Resource IDs: (14)
en: Shows the mime type of the versioned file
ro: Afişează tipul mime al fişierului cu versiune

note: Resource IDs: (32775)
en: Single/&double-pane view
ro: Vedere cu panou singur/&dublu

note: Resource IDs: (74)
en: Size
ro: Dimensiune

note: Resource IDs: (65535)
en: Size and status
ro: Dimensiune şi stare

note: Resource IDs: (339)
en: Size of all cached text information
ro: Mărimea informaţiilor de text salvate în cache

note: Resource IDs: (339)
en: Size of the cache file on disk
ro: Mărimea în disc a fişierului de cache

note: Resource IDs: (339)
en: Size of the cache if it were not compressed
ro: Mărimea cache-ului dacă acesta nu ar fi fost compresat

note: Resource IDs: (74)
en: Skipped
ro: Sărit peste

note: Resource IDs: (263)
en: Skipped missing target
ro: S-a sărit peste destinaţia care lipseşte

note: Resource IDs: (1126)
en: Sort by commit count
ro: Sortează după numărul de transmiteri

note: Resource IDs: (196)
en: Specifies how many items you want to keep in the most recent log messages dialog.
ro: Specifică numărul de elemente pe care doriţi să le păstraţi în dialogul cel mai recent al mesajelor de jurnal.

note: Resource IDs: (79)
en: Specify the files or folders which TortoiseSVN
    should ignore in all working copies.
    Separate the patterns with a space.
ro: Specificaţi fişierele sau dosarele pe care TortoiseSVN
    are trebui să le ignore în toate copiile de lucru.
    Separaţi modelele cu un spaţiu.

note: Resource IDs: (275)
en: Split &source tree
ro: Separă trunchiul &sursă

note: Resource IDs: (275)
en: Split following &tree
ro: Separă &arborele următor

note: Resource IDs: (376)
en: Split lines
ro: Separă liniile

note: Resource IDs: (275)
en: Split sub-trees
ro: Separă sub-arborii

note: Resource IDs: (3604)
en: Split the active window into panes
    Split
ro: Separă fereastra activă în două panouri
    Separă

note: Resource IDs: (65535)
en: Start Revision
ro: Porneşte revizia

note: Resource IDs: (179, 245)
en: Statistics
ro: Statistici

note: Resource IDs: (74, 77, 207, 65535)
en: Status
ro: Stare

note: Resource IDs: (1068)
en: Status Bar Configuration
ro: Configurarea barei de stare

note: Resource IDs: (65535)
en: Status and action colors
ro: Culori de stare si de acţiune

note: Resource IDs: (65535)
en: Status cache
ro: Cache de stare

note: Resource IDs: (11)
en: Status of item in SVN
ro: Starea elementului în SVN

note: Resource IDs: (16)
en: Steal loc&k
ro: &Fură blocarea

note: Resource IDs: (313)
en: Steal the lock
ro: Fură blocarea

note: Resource IDs: (65535)
en: Subversion configuration &file:
ro: &Fişier de configurare Subversion:

note: Resource IDs: (81)
en: Subversion reported an error while doing a cleanup!
    <hr=100%%>
    %s
ro: A avut loc o eroare în timpul curăţării Subversion!<hr=100%%>
    %s

note: Resource IDs: (65535)
en: Subversion server file:
ro: Fişier de server Subversion:

note: Resource IDs: (1232)
en: Sw&itch working copy to new branch/tag
ro: Comută copia de lucru cu o ramură nouă sau tag nou

note: Resource IDs: (229)
en: Switch %s to %s, Revision %s
ro: Comută %s cu %s, revizia %s

note: Resource IDs: (78)
en: Switch - TortoiseSVN
ro: Comutare - TortoiseSVN

note: Resource IDs: (32811)
en: Switch Left<->Right
ro: Comută stângă<->dreaptă

note: Resource IDs: (140)
en: Switch To Branch / Tag
ro: Comută cu ramură / tag

note: Resource IDs: (1479)
en: Switch:
ro: Comută:

note: Resource IDs: (325)
en: Switches the comparison left<<->right
ro: Comută comparaţia la stângă<<->dreaptă

note: Resource IDs: (65535)
en: System &sounds
ro: &Sunete de sistem

note: Resource IDs: (3857)
en: System registry entries have been removed and the INI file (if any) was deleted.
ro: Înregistrări din registrul sistemului au fost eliminate şi fişierul INI (dacă a existat) a fost şters.

note: Resource IDs: (16970)
en: Tab Placeholder
ro: Substitut de tab

note: Resource IDs: (65535)
en: Tab size:
ro: Dimensiune Tab:

note: Resource IDs: (79)
en: Tagged the working copy to %s
ro: S-a pus tag pe copia de lucru %s

note: Resource IDs: (1064)
en: Tasks Pane
ro: Panou de sarcini

note: Resource IDs: (219)
en: Test Only
ro: Numai test

note: Resource IDs: (65535)
en: Text Status:
ro: Stare de text:

note: Resource IDs: (207)
en: Text status
ro: Stare de text

note: Resource IDs: (63)
en: The chunk size did not match the number of added/removed lines!
ro: Mărimea de chunk nu s-a potrivit cu numărul de linii adăugate/eliminate!

note: Resource IDs: (63)
en: The chunk start '@@' was expected in line %d !
ro: Începutul de chunk '@@' s-a aşteptat în linia %d !

note: Resource IDs: (197)
en: The default URL to checkout from if nothing else is specified
ro: URL-ul implicit de la care se va face checkout dacă nimic altceva nu este specificat

note: Resource IDs: (196)
en: The default path to checkout to if nothing else is specified
ro: Calea implicită în care se va face checkout dacă nimic altceva nu este specificat

note: Resource IDs: (68)
en: The diffing engine aborted because of an error:
    %s
ro: Motorul de diferenţiere s-a oprit din cauză unei erori:
    %s

note: Resource IDs: (64)
en: The file %s does not exist!
ro: Fişierul %s nu există!

note: Resource IDs: (64)
en: The file %s was not found in the patch file!
ro: Fişierul %s nu s-a găsit în fişierul petic!

note: Resource IDs: (314)
en: The file 
    %s
    is empty.
    Do you want to remove the file?
ro: Fişierul
    %s
    este gol!
    Vreţi să îl eliminaţi?

note: Resource IDs: (69)
en: The file is too big
ro: Fişierul este prea mare

note: Resource IDs: (3857)
en: The file is too large to open.
ro: Fişierul este prea mare pentru a fi deschis.

note: Resource IDs: (80)
en: The file
    %s
    already exists! Do you want to overwrite it?
ro: Fişierul
    %s
    există deja! Vreţi să îl suprascrieţi?

note: Resource IDs: (69)
en: The file
    %s
    is not a valid text file!
    Note that UTF32 files are treated as binary too.
ro: Fişierul
    %s
    nu este un fişier valid de text!
    Notiţă: fişiere UTF32 sunt tratate ca fişiere binare de asemenea.

note: Resource IDs: (145)
en: The folder %s
    contains unversioned and/or modified file(s). Do you want to remove it anyway?
ro: Dosarul %s
    conţine fişiere fără versiune şi/sau modificate. Vreţi să îl ştergeţi oricum?

note: Resource IDs: (88)
en: The folder 
    %s
    does not exist.
    Would you like to create it first?
ro: Dosarul 
    %s
    nu există.
    Vreţi să îl creaţi?

note: Resource IDs: (99)
en: The folder
    %s
    already exists!
ro: Dosarul
    %s
    există deja!

note: Resource IDs: (83)
en: The hook script returned an error:
    %s
ro: Scriptul hook a produs o eroare:
    %s

note: Resource IDs: (7)
en: The image can not be shown.
ro: Imaginea nu poate fi afişată.

note: Resource IDs: (63)
en: The issue-tracker provider could not be created. Please check that it is installed correctly.
ro: Nu s-a putut crea monitorul de probleme. Verificaţi că acesta este instalat corect.

note: Resource IDs: (64)
en: The issue-tracker provider was unable to validate the parameter string
ro: Furnizorul monitorului de probleme nu a putut valida textul parametrului

note: Resource IDs: (597)
en: The item '%s' has property conflicts:
ro: Elementul '%s' are conflicte între proprietăţi:

note: Resource IDs: (608)
en: The last merge operation tried to add the directory '%s'
ro: Ultima operaţie de îmbinare a încercat să adauge dosarul '%s'

note: Resource IDs: (607)
en: The last merge operation tried to add the file '%s'
ro: Ultima operaţie de îmbinare a încercat să adauge fişierul '%s'

note: Resource IDs: (608)
en: The last merge operation tried to delete the directory '%s'
ro: Ultima operaţie de îmbinare a încercat să şteargă dosarul '%s'

note: Resource IDs: (607)
en: The last merge operation tried to delete the file '%s'
ro: Ultima operaţie de îmbinare a încercat să şteargă fişierul '%s'

note: Resource IDs: (608)
en: The last merge operation tried to modify the directory '%s'
ro: Ultima operaţie de îmbinare a încercat să modifice dosarul '%s'

note: Resource IDs: (607)
en: The last merge operation tried to modify the file '%s'
ro: Ultima operaţie de îmbinare a încercat să modifice fişierul '%s'

note: Resource IDs: (608)
en: The last switch operation tried to add the directory '%s'
ro: Ultima operaţie de comutare a încercat să adauge dosarul '%s'

note: Resource IDs: (607)
en: The last switch operation tried to add the file '%s'
ro: Ultima operaţie de comutare a încercat să adauge fişierul '%s'

note: Resource IDs: (608)
en: The last switch operation tried to delete the directory '%s'
ro: Ultima operaţie de comutare a încercat să şteargă dosarul '%s'

note: Resource IDs: (607)
en: The last switch operation tried to delete the file '%s'
ro: Ultima operaţie de comutare a încercat să şteargă fişierul '%s'

note: Resource IDs: (608)
en: The last switch operation tried to modify the directory '%s'
ro: Ultima operaţie de comutare a încercat să modifice dosarul '%s'

note: Resource IDs: (607)
en: The last switch operation tried to modify the file '%s'
ro: Ultima operaţie de comutare a încercat să modifice dosarul '%s'

note: Resource IDs: (607)
en: The last update operation tried to add the directory '%s'
ro: Ultima operaţie de actualizare a încercat să adauge dosarul '%s'

note: Resource IDs: (607)
en: The last update operation tried to add the file '%s'
ro: Ultima operaţie de actualizare a încercat să adauge fişierul '%s'

note: Resource IDs: (607)
en: The last update operation tried to delete the directory '%s'
ro: Ultima operaţie de actualizare a încercat să şteargă dosarul '%s'

note: Resource IDs: (607)
en: The last update operation tried to delete the file '%s'
ro: Ultima operaţie de actualizare a încercat să şteargă fişierul '%s'

note: Resource IDs: (607)
en: The last update operation tried to modify the directory '%s'
ro: Ultima operaţie de actualizare a încercat să modifice dosarul '%s'

note: Resource IDs: (607)
en: The last update operation tried to modify the file '%s'
ro: Ultima operaţie de actualizare a încercat să modifice fişierul '%s'

note: Resource IDs: (63)
en: The line '====' was expected in line %d !
ro: Linia '====' a fost aşteptată în linia %d !

note: Resource IDs: (63)
en: The line 'Index: ' was not found!
    Either this is not a diff file or the diff is empty.
ro: Linia 'Index:' nu a fost găsită!
    Sau acesta nu este un fişier de diferenţiere sau diferenţierea este goală.

note: Resource IDs: (63)
en: The line indicating the new file was expected in line %d !
ro: Linia care indică fişierul nou a fost aşteptată în linia %d !

note: Resource IDs: (63)
en: The line indicating the old file was expected in line %d !
ro: Linia care indică fişierul vechi a fost aşteptată în linia %d !

note: Resource IDs: (251)
en: The lock has already been broken from another working copy
ro: Blocarea a fost deja deblocată cu forţă din altă copie de lucru

note: Resource IDs: (198)
en: The maximum number of action log lines to keep.
    Any lines added over this limit will remove the oldest lines from the file.
ro: Numărul maxim de linii în jurnalul de acţiuni care vor fi păstrate.
    Toate liniile adăugte peste aceasta limită vor elimina liniile cele mai vechi din fişier.

note: Resource IDs: (63)
en: The old file does not match the new file.
    Renaming of files is not (yet) supported!
ro: Fişierul vechi nu se potriveşte cu cel nou.
    Renumirea fişierelor nu este (încă) permisă!

note: Resource IDs: (220)
en: The operation failed.
ro: Operaţia a eşuat.

note: Resource IDs: (74)
en: The parameters '/path' and '/pathfile' are mutually exclusive.
    You must only specify one of them.
ro: Parametrii '/path' and '/pathfile' nu pot fi specificate în acelaşi tmip.
    Specificaţi numai unu dintre ei.

note: Resource IDs: (64)
en: The patch seems outdated! The file line
    %s
    and the patchline
    %s
    do not match!
ro: Peticul pare învechit! Linia
    %s
    din fişier nu su potriveşte cu linia
    %s
    din petic!

note: Resource IDs: (88)
en: The path/URL you've entered seems to be illegal on Windows!
    You can try it anyway, but you might get an error later.
    
    A valid path on windows must not contain '<<>|"?*:' or one of the following device names:
    com1-com9, lpt1-lpt9, prn, aux, con, nul, clock$
    
    Do you want to proceed anyway?
ro: Se pare că URL-ul sau calea înregistrată nu este validă în Windows!
    Puteţi să continuaţi, dar s-ar putea să întâmpinaţi erori mai târziu.
    
    O cale validă în Windows nu poate conţine '<<>|"?*:' sau unu din următoarele nume de dispozitiv:
    com1-com9, lpt1-lpt9, prn, aux, con, nul, clock$
    
    Sigur doriţi să continuaţi?

note: Resource IDs: (314)
en: The path
    <i>%s</i>
    in the patchfile does not exist.
    TortoiseMerge found the relative path
    <i>%s</i>
    which seems to match the directory you're applying the patch.
    
    Do you want to use the suggested path? Answering 'no' will quit TortoiseMerge.
ro: Nu există calea
    <i>%s</i>
    în fişierul petic.
    TortoiseMerge a găsit calea relativă
    <i>%s</i>
    care se potriveşte cu dosarul pentru care aţi vrut să aplicaţi peticul.
    
    Doriţi să folosiţi calea sugerată? Dacă răspundeţi 'nu', TortoiseMerge se va termina.

note: Resource IDs: (314)
en: The path
    <i>%s</i>
    in the patchfile does not exist.
    TortoiseMerge tried to apply the patch by stripping prefixes but no matching path could be found.
ro: Nu există calea
    <i>%s</i>
    în fişierul petic.
    TortoiseMerge a încercat să aplice peticul prin tăierea prefixelor dar nu s-a găsit nici a cale potrivită.

note: Resource IDs: (314)
en: The path
    <i>%s</i>
    seems not to match the paths in the patchfile.
    But TortoiseMerge found the path
    <i>%s</i>
    matches it better. Do you want to use the suggested path instead?
ro: Nu se potriveşte calea
    <i>%s</i>
    cu căile din fişierul petic.
    Dar TortoiseMerge a găsit calea
    <i>%s</i>
    care se potriveşte mai bine. Doriţi să folosiţi calea sugerată?

note: Resource IDs: (80)
en: The repository was successfully created.
ro: S-a creat depozitul.

note: Resource IDs: (78)
en: The selected file appears to still have one or more conflict markers in it.
    Are you sure you want to mark the file resolved?
ro: Se pare că fişierul selectat are una sau mai multe marcaje de conflicte.
    Sigur vreţi să marcaţi fişierul ca fiind resolvat?

note: Resource IDs: (102)
en: The target URL
    %s
    already exists!
ro: URL-ul destinaţie
    %s
    există deja!

note: Resource IDs: (82)
en: The two selected URL's are not created from the same root.
    It's not possible to show the log messages between them!
ro: Cele două URL-uri nu a fost create din aceeaşi rădăcină.
    Nu se poate afişa mesajele din jurnal între acestea!

note: Resource IDs: (16)
en: The user who did the last commit
ro: Utilizatorul care a facut ultima transmitere

note: Resource IDs: (16)
en: The user who owns the lock of the file
ro: Utilizatorul care deţine blocarea fişierului

note: Resource IDs: (81)
en: The working copy has changed!
    <hr=100%>
    Please commit your changes first or revert.
ro: Copia de lucru s-a schimbat!
    <hr=100%>
    Transmiteţi schimbările întâi sau inversaţi schimbările.

note: Resource IDs: (81)
en: The working copy is not up to date!
    Please Update first.
ro: Copia de lucru ne este actualizat!
    Actualizaţi întâi.

note: Resource IDs: (65535)
en: Their file:
ro: Fişierul lor:

note: Resource IDs: (263)
en: Theirs
ro: A lor

note: Resource IDs: (64)
en: There are no issue-tracker providers available.
ro: Nu este disponilbil nici un furnizor de monitor de probleme

note: Resource IDs: (66)
en: There are still unresolved conflicts in line %d!
    You should resolve those conflicts first before saving.
    Do you want to save the file with the conflicts still there?
    If you click YES, then you have to manually resolve the conflicts in another editor!
ro: Mai sunt conflicte neresolvate în linia %d!
    Ar trebui să resolvaţi aceste conflicte înainte de a salva fişierul.
    Doriţi să salvaţi fişierul cu conflicte care au rămas?
    Dacă selectaţi DA, va trebui să resolvaţi conflictele manual în alt editor!

note: Resource IDs: (313)
en: There are unsaved modifications!
    Do you want to save your changes?
ro: Sunt modificări nesalvate!
    Doriţi să salvaţi modificările?

note: Resource IDs: (65535)
en: There has been a problem connecting the server.
    Do you want to see the cached data instead?
    
    Please understand that the cached data may be outdated,
    incomplete or even misleading due to incomplete history.
ro: Nu s-a putut conecta la server.
    Doriţi să folosiţi în schimb datele salvate în cache?
    Să întelegeţi că datele din cache s-ar putea să fie depăşite,
    incomplete, sau chiar să vă aducă în eroare din cauză istoriei incomplete.

note: Resource IDs: (83)
en: There's nothing to unlock. No file has a lock in this working copy.
ro: Nu este nimic de deblocat. Nici un fişier nu blocează aceasta copie de lucru.

note: Resource IDs: (188)
en: Thesaurus
ro: Lexicon

note: Resource IDs: (83)
en: This is not a valid URL.
    Please enter an URL here.
ro: Acesta nu este un URL valid.
    Introduceţi un URL aici.

note: Resource IDs: (82)
en: This is not a valid path!
    A valid path must not contain '<<>|"?*:' or one of the following device names:
    com1-com9, lpt1-lpt9, prn, aux, con, nul, clock$
ro: Aceasta nu este o cale validă!
    O cale validă nu poate conţine '<<>|"?*:' sau unu din următoarele nume de dispozitiv:
    com1-com9, lpt1-lpt9, prn, aux, con, nul, clock$

note: Resource IDs: (65535)
en: This product includes software developed by CollabNet (http://www.Collab.Net/)
ro: Acest produs include software dezvoltat de CollabNet (http://www.Collab.Net/)

note: Resource IDs: (65535)
en: This product includes software developed by the OpenSSL Project for use in the OpenSSL Toolkit (http://www.openssl.org/)
ro: Acest produs conţine software dezvoltat de OpenSSL Project pentru a fi folosit în OpenSSL Toolkit (http://www.openssl.org/)

note: Resource IDs: (3857)
en: This program requires the file %s, which was not found on this system.
ro: Acest program are nevoie de fişierul %s, care nu a fost găsit pe acest sistem.

note: Resource IDs: (15)
en: This property is only allowed on folders, not files.
ro: Aceasta proprietate este permisă numai la dosare, nu la fişiere.

note: Resource IDs: (15)
en: This property must not have multiple lines. Only one line is allowed.
ro: Această proprietate nu trebuie să aibă mai multe linii. Numai o linie este permisă.

note: Resource IDs: (16924)
en: Tile &Horizontally
ro: Aranjaţi &orizontal

note: Resource IDs: (16928)
en: Tile &Vertically
ro: Aranjează &vertical

note: Resource IDs: (65535)
en: Timeouts
ro: Limite de timp

note: Resource IDs: (1201, 65535)
en: To:
ro: Până la:

note: Resource IDs: (65535)
en: To: (end URL and revision of the range to merge)
ro: Până la: (ultimul URL şi revizia din intervalul de îmbinare)

note: Resource IDs: (65535)
en: Toolbar
ro: Bara de unelte

note: Resource IDs: (16130)
en: Toolbar Name
ro: Numele barei de unelte

note: Resource IDs: (1064)
en: Toolbar Options
ro: Opţiunile barei de unelte

note: Resource IDs: (16105)
en: Toolbars
ro: Bare de unelte

note: Resource IDs: (16928)
en: Tools
ro: Unelte

note: Resource IDs: (65535)
en: Tools:
ro: Unelte:

note: Resource IDs: (13)
en: TortoiseBlame should not be started directly! Use
    TortoiseProc.exe /command:blame /path:"path\to\file"
    instead.
    
    TortoiseBlame.exe blamefile [logfile [viewtitle]] [/line:linenumber] [/path:originalpath] [/ignoreeol] [/ignorespaces] [/ignoreallspaces]
ro: TortoiseBlame nu ar trebui să fie pornit direct! Ar trebui să folosiţi
    TortoiseProc.exe /command:blame /path:"path\to\file"
    
    TortoiseBlame.exe blamefile [logfile [viewtitle]] [/line:linenumber] [/path:originalpath] [/ignoreeol] [/ignorespaces] [/ignoreallspaces]

note: Resource IDs: (65535)
en: TortoiseIDiff - An image diff tool, part of TortoiseSVN
ro: TortoiseIDiff - O unealtă de diferenţiere de imagini, face parte din TortoiseSVN

note: Resource IDs: (7)
en: TortoiseIDiff: the image diff viewer for TortoiseSVN
    
    Available command line parameters are:
    /left:"path to left picture"
    /lefttitle:"title to show for the left picture"
    /right:"path to right picture"
    /righttitle:"title to show for the right picture"
    /overlay		to enable overlay mode
    /fit		to fit the images sizes
    /showinfo		to show the image info boxes
ro: TortoiseIDiff: Vizualizatorul de diferenţiere de imagini pentru TortoiseSVN
    
    Parametrii disponibili la linia de comandă sunt:
    /left:"calea imaginii de pe stângă"
    /lefttitle:"titlul afişat pentru imaginea de pe stângă"
    /right:"calea imaginii de pe stângă"
    /righttitle:"titlul afişat pentru imaginea de pe dreaptă"
    /overlay		pentru a activa modul de suprapunere
    /fit		pentru a potrivi dimensiunile imaginilor
    /showinfo		pentru a afişa căsuţe cu informaţia imaginilor

note: Resource IDs: (98)
en: TortoiseSVN has detected similar filenames. Do you want the files:%s
    to be renamed too?
ro: TortoiseSVN a detectat nume de fişiere asemănătoare. Vreţi ca şi fişierele:%s
    să fie redenumite?

note: Resource IDs: (1162)
en: Total commits analyzed:
ro: Numărul total de transmiteri analizate:

note: Resource IDs: (1163)
en: Total file changes:
ro: Total modificări fişier:

note: Resource IDs: (339)
en: Total number of changes over all cached revisions
ro: Numărul total de schimbări din toate reviziile din cache

note: Resource IDs: (339)
en: Total number of merged revisions
ro: Numărul total de revizii îmbinate

note: Resource IDs: (339)
en: Total number of user revision properties
ro: Numărul total de proprietăţi definite de utilizator

note: Resource IDs: (357)
en: Transferring at %s
ro: Se transferă la %s

note: Resource IDs: (32816)
en: Transparent &color...
ro: &Culoarea transparentă...

note: Resource IDs: (264)
en: Tree conflict
ro: Conflict arbore

note: Resource IDs: (595)
en: Tree merge
ro: Îmbinare arbore

note: Resource IDs: (251)
en: Try a 'Cleanup'. If that doesn't work you need to do a fresh checkout.
ro: Incercaţi o 'curăţare'. Dacă aceasta nu funcţionează va trebui să faceţi un checkout nou.

note: Resource IDs: (73)
en: Try again
ro: Încearcă din nou

note: Resource IDs: (10)
en: Tweak TortoiseSVN
ro: Ajustează TortoiseSVN

note: Resource IDs: (1436)
en: U&pdate
ro: Actualizează

note: Resource IDs: (1272)
en: URL history
ro: Istoric URL

note: Resource IDs: (199)
en: URL not known (UUID: %s)
ro: URL necunoscut (UUID: %s)

note: Resource IDs: (12)
en: URL of Subversion items
ro: URL-ul elementelor Subversion

note: Resource IDs: (65535)
en: URL to merge from
ro: URL-ul din care să îmbine

note: Resource IDs: (3866)
en: Unable to load mail system support.
ro: Nu s-a putut încărca suport pentru sistemul de mesagerie.

note: Resource IDs: (3865)
en: Unable to process command, server busy.
ro: Nu s-a putut procesa comanda. Serverul este ocupat.

note: Resource IDs: (3859)
en: Unable to read from %1, it is opened by someone else.
ro: Nu s-a putut citi din %1, este deschis de alt utilizator.

note: Resource IDs: (3865)
en: Unable to read write-only property.
ro: Nu s-a putut citi proprietatea strict-scriere.

note: Resource IDs: (119)
en: Unable to reconstruct working copy path!
    This can happen if the file has been renamed.
    Please start the log dialog on this specific file alone and then revert the changes
    from the top pane in the log dialog.
ro: Nu s-a putut reconstrui calea copiei de lucru!
    Acesta se poate întâmpla când numele fişierului a fost schimbat.
    Porniţi dialogul de jurnal pentru acest fişier şi inversaţi
    schimbările folosind partea de sus a dialogului.

note: Resource IDs: (3865)
en: Unable to write read-only property.
ro: Nu s-a putut scrie proprietatea strict-citire.

note: Resource IDs: (3859)
en: Unable to write to %1, it is read-only or opened by someone else.
ro: Nu s-a putut scrie la %1, este marcat pentru numai-citire sau este deschis de altcineva.

note: Resource IDs: (3887)
en: Uncheck
ro: Debifează

note: Resource IDs: (1069)
en: Undo %d Actions
ro: Anulează %d acţiuni

note: Resource IDs: (1069)
en: Undo 1 Action
ro: Anulează 1 acţiune

note: Resource IDs: (14)
en: Undo Add..
ro: Anulează adaugarea...

note: Resource IDs: (3603)
en: Undo the last action
    Undo
ro: Desfă ultima acţiune
    Desfă

note: Resource IDs: (3859)
en: Unexpected file format.
ro: Format de fişier neaşteptat.

note: Resource IDs: (3850)
en: Unformatted Text
    text without any formatting
ro: Text fără format
    Text fără format

note: Resource IDs: (274, 32786)
en: Unified &diff of HEAD revisions
ro: &Diferenţiere unificată de revizii HEAD

note: Resource IDs: (20)
en: Unknown depth
ro: Adâncime necunoscută

note: Resource IDs: (221, 230, 242)
en: Unlock
ro: Deblocează

note: Resource IDs: (264)
en: Unlock failed
ro: Deblocarea a eşuat

note: Resource IDs: (263)
en: Unlocked
ro: Deblocat

note: Resource IDs: (565)
en: Unrecognized or invalid property file format!
ro: Formatul fişierului de proprietăţi este nerecunoscut sau nevalid!

note: Resource IDs: (3841)
en: Untitled
ro: Fără titlu

note: Resource IDs: (345)
en: Unused log caches will only be removed if the respective
    file is smaller than the given size in kBytes.
ro: Cache-uri de jurnal nufolosite vor fi eliminate dacă fişierul
     respectiv este mai mic decât mărimea stabilită în kocteţi.

note: Resource IDs: (1313)
en: Unversioned files mark parent folder as modified
ro: Fişierele fără versiune marchează dosarul părinte ca modificat

note: Resource IDs: (106)
en: Up one folder
ro: Deschide dosarul superior

note: Resource IDs: (152, 230)
en: Update
ro: Actualizează

note: Resource IDs: (77)
en: Update - TortoiseSVN
ro: Actualizează - TortoiseSVN

note: Resource IDs: (1377)
en: Update Depth
ro: Adâncimea Actualizării

note: Resource IDs: (74)
en: Updated
ro: Actualizat

note: Resource IDs: (9)
en: Updates the working copy to the current revision
ro: Actualizează copia de lucru la revizia actuală

note: Resource IDs: (226)
en: Updating %s
ro: Se actualizează %s

note: Resource IDs: (3849)
en: Updating ActiveX objects
ro: Se actualizează obiectele ActiveX

note: Resource IDs: (283)
en: Updating and retrying the lock...
ro: Se actualizează şi se reîncearcă blocarea...

note: Resource IDs: (199)
en: Updating log cache
ro: Se actualizează cache-ul jurnalului

note: Resource IDs: (16530)
en: Use &Default Image:
ro: Foloseşte imaginea predefinită:

note: Resource IDs: (32855)
en: Use &left block
ro: Foloseşte blocul de pe stângă

note: Resource IDs: (251)
en: Use &other text block
ro: Foloseşte &alt bloc de text

note: Resource IDs: (1126)
en: Use &text viewer to view blames
ro: Foloseşte vizualizator &text pentru a vedea învinovăţirile

note: Resource IDs: (195)
en: Use '*' as a wildcard character when specifying an exception.
    To separate multiple exceptions, use commas (',').
    Example: *.mylan.com, *.company.com
ro: Foloseşte '*' ca un metacaracter când se specifică o excepţie.
    Pentru a separa mai multe excepţii, foloseşte virgule(',').
    De exemplu: *.mylan.com, *.company.com

note: Resource IDs: (1230)
en: Use URL of &WC as the default "From:" URL
ro: Foloseşte URL-ul copiei de lucru ca URL-ul "De la:" implicit

note: Resource IDs: (1064)
en: Use Unified Diff from &clipboard
ro: Folosiţi diferenţierea unificată din clipboard

note: Resource IDs: (1296)
en: Use "_svn" instead of ".svn" directories
ro: Foloseşte dosare "_svn" în loc de ".svn"

note: Resource IDs: (2054)
en: Use all content from the left view
    Use left file
ro: Foloseşte tot conţinutul din vederea de pe stângă
    Foloseşte fişierul de pe stângă

note: Resource IDs: (32857)
en: Use block from left before right
ro: Foloseşte blocul de pe stângă înainte de cel de pe dreaptă

note: Resource IDs: (2054)
en: Use block from left view before block from right view
    Use block from left before right
ro: Foloseşte blocul din vederea de pe stângă înainte de cel de pe dreaptă
    Foloseşte blocul de pe stângă înainte de cel de pe dreaptă

note: Resource IDs: (32859)
en: Use block from right before left
ro: Foloseşte blocul de pe dreaptă înainte de cel de pe stângă

note: Resource IDs: (2054)
en: Use block from right view before block from left view
    Use block from right before left
ro: Foloseşte blocul din vederea de pe dreaptă înainte de cel de pe stângă
    Foloseşte blocul de pe dreaptă înainte de cel de pe stângă

note: Resource IDs: (251)
en: Use both text blocks (this one first)
ro: Foloseşte amândouă blocurile de text (acesta întâi)

note: Resource IDs: (251)
en: Use both text blocks (this one last)
ro: Foloseşte amândouă blocurile de text (acesta ultimul)

note: Resource IDs: (32856)
en: Use left file
ro: Foloseşte fişierul de pe stângă

note: Resource IDs: (3)
en: Use local
ro: Foloseşte local

note: Resource IDs: (1432)
en: Use recycle bin when reverting
ro: Foloseşte coşul de gunoi când se revine la altă versiune

note: Resource IDs: (116)
en: Use regular expression
ro: Foloseşte expresie regulară

note: Resource IDs: (4)
en: Use repository
ro: Foloseşte depozitul

note: Resource IDs: (1066)
en: Use stri&keout for removed lines
ro: Foloseşte litere &tăiate pentru liniile eliminate

note: Resource IDs: (1426)
en: Use system locale for date/time
ro: Foloseşte localizare sistemului pentru data/ora

note: Resource IDs: (251)
en: Use text block from '&mine'
ro: Foloseşte blocul de text din 'al &meu'

note: Resource IDs: (251)
en: Use text block from '&theirs'
ro: Foloseşte blocul de text din 'al &lor'

note: Resource IDs: (251)
en: Use text block from 'm&ine' before 'theirs'
ro: Foloseşte blocul de text din 'al m&eu' înainte de 'al lor'

note: Resource IDs: (2052)
en: Use text block from 'mine' before 'theirs'
    Use 'mine' text block then 'theirs'
ro: Foloseşte blocul de text din 'al m&eu' înainte de 'al lor'
    Foloseşte blocul 'meu' de text şi atunci foloseşte-l şi pe 'al lor'

note: Resource IDs: (2052)
en: Use text block from 'mine'
    Use 'mine' text block
ro: Foloseşte blocul de text din 'al m&eu'
    Foloseşte blocul 'meu' de text

note: Resource IDs: (251)
en: Use text block from 't&heirs' before 'mine
ro: Foloseşte blocul de text din 'al l&or' înainte de 'al meu'

note: Resource IDs: (2052)
en: Use text block from 'theirs' before 'mine'
    Use 'theirs' text block then 'mine'
ro: Foloseşte blocul de text din 'al lor' înainte de 'al meu'
    Foloseşte blocul 'lor' de text şi atunci foloseşte-l şi pe 'al meu'

note: Resource IDs: (2052)
en: Use text block from 'theirs'
    Use 'theirs' text block
ro: Foloseşte blocul de text din 'al lor'
    Foloseşte blocul 'lor' de text

note: Resource IDs: (32820)
en: Use text block from "&mine"
ro: Foloseşte blocul de text din "al &meu"

note: Resource IDs: (32819)
en: Use text block from "&theirs"
ro: Foloseşte blocul de text din "al &lor"

note: Resource IDs: (32822)
en: Use text block from "m&ine" before "theirs"
ro: Foloseşte blocul de text din "al m&eu" înainte de "al lor"

note: Resource IDs: (32821)
en: Use text block from "t&heirs" before "mine"
ro: Foloseşte blocul de text din "al l&or" înainte de "al meu"

note: Resource IDs: (2054)
en: Use text block from the left view
    Use left block
ro: Foloseşte blocul de text de pe stângă
    Foloseşte blocul de pe stângă

note: Resource IDs: (251)
en: Use th&is text block
ro: Foloseşte &acest bloc de text

note: Resource IDs: (594)
en: Use the log dialog to select the revisions you want to merge, or enter the revisions to merge, separated by commas. A revision range can be specified by a dash.
    
    Example: 4-7,9,11,15-HEAD
    
    To merge all revisions, leave the box empty.
ro: Folosiţi dialogul de jurnal să selectaţi reviziile care doriţi să îmbinaţi, sau înregistraţi reviziile pentru îmbinare, separate de virgule. Un interval de revizii poate fi specificat cu o liniuţă.
    
    De exemplu: 4-7,9,11,15-HEAD
    
    Pentru a îmbina toate reviziile, lăsaţi căsuţă goală.

note: Resource IDs: (251)
en: Use this &whole file
ro: Foloseşte fişierul acesta întreg

note: Resource IDs: (12)
en: Use this if the URL of the repository has changed
ro: Foloseşte acest URL dacă depoziul s-a schimbat

note: Resource IDs: (251)
en: Use whole other &file
ro: Foloseşte fişierul celălalt întreg

note: Resource IDs: (74)
en: User cancelled
ro: Anulat de către utilizator

note: Resource IDs: (69)
en: Username:
ro: Nume utilizator:

note: Resource IDs: (313)
en: Valid command line options are:
    /base:<path to base file>
    /theirs:<path to their file>
    /mine:<path to your file>
    /merged:<path to resulting merged file>
    /diff:<path to unified diff file>
    /patchpath:<path to folder>
ro: Opţiunile valide în linia de comandă sunt:
    /base:<calea fişierului de bază>
    /theirs:<calea fişierului lor>
    /mine:<calea fişierului dumneavoastră>
    /merged:<calea fişierului ca resultatul îmbinării>
    /diff:<calea fişierului de diferenţiere unificată>
    /patchpath:<calea dosarului cu petice>

note: Resource IDs: (11)
en: Value
ro: Valoare

note: Resource IDs: (1004, 1075)
en: Version
ro: Versiune

note: Resource IDs: (7)
en: Version %d.%d.%d.%d
ro: Versiunea %d.%d.%d.%d

note: Resource IDs: (1075)
en: Version Information
ro: Informaţia Versiunii

note: Resource IDs: (264)
en: Versioned
ro: Cu versiune

note: Resource IDs: (65535)
en: View
ro: Vedere

note: Resource IDs: (114)
en: View revision for path in &webviewer
ro: Afişaţi revizia pentru această cale în vizualizator &web

note: Resource IDs: (114)
en: View revision in &webviewer
ro: Afişaţi revizia în vizualizator &web

note: Resource IDs: (1084)
en: Visit our website
ro: Vizitaţi pagina noastră

note: Resource IDs: (198)
en: Wait
ro: Aşteaptă

note: Resource IDs: (1327)
en: Wait for the script to finish
ro: Aşteaptă terminarea scriptului

note: Resource IDs: (88)
en: Warning
ro: Atenţie

note: Resource IDs: (219)
en: Warning!
ro: Atenţie!

note: Resource IDs: (345)
en: When a small log cache has not been used for the given
    number of days, it will be removed automatically.
ro: Când un cache mic de jurnal nu se foloseşte după un anumit
    număr de zile, el va fi eliminat automat.

note: Resource IDs: (344)
en: When connecting to the repository server is not possible,
    TSVN can switch to using cached data only.
    Select the default behaviour here.
ro: Când nu se poate conecta la server,
    TortoiseSVN poate folosi numai datele din cache.
    Selectaţi comportamentul implicit.

note: Resource IDs: (197)
en: When locking one or more selected files, shows a dialog
    asking for a descriptive message about the locking
ro: Când se blocează unu sau multe fişiere selectate, afişează un dialog care cere un mesaj descriptiv despre aceasta blocare

note: Resource IDs: (65535)
en: Whitespaces
ro: Spaţii goale

note: Resource IDs: (1065)
en: Window Position
ro: Poziţia ferestrei

note: Resource IDs: (146)
en: With URL:
ro: Cu URL:

note: Resource IDs: (158, 65535)
en: Working Copy
ro: Copia de lucru

note: Resource IDs: (1335, 1472)
en: Working Copy Path:
ro: Calea copiei de lucru:

note: Resource IDs: (20)
en: Working copy
ro: Copia de lucru

note: Resource IDs: (80)
en: Working copy relocated to
    %s
ro: Copia de lucru mutată în
    %s

note: Resource IDs: (73)
en: Yes
ro: Da

note: Resource IDs: (145)
en: Yes to all
ro: Da pentru toate

note: Resource IDs: (201)
en: You already have the latest version installed.
ro: Aveţi deja instalată ultima versiune.

note: Resource IDs: (1001)
en: You can paste bitmap with the size (%d x %d) only!
ro: Puteţi insera bitmap numai cu dimensiunea (%d x %d)!

note: Resource IDs: (1016)
en: You can't create more than %d user-defined toolbars!
ro: Nu puteţi crea mai multe decât %d bare de unelte definite de utilizator.

note: Resource IDs: (16)
en: You can't set this property on folders, only on files!
    If you want to set it on all files within that folder,
    you must activate the 'recursive' checkbox.
ro: Nu puteţi selecta aceasta proprietate pentru dosare, numai pentru fişiere!
    Dacă vreţi să o selectaţi pentru toate fişierele din acest dosar,
    va trebui să bifaţi căsuţă de bifare 'recursiv'.

note: Resource IDs: (105)
en: You dropped more than one file or folder to add to the repository.
    It's not possible to do that in one step, so TortoiseSVN will add each file/folder
    individually, creating a new revision for every added item.
    
    Do you still want to do this?
ro: Aţi adăugat mai mult decât un singur fişier sau dosar la depozit.
    Nu este posibil să faceţi acest lucru într-un singur pas. Prin urmare,
    TortoiseSVN va crea fiecare fişier/dosar individual cu câte o revizie fiecăruia.
    
    Sigur vreţi să continuaţi?

note: Resource IDs: (16)
en: You have modified properties without saving them first.
    Do you want to save them now?
ro: Aţi modificat proprietăţi fără să le salvaţi.
    Vreţi să le salvaţi acum?

note: Resource IDs: (251)
en: You have to update your working copy first.
ro: Trebuie să vă actualizaţi copia de lucru mai întâi.

note: Resource IDs: (169)
en: You haven't entered an issue number!
    Are you sure you want to commit without an issue number?
ro: Nu aţi înregistrat un număr de problemă!
    Sigur doriţi să transmiteţi fără un număr de problemă?

note: Resource IDs: (1002)
en: You may define up to %d tools.
ro: Puteţi defini până la %d unelte.

note: Resource IDs: (196)
en: You must restart your system for the changes to take effect.
ro: Trebuie să reporniţi calculatorul pentru ca modificările să aibă efect.

note: Resource IDs: (77)
en: You selected an unversioned file.
    The file will be added to version control when you commit.
ro: Aţi selectat un fişier fără versiune.
    Fişierul va fi adăugat la control de versiune când îl transmiteţi.

note: Resource IDs: (1001)
en: You should enter a text!
ro: Ar trebui să introduceţi text!

note: Resource IDs: (1001)
en: You should select an image!
ro: Ar trebui să selectaţi o imagine!

note: Resource IDs: (195)
en: You've changed the icon set from <i>%s</i> to <i>%s</i>.
    That change won't take effect until you restart your computer or logoff and logon again!
ro: Aţi schimbat setul de iconiţe de la <i>%s</i> la <i>%s</i>.
    Aceasta schimbare nu va avea efect până nu reporniţi calculatorul sau închideţi şi redeschideţi sesiunea!

note: Resource IDs: (1112)
en: Your version is:
ro: Versiunea dumneavoastră este:

note: Resource IDs: (201)
en: Your version is: %d.%d.%d.%d
ro: Versiunea dumneavoastră este: %d.%d.%d.%d

note: Resource IDs: (32783)
en: Zoo&m out
ro: &Micşorează

note: Resource IDs: (1069)
en: Zoom
ro: Mărire

note: Resource IDs: (58117)
en: Zoom &In
ro: Măr&eşte

note: Resource IDs: (58118)
en: Zoom &Out
ro: Micş&orează

note: Resource IDs: (32772)
en: Zoom &in	Ctrl-+
ro: Măr&eşte	Ctrl-+

note: Resource IDs: (32773)
en: Zoom &out	Ctrl--
ro: Micş&orează	Ctrl--

note: Resource IDs: (2051)
en: Zoom 100%
ro: Mărire 100%

note: Resource IDs: (3633)
en: Zoom In
    Zoom In
ro: Măreşte
    Măreşte

note: Resource IDs: (3633)
en: Zoom Out
    Zoom Out
ro: Micşorează
    Micşorează

note: Resource IDs: (32784)
en: Zoom i&n
ro: Măr&eşte

note: Resource IDs: (2049)
en: Zoom in
ro: Măreşte

note: Resource IDs: (2049)
en: Zoom out
ro: Micşorează

note: Resource IDs: (2051)
en: Zoom to fit
ro: Potriveşte

note: Resource IDs: (1001)
en: [Unassigned]
ro: [Nedelegat]

note: Resource IDs: (10)
en: added
ro: adăugat

note: Resource IDs: (65535)
en: added files
ro: fişiere adăugate

note: Resource IDs: (3841)
en: an unnamed file
ro: un fişier fără nume

note: Resource IDs: (1304)
en: and
ro: şi

note: Resource IDs: (1085)
en: and support the developers
ro: şi ajută dezvoltatorii

note: Resource IDs: (583)
en: another item already exists in its place.
ro: un alt element există deja în locul acestuia.

note: Resource IDs: (245)
en: author
ro: autor

note: Resource IDs: (65535)
en: authors:
ro: autori:

note: Resource IDs: (65535)
en: changes total:
ro: număr total de scimbări:

note: Resource IDs: (244, 245)
en: commits
ro: transmiteri

note: Resource IDs: (11)
en: conflicted
ro: are conflicte

note: Resource IDs: (65535)
en: connection:
ro: conexiune:

note: Resource IDs: (208)
en: copied from
    %s - revision %ld
ro: copiat din
    %s - revizia %ld

note: Resource IDs: (65535)
en: copied:
ro: copiat:

note: Resource IDs: (10, 272)
en: deleted
ro: şters

note: Resource IDs: (65535)
en: disk [kB]:
ro: disc [kB]:

note: Resource IDs: (58116)
en: dummy
ro: înlocuitor temporar

note: Resource IDs: (1342)
en: eol style
ro: stil eol

note: Resource IDs: (79)
en: exported
    %s
    to
    %s
ro: exportat
    %s
    la
    %s

note: Resource IDs: (13)
en: external
ro: extern

note: Resource IDs: (65535)
en: file external:
ro: fişier extern:

note: Resource IDs: (13)
en: ignored
ro: ignorat

note: Resource IDs: (13)
en: incomplete
ro: incomplet

note: Resource IDs: (583)
en: it does not exist.
ro: nu există.

note: Resource IDs: (583)
en: it is already deleted.
ro: este deja şters.

note: Resource IDs: (583)
en: it is unversioned.
ro: este fără versiune.

note: Resource IDs: (214)
en: item kept locally
ro: element păstrat local

note: Resource IDs: (65535)
en: last head update:
ro: ultima actualizare HEAD:

note: Resource IDs: (65535)
en: last read:
ro: ultima citire:

note: Resource IDs: (65535)
en: last update:
ro: Ultima actualizare

note: Resource IDs: (11, 195)
en: locked
ro: blocat

note: Resource IDs: (65535)
en: locked:
ro: blocat:

note: Resource IDs: (65535)
en: max revision:
ro: revizia maximă:

note: Resource IDs: (11, 65535)
en: merged
ro: îmbinat

note: Resource IDs: (65535)
en: merges total:
ro: Numărul total de îmbinări:

note: Resource IDs: (10)
en: missing
ro: lipseşte

note: Resource IDs: (65535)
en: missing / deleted / replaced
ro: lipseşte / şters / înlocuit

note: Resource IDs: (65535)
en: missing in:
ro: lipseşte în:

note: Resource IDs: (10, 272)
en: modified
ro: modificat

note: Resource IDs: (65535)
en: modified / copied
ro: modificat / copiat

note: Resource IDs: (245)
en: month
ro: luna

note: Resource IDs: (199)
en: multiple URLs (e.g. %s)
ro: URL-uri multiple (ex. %s)

note: Resource IDs: (18)
en: no
ro: nu

note: Resource IDs: (10)
en: no description for this command is available
ro: pentru această comandă nu este disponibilă nici o descriere

note: Resource IDs: (10)
en: non-versioned
ro: fără versiune

note: Resource IDs: (11)
en: obstructed
ro: împiedicat

note: Resource IDs: (601)
en: offline
ro: deconectat

note: Resource IDs: (3845)
en: on %1
ro: în %1

note: Resource IDs: (601)
en: online
ro: conectat

note: Resource IDs: (1406, 1407)
en: or
ro: sau

note: Resource IDs: (65535)
en: pair tokens:
ro: tokeni de perechi:

note: Resource IDs: (65535)
en: path elements:
ro: elementele căii:

note: Resource IDs: (65535)
en: paths:
ro: căi:

note: Resource IDs: (3869)
en: pixels
ro: pixeli

note: Resource IDs: (65535)
en: possible or real conflict / obstructed
ro: conflict posibil sau real / blocat

note: Resource IDs: (245)
en: quarter of year
ro: trimestru

note: Resource IDs: (195)
en: readonly
ro: doar citire

note: Resource IDs: (10)
en: replaced
ro: înlocuit

note: Resource IDs: (220)
en: respecting ancestry
ro: se respectă originile

note: Resource IDs: (326)
en: revision %s-%s, revision %s-%s
ro: revizia %s-%s, revizia %s-%s

note: Resource IDs: (65535)
en: revision count:
ro: număr de revizii:

note: Resource IDs: (326)
en: revisions %s-%s, %s
ro: revizii %s-%s, %s

note: Resource IDs: (65535)
en: revisions:
ro: revizii:

note: Resource IDs: (214)
en: root project
ro: proiect rădăcină

note: Resource IDs: (65535)
en: skip ranges:
ro: sare peste intervalele:

note: Resource IDs: (576)
en: svn:eol-style
    One of 'native', 'LF', 'CR', 'CRLF'.
ro: svn:eol-style
    Unu din 'native', 'LF', 'CR', 'CRLF'.

note: Resource IDs: (208)
en: switched to
    %s
ro: comutat la
    %s

note: Resource IDs: (65535)
en: switched:
ro: comutat:

note: Resource IDs: (601)
en: temp. offline
ro: deconectat temporar

note: Resource IDs: (65535)
en: text [token count]:
ro: text [număr de tokeni]:

note: Resource IDs: (583)
en: there are conflicting modifications.
ro: există modificări contradictorii.

note: Resource IDs: (3845)
en: to %1
ro: în %1

note: Resource IDs: (80, 103, 284)
en: to %s
ro: în %s

note: Resource IDs: (208, 264)
en: tree conflict
ro: conflict de arbore

note: Resource IDs: (65535)
en: tree conflict:
ro: conflict de arbore:

note: Resource IDs: (65535)
en: user revprops total:
ro: Total revprops utilizator:

note: Resource IDs: (563)
en: values are different
ro: valorile sunt diferite

note: Resource IDs: (245)
en: week
ro: săptămână

note: Resource IDs: (65535)
en: word tokens:
ro: tokeni de cuvinte:

note: Resource IDs: (65535)
en: words [uncompressed]:
ro: cuvinte [necompresaţi]:

note: Resource IDs: (245)
en: year
ro: an

note: Resource IDs: (18, 1002, 1011, 1012, 1013, 1014)
en: yes
ro: da
