TortoiseSVN - en to el translation catalogue (746 entries)

en: %.2f MBytes transferred
el: %.2f MBytes έχουν μεταφέρθεί.

en: %1 contained an unexpected object.
el: %1: περιέχει ένα αντικείμενο που δεν ήταν αναμενόμενο από το πρόγραμμα.

en: %1 contains an incorrect schema.
el: %1: περιέχει ένα λανθασμένο σχηματικό διάγραμμα.

en: %1 contains an invalid path.
el: %1: περιέχει μια άκυρη διαδρομή.

en: %1 could not be created because the directory is full.
el: %1: Δεν μπορούσε να δημιουργήθεί γιατί ο κατάλογος είναι γεμάτος

en: %1 could not be opened because there are too many open files.
el: %1: Δεν μπορεί να ανοιχτεί γιατί ο αριθμός ανοιχτών αρχείων ξεπερνάει τα επιτρεπτά όρια του λειτουργικού συστήματος.

en: %1 could not be removed because it is the current directory.
el: %1: Δεν μπορεί να διαγραφεί, επειδή είναι ο τρέχον κατάλογος.

en: %1 has a bad format.
el: %1: Η διάταξη είναι άκυρη.

en: %1 was not found.
el: %1: Δεν βρέθηκε.

en: %1: %2
    Continue running script?
el: %1: %2
    Να συνεχίστεί η επεξεργασία του παρόντος αρχείου δέσμης ενεργειών;

en: %1
    Cannot find this file.
    Please verify that the correct path and file name are given.
el: %1
    Δεν μπορεί να βρεθεί το συγκεκριμένο αρχείο.
    Παρακαλώ, βεβαιωθήτε ότι έχετε δώσει τη σωστή διαδρομή και το σωστό όνομα αρχείου.

en: %I64d Bytes transferred
el: %I64d Bytes έχουν μεταφέρθεί.

en: %I64d kBytes transferred
el: %I64d kBytes έχουν μεταφέρθεί

en: %d files selected, %d files total
el: %d επιλεγμένα αρχεία, %d αρχεία συνολικά

en: %ld minute(s) and %ld second(s)
el: %ld λεπτά και %ld δευτερόλεπτα

en: %ld of %ld
el: %ld από %ld

en: %ld paths
el: %ld διαδρομές

en: %s - at revision: %d
el: %s - στον αριθμό αναθεώρημένης έκδοσης: %d

en: %s : Remote file
el: %s : Απομακρυσμένο αρχείο

en: %s : Working Base
el: %s : Βασική έκδοση πάνω στην οποία δουλεύετε

en: %s : Working Copy
el: %s : Βασικό αντίγραφο πάνω στο οποίο δουλεύετε

en: %s\Export (%d) of %s
el: %s\Εξαγωγή (%d) από %s

en: %s\Export of %s
el: %s\Εξαγωγή από %s

en: %s
    Do you want to remove it anyway?
el: %s
    Θέλετε να το διαγράψετε, ούτως ή αλλως;

en: %s
    is a directory, not a file!
    TortoiseMerge can't diff directories.
el: %s
    είναι ένας κατάλογος και όχι ένα αρχείο!
    Το TortoiseMerge δεν μπορεί να συγκρίνει καταλόγους.

en: &?
el: &;

en: &About TortoiseMerge...
el: &Για το TortoiseMerge...

en: &Add...
el: &Προσθήκη...

en: &Advanced...
el: &Για προχωρημένους...

en: &Apply unified diff
el: &Εφαρμογή ενοποιημένων διαφορών

en: &Autoclose:
el: &Αυτόματος τερματισμός :

en: &Backup original file
el: &Αντίγραφο ασφαλείας αρχείου

en: &Blame revisions
el: &Απόδοση υπαιτιότητας της έκδοσης

en: &Blame...
el: &Απόδοση υπαιτιότητας...

en: &Browse repository
el: &Περιεργασία της Αποθήκης

en: &Browse...
el: &Περιεργασία...

en: &CD-ROM
el: &Οπτικός Δίσκος

en: &Cancel
el: &Άκυρο

en: &Clean up
el: &Καθαρισμός

en: &Color age of lines
el: &Χρωματική ηλικία των γραμμών

en: &Compare revisions
el: &Σύγκριση εκδόσεων

en: &Compare whitespaces
el: &Συγκριση κενών

en: &Configure
el: &Παραμετροποίηση

en: &Contact the repository on startup
el: &Επικοινωνία με την Αποθήκη κατά την εκκίνηση

en: &Convert files when diffing against BASE
el: &Μετατροπή των αρχείων κατά τη σύγκριση με τη ΒΑΣΙΚΗ έκδοση

en: &Copy
el: &Αντιγραφή

en: &Copy log message to clipboard
el: &Αντιγραφή μυνήματος καταχώρησης συστήματος στο Πρόχειρο

en: &Copy to clipboard
el: &Αντιγραφή στο Πρόχειρο

en: &Copy to...
el: &Αντιγραφή προς

en: &Custom
el: &Πάγια προτίμηση

en: &Default
el: &Εξ ορισμού

en: &Delete
el: &Διαγραφή

en: &Delete (keep local)
el: &Διαγραφή (Διατηρηση τοπικού)

en: &Delete...
el: &Διαγραφή...

en: &Diff
el: &Διαφορά

en: &Diff with URL
el: &Διαφορά με URL

en: &Edit
el: &Επεξεργασία

en: &Edit conflicts
el: &Επεξεργασία

en: &Edit...
el: &Επεξεργασία...

en: &Enable Proxy Server
el: &Χρησιμοποίηση Μεσολαβιτή Εξυπερετητή

en: &Exit
el: &Εξοδος

en: &File
el: &Αρχείο

en: &Find
el: &Εύρεση

en: &Fit Images in window
el: &Εφαρμογή εικόνων στο παράθυρο

en: &Fixed drives
el: &Σταθεροί οδηγοί συσκευών

en: &Font for log messages:
el: &Γραμματοσειρά για τα μυνήματα ιστορικότητας

en: &Font:
el: &Γραμματοσειρά:

en: &From URL:
el: &Από URL:

en: &From WC at URL:
el: &Από WC στο URL:

en: &From revision
el: &Από την έκδοση

en: &Go To Line...
el: &Μεταπηδηση στη γραμμή...

en: &HEAD Revision
el: &HEAD Εκδοση

en: &HEAD revision
el: &HEAD έκδοση

en: &HEAD revision in the repository
el: &HEAD έκδοση μέσα στην Αποθήκη

en: &Help
el: &Βοήθεια

en: &Help Topics
el: &Βοήθεια στην θεματική ενότητα

en: &Hide
el: &Απόκρυψη

en: &Icon Set:
el: &Σύνολο εικονιδίων

en: &Ignore %d items
el: &Παράβλεψη %d αντικειμένων

en: &Ignore whitespace changes
el: &Παράβλεψη αλλαγών σε κενά διαστήματα

en: &Image Info
el: Πληροφορίες &Εικόνας

en: &Import...
el: &Εισαγωγή...

en: &Jump to first difference when loading
el: &Εκκίνηση με την πρώτη διαφορά όταν γίνεται επιφόρτωση

en: &Language:
el: &Γλώσσα:

en: &Limit search to modified lines
el: &Περιορισμός εύρεσης σε αλλαγμένα αρχεία

en: &Link images together
el: &Διασυνδεση εικόνων

en: &List View
el: Επισκόπηση &καταλόγου

en: &Load...
el: &Επιφόρτωση...

en: &Merge
el: &Συγχώνευση

en: &Merge...
el: &Συγχώνευση...

en: &Merging
el: &Διαδικασία συγχώνευσης

en: &Native filesystem (FSFS)
el: &Γηγενή συστημα αρχείων (FSFS)

en: &Navigate
el: &Πλοήγηση

en: &Network drives
el: &Δυκτιακοί οδηγοί συσκευών

en: &New
el: &Καινούργιο

en: &Next Difference
el: &Επόμενη διαφορά

en: &Open
el: &Άνοιγμα

en: &Open Ctrl-O
el: &Άνοιγμα Ctrl-O

en: &Overlap images
el: &Επικάλυψη εικόνων

en: &Password:
el: &Συνθηματικό:

en: &Paste
el: &Επικόληση

en: &Port:
el: &Θύρα:

en: &Previous Difference
el: &Προηγούμενη διαφορά

en: &Recent messages
el: &Πρόσφατα μυνήματα

en: &Redo
el: &Επανάληψη

en: &Remove
el: &Διαγραφή

en: &Rename
el: &Μετονομασία

en: &Reopen commit dialog after a commit failed
el: &Επαναδιάνοιξη διαλόγoυ δέσμευσης μετά από μιά αποτυχημένη προσπάθεια δέσμευσης

en: &Repo-browser
el: &Επισκόπηση-Αποθήκης

en: &Revert changes from this revision
el: &Επαναφορά αλλαγών από την παρούσα έκδοση

en: &Revision
el: &Έκδοση

en: &SSH client:
el: &SSH πελάτης:

en: &Save Ctrl-S
el: &Αποθήκευση Ctrl-S

en: &Save authentication
el: &Αποθήκευση πιστοποίησης

en: &Save...
el: &Αποθήκευση...

en: &Settings
el: &Ρυθμίσεις

en: &Specific revision in repository
el: &Συγκεκριμένη έκδοση στην αποθήκη

en: &Status Bar
el: &Ράβδος κατάστασης

en: &Steal the locks
el: &Παρείσφρεση των κλειδωμένων αρχείων

en: &Stop on copy/rename
el: &Στάση κατά την απάντηση αντιγραφής/μετονομασίας

en: &Symbol View
el: Επισκόπηση &συμβόλων

en: &Tab size:
el: &Μέγεθος στηλογνώμονα.

en: &Timeout in seconds to stop the autocompletion parsing
el: &Επιτρεπόμενος χρόνος, σε δευτερόλεπτα, μέχρη την στάση της γραμματικής ανάλησης της αυτόματης συμπλήρωσης

en: &To Revision
el: & Προς έκδοση

en: &To URL:
el: & Προς URL:

en: &To URL:
el: &Προς URL:

en: &Toolbar
el: &Ράβδος Εργαλείων

en: &URL of repository:
el: &URL της Αποθήκης:

en: &Undo
el: &Επαναφορα

en: &Undo	Ctrl+Z
el: &Επαναφορα	Ctrl+Z

en: &Unified diff
el: &Ενοποιημένες διαφορές

en: &Unknown drives
el: &Άγνωστοι οδηγοί συσκευών

en: &Update
el: &Ενημέρωση

en: &Update item to revision
el: &Ενημέρωση αντικειμένου στην έκδοση

en: &Update to revision...
el: &Ενημέρωση στην έκδοση...

en: &Use autocompletion of filepaths and keywords
el: &Χρησιμοποίηση αυτόματης συμπλήρωσης διαδρομών αρχείων και λεξηκλιδιών

en: &Username:
el: &Ονομα χρήστη:

en: &View
el: &Επισκόπηση

en: &Whitespaces
el: &Κενά

en: &Whole word
el: &Ολόκληρη λέξη

en: &Working copy
el: Τρέχον Αντίγραφο Εργασίας

en: (binary value)
el: (διαδική τιμή)

en: (multiple targets selected)
el: (διαλέχτηκαν πολλαπλοί στόχοι)

en: (no changelist)
el: (καμία αλλαγή)

en: (not found)
el: (δεν βρέθηκε)

en: (property change only)
el: (αλλαγή ιδιότητας μόνο)

en: : Revision %d
el: : Έκδωση %d

en: : working base
el: : βασική έκδοση πάνω στην οποία εργάζεστε

en: : working copy
el: : αντίγραφο πάνω στο οποίο εργάζεστε

en: <b>TortoiseSVN</b> is a shell extension.
    That means it is integrated into the Windows explorer.
    To use <b>TortoiseSVN</b> please open the explorer and right-click on any folder you like
    to bring up the context menu where you will find all <b>TortoiseSVN</b> commands.
    And <u>read the manual!</u>
el: Το <b>TortoiseSVN</b> είναι μια προέκταση του κέλυφους.
    Αυτό σημαίνει ότι είναι ένσωματομένο μέσα στον Windows explorer.
    Για να χρησιμοποιήσετε το<b>TortoiseSVN</b> παρακαλώ ανοίξτε τον Εxplorer και πατήστε το δεξί κλικ σε όποιον κατάλογο σας αρέσει
    για να προβάλετε το μενου με όλες τις εντολές του <b>TortoiseSVN</b>.
    Και <u>διαβάστε το εγχειρίδιο!</u>

en: <new changelist>
el: <νέος κατάλογος αλλαγών>

en: A hardware I/O error was reported while accessing %1.
el: Αναφέρθηκε λάθος του I/O από το Υλικό καθώς γινόταν προσπαθεια προσπέλασης του %1.

en: A locking violation occurred while accessing %1.
el: Υπήρξε μια παραβίαση

en: A required resource was unavailable.
el: Ενας απαιτούμενος πόρος δεν είναι διαθέσημος.

en: A sharing violation occurred while accessing %1.
el: Συνέβηκε μια παραβίαση κοινής χρήσης καθώς γινόταν προσπέλαση του %1.

en: A viewer program for GNU diff files (patch files).
    If you don't have one use NotePad.
el: Ένα πρόγραμμα ανάγνωσης για αρχεία διαφωρών GNU .
    Εάν δεν έχετε ένα, χρησιμοποιήστε το Σημειωματάριο.

en: A&bout
el: &Περί

en: A&dd folder...
el: Π&ροσθήκη καταλόγου...

en: Abort
el: Ακύρωση

en: About TortoiseMerge
el: Γύρω από το TortoiseMerge

en: About TortoiseSVN
el: Γύρω από το TortoiseSVN

en: Accept once
el: Αποδοχή μόνο μια φορά

en: Accept permanently
el: Μόνιμη αποδοχή

en: Access to %1 was denied.
el: Άρνηση προσπέλασης στο %1.

en: Action
el: Ενέργεια

en: Actions
el: Επενέργειες

en: Activate Task List
el: Ενεργοποίηση του Πίνακα Καθηκόντων

en: Add
el: Προσθήκη

en: Add &file...
el: Προσθήκη &αρχείου...

en: Add '%s' to dictionary
el: Προσθήκη '%s' στο λεξικό

en: Add (as replacement)...
el: Πρόσθεση (ως αντικατάσταση)...

en: Add Properties
el: Ιδιότητες προσθήκης

en: Add extension specific diff program
el: Προσθήκη συγκεκριμένου προγράμματος επίβλεψης διαφορών σύμφωνα με την κατάληξη του αρχείου

en: Add extension specific merge program
el: Προσθήκη συγκεκριμένου προγράμματος επίβλεψης συγχώνευσης σύμφωνα με την κατάληξη του αρχείου

en: Add to &ignore list
el: Προσθήκη στον κατάλογο με τα αντιπαρέρχομενα αρχεία

en: Add/Edit Extension Specific Diff/Merge Program
el: Προσθήκη/Επεξεργασία συγκεκριμένου προγράμματος επίβλεψης διαφορών/συγχώνευσης σύμφωνα με την κατάληξη του αρχείου

en: Added
el: Προσθέθηκε

en: Added a file remotely
el: Προστέθηκε ένα απομακρυσμένο αρχείο

en: Added a folder remotely
el: Προστέθηκε ένας απομακρυσμένος φάκελος

en: Added items remotely
el: Προστέθηκαν απομακρυσμένα αντικείμενα

en: Added node
el: Προσθήκη βρόγχου

en: Added the file pattern(s)
    %s
    to the ignore list.
el: Προστέθηκε η μήτρα αρχείων
    %s
    στον κατάλογο παραβλεπόμενων αρχείων.

en: Adding
el: Γίνεται προσθήκη

en: Adds file(s) to Subversion control
el: Προστέθηκαν αρχεία στον έλεγχο του Subversion

en: Adjust the settings
    Settings
el: Διευθέτηση των ρυθμίσεων
    Ρυθμίσεις

en: Advanced Diff/Merge Settings
el: Προχωρημένες Ρυθμήσεις Διαφωρών/Συνενώσεων

en: Advanced diff settings
el: Ρύθμηση των διαφορών για προχωρημένους

en: Advanced merge settings
el: Ρυθμιση της συγχωνεύσης για προχωρημένους

en: All Files (*.*)
el: Όλα τα αρχεία (*.*)

en: All Files (*.*)|*.*||
el: Όλα τα αρχεία (*.*)|*.*||

en: An attempt was made to access %1 past its end.
el: Υπηρξε μια προσπάθεια να προσπελαστεί το %1 πέρα του τέλους του.

en: An attempt was made to read from the writing %1.
el: Υπήρξε μια προσπάθεια να διαβαστεί το %1 καθώς ήδη γραφότανε.

en: An attempt was made to write to the reading %1.
el: Υπήρξε μια προσπάθεια να γραφεί το %1 καθώς ήδη διαβάζονταν.

en: An invalid argument was encountered.
el: Υπήρξε μία άκυρη  παράμετρος.

en: An unexpected error occurred while reading %1.
el: Υπηρξε ένα ξαφνικό σφάλμα καθώς διαβάζονταν το %1.

en: An unexpected error occurred while writing %1.
el: Υπηρξε ένα ξαφνικό σφάλμα καθώς γραφώταν το %1.

en: An unknown error occurred while accessing %1.
el: Συνέβηκε ένα αγνωστο λάθος καθώς γινόταν προσπέλαση του %1.

en: An unknown line type was found in line %d !
el: Βρέθηκε ένας άγνωστος τύπος γραμμής στη γραμμή %d !

en: An unsupported operation was attempted.
el: Έγινε προσπάθεια εκτέλεσης μίας μή υποστηριζόμενης λειτουργείας

en: Analyze revision data...
el: Ανάλυση δεδωμένων έκδωσης...

en: Applies a unified diff file to the working copy
el: Εφαρμόζει ένα ενοποιημένο αρχείο διαφορών στο εργαζομενο αντίγραφο

en: Applies the properties recursively to all files/folders.
    bugtraq: and tsvn: properties are only applied to folders.
el: Εφαρμόζει όλες τις ιδιότητες σε όλα τα αρχεία/φάκελους.
    Οι ιδιότητες bugtraq: και tsvn: εφαρμόζονται μόνο στους φακέλους.

en: Apply &patch...
el: Εφαρμογή επιρράμματος...

en: Apply property recursively
el: Εφαρμογή της ιδιότητας αναδρομικά

en: Apply unified diff
el: Εφαρμογή ενοποιημένης διαφοράς

en: Are you sure you want to mark the conflicted file(s) as resolved?
el: Είσαστε βέβαιοι ότι θέλετε να σημαδεύσετε τα αντιφάσκωντα αρχεία όπως έχουν ειλημμένα αποφασηστεί;

en: Are you sure you want to revert %d item(s)? You will lose <b>all</b> changes since the last update!
el: Είσαστε σίγουροι ότι θέλετε να αναστρέψετε %d αντικείμενα; Θα χάσετε <b>ΟΛΕΣ</b> τις αλλαγές από την ώρα της τελευταίας ενημέρωσης!

en: Arrange &Vertical
el: &Κάθετη Διάταξη

en: Arranges the nodes sorted by path
el: Διευθετεί τους κόμβους, ταξινομημένους ανα διαδρομή

en: Assigned to changelist "%s"
el: Ανάθεση στον κατάλογο αλλαγών "%s"

en: At revision: %d
el: Τρέχων αριθμός έκδοσης:  %d

en: Authentication
el: Πιστοποίηση

en: Authentication data
el: Δεδομένα πιστοποίησης

en: Author
el: Συγγραφέας

en: Author:                        Stefan Kueng
el: Συγγραφέας:                        Στέφαν Κουένγκ

en: Authors
el: Συγγραφείς

en: Authors:
el: Συγγραφείς:

en: Auto-close if no conflicts
el: Αυτόματο κλείσημο εάν δεν υπάρχουν αντιφάσεις

en: Auto-close if no errors
el: Αυτόματο κλείσημο εάν δεν υπάρχουν λάθη

en: Auto-close if no merges, adds or deletes
el: Αυτόματο κλείσημο εάν δεν υπάρχουν συνενώσεις, προσθήκες ή διαγραφές

en: Automatically check for &newer versions every week
el: Έλεγχος για ποιό &καινούργιες έκδώσεις κάθε εβδομάδα

en: Average
el: Μέσος όρος

en: B&rowse...
el: Πε&ριεργασία...

en: Bar Graph
el: Ραβδοιστόγραμμα.

en: Base file:
el: Βασικό αρχείο

en: Blames each line of a file on an author
el: Επιρρίπτει την υπαιτιότητα για κάθε γραμμή ενός αρχείου σε ένα συγγραφέα

en: Br&owse...
el: Πε&ριεργασία...

en: Branch / tag created successfully!
el: Η διακλάδωση/ετικέτα έγινε με επιτυχία!

en: Branch/&tag...
el: Διακλάδωση/&ετικέτα...

en: Break loc&k
el: Ρήξη κλείσθρου

en: Bro&wse...
el: Πε&ριεργασία...

en: Brows&e...
el: Πε&ριεργασία...

en: Browse for the external diff program
el: Περιεργασία για ένα εξωτερικό πρόγραμμα απεικόνησης διαφορών

en: Browse...
el: Πε&ριεργασία...

en: Bug-ID
el: Αριθμός λάθους

en: Bug-ID / Issue-Nr:
el: Αριθμός λάθους / Αριθμός Προτοκόλου:

en: C&heck now
el: Έ&λεγχος τώρα

en: C&reate folder...
el: Δ&ιμιουργία καταλόγου...

en: Can't copy 
    %s
    to
    %s
el: Δεν γίνεται να αντιγραφεί το 
    %s
    προς το
    %s

en: Cancel
el: Ακύρωση

en: Cancelling TortoiseSVN Blame...
el: Ακύρωση Επίρρηξης Υπαιτιότητας του TortoiseSVN...

en: Cancelling operation...
el: Ακύρωση λειτουργείας...

en: Cannot show diff because of inconsistent newlines in the file.
el: Δεν ειναι δυνατό να προβληθούν οι διαφορές, γιατί υπάρχουν άστατα σημάδια νέων γραμμών μέσα στο αρχείο.

en: Certificate expired or not yet valid
el: Το πιστοποιητικό έχει λήξει ή δεν είναι ακόμα επικυρωμένο

en: Certificate expired. Valid until: %s
el: Το πιστοποιητικό έχει λήξει. Ήταν έγκυρο μέχρι την: %s

en: Certificate not yet valid. Valid from: %s
el: Το πιστοποιητικό δεν έιναι ακόμα επικυρωμένο. Θα επικυρωθεί από τις: %s

en: Certificates|*.p12;*.pkcs12;*.pfx|All|*.*||
el: Πιστοποιητικά|*.p12;*.pkcs12;*.pfx|All|*.*||

en: Change the window position
el: Αλλαγή θέσης παραθύρου

en: Change the window size
el: Αλλαγή μεγέθους παραθύρου

en: Changed Files
el: Αρχεία με μεταβολές

en: Changed files between %s, %s and %s, %s
el: Αλλάχθηκαν τα αρχεία μεταξύ %s, %s και %s, %s

en: Changed files: %d
el: Αρχεία με μεταβολές: %d

en: Chec&kout...
el: Έ&λεγχος

en: Check
el: Έλεγχος

en: Check For Updates
el: Έλεγχος για νεότερες ενημέρωσεις

en: Check For Updates...
el: Έλεγχος για νεότερες ενημέρωσεις...

en: Check for modi&fications
el: Έλεγχος για μετα&βολές

en: Check for modifications
el: Έλεγχος για μεταβολές

en: Check repository
el: Έλεγχος Αποθήκης

en: Check the files which you want to
    delete before importing.
el: Έλεγχος των αρχείων που θέλετε να
    σβήσετε πριν από την εισαγωγή.

en: Check the path and/or URL you've entered.
el: Έλεξτε τη διαδρομή ή/και το URL που εισάγατε.

en: Check those menu entries you want to appear in the top context menu instead of the TortoiseSVN submenu
el: Θέστε τις εισαγωγές του μενού που θέλετε να εμφανίζονται στο κυρίως μενού αντί στο μενού του TortoiseSVN

en: Checking for forward copies
el: Έλεγχος για προοθημένα αντίγραφα

en: Checking if a newer version of TortoiseSVN is available...
el: Έλεγχος για νεότερη έκδοση του TortoiseSVN...

en: Cleanup has finished
el: Ο εκκαθαρισμός έχει τελειώσει

en: Cleanup interrupted operations, locked files, ...
el: Καθαρισμός διακεκομένων λειτουργιών, κλειδωμένων αρχειων, ...

en: Clear
el: Εκκαθάρηση

en: Clears %ld URLs stored for %ld working copies
el: Καθαρίει %ld URLs που είναι αποθηκευμένα για %ld εργαζόμενα αντίγραφα

en: Clears %ld log messages stored for %ld working copies
el: Καθάριζει %ld μυνήματα ιστορικότητας που έχουν αποθηκευτεί γιαr %ld εργαζόμενα αντίγραφα

en: Clears the stored sizes and positions of %ld dialogs
el: Διαγράφει τα αποθηκευμένα μεγέθη και θέσεις %ld διαλόγων

en: Click here to select a recently typed message
el: Πατήστε εδώ για να διαλέξετε ένα πρόσφατα δακτυλογραφημένο μύνημα

en: Clipboard
el: Προχειρο

en: Close manually
el: Χειροκίνητος τερματισμός λειτουργείας

en: Close the active window and prompts to save the documents
el: Κλείνει το ενεργό παράθυρο και προτρέπει την αποθήκευση των αρχείων

en: Colors
el: Χρώματα

en: Command Line To Execute:
el: Γραμμή εντολών για Εκτέλεση:

en: Command failed.
el: Η διαταγή απέτυχε.

en: Commit
el: Δέσμευση

en: Commit threshold:
el: Ουδός δεσμέυσεων:

en: Commit to:
el: Δέσμευση στο:

en: Commits by author
el: Δεσμέυσεις ανα συγγραφέα

en: Commits by date
el: Δεσμέυσες ανα ημερομηνία

en: Commits each week:
el: Δεσμεύσεις κάθε ευδομάδα:

en: Commits your changes to the repository
el: Δεσμεύει τις αλλαγές σας στην Αποθήκη

en: Compare &HEAD revisions
el: Συγκριση &ΚΕΦΑΛΙΚΩΝ εκδώσεων

en: Compare and &blame with working BASE
el: Σύγκριση και &μορμφή με την εργαζόμενη ΒΑΣΗ

en: Compare and blame with previous revision
el: Σύγκριση και &μορμφή με την προηγούμενη έκδοση

en: Compare with &working copy
el: Σύγκριση με το εργαζόμενο αντίγραφο

en: Compare with b&ase
el: Συγκριση με τη &βάση

en: Compares the file with the last committed revision to show you the changes you made
el: Συγκρίνει το αρχείο με την τελευταία δεσμευμένη έκδοση για να σας δείξει τις αλλαγές που κάνατε

en: Comparing %s to %s
el: Συγκριση του %s με το %s

en: Completed
el: Ολοκληρωθηκε

en: Configure the program used to resolve conflicted files.
el: Παραμετροποίσηση του χρησιμοποιούμενου για την επίλυση διιστάμενων αρχείων.

en: Conflicted
el: Διιστάση

en: Conflicts: %d
el: Διιστάσεις: %d

en: Continue
el: Συνέχεια

en: Cop&y
el: Αντ&ιγραφή

en: Copied
el: Αντιγράφτηκε

en: Copied remotely
el: Αντιγράφηκε απομακρυσμένα

en: Copy %ld items to
    %s
el: Αντγραφή %ld πρός
    %s

en: Copy %s
el: Αντιγραφή %s

en: Copy (Branch / Tag)
el: Αντιγραφή (Διακλάδωσης/Ετικέτας)

en: Copy URL to clipboard
el: Αντιγραφή URL στο πρόχειρο

en: Copy all information to clipboard
el: Αντιγραφή όλων των πληροφοριών στο Πρόχειρο

en: Copy and rename item to here
el: Αντιγραφή και μετονομασία αντικειμένων προς τα εδώ

en: Copy error message to clipboard
el: Αντιγραφή μυνήματος λάθους εδώ

en: Copy from path
el: Αντιγραφή από τη διαδρομή

en: Copy items to here
el: Αντιγραφή αντικειμένων εδώ

en: Copy paths to clipboard
el: Αντιγραφή ενεργειών στο Πρόχειρο

en: Copy the selection and put it on the Clipboard
    Copy
el: Αντιγραή της επιλογής και μεταβιβασή της στο Πρόχειρο
    Αντιγραφή

en: Copy to clipboard
el: Αντιγραφή στο πρόχειρο

en: Copy to working copy
el: Αντιγραφή στο εργαζόμενο αντίγραφο

en: Copy to working copy...
el: Αντιγραφή στο εργαζόμενο αντίγραφο...

en: Copy: New name for %s
el: Αντιγραφή: Νέο όνομα για %s

en: Copying %s
el: Γίνεται αντιγραφή του %s

en: Copying...
el: Γίνεται αντιγραφή...

en: Corrections
el: Διορθώσεις

en: Could not add %s to the ignore list!
el: Δεν ήταν δυνατό να προστεθεί το %s στον κατάλογο με τα παραβλεπόμενα αρχεία!

en: Could not check for a newer version!
el: Δεν ήταν δυνατό να γίνει έλεγχος για μια ποιό καινουργια έκδοση!

en: Could not copy the files!
    <hr=100%%>
    %s
el: Δεν είναι δυνατό να αντιγραφούν τα αρχεία!
    <hr=100%%>
    %s

en: Could not get the status!
el: Δεν γινετα να ληφ8εί η κατάσταση!

en: Could not open the file
    %s
el: Δεν γίνεται να ανοιχτεί το αρχείο
    %s

en: Could not remove %s from the ignore list
el: Δεν ήταν δυνατό να διαγραφεί το %s από τον κατάλογο των παρεβλεπομένων αρχείων

en: Could not retrieve URL of the file!
    %s
el: Δεν ήταν δυνατό να ανεβρεθεί το URL του αρχείου!
    %s

en: Could not retrieve revision %s of the file %s.
    Patching is not possible!
el: Δεν ήταν δυνατό να ανακτηθεί η έκδωση %s του αρχείου %s.
    Δεν μπορεί να γίνει διόρθωση!

en: Could not save the file %s!
el: Το αρχείο %s δεν μπορούσε να σωθεί!

en: Could not start diff viewer!
    <hr=100%%>
    %s
el: Δεν ήταν δυνατό να ξεκινήσειCould not start diff viewer!
    <hr=100%%>
    %s

en: Could not start external diff program!
    <hr=100%%>
    %s
el: Δεν ήταν δυνατό να ξεκινήσει το εξωτερικό πρόγραμμα διαφορών!
    <hr=100%%>
    %s

en: Could not start external merge program!
    <hr=100%%>
    %s
el: Δεν ήταν δυνατό να ξεκινήσει το εξωτερικό πρόγραμμα συγχώνευσης!
    <hr=100%%>
    %s

en: Could not start print job.
el: Δεν ήταν δυνατό να ξεκινήσει η εκτύπωση.

en: Could not start thread!
el: Δεν γινόταν να ξεκινίσει η διεργασία!

en: Create &patch...
el: Δημιουργεία &μπαλώματος

en: Create Patch
el: Δημιουργεία Μπαλώματος

en: Create Repository
el: Δημιουργία Αποθήκης

en: Create copy in the repository from:
el: Δημιουργία αντίγραφου μέσα στην Αποθήκη από:

en: Create repositor&y here...
el: Δημιουργία &Αποθήκης εδώ...

en: Created folder remotely
el: Δημιουργεία φακέλου απομακρυσμένα

en: Creates a repository database at the current location
el: Δημιουργία Αποθήκης στη συγκεκριμένη τοπο8εσία

en: Creates a unified diff file with all changes you made
el: Δημιουργία ενός ενοιαίου αρχείου διαφορών με όλες τις αλλαγές που έχετε κάνει

en: Credits:
el: Ονόματα δημιουργών και συνεργατών:

en: Cu&t
el: Απ&οκοπή

en: Current version is:
el: Η τρέχουσα έκδοση είναι:

en: Current version is: %s
el: Η τρέχουσα έκδοση είναι: %s

en: Cut the selection and put it on the Clipboard
    Cut
el: Αποκοπή της επιλογής και τοποθέτηση στο Πρόχειρο

en: Date
el: Ημερομηνία

en: Deleted
el: Διαγράφηκε

en: Deleted node
el: Διαγεγραμένος κόμβος

en: Deleting
el: Διαγράφεται

en: Deselect changelist
el: Απεπιλογή πίνακα αλλαγών

en: Destination disk drive is full.
el: Ο προοριζόμενος δίσκος είναι γεμάτος.

en: Dialog sizes and positions
el: Θέσεις και μεγέθη διαλόγων

en: Diff With URL
el: Διαφορές μεσω παράθεση URL

en: Diff file:
el: Αρχείο διαφορών:

en: Difference between
el: Διαφορά μεταξύ

en: Diffing
el: Διαφορά:

en: Directory:
el: Κατάλογος:

en: Disk full while accessing %1.
el: Ο δίσκος ήταν γεμάτος καθώς γινόταν πρόσβαση του %1

en: Do you really want to move this file or folder?
el: Πραγματικά θέλετε να μετακινήσετε αυτό το αρχείο ή φάκελο;

en: Do you want to proceed?
el: Θέλετε να προχωρήσετε;

en: Do you want to save your changes?
el: Θέλετε να αποθηκεύσετε τις αλλαγές σας;

en: Documentation - Simon Large
el: Τεκμηρίωση - Σίμωνας Λαρτζ

en: Don't show this message again
el: Να μην ξαναεμφανιστεί αυτό το μύνημα

en: Drive Types
el: Τύποι Οδ

en: E&xit
el: Έ&ξοδος

en: E&xport...
el: Ε&ξαγογή...

en: Edit
el: Επεξεργασία

en: Edit Properties
el: Επεξεργασία Ιδιοτήτων

en: Edit author
el: Επεξεργασία συγγραφέα

en: Edit author name
el: Επεξεργασία ονόματος συγγραφέα

en: Edit extension specific diff program
el: Επεξεργασία επεκτάσεως συγκεκριμένου προγράμματος παράθεσης διαφορών

en: Edit extension specific merge program
el: Επεξεργασία επεκτάσεως συγκεκριμένου προγράμματος σύμπτυξης διαφορών

en: Edit log message
el: Επεξεργασία καταγραφικού μυνήματος

en: Either the name or IP of the proxy server
el: Ή το όνομα ή την ΙΡ του πληρεξούσιου διακομηστή

en: Empty
el: Άδειο

en: End Revision
el: Τέλος έκδοσης

en: Enlarge the window to full size
el: Μεγέθυνση του παραθύρου στο μέγιστο μέγεθος

en: Enter URL
el: Εισαγώγή URL

en: Enter a lock message (optional):
el: Εισάγετε ένα μύνημα για το κλείστρο (προαιρετικά):

en: Enter a name for the changelist:
el: Εισάγετε ένα όνομα για τον πίνακα αλλαγών:

en: Erase everything
    Erase All
el: Διαγραφή των πάντων
    Διαγραφή Όλων

en: Erase the selection
    Erase
el: Διαγραφή των επιλεγμένων
    Διαγραφή

en: Error
el: Σφάλμα

en: Error while reading/writing the registry key %s
    %s
el: Υπήρξε λάθος κατά την ανάγνωση/εγγραφή του κλειδιού του μητρώου %s
    %s

en: Exceptions:
el: Εξαιρέσεις:

en: Exclude paths:
el: Εξαίρεση διαδρομών:

en: Export directory:
el: Εξαγωγή φακέλου:

en: Export unversioned files too
el: \ν

en: Exporting...
el: Εξαγωγή

en: Extension
el: Επέκταση

en: External
el: Εξωτερικό

en: External Program:
el: Εξωτερικό Πρόγραμμα

en: External Programs::Diff Viewer
el: Εξωτερικά Προγράμματα::Επισκόπηση Διαφορών

en: External Programs::Merge Tool
el: Εξωτερικά Προγράμματα::Πρόγραμμα Συγχώνευσης Διαφορών

en: External Programs::Unified Diff Viewer
el: Εξωτερικά Προγράμματα::Ενιαία Επισκόποιση Διαφορών

en: Failed revert
el: Αποτυχημένη επαναφορά...

en: Failed to create empty document.
el: Αποτυχημένη προσπάθεια δημιουργίας άδειου αρχείου.

en: Failed to launch help.
el: Αποτυχία εκίνησης βοήθειας.

en: Failed to open document.
el: Δεν ήταν δυνατό να ανοιχθεί το έγγραφο.

en: Failed to save document.
el: Δεν ήταν δυνατό να αποθηκευθεί το έγγραφο.

en: Fetching file...
el: Ανάκτηση του αρχείου...

en: Fetching revision %s of file:
el: Ανάκτηση της έκδοσης %s του αρχείου:

en: File
el: Αρχείο

en: File changes each week:
el: Αλλαγές στο αρχείο ανά εβδομάδα:

en: File diffs
el: Διαφορές του αρχείου

en: File patches
el: Μπαλόματα Αρχείων

en: Find the specified text
    Find
el: Εύρεση του συγκεκριμένου κειμένου
    Εύρεση

en: Finished!
el: Τέλος!

en: Fit Images &together
el: Προσαρμογή &μαζί των Εικόνων

en: Floppy drives (A: B:)
el: Οδηγοί δισκέτας (A: B:)

en: From:
el: Από:

en: From: (start URL and revision of the range to merge)
el: Από: (Αρχικό URL και εμβέλεια των έκδοσεων που πρόκειτε να συνενωθούν)

en: GDI+ couldn't be initialized!
el: Δεν γινεται να αρχίσει η λειτουργεία του υποσυστήματος GDI+

en: GDI+ couldn't create a bitmap object. You probably don't have enough memory.
el: Το υποσυστήμα GDI+ δεν μπορεί να δημιουργήσει ένα αντικείμενο . Πιθανών να μην έχετε αρκετνή μνήμη στον υπολογιστή σας.

en: GDI+ is required to save the revision graph as a picture.
    You can get GDI+ from
    <u><a=http://www.microsoft.com/downloads/details.aspx?FamilyID=6a63ab9c-df12-4d41-933c-be590feaa05a&DisplayLang=en>http://www.microsoft.com/downloads/details.aspx?FamilyID=6a63ab9c-df12-4d41-933c-be590feaa05a&DisplayLang=en</a></u>
el: Το υποσυστήμα GDI+ είναι απαραίτητο για να σώσουμε το γράφημα των εκδόσεων σαν εικόνα.
    Μπορείτε να το λάβετε από
    <u><a=http://www.microsoft.com/downloads/details.aspx?FamilyID=6a63ab9c-df12-4d41-933c-be590feaa05a&DisplayLang=en>http://www.microsoft.com/downloads/details.aspx?FamilyID=6a63ab9c-df12-4d41-933c-be590feaa05a&DisplayLang=en</a></u>

en: General
el: Γενικά

en: Generating patchfile...
el: Δημηουργείται το αρχείων διαφορών...

en: Get loc&k...
el: Προμήθεια κλείσ&θρου...

en: Getting file %s
el: Λήψη του αρχείου %s

en: Getting information...
el: Λήψη πληροφοριών...

en: Getting unified diff
el: Λήψη ενιαίων διαφορών

en: Go to line
el: Αναπήδηση στη γραμμή

en: Graph type:
el: Τύπος γραφήματος:

en: Group changelists
el: Ομαδοποιηση πινάκων αλλαγών

en: HEAD
el: ΚΕΦΑΛΗ

en: Help
el: Εισαγωγή

en: Hostname mismatch (%s)
el: Αποτυχημένος συνδυασμός των ονομάτων των εξυπερετητων (%s)

en: Ignore
el: Παράβλεψη

en: Ignore &all whitespaces
el: Παράβλεψη ό&λου του κενού χώρου

en: Ignore &case changes
el: Παράβλεψη διαφοράς πεζών/κεφαλαίων

en: Ignore ancestry
el: Περιφρόνηση κληρονομικότητας

en: Import
el: Εισαγωγή

en: Import %s to %s%s
el: Εισαγωγή %s στο %s%s

en: Import &message
el: Εισαγωγή μυνήματος

en: Importing file %s
el: Εισαγωγή αρχείου %s

en: Imports the directory to a repository
el: Εισάγει το φάκελο σε μία Αποθήκη

en: Include ignored files
el: Συγκαταλογή αρχείων που έχουν αγνοηθεί

en: Include paths:
el: Συμπεριλαμβανομένων των διαδρομών:

en: Initial import
el: Αρχική εισαγωγή

en: Input
el: Εισαγωγή

en: Insufficient memory to perform operation.
el: Δεν υπάρχει αρκετή μνήμη για να ολοκληρωθεί η εργασία.

en: Internal application error.
el: Εσωτερικό λάθος της εφαρμογής.

en: Invalid filename.
el: Άκυρο όνομα αρχείου

en: Keep &locks
el: Διατηρηση &κλείσθρων

en: Keep changelists
el: Διατήρηση πινάκων αλλαγών

en: Least active author:
el: Λιγότερο ενεργός συγγραφέας:

en: Left View:
el: Αριστερή Άποψη:

en: Line Graph
el: Ιστογράφημα

en: Line: %*ld
el: Γραμμή: %*ld

en: Load Images
el: Επιφόρτωση εικόνων

en: Local status
el: Τοπική κατάσταση

en: Lock Files
el: Επισφάληση αρχείων

en: Lock broken!
el: Κάποιος έσπασε το κλείθρο

en: Lock comment
el: Σχόλειο για το κλείθρο

en: Lock creation date:
el: Ημερομηνία δημιουργίας κλείθρου:

en: Lock failed
el: Κλείθρο απέτυχε

en: Lock owner:
el: Ιδιοκτήτης κλείθρου:

en: Lock stolen by %s
el: Το κλείθρο εκλάπηκε από %s

en: Locked by %s
el: Κλειδωμένο από %s

en: Locking failed because a newer version exists!
    Do you want to update and try again?
el: Η προσπάθεια κλειδώματος απέτυχε γιατί υπάρχει μια ποιό καινούργια έκδοση!
    Θέλετε να παραθέσετε την νεότερη έκδοση και να ξαναπροσπάθήσετε;

en: Log
el: Αρχείο ιστορικότητας

en: Log History
el: Ιστορική Αναδρομή:

en: Mail system DLL is invalid.
el: Το υποσύστημα DLL του ηλεκτρονικού ταχυδρομίου είναι άκυρο.

en: Manage Subversion properties
el: Διαχείρηση ιδιοτήτων του Subversion

en: Mark for comparison
el: Επισήμανση για σύγκριση

en: Marks a file as resolved in Subversion
    Mark as resolved
el: Επισήσμανση ενός αρχείου ως επιλημένου στο Subversion
    Επισήμανση ως επολημένο

en: Match &case
el: Ταίριασμα πεζών/κεφαλαίων

en: Max
el: Μέγιστο

en: Merge
el: Συγχώνευση

en: Merged
el: Επιτεύθηκε συγχώνευση

en: Merges a branch into the main trunk
el: Συγχωνεύει μια διακλάδωση στον κύριο κορμό

en: Merging
el: Γίνεται συνένωση

en: Merging from %s, revision %s to %s, revision %s into %s, %s%s
el: Συγχώνευση από το %s, εκδοση %s προς το %s, εκδοση %s μέσα στο αρχείο %s, %s%s

en: Merging requires different revisions or different URLs in 'From:' and 'To:'
el: Η συγχώνευση απαιτεί διαφορετικές εκδόσεις ή διαφορετικά URL στο 'Από:' και 'Προς:'

en: Message
el: Μύνημα

en: Message:
el: Μύνημα:

en: Messages
el: Μυνήματα

en: Messages, authors and paths
el: Μυνήματα, συγγραφείς και διαδρομές

en: Mime type
el: Τύπος κωδικοποίησης

en: Min
el: Ελάχιστο

en: Mine
el: Δικό μου

en: Misc
el: Ετερόκλητα αντικείμενα

en: Mixed
el: Αναμεμειγμένα

en: Modified
el: Τροποποιημένα

en: More colors...
el: Περισσότερα χρώματα

en: Most active author:
el: Πιο δραστήριος συγγραφέας

en: Move %ld items to
    %s
el: Μετακίνηση %ld αντικειμένων στο
    %s

en: Move %s
    to %s
el: Μετακίνηση %s
    στο %s

en: Move and rename item to here
el: Μετακίνηση και μετονομασία αντικειμένων προς τα εδώ

en: Move items to here
el: Μετακίνηση αντικειμένων εδώ

en: Move to changelist
el: Μετακίνηση στον πίνακα αλλαγών

en: Move: New name for %s
el: Μετακίνηση: Καινούργιο όνομα για το %s

en: Moved remotely
el: Μετακινήθηκε από απόμακρη τοποθεσία

en: Moving %s
el: Μετακίνηση %s

en: Moving...
el: Μετακίνηση...

en: My file:
el: Το αρχείο μου:

en: N&ext Conflict
el: Ε&πόμενη αντίφαση:

en: Needs lock
el: Χρειάζεται κλείστρο

en: Network
el: Δικτιο

en: New
el: Καινούργιο

en: New &name:
el: Καινούργιο &όνομα:

en: New name for %s
el: Καινούργιο &όνομα για το %s

en: New name:
el: Καινούργιο όνομα:

en: No
el: Όχι

en: No differences found!
el: Δεν βρέθηκαν διαφορές!

en: No error message is available.
el: Δεν υπάρχει διαθέσημο μύνημα λάθους .

en: No error occurred.
el: Δεν υπήρξε λάθος

en: No graph available
el: Δεν υπάρχει διαθέσημο ιστογράφημα

en: No spell corrections
el: Δεν υπάρχουν ορθογραφικές διορθώσεις

en: None
el: Κανένα.

en: Not all of the system registry entries (or INI file) were removed.
el: Δεν διαγράφηκαν όλες οι καταχωρήσεισ στο Μητρώο του συστήματος (ή στα ΙΝΙ αρχεία).

en: Not descending
el: Μη καταγαγώμενο

en: Not recursive
el: Μη αναδρόμενο

en: Notice
el: Ανακοίνωνη

en: Number of authors:
el: Αριθμός Συγγραφέων:

en: Number of weeks:
el: Αριθμός εβδομάδων:

en: Older lines
el: Παλιότερεσ γραμμές

en: Only numbers (optionally separated by commas)
    are allowed!
el: Επιτρέπονται μόνο αρι8μοί
    (Προαιρετικα, χωριζόμενοι με κόμματα)

en: Only this item
el: Μόνο αυτό το αντικείμενο

en: Open
el: Άνοιγμα

en: Open client certificate file
el: Άνοιγμα αρχείου πιστοποιτικού πελάτη

en: Open file
el: Άνοιγμα αρχείου

en: Open from clipboard
el: Άνοιγμα από το Πρόχειρο

en: Open with...
el: Άνοιγμα με...

en: Ori&ginal size
el: Α&ρχικό μέγεθος

en: Others
el: Άλλοι

en: Out of memory.
el: Δεν ειπάρχει άλλη μνήμη.

en: Password:
el: Συνθηματικό

en: Path
el: Διαδρομή

en: Paths
el: Διαδρομές

en: Pictures (*.wmf, *.jpg, *.png, *.bmp, *.gif)|*.wmf;*.jpg;*.jpeg;*.png;*.bmp;*.gif|All (*.*)|*.*||
el: Εικόνες (*.wmf, *.jpg, *.png, *.bmp, *.gif)|*.wmf;*.jpg;*.jpeg;*.png;*.bmp;*.gif|All (*.*)|*.*||

en: Pie Graph
el: Κυκλικό διάγραμμα

en: Please enter a currency.
el: Παρακαλούμε εισάγετε ένα νόμισμα.

en: Please enter a number.
el: Παρακαλώ εισάγετε έναν αριθμό

en: Please enter a positive integer.
el: Παρακαλώ εισάγετε ένα θετικό ακαίρεο.

en: Please enter a time.
el: Παρακαλω εισάγετε μια χρονική στιγμή.

en: Please enter an integer between %1 and %2.
el: Παρακαλώ εισάγετε έναν ακαίρεο αριθμό μεταξύ %1 και %2.

en: Please enter an integer between 0 and 255.
el: Παρακαλώ εισάγετε έναν ακαίρεο μεταξύ 0 και 255.

en: Please enter an integer.
el: Παρακαλώ εισάγετε έναν ακαίρεο

en: Please enter no more than %1 characters.
el: Παρακαλώ εισάγετε μέχρι %1 χαρακτήρες μόνο.

en: Please execute the "Cleanup" command.
el: Παρακαλώ εκτελέστε την εντολή "Εκαθθάρηση".

en: Please note:
    Your working copy remains on the previous path. If you want your next changes
    to be committed to the copy or branch you have just created,
    then you need to switch your working copy over to the new URL.
    Use the Switch command to do that.
el: Παρακαλώ σημειώστε:
    Το εργαζόμενο αντιγραφό σας παραμένει στην προηγούμενη διαδρομή. Εάν θέλετε οι αλλαγές
    που ακολουθούν να δεσμευτούν στο αντίγραφο ή στη διακλαδωσή που μόλις δημιουργήσατε,
    τότε χρειάζετε να μεταστρέψετε το εργαζόμενο αντίγραφο σασ στο καινούργιο URL.
    Χρησιμοποιήστε την εντολή Μεταστροφής για να το κάνετε αυτό.

en: Please select a button.
el: Παρακαλώ διαλέξτε ένα κουμπί.

en: Please specify the certificate type
el: Παρακαλώ προσδιορίστε τον τύπο του πιστοποιτικού.

en: Please wait - this can take several minutes. Seriously!
el: Παρακαλώ περιμέντε - μπορεί να πάρει αρκετά λεπτά - Πραγματικά!

en: Please wait...
el: Παρακαλώ περιμένετε...

en: Processing revision %d of %d...
el: Επεξεργάσία έκδοσης %d από %d...

en: Program
el: Προγραμμα

en: Programs (*.exe)|*.exe|All Files (*.*)|*.*||
el: Προγράματα (*.exe)|*.exe|Όλα τα αρχεία (*.*)|*.*||

en: Progress
el: Πρόοδος

en: Properties
el: Ιδιότητες

en: Properties for
el: Ιδιότητες για

en: Properties...
el: Ιδιότητες...

en: Property
el: Ιδιότητα

en: Property Page
el: Σελιδα Ιδιοτήτων

en: Property status
el: Καθεστός Ιδιωτήτων

en: R&evert to this revision
el: &Επαναφορά σε αυτή την έκδοση

en: Re&name...
el: Με&τονομασία...

en: Re&vert...
el: Ε&παναφορά...

en: Recently modified lines
el: Προσφατα μετατροποποιημένες γραμμές

en: Recursive
el: Αναδρομικά

en: Reduce the window to an icon
el: Μείωση του παραθύρου σε ικονίδιο

en: Refresh
el: Ανανέωση

en: Reject
el: Απόρηψη

en: Release loc&k
el: Απασφάλειση &κλείσθρου

en: Relo&cate...
el: Με&ταστέγαση

en: Reload
el: Επαναφόρτωση

en: Reloads the opened files and reverts all changes.
    Reload
el: Επαναφορτώνει όλα τα ανοιγμένα αρχείοα και επαναφέρει όλες τις αλλαγές.
    Επαναφόρτωση

en: Relocate
el: Μεταστέγαση

en: Relocate Warning
el: Προειδοποίση Μεταστέγασης

en: Relocating...
el: Γίνεται μεταστέγαση...

en: Removed
el: Αφαιρέθηκε

en: Removed file/folder
el: Διαγράφηκε αρχείο/φάκελος

en: Removed from changelist
el: Διαγράφηκε από τον κατάλογο αλλαγών

en: Rename
el: Μετονομασία

en: Rename %s
el: Μετονομασία %s

en: Renamed node
el: Μετονομασμένος κόμβος

en: Replaced node
el: Επανατοποθετημένος κόμβος

en: Replacing
el: Επανατοποθέτηση

en: Repository
el: Αποθήκη

en: Res&olved...
el: &Επιλύθηκαν...

en: Resolve
el: Επίλυση

en: Resolved
el: Επίλυση

en: Resolved:
    %s
el: &Επιλύθηκαν:
    %s

en: Restored
el: Αποκαταστάθηκαν

en: Retry
el: Επανάληψη προσπαθειας

en: Revert
el: Επαναφορά

en: Revert changes from these revisions
el: Επαναφορά αλλαγών απο αυτές τις εκδόσεις

en: Reverted
el: Επανήλθαν

en: Revision
el: Έκδοση

en: Revision %d
el: Έκδοση %d

en: Revision %ld
el: Έκδοση %ld

en: Revision %s
el: Έκδοση %s

en: Revision:
el: Έκδοση

en: Revision: %ld
    URL: %s
    Author: %s
    Date: %s
    
    Logmessage:
    %s
el: Έκδοση: %ld
    URL: %s
    Author: %s
    Date: %s
    
    Logmessage:
    %s

en: Revisions
el: Εκδόσεις

en: Right View:
el: Δεξιά θέα:

en: S&ettings
el: Ρ&υθμίσεις

en: S&tatistics
el: Σ&τατιστικά στοιχεία

en: S&witch...
el: Μ&εταστροφή...

en: SVN Author
el: SVN Συγγραφέας

en: SVN Export all to here
el: SVN Εξαγωγή όλων εδώ

en: SVN Export to here
el: SVN Εξαγωγή εδώ

en: SVN Lock owner
el: SVN ιδιοκτήτης Κλείσθρου

en: SVN Status
el: SVN Κατάσταση

en: Save &As...
el: Αποθήκευση &Ως...

en: Save &as...
el: Αποθήκευση &ως...

en: Save As
el: Αποθήκευση Ως

en: Save as...
el: Αποθήκευση ώς...

en: Save to clipboard
el: Αποθήκευση στο Πρόχειρο

en: Saved Data
el: Τα δεδομένα αποθηκεύτηκαν

en: Saving files
el: Εγγραφή αρχείων

en: Scintilla
el: Ίχνος

en: Search for:
el: Εύρεση για:

en: Search string not found!
el: Δεν βρέθηκε το κείμενο που ψάχνετε!

en: Select &All
el: Επιλογή Όλων

en: Select / deselect &all
el: Επιλογή/Απεπιλογή Ό&λων

en: Select File...
el: Επιλογή Αρχείου...

en: Select SSH client
el: Διαλέχτε πελάτη SSH

en: Select diff file...
el: Διαλέχτε αρχείο διαφορών...

en: Select end revision
el: Διαλέκτε τελική έκδοση

en: Sending content
el: Αποστολή περιοχομένου

en: Server &address:
el: &Διεύθυνση διακομιστή:

en: Setting properties...
el: Ρύθμιση ιδιοτήτων...

en: Settings
el: Ρυθμίσεις

en: Shell
el: Κέλυφος

en: Sho&w properties
el: Προβολή ιδιοτήτων

en: Show &All
el: Επίδειξη Ό&λων

en: Show &Range...
el: Επίδειξη &Εμβέλειας...

en: Show File List
el: Επίδειξη Καταλόγου Αρχείων

en: Show linenumber&s
el: Επίδειξη &αριθμών γραμμών

en: Showing %ld nodes
el: Επίδειξη %ld κόμβων

en: Showing graph for %s
el: Παράσταση γραφήματος για %s

en: Shows information about TortoiseSVN
el: Επίδειξη πληροφοριών για το πρόγραμμα TortoiseSVN

en: Size
el: Μέγεθος

en: Skipped
el: Παρελήφθη

en: Skipped missing target
el: Παράληψη ελλειπόμενου στόχου

en: Split lines
el: Διαχωρισμός γραμμών

en: Start Revision
el: Εκκίνηση 'Εκδοσης

en: Statistics
el: Στατιστικά

en: Status
el: Κατάσταση

en: Status and action colors
el: Χρώματα της κατάστασης και των ενεργειών

en: Status cache
el: Κατάσταση της προσωρινής μνήμης

en: Status cache kept in an external process, can show the overlay recursively
el: Η κατάσταση της προσωρινή μνήμη κρατιέται σε μιά εξωτερική διεργασία, και έτσι μπορούμε να δείξουμε την επικάλυψη αναδρομικά

en: Status cache only for one folder, no recursive overlays
el: Η κατάσταση της προσωρινή μνήμη ειπάρχει μόνο για ένα φάκελο, και δεν ειπάρχουν ανάδρομες επικαλύψεις.

en: Status of item in SVN
el: Κατάσταση του αντικειμένου μέσα στο SVN

en: Steal loc&k
el: Παρεισφρήση του &κλείθρου

en: Steal the lock
el: Παρεισφρήση του κλείθρου

en: Stefan Küng, Lübbe Onken
el: Στεφαν Κουνγκ, Λουμπε Ονκεν

en: Subversion configuration &file:
el: &Αρχείο παραμετροποίησης Subversion:

en: Subversion server file:
el: Αρχείο Διακομιστή Subversion:

en: Sw&itch working copy to new branch/tag
el: Με&ταστροφή του επεξεργαζόμενου αντιγράφου σε μία άλλη διακλάδωση / δελτάριο

en: Switch %s to %s, Revision %s
el: Μεταστροφή %s σε %s, Έκδοση %s

en: Switch Left<->Right
el: Αντιμετάθεση Αριστερά<->Δεξιά

en: Switch To Branch / Tag
el: Μεταστροφή σε μία άλλη διακλάδωση / δελτάριο

en: Switch back to the previous window pane
    Previous Pane
el: Μεταστροφή πίσω στο προηγούμενο πλαίσιο
    Προηγούμενο πλαίσιο

en: Switch between single and double pane view
    Switch between single and double pane view
el: Μεταστροφή μεταξύ μονού και διπλού πλαισίου
    Μεταστροφή μεταξύ μονού και διπλού πλαισίου

en: Switch the contents of the left and right view
    Switch left and right view
el: Αναστροφή των περιεχωμένων της αριστερής και δεξιάς όψης
    Αναστροφή των περιεχωμένων της αριστερής και δεξιάς όψης

en: Switch to the next document window
el: Μεταστροφή στο επόμενο παράθυρο

en: Switch to the next window pane
    Next Pane
el: Μεταστροφή πίσω στο επόμενο πλαίσιο
    Επόμενο πλαίσιο

en: Switch to the previous document window
el: Μεταστροφή στο επόμενο παράθυρο

en: Switch working copy to another branch / tag
el: Μεταστροφή του επεξεργαζόμενου αντιγράφου σε μία άλλη διακλάδωση / δελτάριο

en: System &sounds
el: &Ηχοι συστήματος

en: System registry entries have been removed and the INI file (if any) was deleted.
el: Σβύστηκαν οι καταχωρήσεισ το Μητρώο του συστήματος καθώς και τίποτα τυχώντα ΙΝΙ αρχείοα

en: Text Status:
el: Κατάσταση Κειμένου:

en: Text status
el: Κατάσταση κειμένου

en: The Repository was successfully created.
el: Η δημιουργία της Αποθήκης ήταν επιτυχής.

en: The file %s does not exist!
el: Δεν υπάρχει το αρχείο %s !

en: The file is too large to open.
el: Το αρχείο είναι πολύ μεγάλο για να ανοιχτεί.

en: The image can not be shown.
el: Η εικόνα δεν μπορεί να απεικονιστεί.

en: The target URL
    %s
    already exists!
el: Το εστιαζόμενο URL
    %s
    Υπάρχει ήδη!

en: The user who did the last commit
el: Ο χρήστης που διέπραξε την τελευταία παραπομπή

en: The working copy has changed!
    <hr=100%>
    Please commit your changes first or revert.
el: Το επεξεργαζόμενο αρχείο έχει υποστεί αλλαγές!
    <hr=100%>
    Παρακαλώ δεσμεύστε τις αλλαγές σας πρώτα ή επαναφέρετε το αρχείο.

en: The working copy is not up to date!
    Please Update first.
el: Το επεξεργαζόμενο αντίγραφο δεν είναι ενήμερο!
    Παρακαλώ Ενημερώστε το, πρώτα.

en: Their file:
el: Το αρχείο:

en: Theirs
el: Δικό τους

en: Thesaurus
el: Λεξιλογικό λεξικό

en: This is not a valid URL.
    Please enter an URL here.
el: Εισάγατε ένα άκυρο URL.
    Παρακαλώ εισάγετε ένα URL εδώ.

en: This property is only allowed on folders, not files.
el: Αυτή η ιδιότητα επιτρέπετε μόνο σε φακέλους, όχι σε αρχεία.

en: This property must not have multiple lines. Only one line is allowed.
el: Αυτή η ιδιότητα δεν μπορεί να έχει πολαππλές γραμμές. Επιστρέπετε μόνο μία γραμμή.

en: To:
el: Προς:

en: TortoiseSVN has detected similar filenames. Do you want the files:%s
    to be renamed too?
el: Το πρόγραμμα έχει εντοπίσει παρεμφερή ονοματα αρχείων. Θέλετε τα αρχεία: %s
    επίσεις να μετονομαστούν;

en: Total commits analyzed:
el: Ολικός αριθμός παραπομπών που έχουν αναλυθεί:

en: Total file changes:
el: Ολικές αλλαγές στα αρχεία:

en: Transferring at %s
el: Διαμεταρφορα στα %s

en: Try again
el: Προσπαθήστε ξανά

en: Tweak TortoiseSVN
el: Βελτιστοποίηση παραμέτρων του TortoiseSVN

en: Two-way &Diff
el: Δυο κατευθύνσεων &Διαφορές

en: URL history
el: URL ιστορικότητα

en: URL of Subversion items
el: URL των αντικειμένων του Subversion

en: Unable to load mail system support.
el: Δεν γίνεται να φορτωθεί η υποστήρηξη για το συστημα ηλεκτρονικού ταχυδρομίου

en: Unable to write read-only property.
el: Δεν είναι δυνατό να εγγραφεί ιδιότητα που έιναι μόνο για ανάγνωση.

en: Uncheck
el: Αποεπιλογή

en: Undo the last action
    Undo
el: Επαναφορά της τελευταίας ενέργειας
    Επαναφορά

en: Unexpected file format.
el: Απροσδόκητη διαμόρφωση αρχείου

en: Unified &diff of HEAD revisions
el: Ενοποιημένη &διαφορά ΚΕΦΑΛΙΔΑΣ εκδόσεων

en: Unlock
el: Απασφάληση

en: Unlock failed
el: Η απασφάληση απέτυχε

en: Unlocked
el: Απασφαλίζμένα

en: Untitled
el: Ατιτλοφόρητο

en: Update
el: Ενημέρωση

en: Updated
el: Έγινε ενημερώση

en: Updates the working copy to a specific revision
el: Ενημερώνει το εργαζόμενο αντίγραφο σε συγκεκριμένη έκδωση

en: Updating %s
el: Γίνεται ενημέρωση %s

en: User cancelled
el: Ο χρήστης ακύρωσε

en: Username:
el: Αναγνωριστικό χρήστη:

en: Value
el: Αξία

en: Version
el: Έκδοση

en: Visit our website
el: Επισκευθήτε την ιστοσελίδα μας

en: Warning
el: Προειδοποίηση

en: Warning!
el: Προειδοποίηση!

en: With URL:
el: Με URL:

en: Working Copy
el: Τρέχον Αντίγραφο Εργασίας

en: Working copy relocated to
    %s
el: Το Τρέχον Αντίγραφο Εργασίας μετακινήθηκε στην τοποθεσία
    %s

en: Yes
el: Ναι

en: Yes to all
el: Ναι σε όλα

en: You already have the latest version installed.
el: Έχετε ήδη εγκατεστημένη την τελευταία έκδοση

en: Your version is:
el: Η εκδοσή σας είναι:

en: Your version is: %d.%d.%d.%d
el: Η εκδοσή σας είναι: %d.%d.%d.%d

en: Zoom &in	Ctrl-+
el: Μεγέθυνση &μέσα	Ctrl-+

en: Zoom &out	Ctrl--
el: Μεγέθυνση &έξω	Ctrl--

en: Zoom 100%
el: Μεγέθυνση 100%

en: Zoom in
el: Μεγέθυνση προς τα μέσα

en: Zoom out
el: Μεγέθυνση προς τα έξω

en: Zoom to fit
el: Προσαρμοσμένη μεγέθυνση

en: added
el: προσθέθηκε

en: added files
el: προσθέθηκαν αρχεία

en: an unnamed file
el: ένα ανεπώνυμο αρχείο

en: and
el: και

en: and support the developers
el: και υποστιρίξτε τους προγραμματιστές

en: author
el: συγγραφέας

en: cleaning up
el: Καθαρισμός

en: deleted
el: διαγράφτηκαν

en: external
el: εξωτερικός

en: ignored
el: παραβλέυθηκε

en: incomplete
el: ελλιπή(ς)

en: locked
el: κλειδωμένο

en: missing
el: λείπει

en: missing / deleted / replaced
el: λείπει / διαγράφηκε / αντικαταστάθηκε

en: month
el: μήνας

en: pixels
el: εικονόστιγματα

en: readonly
el: μόνο για ανάγνωση

en: replaced
el: εχει αντικατασταθεί

en: to %s
el: πρός %s

en: values are different
el: οι τιμές διαφέρουν

en: week
el: εβδομάδα

en: which points to the repository at URL:
el: το οποιό δείχνει προς την Αποθήκη, στο URL:
