TortoiseSVN - en to ca translation catalogue (1231 entries)

en: %.2f MBytes transferred
ca: %.2f MBytes copiats

en: %1 contained an unexpected object.
ca: %1 conté un objecte no esperat.

en: %1 contains an incorrect schema.
ca: %1 conté un esquema incorrecte.

en: %1 contains an invalid path.
ca: %1 conté un path no vàlid.

en: %1 could not be created because the directory is full.
ca: %1no ha pogut ser creat perquè el directori és ple.

en: %1 could not be opened because there are too many open files.
ca: %1no s´ha pogut obrir perquè hi ha masses fitxers oberts.

en: %1 could not be removed because it is the current directory.
ca: %1 no s´ha pogut eliminar perquè és el directori actual.

en: %1 has a bad format.
ca: %1 té un format incorrecte

en: %1 was not found.
ca: %1 no ha sigut trobat.

en: %1: %2
    Continue running script?
ca: %1: %2
    Continuar executant el script?

en: %1
    Cannot find this file.
    Please verify that the correct path and file name are given.
ca: %1
    No es troba el fitxer.
    Si us plau verifiqueu que el path i el nom són correctes.

en: %I64d Bytes transferred
ca: %I64d Bytes transferits

en: %I64d kBytes transferred
ca: %I64d kBytes transferits

en: %d files selected, %d files total
ca: %d fitxers seleccionats, %d fitxers totals

en: %ld minute(s) and %ld second(s)
ca: %ld minut(s) i %ld segon(s)

en: %ld of %ld
ca: %ld de %ld

en: %s - at revision: %d
ca: %s - revisió: %d

en: %s : Remote file
ca: %s : Fitxer remot

en: %s : Working Base
ca: %s : Base de Treball

en: %s : Working Copy
ca: %s : Còpia de Treball

en: %s in %s
ca: %s a %s

en: %s, at %s
ca: %s, a %s

en: %s\Export (%d) of %s
ca: %s\Exportació (%d) de %s

en: %s\Export of %s
ca: %s\Exportació de %s

en: %s
    Do you want to remove it anyway?
ca: %s
    Voleu eliminar-lo sigui com sigui?

en: %s
    File size:			%s
    Width:			%ld pixel
    Height:			%ld pixel
    Horizontal Resolution:	%.1f dpi
    Vertical Resolution:		%.1f dpi
    Depth:			%d bit
    Zoom:			%d%%
    
    %s
    File size:			%s
    Width:			%ld pixel
    Height:			%ld pixel
    Horizontal Resolution:	%.1f dpi
    Vertical Resolution:		%.1f dpi
    Depth:			%d bit
ca: %s
    Tamany del fitxer:			%s
    Amplada:			%ld pixel
    Alçada:			%ld pixel
    Resolució horitzontal:	%.1f dpi
    Resolutió Vertical:		%.1f dpi
    Profunditat:			%d bit
    Zoom:			%d%%
    
    %s
    Tamany del fitxer:			%s
    Amplada:			%ld pixel
    Alçada:			%ld pixel
    Resolució Horitzontal:	%.1f dpi
    Resolució Vertical:		%.1f dpi
    Profunditat:			%d bit

en: %s
    is a directory, not a file!
    TortoiseMerge can't diff directories.
ca: %s
    és un directori, no un fitxer!
    TortoiseMerge no pot comparar directoris.

en: &About TortoiseMerge...
ca: &Quant a TortoiseMerge...

en: &Add...
ca: &Afegeix...

en: &Advanced...
ca: &Avançat...

en: &Apply unified diff
ca: &Aplicar comparació unificada

en: &Autoclose:
ca: &Autotancar:

en: &Backup original file
ca: &Fes còpia de seguretat del fitxer original

en: &Berkeley database (BDB)
ca: &Base de Dades Berkeley (BDB)

en: &Blame changes
ca: &Estableix autoria dels canvis

en: &Blame previous revision
ca: &Mostra autoria de la revisió prèvia

en: &Blame revisions
ca: &Mostra autoria de les revisions

en: &Blame...
ca: &Autoria...

en: &Browse repository
ca: &Navega repositori

en: &Browse...
ca: &Navega...

en: &Cancel
ca: &Cancel·la

en: &Clean up
ca: &Neteja

en: &Commit...
ca: &Entrega...

en: &Compare URLs
ca: &Compara URLs

en: &Compare revisions
ca: &Comparab revisions

en: &Compare whitespaces
ca: &Compara espais en blanc

en: &Configure
ca: &Configura

en: &Contact the repository on startup
ca: &Contacta el repositori a l'inici

en: &Convert files when diffing against BASE
ca: &Converteix fitxers quan es compara respecte BASE

en: &Copy
ca: &Copia

en: &Copy to clipboard
ca: &Copia al portapapers

en: &Copy to...
ca: &Copia a...

en: &Custom
ca: &Personalitza

en: &Default
ca: &Per defecte

en: &Delete
ca: &Suprimeix

en: &Delete (keep local)
ca: &Esborra (desa còpia local)

en: &Delete...
ca: &Suprimeix...

en: &Diff
ca: &Compara

en: &Diff with URL
ca: &Compara amb URL

en: &Dry run
ca: &Simula

en: &Edit
ca: &Edita

en: &Edit conflicts
ca: &Edita conflictes

en: &Edit...
ca: &Editar...

en: &Enable Proxy Server
ca: &Habilita Servidor Proxy

en: &Enter a message describing why you are locking the file(s).
ca: &Introdueix un missatge explicant el perquè del bloqueig del(s) fitxer(s).

en: &Exit
ca: &Surt

en: &Export selection to...
ca: &Exporta selecció a...

en: &External
ca: &Extern

en: &File
ca: &Fitxer

en: &Filter
ca: &Filtre

en: &Find
ca: &Troba

en: &Find...
ca: &Troba...

en: &Fit Images in window
ca: &Ajusta Imatges a la finestra

en: &Fixed drives
ca: &Discs fixes

en: &Font for log messages:
ca: &Font pels missatges de log:

en: &From URL:
ca: &De la URL:

en: &From WC at URL:
ca: &De la Còpia de Treball a la URL:

en: &From revision
ca: &De la revisió

en: &Go To Line...
ca: &Vés a la línea ...

en: &HEAD Revision
ca: &Revisió HEAD

en: &HEAD revision
ca: &Revisió HEAD

en: &HEAD revision in the repository
ca: &Revisió HEAD del repositori

en: &Help
ca: &Ajuda

en: &Help Topics
ca: &Temes de l'Ajuda

en: &Hide
ca: &Amaga

en: &Icon Set:
ca: &Conjunt d'icones:

en: &Ignore %d items
ca: &Ignora %d items

en: &Ignore whitespace changes
ca: &Ignora canvis d'espais en blanc

en: &Image Info
ca: &Informació de la imatge

en: &Import...
ca: &Importa...

en: &Jump to first difference when loading
ca: &Anar a la primera diferència quan es carrega

en: &Language:
ca: &Llenguatge:

en: &Limit search to modified lines
ca: &Limita cerca a línies modificades

en: &Link images together
ca: &Uneix les imatges

en: &List View
ca: Visualització &Llista

en: &Load...
ca: &Carrega...

en: &Merge
ca: &Fusiona

en: &Merge...
ca: &Fusiona...

en: &Merging
ca: &Fusionant

en: &Native filesystem (FSFS)
ca: &Sistema de Fitxers Natiu (FSFS)

en: &Navigate
ca: &Navega

en: &Network drives
ca: &Unitats de xarxa

en: &New
ca: &Nou

en: &Next %ld
ca: &Propers %ld

en: &Next Difference
ca: &Diferència següent

en: &OK
ca: &D'acord

en: &Open
ca: &Obre

en: &Open Ctrl-O
ca: &Obre Ctrl-O

en: &Overlap images
ca: &Soreposar imatges

en: &Password:
ca: &Contrasenya:

en: &Paste
ca: &Enganxa

en: &Previous Difference
ca: &Diferència Anterior

en: &Properties...
ca: &Propietats...

en: &Recent messages
ca: &Missatges recents

en: &Redo
ca: &Torna a fer

en: &Remove
ca: &Treu

en: &Rename
ca: Can&via el nom

en: &Reopen commit dialog after a commit failed
ca: &Tornar a obrir formulari d'entrega si aquesta falla

en: &Repo-browser
ca: &Navegador de repositoris

en: &Revert changes from this revision
ca: &Desfés els canvis des d'aquesta revisió

en: &Revision
ca: &Revisió

en: &SSH client:
ca: &Client SSH:

en: &Save Ctrl-S
ca: &Desa

en: &Save authentication
ca: &Desa Autenticació

en: &Save graph as...
ca: &Desa gràfic com...

en: &Save list of selected files to...
ca: &Desa llista de fitxers seleccionats a...

en: &Save...
ca: &Desa...

en: &Settings
ca: &Configuració

en: &Specific revision in repository
ca: &Revisió específica del repositori

en: &Status Bar
ca: &Barra d'Estat

en: &Steal the locks
ca: &Roba bloqueigs

en: &Stop on copy/rename
ca: &Atura còpia/canvi de nom

en: &Symbol View
ca: &Visualització Símbols

en: &Tab size:
ca: &Longitud del tabulador:

en: &Timeout in seconds to stop the autocompletion parsing
ca: &Temps d'espera en segons per aturar parsing d'autocompletació

en: &To Revision
ca: &Cap a la Revisió

en: &To URL:
ca: &Cap a la URL:

en: &To URL:
ca: &Cap a la URL:

en: &Toolbar
ca: &Barra d'Eines

en: &URL of repository:
ca: &URL del repositori:

en: &Undo
ca: &Desfés

en: &Undo	Ctrl+Z
ca: &Desfés	Ctrl+Z

en: &Unified diff
ca: &Compara Unificat

en: &Unknown drives
ca: &Unitats desconegudes

en: &Update
ca: &Actualitza

en: &Update item to revision
ca: &Actualitza item a la revisió

en: &Update to revision...
ca: &Actualitza a revisió...

en: &Use autocompletion of filepaths and keywords
ca: &Autocompleta paths de fitxers i paraules clau

en: &Username:
ca: &Nom d'Usuari:

en: &View
ca: &Visualiització

en: &Whitespaces
ca: &Espais en Blanc

en: &Whole word
ca: &Paraula Sencera

en: &Working copy
ca: &Còpia de Treball

en: (binary value)
ca: (valor binari)

en: (multiple targets selected)
ca: (vàries destinacions seleccionades)

en: (no changelist)
ca: (sense changelist)

en: (not found)
ca: (no trobat)

en: (property change only)
ca: (només canviar propietat)

en: : Revision %d
ca: : Revisió %d

en: : working base
ca: : base de treball

en: : working copy
ca: : còpia de treball

en: <b>TortoiseSVN</b> is a shell extension.
    That means it is integrated into the Windows explorer.
    To use <b>TortoiseSVN</b> please open the explorer and right-click on any folder you like
    to bring up the context menu where you will find all <b>TortoiseSVN</b> commands.
    And <u>read the manual!</u>
ca: <b>TortoiseSVN</b> és una extensió shell.
    Això vol dir que està integrat dins de l'explorador de Windows.
    Per utilitzar <b>TortoiseSVN</b> obre l'explorador i fes click amb el botó dret sobre qualsevol carpeta
    per tal de fer apareixer el  menú contextual on trobaràs totes les comandes del <b>TortoiseSVN</b>.
    I <u>llegeix el manual!</u>

en: <new changelist>
ca: <nova changelist>

en: A hardware I/O error was reported while accessing %1.
ca: Un error d' E/S ha occorregut quant s'accedia a %1.

en: A locking violation occurred while accessing %1.
ca: Una violació de bloqueig ha ocorregut quan s'accedia a %1.

en: A newer version is available. Please go to http://tortoisesvn.tigris.org and download the current version! Click _here_ to go directly to our website.
ca: Hi ha una versió més nova disponible. Si us plau aneu a http://tortoisesvn.tigris.org i baixeu-vos la versió actual! Feu click aquí per anar al nostre lloc web.

en: A newline separated list of paths for which icon overlays are shown.
    If you add an "*" char at the end of a path, then all files and subdirs inside that path are included too.
ca: Una llista de paths per la qual es mostren icones sobreposades .
    Afegint un caracter "*" al final del path tots els fitxers i subdirectoris dins d'aquest són també inclosos.

en: A newline separated list of paths for which no icon overlays are shown.
    If you add an "*" char at the end of a path, then all files and subdirs inside that path are excluded too.
    An empty list will allow overlays on all paths.
ca: Una llista de paths per la qual no es mostren icones sobreposades .
    Afegint un caracter "*" al final del path, tots els fitxers i subdirectoris dins d'aquest són també inclosos. Una llista buida permetrà sobreposicions en tots els paths.

en: A required resource was unavailable.
ca: No es disposa d'un recurs requerit.

en: A sharing violation occurred while accessing %1.
ca: Una violació de recursos compartits ha occorregut accedint a %1.

en: A viewer program for GNU diff files (patch files).
    If you don't have one use NotePad.
ca: Una utilitat GNU per a visualitzar fitxers diff  (fitxers patch).
    Si no en tens cap utilitza el Bloc de Notes.

en: A&bout
ca: So&bre

en: A&dd folder...
ca: A&fegeix carpeta...

en: Abort
ca: Aborta

en: About TortoiseMerge
ca: Quant a TortoiseMerge

en: About TortoiseSVN
ca: Quant a TortoiseSVN

en: Accept once
ca: Accepta un sol cop

en: Accept permanently
ca: Accepta permanentment

en: Access to %1 was denied.
ca: L'accés a %1 ha sigut denegat.

en: Action
ca: Acció

en: Actions
ca: Accions

en: Activate Task List
ca: Activa Llista de Tasques

en: Add
ca: Afegeix

en: Add &file...
ca: Afegeix &arxiu...

en: Add '%s' to dictionary
ca: Afegeix '%s' al diccionari

en: Add (as replacement)...
ca: Afegeix reemplaçant...

en: Add - TortoiseSVN
ca: Afegeix -TortoiseSVN

en: Add Properties
ca: Afegeix Propietats

en: Add extension specific diff program
ca: Afegeix utilitat de comparació per a extensions específiques

en: Add extension specific merge program
ca: Afegeix utilitat de fusió per a extensions específiques

en: Add to &ignore list
ca: Afegeix a la llista d'&ignorats

en: Add...
ca: Afegeixh...

en: Add/Edit Extension Specific Diff/Merge Program
ca: Afegeix/Edita utilitat Comparació/Fusió per a extensions específiques

en: Added
ca: Afegit

en: Added a file remotely
ca: Afegit un fitxer remotament

en: Added a folder remotely
ca: Afegida una carpeta remotament

en: Added items remotely
ca: Afegits items remotament

en: Added node
ca: Afegit Node

en: Added the file pattern(s)
    %s
    to the ignore list.
ca: Afegit el patró del(s) fitxer(s)
    %s
    a la llista d'ignorats.

en: Adding
ca: Afegint

en: Adds file(s) to Subversion control
ca: Afegeix fitxer(s) al controlador de versions

en: Adds the selected file(s) or the filemask to the 'ignore' list
ca: Afegeix fitxer(s) seleccionat(s) o màscara de fitxers a la llista d'ignorats

en: Adjust the settings
    Settings
ca: Canvia la Configuració
    Configuració

en: Advanced Diff/Merge Settings
ca: Configuració avançada de Comparació/Fusió

en: Advanced diff settings
ca: Configuració avançada de Comparació

en: Advanced merge settings
ca: Configuració avançada de fusionar

en: All Files (*.*)
ca: Tots els fitxers (*.*)

en: All Files (*.*)|*.*||
ca: Tots els fitxers (*.*)|*.*||

en: An attempt was made to access %1 past its end.
ca: Un intent d'accedir %1 ha arribat més enllà del final del fitxer.

en: An attempt was made to read from the writing %1.
ca: S'ha fet un intent de llegir a %1 mentres s'hi escribia.

en: An attempt was made to write to the reading %1.
ca: S'ha fet un intent d'escriure a %1 mentres s'hi llegia.

en: An external diff program used
    for comparing different revisions of files
    <hr=100%>
    You can specify the following parameters to the path:
    %base	the base file
    %mine	the modified file
ca: Un programa extern utilitzat
    per comparar diferents revisions de fitxers
    <hr=100%>
    Podeu especificar els següents paràmetres al path:
    %base	fitxer base
    %mine	fitxer modificat

en: An external merge program used
    to resolve conflicted files.
    <hr=100%>
    You can specify the following parameters to the path:
    %merged	the conflicted file, where to save
    %theirs		the file as it is in the repository
    %mine		your own file, with your changes
    %base		the original file without your changes
ca: Un programa extern utilitzat
    per comparar diferents revisions de fitxers
    <hr=100%>
    Pots especificar els següents paràmetres al path:
    %merged	fitxer amb conflicte, lloc on desar
    %theirs		fitxer tal com és al repositori
    %mine		el teu fitxer, amb els canvis que has fet
    %base		fitxer original sense els teus canvis

en: An invalid argument was encountered.
ca: S'ha trobat un argument invàlid.

en: An invalid file handle was associated with %1.
ca: Un handle invàlid d'arxiu ha sigut associat amb %1.

en: An unexpected error occurred while reading %1.
ca: Error inesperat llegint %1.

en: An unexpected error occurred while writing %1.
ca: Error inesperat escribint %1.

en: An unknown error has occurred.
ca: Ha ocorregut un error desconegut.

en: An unknown error occurred while accessing %1.
ca: Error desconegut accedint %1.

en: An unknown line type was found in line %d !
ca: Un tipus de línea desconegut s´ha trobat a la línea %d !

en: An unsupported operation was attempted.
ca: S'ha intentat una operació no suportada.

en: Analyze revision data...
ca: Analitzar dades de la revisió...

en: Applies a unified diff file to the working copy
ca: Associa un fitxer de comparació unificat a la còpia de treball

en: Applies the properties recursively to all files/folders.
    bugtraq: and tsvn: properties are only applied to folders.
ca: Aplica les propietats recursivament a tots els fitxers i carpetes.
    bugtraq: i tsvn: les propietats només s'apliquen a carpetes.

en: Apply &patch...
ca: Aplicar &pedaç...

en: Apply property recursively
ca: Aplica propietat recursivament

en: Apply unified diff
ca: Aplicar Comparació unificada

en: Are you sure you want to mark the conflicted file(s) as resolved?
ca: Esteu segur que voleu marcar el(s) fitxer(s) en conflicte com a resolt(s)?

en: Are you sure you want to revert %d item(s)? You will lose <b>all</b> changes since the last update!
ca: Esteu segur que voleu revertir %d item(s)? Perdreu <b>tots</b> els canvis des de la darrera actualització!

en: Arrange &Vertical
ca: Disposició &Vertical

en: Arranged by &path
ca: Arranjats per &path

en: Arranges the nodes sorted by path
ca: Arranja els nodes ordenats per path

en: Assigned to changelist "%s"
ca: Assignat a la changelist "%s"

en: At revision: %d
ca: A la revisió: %d

en: Authentication
ca: Autenticació

en: Authentication data
ca: Dades d'autenticació

en: Author
ca: Autor

en: Author:                        Stefan Kueng
ca: Autor:                        Stefan Kueng

en: Authors
ca: Autors

en: Authors case insensitive
ca: Autors sense importar majúsc/minúsc

en: Authors:
ca: Autors:

en: Auto Rename
ca: Canvia Nom Automàticament

en: Auto-close for local operations
ca: Tanca automàticament per operacions loca

en: Auto-close if no conflicts
ca: Tanca automàticament si no hi ha conflictes

en: Auto-close if no errors
ca: Tanca automàticament si no hi ha errors

en: Auto-close if no merges, adds or deletes
ca: Tanca automàticament si no hi ha fusions, afegits o supressions

en: Autocomplete suggests words (usually class or member names)
    from the files that you have changed as you type a log message.
ca: Autocompleta sugereix paraules (usualment noms de classes o membres)
    dels fitxers que has canviat quan escrius un texte de log.

en: Automatic
ca: Automàtic

en: Automatically check for &newer versions every week
ca: Comprova si hi ha versions més &noves cada setmana

en: Average
ca: Promig

en: B&rowse...
ca: E&xplora...

en: Bar Graph
ca: Gràfic de barres

en: Base file:
ca: Fitxer base:

en: Blame
ca: Autoria

en: Blame - TortoiseSVN
ca: Mostra autor - TortoiseSVN

en: Blames each line of a file on an author
ca: Mostra l'autor de cada línea d'un arxiu

en: Br&owse...
ca: E&xplora...

en: Branch / tag created successfully!
ca: Branca / etiqueta creada satisfactòriament!

en: Branch/&tag...
ca: Branca/&etiqueta...

en: Break loc&k
ca: Trenca blo&queig

en: Bro&wse...
ca: Na&vega...

en: Brows&e...
ca: Nav&ega...

en: Browse for the external diff program
ca: Navega per trobar programa de comparació extern

en: Browse...
ca: Navega...

en: Bug-&ID / Issue-Nr:
ca: &ID Bug / Núm Incidència:

en: Bug-ID
ca: ID-Bug

en: Bug-ID / Issue-Nr:
ca: ID Bug / Núm Incidència:

en: C&heck now
ca: C&omprova ara

en: C&reate branch/tag from revision
ca: C&rear branca/etiqueta des de la revisió

en: C&reate folder...
ca: C&rea carpeta...

en: Can't copy 
    %s
    to
    %s
ca: No es pot copiar 
    %s
    to
    %s

en: Cancel
ca: Cancel·la

en: Cancelling TortoiseSVN Blame...
ca: Cancel·lant Autoria...

en: Cancelling operation...
ca: Cancel·lant operació...

en: Cannot show diff because of inconsistent newlines in the file.
ca: No es poden mostrar diferències degut a noves línies inconsistents al fitxer.

en: Cascaded context menu
ca: Menú de contexte en cascada

en: Certificate expired or not yet valid
ca: Certificat caducat o no vàlid

en: Certificate expired. Valid until: %s
ca: Certificat caducat. Vàlid finsl: %s

en: Certificate not yet valid. Valid from: %s
ca: El certificat no és vàlid encara. Valid des del: %s

en: Certificates|*.p12;*.pkcs12;*.pfx|All|*.*||
ca: Certificats|*.p12;*.pkcs12;*.pfx|All|*.*||

en: Change the window position
ca: Canvia la posició de la finestra

en: Change the window size
ca: Canvia el tamany de la finestra

en: Changed Files
ca: Fitxers canviats

en: Changed files between %s, %s and %s, %s
ca: S'han canviat els fitxers entre %s, %s i %s, %s

en: Changed files: %d
ca: Fitxers modificats: %d

en: Changes made (double-click on file for diff):
ca: Canvis fets (Fer doble click sobre el fitxer per veure diferències):

en: Chec&kout...
ca: O&bté...

en: Check
ca: Selecciona

en: Check For Updates
ca: Busca actualitzacions

en: Check For Updates...
ca: Busca actualitzacions...

en: Check for modi&fications
ca: Troba Modi&ficacions

en: Check for modifications
ca: Troba Modificacions

en: Check out a working copy from a repository
ca: Obté una còpia de treball des d'un repositori

en: Check repository
ca: Comprova repositori

en: Check the files which you want to
    delete before importing.
ca: Comprova els fitxers que vols
    esborrar abans d'importar.

en: Check the path and/or URL you've entered.
ca: Comprova el  path i/o la URL que has introduit.

en: Check those menu entries you want to appear in the top context menu instead of the TortoiseSVN submenu
ca: Comprova el que vols que apareixi en el menú superior enlloc de en el submenú del TortoiseSVN.

en: Check to use a less verbose date and time format in log messages
ca: Marca per utilitzar un format de temps/data simplificat en els missatges del log de les entregues.

en: Checking for forward copies
ca: Comprovant còpies més enllà

en: Checking if a newer version of TortoiseSVN is available...
ca: Comprovant si una nova versió de TortoiseSVN és disponible...

en: Checkout
ca: Obté

en: Checkout &directory:
ca: &Directori d'on Obtenir:

en: Checkout - TortoiseSVN
ca: Obté - TortoiseSVN

en: Checkout from %s, revision %s, %s, %s
ca: Obtenint fitxer de %s, revisió %s, %s, %s

en: Cleaning up.
ca: Netejant.

en: Cleanup has finished
ca: La neteja ha acabat.

en: Cleanup interrupted operations, locked files, ...
ca: Neteja interrompuda per operacions, fitxers bloquejats, ...

en: Clear
ca: Esborra

en: Clears %ld URLs stored for %ld working copies
ca: Deixa en blanc %ld URLs guardades per %ld còpies de treball

en: Clears %ld log messages stored for %ld working copies
ca: Deixa en blanc %ld missatges de log guardats per %ld còpies de treball

en: Clears %ld username/password pairs, %ld ssl certificates and %ld usernames
ca: Deixa en blanc %ld parelles nom d'usuari/contrasenya, %ld certificats ssl i  %ld noms d'usuari

en: Clears the stored authentication.
    You will have to enter your username/password again for all repositories.
ca: Esborra l'autenticació guardada.
    Hauràs de tornar a introduir el teu nom d'usuari /contrasenya un altre cop per a tots els repositoris.

en: Clears the stored sizes and positions of %ld dialogs
ca: Deixa en blanc els tamanys i posicions de %ld formularis

en: Click here to select a recently typed message
ca: Fer clic aquí per seleccionar un text escrit recentment

en: Click on "Advanced" to specify alternate diff programs based on file extension
ca: Feu clic a "Avançat" per especificar programes de comparació alternatius segons l'extensió dels fitxers

en: Click on "Advanced" to specify alternate merge programs based on file extension
ca: Feu clic a "Avançat" per especificar programes de fusió de fitxers alternatius segons l'extensió dels fitxers

en: Clipboard
ca: Portapapers

en: Close manually
ca: Tanca manualment

en: Close the active window and prompts to save the documents
ca: Tanca la finestra activa i pregunta si es volen gravar els documents

en: Color co&de in-line changes
ca: Marca co&di de colors als canvis de les línies

en: Command
ca: Comanda

en: Command Line
ca: Línea de comandes

en: Command Line To Execute:
ca: Comanda a Executar:

en: Command failed.
ca: La comanda ha fallat.

en: Commit
ca: Entrega

en: Commit - TortoiseSVN
ca: Entrega - TortoiseSVN

en: Commit threshold:
ca: Límit d'entregues

en: Commit to:
ca: Entrega a:

en: Commits by author
ca: Entregues per autor

en: Commits by date
ca: Entregues per data

en: Commits each week:
ca: Entregues cada setmana:

en: Commits your changes to the repository
ca: Entrega els teus canvis al repositori

en: Compare &HEAD revisions
ca: Compara revisions &HEAD

en: Compare and &blame with working BASE
ca: Compara i troba &autoria amb còpia BASE

en: Compare and blame with previous revision
ca: Compara i troba &autoria amb revisió prèvia

en: Compare with &working copy
ca: Compara amb còpia de &treball

en: Compare with b&ase
ca: Compara amb b&ase

en: Compare with previous revision
ca: &Compara amb revisió prèvia

en: Compares the file with the last committed revision to show you the changes you made
ca: Compara fitxer amb l'última revisió entregada per mostrar els canvis que has fet

en: Compares the selected file with a file in the repository
ca: Compara el fitxer seleccionat amb un fitxer del repositori

en: Comparing %s to %s
ca: Comparant %s amb %s

en: Completed
ca: Completat

en: Configure Hook Scripts
ca: Configura Scripts tipus Hook

en: Configure the program used for comparing different revisions of files
ca: Configura el programa utilitzat per comparar diferents revisions de fitxers.

en: Configure the program used for comparing different revisions of properties
ca: Configura el programa utilitzat per comparar diferents revisions de propietats.

en: Configure the program used to resolve conflicted files.
ca: Configureu el programa utilitzat per resoldre fitxers en conflicte.

en: Configure viewer program for GNU diff files (patch files).
ca: Configureu el  programa visualitzador per fitxers diff de GNU (fitxers patch).

en: Conflicted
ca: En conflicte

en: Conflicts: %d
ca: Conflictes: %d

en: Continue
ca: Continua

en: Cop&y
ca: Co&pia

en: Copied
ca: Copiat(s)

en: Copied from URL
ca: Copiat des d'una URL

en: Copied remotely
ca: Copiat(s) remotament

en: Copy %ld items to
    %s
ca: Copia %ld items a
    %s

en: Copy %s
ca: Copia %s

en: Copy %s to %s, Revision %s
ca: Copiar %s a %s, Revisió %s

en: Copy %s
    to %s
ca: Copia %s
    a %s

en: Copy (Branch / Tag)
ca: Copia (Branca / Etiqueta)

en: Copy - TortoiseSVN
ca: Copia - TortoiseSVN

en: Copy URL to clipboard
ca: Copia URL al portapapers

en: Copy all information to clipboard
ca: Copia tota la informació al portapapers

en: Copy and rename item to here
ca: Copia i canvia el nom aquí

en: Copy error message to clipboard
ca: Copia el missatge d'error al portapapers

en: Copy from path
ca: Còpia del path

en: Copy items to here
ca: Copia els items aquí

en: Copy paths to clipboard
ca: Copia paths al portapapers

en: Copy the selection and put it on the Clipboard
    Copy
ca: Copia la selecció i posa-la al portapapers
    Copia

en: Copy to clipboard
ca: Copia al portapapers

en: Copy to working copy
ca: Copia a la còpia de treball

en: Copy to working copy...
ca: Copia a la còpia de treball...

en: Copy: New name for %s
ca: Còpia: Nou nom per %s

en: Copying %s
ca: Copiant %s

en: Copying...
ca: Copiant...

en: Corrections
ca: Correccions

en: Could not add %s to the ignore list!
ca: No s'ha pogut afegir %s a la llista d'ignorats!

en: Could not check for a newer version!
ca: No s'ha pogut comprovar si hi ha una versió més nova!

en: Could not copy the files!
    <hr=100%%>
    %s
ca: No s'han pogut copiar els fitxers!
    <hr=100%%>
    %s

en: Could not get the status!
ca: No s'ha pogut obtenir l'estat!

en: Could not open the file
    %s
ca: No s'ha pogut obtenir el fitxer
    %s

en: Could not remove %s from the ignore list
ca: No s'ha pogut treure %s de la llista d'ignorats

en: Could not retrieve URL of the file!
    %s
ca: No s'ha pogut obtenir la URL del fitxer!
    %s

en: Could not retrieve revision %s of the file %s.
    Patching is not possible!
ca: No s'ha pogut obtenir la revisió %s del fitxer %s.
    No és possible fer un pedaç!

en: Could not save the file %s!
ca: No es pot desar el fitxer %s!

en: Could not start diff viewer!
    <hr=100%%>
    %s
ca: No s'ha pogut iniciar el visualitzador de diferències!
    <hr=100%%>
    %s

en: Could not start external diff program!
    <hr=100%%>
    %s
ca: No s'ha pogut inicar el visualitzador de diferències!
    <hr=100%%>
    %s

en: Could not start external merge program!
    <hr=100%%>
    %s
ca: No s'ha pogut engegar el programa extern de fusió !
    <hr=100%%>
    %s

en: Could not start print job.
ca: No s'ha pogut iniciar la tasca d'impressió.

en: Could not start thread!
ca: No s'ha pogut iniciar el thread!

en: Create &patch...
ca: Crea &pedaç...

en: Create Changelist
ca: Crea Changelist

en: Create Patch
ca: Crea Pedaç

en: Create Repository
ca: Crea Repositori

en: Create copy in the repository from:
ca: Crea còpia al repositori des de:

en: Create new directory:
    %s
ca: Crea un nou directori:
    %s

en: Create repositor&y here...
ca: Crea repositor&i aquí...

en: Created folder remotely
ca: S'ha creat la carpeta remotament

en: Creates a 'cheap' copy inside the repository used for branches or tagging
ca: Crea una còpia 'barata' dins del repositori utilitzada per a branques i etiquetes

en: Creates a repository database at the current location
ca: Crea una base de dades del repositori al lloc actual

en: Creates a unified diff file with all changes you made
ca: Crea un fitxer diff unificat amb tots els canvis que has fet

en: Credits:
ca: Crèdits:

en: Cu&t
ca: Re&talla

en: Current version is:
ca: La versió actual és:

en: Current version is: %s
ca: La versió actual és: %s

en: Cut the selection and put it on the Clipboard
    Cut
ca: Retalla la selecció i posa-la al Portapapers
    Retalla

en: Date
ca: Data

en: Default &number of log messages
ca: &Número per defecte de missatges de log

en: Default URL:
ca: URL per defecte:

en: Default path:
ca: Path per defecte:

en: Delete Unversioned Items
ca: Suprimeix items sense versionar

en: Delete unversioned items...
ca: Suprimeix items sense versionar

en: Deleted
ca: Esborrat

en: Deleted node
ca: Node esborrat

en: Deletes files / folders from version control
ca: Esborra fitxers / carpetes del control de versions

en: Deletes files / folders from version control but keeps the file
ca: Esborra fitxers / carpetes del control de versions però conserva el fitxer

en: Deleting
ca: Esborrant

en: Deselect changelist
ca: Desselecciona la changelist

en: Destination disk drive is full.
ca: La unitat de destinació és plena.

en: Dialog sizes and positions
ca: Tamanys i posicions dels formularis

en: Diff With URL
ca: Comparació amb URL

en: Diff file:
ca: Fitxer Diff:

en: Difference between
ca: Diferència entre

en: Diffing
ca: Trobant diferències

en: Directory:
ca: Directori:

en: Disable this option if you have really big working copies and experience
    too much disk access when browsing the working copy.
ca: Deshabilita aquesta opció si tens una còpia de treball molt gran i hi ha
    masses accessos a disc quan navegues sobre ella .

en: Disk full while accessing %1.
ca: Disc ple mentres s'accedeix a %1.

en: Dispatch exception: %1
ca: Reporta Excepció: %1

en: Display help for clicked on buttons, menus and windows
    Help
ca: Mostra ajuda per botons, menús i finestres seleccionats
    Ajuda

en: Display help for current task or command
    Help
ca: Mostra ajuda per la tasca o comandament actuals
    Ajuda

en: Display instructions about how to use help
    Help
ca: Mostra instruccions sobre com utilitzar l'ajuda
    Ajuda

en: Display program information, version number and copyright
    About
ca: Mostra informació del programa, número de versió i copyright
    Quant a

en: Do you really want to move this file or folder?
ca: Estàs segur de que vols moure aquest fixer o carpeta?

en: Do you really want to revert all changes in
    %s
    and go back to this revision? These changes will be reverted by reverse-merging the revisions into your working copy.
ca: Segur que voleu revertir tots els canvis a 
    %s
    i tornar enrera cap a aquesta revisió? Aquests canvis es revertiran amb 'reverse-merging' les revisions a la vostra còpia de treball.

en: Do you really want to revert all changes in
    %s
    which were made in this revision? These changes will be reverted by reverse-merging the revision into your working copy.
ca: Segur que vols revertir tots els canvis a
    %s
    que han sigut fets a aquesta revisió? Aquests canvis es revertiran amb  'reverse-merging' a la revisió dins de la teva còpia de treball.

en: Do you want to proceed?
ca: Vols seguir?

en: Do you want to reload the documents to reflect the settings changes?
    Note: you will lose all changes you've made!
ca: Vols recarregar els documents per reflectir els canvis en la configuració?
    Nota: Perdràs tots els canvis que hagis fet!

en: Do you want to remove the property %s recursively?
ca: Vols esborrar la propietat %s recursivament?

en: Do you want to save your changes?
ca: Vols desar els canvis?

en: Documentation - Simon Large
ca: Documentació - Simon Large

en: Don't show this message again
ca: No mostrar més aquest missatge

en: Drive Types
ca: Tipus d'Unitat

en: Dry Run
ca: Simulació

en: E&xit
ca: S&urt

en: E&xport...
ca: E&xporta...

en: Edit
ca: Edita

en: Edit Properties
ca: Edita Propietats

en: Edit author
ca: Edita autor

en: Edit author name
ca: Edita nom de l'autor

en: Edit extension specific diff program
ca: Escull programa Comparador segons l'extensió

en: Edit extension specific merge program
ca: Escull rograma de fusió segons l'extensió

en: Edit log message
ca: Edita texte de log

en: Edit...
ca: Edita...

en: Either the name or IP of the proxy server
ca: Nom o IP del servidor proxy

en: Empty
ca: Buit

en: Enable &accelerators on the top level menu
ca: Habilita &acceleradors al menú principal

en: Enable this if you want keyboard accelerators on the top level context menu too.
    Note that the context menu icons look nicer with this disabled.
ca: Habilita-ho si vols els acceleradors de teclat habilitats al menú principal també.
    Tingues en compte que les icones del menú es veuen millor quan aquesta opció està deshabilitada.

en: Enable this only if you're working with web projects on VS.NET2003!
    You must restart the system for this setting to take effect.
ca: Habilita aquesta opció si treballes amb projectes web amb VS.NET2003!
    Hauràs de reiniciar el sistema perquè aquesta opció tingui efecte.

en: Enables the spellchecker only if the
    tsvn:projectlanguage property is set.
ca: Habilita el corrector lingüístic només si tens
    el tsvn:projectlanguage adequat .

en: End Revision
ca: Acaba Revisió

en: Enlarge the window to full size
ca: Engrandeix la finestra al tamany màxim

en: Enter Log Message
ca: Introdueix Texte del Log

en: Enter URL
ca: Introdueix URL

en: Enter a lock message (optional):
ca: Introdueix un missatge pel bloqueig (opcional)

en: Enter a name for the changelist:
ca: Entreu un nom per a  la Changelist:

en: Enter log &message:
ca: Introdueix un &missatge de log:

en: Enter log message:
ca: Introdueix missatge de log:

en: Erase everything
    Erase All
ca: Esborra tot
    Esborra tot

en: Erase the selection
    Erase
ca: Esborra la selecció
    Esborra

en: Error rebuilding Shell Icon Cache!
ca: Error refent Cache d'Icones Shell!

en: Error validating server certificate for %s:
ca: Error validant certificat del servidor per %s:

en: Error while reading/writing the registry key %s
    %s
ca: Error llegint/escribint la clau del registre %s
    %s

en: Exceptions:
ca: Excepcions:

en: Exclude paths:
ca: No incloguis aquests paths:

en: Explore to
ca: Explora a

en: Export
ca: Exporta

en: Export &directory:
ca: Exporta &directory:

en: Export - TortoiseSVN
ca: Exporta - TortoiseSVN

en: Export directory:
ca: Exporta directori:

en: Export unversioned files too
ca: Exporta fitxers sense versionar també

en: Exporting %s
ca: Exportant %s

en: Exporting...
ca: Exportant...

en: Exports a repository to a clean working copy without the svn administrative folders
ca: Exporta un repositori a una còpia de treball neta sense les carpetes svn d'administració

en: Extension
ca: Extensió

en: Extension or mime-type:
ca: Extensió o tipus mime:

en: Extension/mime-type specific programs
ca: Programes específics extensió/tipus mime

en: External
ca: Extern

en: External Program:
ca: Programa extern:

en: External Programs::Diff Viewer
ca: Programes externs::Visualitzador de diferències

en: External Programs::Merge Tool
ca: Programes externs::Eina de fusió

en: External Programs::Unified Diff Viewer
ca: Programes externs::Visualitzador de Diff unificat

en: Externals excluded
ca: Externs exclosos

en: Externals included
ca: Externs inclosos

en: Failed revert
ca: La reversió ha fallat

en: Failed to create empty document.
ca: No ha pogut crear document buit.

en: Failed to launch help.
ca: No ha pogut iniciar ajuda.

en: Failed to open document.
ca: No ha pogut obrir document.

en: Failed to save document.
ca: No ha pogut gravar document.

en: Failed to set/remove changelist "%s"
ca: No ha pogut configurar/treure changelist "%s"

en: Failed!
ca: Ha fallat!

en: Fetching file...
ca: Obtenint fitxer...

en: Fetching revision %s of file:
ca: Obtenint revisió %s de fitxer:

en: File
ca: Fitxer

en: File changes each week:
ca: Canvis en els fitxers cada setmana:

en: File diffs
ca: Diferències dels fitxers

en: File list is empty
ca: Llista de fitxers buida

en: File patches
ca: Pedaços de fitxer

en: File size:			%s
    Width:			%ld pixel
    Height:			%ld pixel
    Horizontal Resolution:	%.1f dpi
    Vertical Resolution:		%.1f dpi
    Depth:			%d bit
    Zoom:			%d%%
ca: Tamany del fitxer:			%s
    Amplada:			%ld pixel
    Alçada:			%ld pixel
    Resolució Horitzontal:	%.1f dpi
    Resolució Vertical:		%.1f dpi
    Profunditat:			%d bit
    Zoom:			%d%%

en: Filter out the following paths (separate multiple paths with the '*' char):
ca: Filtra els següents paths (separeu els múltiples paths amb el caràcter '*'):

en: Find
ca: Troba

en: Find the specified text
    Find
ca: Troba el text especificat
    Troba

en: Finished!
ca: Finalitzat!

en: Floppy drives (A: B:)
ca: Unitats de disquet (A: B:)

en: For Help, press F1. Scroll horizontally with Ctrl-Scrollwheel
ca: Per ajuda premeu  F1. Feu scroll horitzontal amb  Ctrl-Rodeta del ratolí

en: For complete history deselect "Stop on copy/rename"
ca: Per a un històric complet deseleccioneu "Atura còpia/canvi de nom"

en: From:
ca: De:

en: From: (start URL and revision of the range to merge)
ca: De: (URL inicial i revisió del rang a fusionar)

en: Fully recursive
ca: Totalment recursiu

en: GDI+ couldn't be initialized!
ca: No s'ha pogut iniciar GDI+!

en: GDI+ couldn't create a bitmap object. You probably don't have enough memory.
ca: GDI+ no ha pogut crear un objecte bitmap.  Probablement no hi ha prou memòria.

en: GDI+ is required to save the revision graph as a picture.
    You can get GDI+ from
    <u><a=http://www.microsoft.com/downloads/details.aspx?FamilyID=6a63ab9c-df12-4d41-933c-be590feaa05a&DisplayLang=en>http://www.microsoft.com/downloads/details.aspx?FamilyID=6a63ab9c-df12-4d41-933c-be590feaa05a&DisplayLang=en</a></u>
ca: Es necessita GDI+ per desar el gràfic de revisió com a imatge.
    Podeu obtenir GDI+ a
    <u><a=http://www.microsoft.com/downloads/details.aspx?FamilyID=6a63ab9c-df12-4d41-933c-be590feaa05a&DisplayLang=en>http://www.microsoft.com/downloads/details.aspx?FamilyID=6a63ab9c-df12-4d41-933c-be590feaa05a&DisplayLang=en</a></u>

en: Gathering information. Please wait...
ca: Obtenint informació. Su us plau espereu...

en: Generating patchfile...
ca: Generant fitxer pedaç

en: Get loc&k...
ca: Obté blo&queig...

en: Getting a lock for files without the 'svn:needs-lock' property will <b>not</b> prevent others from editing them in their working copies.
    To enable strict locking please add the 'svn:needs-lock' property to all files that need locking, and commit those files.
    Each file will have the file-system read-only flag set, and getting a lock will make the file writable.
    Note that other users will need to update their working copies before they see the files as read-only.
ca: Obtenint bloqueig per a fitxers sense la propietat 'svn:needs-lock' <b>no</b> evitarà que altres puguin editar-los en les seves còpies de treball.
    Per habilitar bloqueig restrictiu afegeix la propietat 'svn:needs-lock' a tots els fitxers que necessitin bloqueig, i fes una entrega d'aquests fitxers.
    Cada fitxer tindrà el flag del sistema de fitxers de només-lectura i obtenint-ne un bloqueig farà el fitxer editable.
    Recorda que els altres usuaris han d'actualitzar les seves còpies de treball abans de que puguin veure els fitxers com de només-lectura.

en: Getting file %s
ca: Obtenint fitxer %s

en: Getting file %s, revision %s
ca: Obtenint fitxer %s, revisió %s

en: Getting file info...
ca: Obtenint informació del fitxer...

en: Getting information from repository...
ca: Otneint informació del repositori...

en: Getting information...
ca: Obtenint informació...

en: Getting log info...
ca: Obtenint informació del log...

en: Getting unified diff
ca: Obtenint diff unificat

en: Global ignore &pattern:
ca: &Patró d'ignorar Global:

en: Go to line
ca: Vés a la línea

en: Go to the next conflict
    next conflict
ca: Vés a el proper conflicte
    proper conflicte

en: Go to the next difference
    next difference
ca: Vés a la propera diferència
    propera diferència

en: Go to the previous conflict
    previous conflict
ca: Vés al conflicte previ
    conflicte previ

en: Go to the previous difference
    previous difference
ca: Vés a la diferència prèvia
    diferencia prèvia

en: Graph type:
ca: Tipus de gràfic:

en: Group changelists
ca: Agrupa changelists

en: H&ide unrelated changed paths
ca: A&maga paths modificats no relacionats

en: Help
ca: Ajuda

en: Hide the script while running
ca: Amaga el script mentres s'està executant

en: Hide/Show the patch file list
    Hides or shows the patch file list
ca: Amaga/Mostra el llistat de fitxers pedaç
    Amaga o mostra el llistat de fitxers pedaç

en: Hint: Press F5 to refresh the selected subtree and Ctrl-F5 to load all children too
ca: Premeu F5 per refrescar la branca seleccionada i Ctrl-F5 per carregar també els seus fills

en: Hook Scripts
ca: Scripts Hook

en: Hook Type
ca: Tipus de Hook

en: Hook Type:
ca: Tipus de Hook:

en: Hostname mismatch (%s)
ca: No coincideixen els noms de host (%s)

en: Icon Overlays / Status Columns
ca:  Sobreposició d'Icones/ Columnes d'Estats

en: Icons/Design/Code:     Luebbe Onken
ca: Icones/Disseny/Codi:     Luebbe Onken

en: If activated, prevents the overlays from showing in "save as..." or "open" dialogs
ca: Si està activat, evita sobreposicions als diàlegs  "anomena i desa.." o "obre"

en: If activated, the menu entry "Get Lock" is always shown in the top level menu
    if the selected file has the svn:needs-lock property set
ca: Si és activat, la opció "Obté Bloqueig" del menú es mostra al menú superior
    si el fitxer seleccionat té la propietat svn:needs-lock establerta.

en: If checked then a new folder is created in the repository.
    If not checked then the import goes directly to the specified URL.
ca: Si està seleccionat es crea una nova carpeta al repositori.
    Si no ho està,  la importació va directament a la  URL especificada.

en: If checked, TortoiseSVN creates a temporary file of the BASE to do the diff
    with the keywords expanded and the line endings adjusted.
ca: Si està seleccionat, TortoiseSVN crea un fitxer temporal de la BASE per fer la
    comparació amb les paraules clau exteses i els finals de línea ajustats.

en: If checked, the commit dialog will be started again automatically after an error,
    while preserving your last selection and log message.
ca: Si està seleccionat, el diàleg d'entrega es reiniciarà automaticament després d'un error,
    preservant la teva darrera selecció i el teu missatge de log.

en: If enabled, TortoiseSVN checks once a week if a newer version is available
ca: Si està habiliat, TortoiseSVN comprova si hi ha una versió més nova cada setmana.

en: If enabled, the Merge dialog initializes the "From:" URL with the URL of the selected working copy
    instead of the last used URL.
ca: Si està habilitat, el diàleg de Fusió inicialitza la URL "De:" URL amb la URL de la còpia de treball seleccioanda
    enlloc de la darrera URL utilitzada.

en: If enabled, the repository is contacted when the dialog starts up.
    You don't have to click on "Check Repository" anymore.
ca: Si està habilitat, es connecta amb el repositori quan s'inicia el diàleg.
    No cal fer clic a "Comprova Repositori".

en: If set, TortoiseSVN will set the filetimes to the time they
    were last committed. If not set, TortoiseSVN uses the current time.
ca: Si està seleccionat, TortoiseSVN posa els temps en els quals es varen
    entregar els fitxers el darrrer cop. Si no ho està, TortoiseSVN utilitza el temps actual.

en: If set, files inside unversioned folders can be shown in the status control.
    The status control is used for example in the commit dialog.
ca: Si està seleccionat,els fitxers a dins de carpetes sense versionar es poden mostrar al control d'estat.
    El control d'estat s'utilitza per exemple al diàleg d'entrega.

en: If set, then unversioned files will mark the status of the parent directory as modified
    i.e. they get the modified overlay icon.
ca: Si està seleccionat, els fitxers sense versionar marcaran l'estat del directori pare com a modificat
    Per exemple, se'ls hi sobreposarà la icona de modificació.

en: If unchecked, the lock dialog is skipped and selected files are locked immediately.
ca: Si no es selecciona, el diàlog de bloqueig s'omet i els fitxers seleccionats es bloqueigen immediatament.

en: If you change this value, your existing working copies won't be recognized anymore!
    You must check out your working copies again.
    If you're not sure about this, then please read the docs.
    Are you absolutely sure you want to do this?
ca: Canviant aquest valor, les còpies de treball existents ja no seran reconegudes!
    Has d'obtenir les teves còpies de treball un altre cop.
    Si no estàs segur sobre això, llegeix la documentació.
    Estàs absolutament segur de que ho vols fer?

en: If you want to break the lock, use the "Check For Modifications" dialog.
ca: Si voleu eliminar el bloqueig, utilitzeu el diàleg  "Troba Modificacions"

en: Ignore
ca: Ignora

en: Ignore &all whitespaces
ca: ignora &tots els espais en blanc

en: Ignore &case changes
ca: Ignora ma&júscules/minúscules

en: Ignore ancestry
ca: Ignora ancestre

en: Ignore line &endings (recommended)
ca: Ignora &finals de línea (recomanat)

en: Ignored items included
ca: Items ignorats inclosos

en: Immediate children, including folders
ca: Fills immediats, incolent-hi carpetes

en: Import
ca: Importa

en: Import %ld items
ca: Importa %ld items

en: Import %s to %s%s
ca: Importa %s a %s%s

en: Import &message
ca: Importa &missatge

en: Import - TortoiseSVN
ca: Importa - TortoiseSVN

en: Import file %s
    to %s
ca: Importa fitxer %s
    a %s

en: Import file to
    %s
ca: Importa fitxer a
    %s

en: Import folder %s
    to %s
ca: Importa carpeta %s
    a %s

en: Importing file %s
ca: Important fitxer %s

en: Imports the directory to a repository
ca: Importa el directori al repositori

en: Include ignored files
ca: Inclou fitxers ignorats

en: Include only the following revision range:
ca: Inclou només el següent rang de revisions:

en: Include paths:
ca: Inclou els paths:

en: Initial import
ca: Importació Inicial

en: Inline differences
ca: Diferències a la línea

en: Input
ca: Entrada

en: Insert Clipboard contents
    Paste
ca: Inserta contingut del Portapapers

en: Insufficient memory to perform operation.
ca: Memòria insuficient per fer la operació.

en: Internal application error.
ca: Error intern de l'aplicació.

en: Invalid data object dropped!
ca: Objecte de amb dades invàlides ha sigut rebutjat!

en: Invalid filename.
ca: Nom de fitxer no vàlid.

en: Invalid revision number! Valid revisions are:
    HEAD, BASE, PREV, COMMITTED, WC,
    positive decimal numbers,
    dates in one of the following example forms:
    {2002-02-17}
    {15:30}
    {15:30:00.200000}
    {"2002-02-17 15:30"}
    {"2002-02-17 15:30 +0230"}
    {2002-02-17T15:30}
    {2002-02-17T15:30Z}
    {2002-02-17T15:30-04:00}
    {20020217T1530}
    {20020217T1530Z}
    {20020217T1530-0500}
ca: Número de revisió no vàlid! Les revisions vàlides són:
    HEAD, BASE, PREV, COMMITTED, WC,
    números decimals positius,
    dates en un dels següents formats:
    {2002-02-17}
    {15:30}
    {15:30:00.200000}
    {"2002-02-17 15:30"}
    {"2002-02-17 15:30 +0230"}
    {2002-02-17T15:30}
    {2002-02-17T15:30Z}
    {2002-02-17T15:30-04:00}
    {20020217T1530}
    {20020217T1530Z}
    {20020217T1530-0500}

en: Invalid revision number! Valid revisions are:
    HEAD
    positive decimal numbers,
    dates in one of the following example forms:
    {2002-02-17}
    {15:30}
    {15:30:00.200000}
    {"2002-02-17 15:30"}
    {"2002-02-17 15:30 +0230"}
    {2002-02-17T15:30}
    {2002-02-17T15:30Z}
    {2002-02-17T15:30-04:00}
    {20020217T1530}
    {20020217T1530Z}
    {20020217T1530-0500}
ca: Número de revisió no vàlid! Les revisions vàlides són:
    HEAD
    números decimals positius,
    dates en un dels següents formats:
    {2002-02-17}
    {15:30}
    {15:30:00.200000}
    {"2002-02-17 15:30"}
    {"2002-02-17 15:30 +0230"}
    {2002-02-17T15:30}
    {2002-02-17T15:30Z}
    {2002-02-17T15:30-04:00}
    {20020217T1530}
    {20020217T1530Z}
    {20020217T1530-0500}

en: It is not possible to rename a file by changing the case of its name alone.
    For example, you can't make MyFile.txt become MYFILE.txt.
    Please consult the documentation for a way to work around this limitation.
ca: No es possible canviar el nom d'un fitxer només canviant el seu nom a majúscules.
    Per exemple, no pots fer que ElMeuFitxer.txt sigui ELMEUFITXER.txt.
    Consulta la documentació per trobar una via alternativa a aquesta limitació.

en: It seems you are trying to <b>relocate</b> your working copy to a different path inside the same repository.
    
    From: %s
    To: %s
    
    A relocate is only needed if the path <b>to</b> a repository has changed.
    Changing to a different path <b>inside</b> a repository is done by a switch operation.
    
    Improper use of relocate <b>will corrupt your working copy!</b>
    If you are not sure what to do, please refer to our docs on <i>relocate</i>.
    Do you really want to relocate?
ca: Sembla que estàs intentant  <b>tornar a situar</b> la teva còpia de treball a un path diferent dins del mateix repositori.
    
    De: %s
    Cap a: %s
    
    És necessari tornar a situar només si el path <b>cap a</b> un repositori ha canviat.
    Per canviar el  path <b>dins</b> d'un repositori executa la instrucció Canvia.
    
    Si fas la operació de Tornar a Situar incorrectament <b>corromprà la teva copia de treball!</b>
    Si no estàs segur sobre el que cal fer mira la part de la documentació que fa referència a,  <i>tornar a situar</i> (relocate).
    Estàs segur de vols tornar a situar?

en: Keep &locks
ca: Manté &bloqueigs

en: Keep changelists
ca: Mantenir Changelists

en: Last commit revision:
ca: Darrera revisió entregada:

en: Last saved revision of item
ca: Darrera revisió gravada del item

en: Launches the external diff / merge program to solve the conflicts
ca: Engega el programa extern  comparació / fusió per resoldre els conflictes

en: Least active author:
ca: Autor menys actiu:

en: Left View:
ca: Visualització esquerra:

en: Left image
ca: Imatge esquerra

en: Line
ca: Línea

en: Line Graph
ca: Gràfic de línies

en: Line differences
ca: Diferències de línea

en: Line:
ca: Línea:

en: Line: %*ld
ca: Línea: %*ld

en: List Help topics
    Help Topics
ca: Llista temes de l'Ajuda
    Temes d'Ajuda

en: Load Images
ca: Carrega Imatges

en: Local status
ca: Estat local

en: Location where the contents of the
    repository URL will be saved to.
ca: Lloc on els continguts de
    la URL del repositori es desaran.

en: Lock
ca: Bloqueja

en: Lock Files
ca: Bloqueja Fixers

en: Lock broken!
ca: Bloqueig eliminat!

en: Lock comment
ca: Bloqueja comentari

en: Lock creation date:
ca: Data de creació del bloqueig:

en: Lock failed
ca: Bloqueig fallit

en: Lock owner:
ca: Propietari del Bloqueig:

en: Lock stolen by %s
ca: Bloqueig tret per %s

en: Locked by %s
ca: Bloquejat per %s

en: Locking failed because a newer version exists!
    Do you want to update and try again?
ca: Bloqueig fallit perquè existeix una versió més nova!
    Vols actualitzar i provar de nou?

en: Locks a file for other users and makes it editable by you.
ca: Bloqueja un fitxer pels altres usuaris i el fa editable per a tu.

en: Log History
ca: Històric del Log

en: Log Messages
ca: Missatges de Log

en: Log message
ca: Missatge de Log

en: Log messages
ca: Missatges de Log

en: Look and Feel::Dialogs 1
ca: Look and Feel::Diàlegs 1

en: Look and Feel::Dialogs 2
ca: Look and Feel::Diàlegs 2

en: Look and Feel::Icon Overlays
ca: Look and Feel::Icones Sobreposades

en: Look and Feel::Icon Set
ca: Look and Feel::Col·lecció d'icones

en: Lowest shown revision: %ld - Highest shown revision: %ld
ca: Revisió més baixa mostrada: %ld - Revisió més alta mostrada: %ld

en: Lowest shown revision: %ld - Highest shown revision: %ld - HEAD revision: %ld
ca: Revisió més baixa mostrada: %ld - Revisió més alta mostrada: %ld - Revisió HEAD: %ld

en: Mail system DLL is invalid.
ca: La DLL del sistema de correu no és vàlida.

en: Manage Subversion properties
ca: Administra propietats del Subversion

en: Mark as &resolved
ca: Marca com a &resolt

en: Mark as resolved
ca: Marca com a resolt

en: Mark for comparison
ca: Marcar per comparació

en: Marks a file as resolved in Subversion
    Mark as resolved
ca: Marca un fitxer com a resolt al Subversion
    Marca com a resolt

en: Match &case
ca: Fer coincidir  ma&júsc/minúsc

en: Max
ca: Màx

en: Max. items to keep in the log message history
ca: Max. número d'items per conservar en el històric de missatges de log

en: Merge
ca: Fusiona

en: Merged
ca: Fusionats

en: Merges a branch into the main trunk
ca: Fusiona una branca al tronc principal

en: Merging
ca: Fusionant

en: Merging from %s, revision %s to %s, revision %s into %s, %s%s
ca: Fusionant de %s, revisió %s a %s, revisió %s cap a %s, %s%s

en: Merging requires different revisions or different URLs in 'From:' and 'To:'
ca: Fusionar requereix diferents revisions o diferents URLs a 'De:' i 'Cap a:'

en: Message
ca: Missatge

en: Message:
ca: Missatge:

en: Messages
ca: Missatges

en: Messages, authors and paths
ca: Missatges, autors i paths

en: Mime type
ca: Tipus mime

en: Min
ca: Mín

en: Mine
ca: Meu

en: Misc
ca: Miscel·lània

en: Mixed
ca: Barrejat

en: Modified
ca: Modificat

en: More colors...
ca: Més colors...

en: Most active author:
ca: Autor més actiu:

en: Move %ld items to
    %s
ca: Mou %ld items a
    %s

en: Move %s
    to %s
ca: Mou %s
    a %s

en: Move and rename item to here
ca: Mou i canvia el nom aquí

en: Move items to here
ca: Move items aquí

en: Move to changelist
ca: Mou a la Changelist

en: Move: New name for %s
ca: Moure: Nom nou per a %s

en: Moved remotely
ca: Mogut remotament

en: Moving %s
ca: Movent %s

en: Moving...
ca: Movent...

en: My file:
ca: El meu fitxer:

en: N&ext Conflict
ca: Pro&per Conflicte

en: Needs lock
ca: Necessita Bloqueig

en: Nested
ca: Aniuat

en: Network
ca: Xarxa

en: New
ca: Nou

en: New &name:
ca: Nou &nom:

en: New name for %s
ca: Nou nom per %s

en: New name:
ca: Nou nom:

en: No command specified!
    <hr=100%>
    TortoiseProc.exe is used by the Shell extension and should not be called directly!
ca: No s'ha especificat cap comanda!
    <hr=100%>
    TortoiseProc.exe s'utilitza per la extensió Shell i no ha de ser cridat directament!

en: No command value specified!
ca: No s'ha especificat cap valor de comanda!

en: No differences found!
ca: No s'han trobat diferències!

en: No error message is available.
ca: No hi ha disponible cap error de missatge.

en: No error occurred.
ca: No ha ocorregut cap error.

en: No files or folders were modified. There is nothing for TortoiseSVN to revert!
ca: Cap fitxer (o carpeta) ha sigut modificat. No hi ha res que TortoiseSVN pugui revertir!

en: No files were changed or added since
    the last commit. There's nothing
    for TortoiseSVN to do here...
ca: Cap fitxer ha sigut modificat o afegit des de
    la darrera entrega. No hi ha res
    per fer aquí pel TortoiseSVN ...

en: No files were changed or added since
    the last commit. There's nothing
    for TortoiseSVN to do here...
    Do you want to see the unversioned files?
ca: Cap fitxer s'ha modificat ni afegit des de
    la darrera entrega. No hi ha res
    per fer aquí pel TortoiseSVN...
    Vols veure els fitxers sense versionar?

en: No graph available
ca: No hi ha cap gràfic disponible

en: No image encoder found for %s.
ca: No s'ha trobat encoder d'imatge per %s.

en: No spell corrections
ca: Sense correccions ortogràfiques

en: No status cache. Only versioned folders get an overlay, files don't get an overlay
ca: No hi ha cache d'estat. Només les carpetes versionades se sobreposen, els fitxers no se sobreposen

en: No thesaurus suggestions
ca: No hi ha cap sugerència del diccionari

en: None
ca: Cap

en: Not all of the system registry entries (or INI file) were removed.
ca: Alguns valors del registre (o del fitxer INI) no s'han suprimit.

en: Not descending
ca: No descendent

en: Not enough memory to complete operation.
ca: No hi ha prou memòria per completar la operació.

en: Not recursive
ca: No recursiu

en: Notice
ca: Nota

en: Number of authors:
ca: Nombre d'autors

en: Number of weeks:
ca: Nombre de setmanes:

en: OK
ca: D'acord

en: Omit e&xternals
ca: Omet e&xterns

en: Omit externals
ca: Omet externs

en: One or more files are in a conflicted state.
ca: Un o més fitxers són en estat de conflicte.

en: Only check out the &top folder
ca: Obté només la carpeta &superior

en: Only file children
ca: Només fitxers fills

en: Only numbers (optionally separated by commas)
    are allowed!
ca: Només es permeten números!
    (opcionalment separats per comes)

en: Only this item
ca: Només aquest item

en: Only use s&pellchecker when tsvn:projectlanguage is set
ca: Només utilitza el c&orrector quan tsvn:projectlanguage estigui activat

en: Open
ca: Obre

en: Open client certificate file
ca: Obre fitxer del certificat del client

en: Open file
ca: Obre fitxer

en: Open from clipboard
ca: Obrirl del portapapers

en: Open image file...
ca: Obre fitxer d'imatge

en: Open parent folder
ca: Obre carpeta pare

en: Open with...
ca: Obre amb...

en: Opens Help
    Help Topics
ca: Obre Ajuda
    Temes d'Ajuda

en: Opens the repository browser to tweak the repository online
ca: Obre repositori ambel navegador per modificar-lo "online"

en: Ori&ginal size
ca: Tamany ori&ginal

en: Others
ca: Altres

en: Override the svn:eol-style property setting.
    Files which don't have this property set are not affected.
ca: Canvia la propietat svn:eol-style.
    Els fitxers que no tinguin questa propietat no queden afectats.

en: Overwrite
ca: Sobreescriure

en: P&revious Conflict
ca: Conflicte P&revi

en: Password:
ca: Contrasenya

en: Paste filename list
ca: Enganxa llista de noms de fitxer

en: Patch all
ca: Apedaça tot

en: Patch selected
ca: Pedaç seleccionat

en: Patchfiles (*.diff, *.patch)|*.diff;*.patch|All (*.*)|*.*||
ca: Fitxers Pedaç (*.diff, *.patch)|*.diff;*.patch|Tots (*.*)|*.*||

en: Pictures (*.wmf, *.jpg, *.png, *.bmp, *.gif)|*.wmf;*.jpg;*.jpeg;*.png;*.bmp;*.gif|All (*.*)|*.*||
ca: Imatges (*.wmf, *.jpg, *.png, *.bmp, *.gif)|*.wmf;*.jpg;*.jpeg;*.png;*.bmp;*.gif|All (*.*)|*.*||

en: Pie Graph
ca: Gràfic Tortell

en: Please enter a GUID.
ca: Introdueix un GUID.

en: Please enter a currency.
ca: Introdueix un valor monetari.

en: Please enter a date and/or time.
ca: Introdueix una data i/o un temps.

en: Please enter a date.
ca: Introdueix una data.

en: Please enter a hook script to execute.
ca: Introdueix un script tipus hook per executar.

en: Please enter a number between %1 and %2.
ca: Introdueix un número entre %1 i %2.

en: Please enter a number.
ca: Introdueix un número.

en: Please enter a path where to apply the hook script to.
ca: Introdueix un path a on aplicar el script de hook.

en: Please enter a positive integer.
ca: Introdueix un enter positiu.

en: Please enter a time.
ca: Introdueix un temps.

en: Please enter an integer between %1 and %2.
ca: Introdueix un enter entre %1 i %2.

en: Please enter an integer between 0 and 255.
ca: Introdueix un enter entre 0 i 255.

en: Please enter an integer.
ca: Introdueix un enter.

en: Please enter no more than %1 characters.
ca: Introdueix %1 caracters com a màxim.

en: Please execute the "Cleanup" command.
ca: Executa el comandament "Neteja".

en: Please note:
    your working copy remains on the previous path. If you want your next changes
    to be in the just created copy then you need to switch over
    to that copy path. Use the Switch command to do that.
ca: Atenció:
    La teva còpia de treball segueix en el path anterior. Si vols que els teus següents canvis
    estiguin en la còpia acabada de crear has d'executar Canvia
    al path de la còpia. Utilitza el comandament Canvia per fer-ho.

en: Please select a button.
ca: Selecciona un botó.

en: Please select a hook type
ca: Seleccioneu un tipus de hook.

en: Please specify the certificate type
ca: Selecciona un tipus de certificat.

en: Please wait - this can take several minutes. Seriously!
ca: Espereu un moment... això pot trigar uns quants minuts. De debó!

en: Please wait while cancelling...
ca: Espereu mentre es cancel·la...

en: Please wait while differences are obtained...
ca: Espereu mentre s'obtenen les diferències...

en: Please wait while the repository browser is initialized...
ca: Espereu mentre el navegador del repositori s'inicialitza...

en: Please wait...
ca: Espereu un moment...

en: Post-Commit Hook
ca: Hook Post-Entrega

en: Post-Update Hook
ca: Hook Post-Actualització

en: Pre-Commit Hook
ca: Hook Pre-Entrega

en: Pre-Update Hook
ca: Hook Pre-Actualització

en: Preview patched file
ca: Previsualitza fitxer apedaçat

en: Processing revision %d of %d...
ca: Processant revisió %d de %d...

en: Program
ca: Programa

en: Programs (*.exe)|*.exe|All Files (*.*)|*.*||
ca: Programes (*.exe)|*.exe|Tots els Fitxers (*.*)|*.*||

en: Progress
ca: Progrés

en: Properties
ca: Propietats

en: Properties for
ca: Propietats per

en: Properties...
ca: Propietats...

en: Property
ca: Propietat

en: Property Page
ca: Pàgina de Propietats

en: Property Status:
ca: Estat de les Propietats:

en: Property name:
ca: Nom de la Propietat:

en: Property status
ca: Estat de la Propietat

en: Property value:
ca: Valor de la Propietat

en: Proxy &timeout in seconds:
ca: &Timeout Proxy en segons:

en: Proxy Settings
ca: Configuració Proxy

en: Put "Get Lock" on top menu when svn:needs-lock is set
ca: Posa "Obté Bloqueig" al menú superior quan svn:needs-lock és establert.

en: Quit the application; prompts to save documents
    Exit
ca: Surt de l'aplicació; confirma si es vol desar els documents
    Surt

en: R&AM drives
ca: Unitats R&AM

en: R&evert to this revision
ca: R&everteix a aquesta revisió

en: Re&movable drives
ca: Unitats ex&traibles

en: Re&name...
ca: A&nomena...

en: Re&vert...
ca: Re&verteix...

en: Read the 'Daily Use Guide' before you are stuck...
ca: Llegeix la  'Guia d'Us Diari' abans de que et quedis bloquejat...

en: Recurse into unversioned folders
ca: Recursivitat a carpetes no versionades

en: Recursive
ca: Recursiu

en: Redo the previously undone action
    Redo
ca: Torna a fer la acció prèvia desfeta
    Refés

en: Reduce the window to an icon
ca: Redueix la finestra a una icona

en: Refresh
ca: Refresca

en: Reject
ca: Rebutja

en: Release loc&k
ca: Treu bloquei&g

en: Releases locks even if you're not the owner of the locks (breaks them).
ca: Treu blogueigs encara que no en siguis el propietari (trenca'ls)

en: Releases locks on files so other users can edit them again.
ca: Treu bloqueigs a fitxwers perquè els altres usuaris els puguin editar.

en: Relo&cate...
ca: Torna a Sit&uar...

en: Reload
ca: Recarega

en: Reloads the opened files and reverts all changes.
    Reload
ca: Recarrega els fitxers oberts i reverteix tots els canvis.
    Recarrega

en: Relocate
ca: Torna a situar

en: Relocate Warning
ca: Alerta de Torna a Situar

en: Relocating...
ca: Tornant a situar...

en: Remote property status
ca: Estat remot de la propietat

en: Remote status
ca: Estat Remot

en: Remote text status
ca: Estat remot del text

en: Remove %ld items
ca: Suprimeix %ld items

en: Remove %s
ca: Suprimeix %s

en: Remove from &ignore list
ca: Treu de la llista d'&ignorats

en: Remove from changelist
ca: Treu de la Changelist

en: Remove...
ca: Treu...

en: Removed
ca: Tret

en: Removed file/folder
ca: Fitxer/Carpeta tret

en: Removed from changelist
ca: Tret de la Changelist

en: Removed the file pattern(s)
    %s
    from the ignore list.
ca: -Esborrat(s) Patró(ns) de fitxer 
    %s
    de la llista d'gnorats.

en: Removes all unversioned and ignored items
ca: Suprimeix tots els items sense versionar i ignorats

en: Removes the file or filemask from the list of ignored items
ca: Treu el fitxer o màscara de fitxer de la llista d'items ignorats

en: Rename
ca: Canvia el nom

en: Rename %s
ca: Canvia el nom %s

en: Rename item from %s
    to %s
ca: Canvia el nom de l'item de %s
    a %s

en: Rename/move - TortoiseSVN
ca: Canvia el nom/mou - TortoiseSVN

en: Renamed node
ca: Node anomenat

en: Renamed remotely
ca: Anomena remotament

en: Renames files / folders inside version control
ca: Renombra fitxers / carpetes dins de versió de control

en: Repair move
ca: Reparar moviment

en: Repeat the last action
    Repeat
ca: Repeteix la darrera acció
    Repeteix

en: Replace specific text with different text
    Replace
ca: Reemplaça text específic amb text diferent
    Reemplaça

en: Replaced node
ca: Node reemplaçat

en: Replacing
ca: Reemplaçant

en: Repository
ca: Repositori

en: Repository Browser
ca: Navega Repositori

en: Requests a username and a password
ca: Demana un nom d'usuari i contrasenya

en: Res&olved...
ca: Res&olt...

en: Resolve
ca: Resol

en: Resolve - TortoiseSVN
ca: Resol - TortoiseSVN

en: Resolve conflict using "mine"
ca: Resoldee conflicte usant "mine"

en: Resolve conflict using "theirs"
ca: Resoldre conflicte usant "theirs"

en: Resolved
ca: Resolt

en: Resolved:
    %s
ca: Resolt:
    %s

en: Resolves conflicted files
ca: Resol fitxers en conflicte

en: Restore Default
ca: Restaura Per Defecte

en: Restore the window to normal size
ca: Restaura finestra a tamnay normal

en: Restored
ca: Restaurat

en: Retry
ca: Torna-ho a provar

en: Revert
ca: Reverteix

en: Revert - TortoiseSVN
ca: Reverteix - TortoiseSVN

en: Revert changes from these revisions
ca: Reverteix canvis des d'aquestes versions

en: Reverted
ca: Revertit

en: Reverts all changes you made since the last update
ca: Reverteix canvis des de la darrera actualització

en: Revision
ca: Revisió

en: Revision %d
ca: Revisió %d

en: Revision %ld
ca: Revisió %ld

en: Revision %s
ca: Revisió %s

en: Revision &graph
ca:  &Gràfic de revisions

en: Revision / Author:
ca: Revisió / Autor:

en: Revision Graph
ca:  Gràfic de revisions

en: Revision Graph Filter
ca: Filtre del Gràfic de Revisions

en: Revision Range
ca: Rang de revisions

en: Revision graph
ca: Gràfic de revisions

en: Revision:
ca: Revisió:

en: Revision: %ld
    URL: %s
    Author: %s
    Date: %s
    
    Logmessage:
    %s
ca: Revisió: %ld
    URL: %s
    Autor: %s
    Data: %s
    
    Missatge de log:
    %s

en: Right View:
ca: Visualització dreta:

en: Right image
ca: Imatge dreta

en: S&ettings
ca: Co&nfiguració

en: S&tatistics
ca: Es&tadístiques

en: S&witch...
ca: Can&via...

en: SVN Add files to this WC
ca: SVN Afegeix fitxers a aquesta Còpia de Treball

en: SVN Author
ca: Autor SVN

en: SVN Copy and rename versioned file here
ca: SVN Copia i canvia el nom de  fitxers versionats aquí

en: SVN Copy versioned files here
ca: SVN Copia fitxers versionats aquí

en: SVN Export all to here
ca: SVN Exporta tot aqui

en: SVN Export to here
ca: SVN Exporta aqui

en: SVN Lock owner
ca: SVN Bloqueja propietari

en: SVN Move and rename versioned files here
ca: SVN Mou i canvia el nom de fitxers versionats aquí

en: SVN Move versioned files here
ca: SVN Mou fitxers versionats aquí

en: SVN Revision
ca: Revisió SVN

en: SVN Status
ca: Estat SVN

en: SVN URL
ca: URL SVN

en: SVN eol-style
ca: Estil eol SVN

en: SVN mime-type
ca: Tipus mime SVN

en: SVN short URL
ca: URL curta SVN

en: Save &As...
ca: &Anomena i Desa...

en: Save &as...
ca: &Anomena i Desa...

en: Save As
ca: Anomena i Desa

en: Save as...
ca: Anomena i Desa

en: Save changes to %1?
ca: Desa canvis a %1?

en: Save client certificate path
ca: Desa path del certificat del client

en: Save revision &to...
ca: Desa revisió &a...

en: Save the modified file
    Save file
ca: Desa el fitxer modificat
    Desa fitxer

en: Save to clipboard
ca: Desa al portapapers

en: Saved Data
ca: Dades desades

en: Saving file %s
ca: Desant fitxer %s

en: Saving files
ca: Desant fitxers

en: Saving patchfile to:
ca: Desant fitxer apedaçat a:

en: Search &log messages...
ca: Cerca missatges &log...

en: Search for:
ca: Cerca:

en: Search string not found!
ca: Cadena no trobada!

en: Seek failed on %1
ca: Cerca fallida a %1

en: Select &All
ca: Selecciona &Tot

en: Select / deselect &all
ca: Selecciona / deselecciona &tot

en: Select File...
ca: Selecciona Fitxer...

en: Select Revision
ca: Selecciona Revisió

en: Select SSH client
ca: Selecciona client SSH

en: Select an object on which to get Help
ca: Selecciona un objecte per obtenir-ne ajuda

en: Select changelist
ca: Selecciona Changelist

en: Select diff application
ca: Selecciona aplicació comparació

en: Select diff file...
ca: Selecciona fitxer diff...

en: Select directory to check out to
ca: Selecciona directori d'on actualitzar

en: Select end revision
ca: Seleciona revisió final

en: Select folder to export to.
    You might need to create a new folder before performing this export.
ca: Seleccioneu la carpeta a on voleu exportar.
    Potser vulgueu crear una carpeta nova abans de fer la exportació.

en: Select folder to run script for
ca: Selecciona carpeta a on correr el script

en: Select folder to save the selected files to
ca: Selecciona carpeta a ondeser els fitxers seleccionats

en: Select hook script file
ca: Selecciona fitxer script tipus hook

en: Select merge application
ca: Selecciona aplicació de fusió

en: Select revision range
ca: Selecciona rang de la revisió

en: Select start revision
ca: Selecciona inici de la revisió

en: Select text editor application
ca: Selecciona aplicació d'editor de text

en: Select the behaviour of the progress dialog at the end of the operation.
ca: Selecciona comportament del diàleg de progrés al final de la operació.

en: Select the entire document
    Select All
ca: Selecciona el document sencer
    Seleciona tot

en: Select the type of repository you want to create:
ca: Selecciona el tipus de repositori que es vol crear

en: Select viewer for diff-files
ca: Selecciona visualitzador per fitxers diff

en: Send Mail failed to send message.
ca: Envia Correu no ha pogut enviar el missatge

en: Sending content
ca: Enviant contingut

en: Server &address:
ca: &Adressa del Servidor:

en: Set filedates to the "last commit &time"
ca: Ajusta les dates dels fitxers amb "&Data darera entrega"

en: Setting properties...
ca: Establint propietats...

en: Settings
ca: Configuració

en: Settings - TortoiseSVN
ca: Configuració - TortoiseSVN

en: Sh&ow log
ca: &Mostra log

en: Shell Icon Cache was rebuilt!
ca: El cache d'icones de shell s'ha regenerat!

en: Sho&w properties
ca: Mos&tra propietats

en: Short &date/time format in log messages
ca: Format curt de &data/hora als missatges de log

en: Short URL of Subversion items
ca: URL curta dels items de Subversion

en: Show &All
ca: Mostra &tot

en: Show &Range...
ca: Mostra &Rang...

en: Show &all revisions
ca: Mostra &totes les revisions

en: Show &changes
ca: Mostra &canvis

en: Show &log
ca: Mostra &log

en: Show &log...
ca: Mostra &log...

en: Show &overlays only in explorer
ca: Mostra icones s&obreposades només a l'explorador

en: Show &unversioned files
ca: Mostra fitxers se&nse versionar

en: Show File List
ca: Mostra Llista de Fitxers

en: Show Lock dialog before locking files
ca: Mostra Diàleg de Bloqueig abans de bloqueijar fitxers

en: Show Ove&rview
ca: Mostra Vista Gene&ral

en: Show an overview of the whole graph
ca: Mostra una visió general del gràfic complert

en: Show changes as &unified diff
ca: Mostra canvis com a diff &unificat

en: Show differences as &unified diff
ca: Mostra diferències com diff &unificat

en: Show ignored files
ca: Mostra fitxers ignorats

en: Show li&ne diff bar
ca: Mostra barra de diff de  lí&nea

en: Show linenumber&s
ca: Mostra número&s de línea

en: Show or hide the status bar
    Toggle StatusBar
ca: Mostra o amaga barra d'estat
    Mostra Barra d'estat

en: Show or hide the toolbar
    Toggle ToolBar
ca: Mostra o amaga barra d'estat
    Mostra Barra d'Estat

en: Show special characters for whitespaces
    Show Whitespaces
ca: Mostra caràcters especials pels espais en blanc
    Mostra espais en blanc

en: Show unmodified files
ca: Mostra fitxers sense modificar

en: Show unversioned files
ca: Mostra fitxers sense versionar

en: Show/Hide
ca: Mostra/Amaga

en: Showing %ld nodes
ca: Mostrant %ld nodes

en: Showing %ld revision(s), from revision %ld to revision %ld - %ld revision(s) selected.
ca: Mostrant %ld revisió(ns), de la revisió %ld a la revisió %ld - %ld revisió(ns) seleccionada(es).

en: Showing graph for %s
ca: Mostrant gràfic per %s

en: Shows a graphical representation of copies/tags/branches
ca: Mostra representació gràfica de còpies/etiquetes/branques

en: Shows all files which were changed since the last update, locally and in the repository
ca: Mostra tots els fitxers modificats des de la darrera actualització, localment i en el repositori

en: Shows all revisions where changes were made to this item
ca: Mostra totes les revisions on s'han fet canvis a aquest item

en: Shows information about TortoiseSVN
ca: Mostra informació sobre TortoiseSVN

en: Shows the eol-style property value
ca: Mostra el valor de la propietat amb estil eol

en: Shows the log for the selected file / folder
ca: Mostra el log pel fixer / carpeta seleccionat

en: Shows the mime type of the versioned file
ca: Mostra el tipus mime del fitxer versionat

en: Size
ca: Tamany

en: Skipped
ca: Ignorat

en: Skipped missing target
ca: Objectiu no trobat ignorat

en: Specifies how many items you want to keep in the most recent log messages dialog.
ca: Especifica quants items es volen mantenir en el diàleg de missatges més recents.

en: Specify the files or folders which TortoiseSVN
    should ignore in <b>all</b> working copies.
    Separate the patterns with a space.
ca: Especifiqueu els fitxers o carpetes que TortoiseSVN
    ha d'ignorar a <b>totes</b> les còpies de treball.
    Separeu els patrons amb un espai.

en: Specify the revision range which you want to merge:
ca: Espcifiqueu el rang de revisions que voleu fusionar:

en: Split the active window into panes
    Split
ca: Divideix la finestra activa en panells
    Divideix

en: Stacked Bar Graph
ca: Gràfic de barres apilades

en: Stacked Line Graph
ca: Gràfic de línies apilades

en: Start Commit Hook
ca: Inicia Hook d'Entrega

en: Start Revision
ca: Inicia Revisió

en: Start Update Hook
ca: Inicia Hook d'Actualizació

en: Statistics
ca: Estadístiques

en: Status
ca: Estat

en: Status and action colors
ca: Estat i colors d'acció

en: Status cache
ca: Caché d'Estat

en: Status cache kept in an external process, can show the overlay recursively
ca: Caché d'Estat es guarda al procés extern, pot mostrar sobreposició recursivament

en: Status cache only for one folder, no recursive overlays
ca: Caché d'Estat només per a una carpeta, sense sobreposicions recursives

en: Status of item in SVN
ca: Estat d'Item a SVN

en: Steal loc&k
ca: Roba blo&queig

en: Steal the lock
ca: Roba el bloqueig

en: Subversion configuration &file:
ca: &Fitxer configuració Subversion:

en: Subversion reported an error while creating a repository!
    Make sure the folder is empty and not write protected.
ca: Subversion ha trobat un error mentre creava un repositori!
    Assegureu-vos que la carpeta és buida i que no està protegida contra escriptura.

en: Subversion reported an error while doing a cleanup!
    <hr=100%%>
    %s
ca: Subversion ha trobat un error mentre feia una neteja!
    <hr=100%%>
    %s

en: Subversion server file:
ca: Fitxer de servidor Subversion:

en: Sw&itch working copy to new branch/tag
ca: Canv&ia còpia de treball a nova branca/etiqueta

en: Switch %s to %s, Revision %s
ca: Canvia %s a %s, Revisió %s

en: Switch - TortoiseSVN
ca: Canvia - TortoiseSVN

en: Switch Left<->Right
ca: Canvia Esquerra<->Dreta

en: Switch To Branch / Tag
ca: Canvia a Branca / Etiqueta

en: Switch back to the previous window pane
    Previous Pane
ca: Torna al panell previ
    Panell Previ

en: Switch between single and double pane view
    Switch between single and double pane view
ca: Canvia entre visualització de panell doble i de panell simple
    Canvia entre visualització de panell doble i de panell simple

en: Switch the contents of the left and right view
    Switch left and right view
ca: Intercanvia els continguts de les visualitzacions esquerra i dreta
    Intercanvia visualitzacions esquerra i dreta

en: Switch to the next document window
ca: Canvia a la següent finestra de document

en: Switch to the next window pane
    Next Pane
ca: Canvia al següent panell
    Següent Panell

en: Switch to the previous document window
ca: Canvia a la finestra de document prèvia

en: Switch working copy to another branch / tag
ca: Canvia còpia de treball a una altra branca / etiqueta

en: Switches the comparison left<<->right
ca: Canvia la comparació esquerra<<->dreta

en: System &sounds
ca: &Sons del sistema

en: System registry entries have been removed and the INI file (if any) was deleted.
ca: S'han esborrat valors del  registre i el fitxer INI  (si existia) s'ha esborrat.

en: Tagged the working copy to %s
ca: La còpia de treball s'ha etiquetat amb %s

en: Text Status:
ca: Estat del Texte:

en: Text status
ca: Estat del Texte

en: The File
    %s
    is not a valid text file!
    Note that UTF32 files are treated as binary too.
ca: El Fitxer
    %s
    no és un fitxer de text vàlid!
    Nota: els fitxers UTF32 es tracten com a binaris.

en: The Repository was successfully created.
ca: S'ha creat el Repositori satisfactòriament.

en: The chunk size did not match the number of added/removed lines!
ca: El tamany del troç no correspon al nombre de línies afegides/esborrades!

en: The chunk start "@@" was expected in line %d !
ca: L'inici del troç "@@" s'esperava a la línea %d !

en: The default path to checkout to if nothing else is specified
ca: El path per defecte d'on obtenir si no s'especifica res més

en: The default url to checkout from if nothing else is specified
ca: La URL per defecte d'on obtenir  si no s'especifica res més

en: The diffing engine aborted because of an error:
    %s
ca: L'eina de diferències s'ha aturat degut a un error:
    %s

en: The file %s does not exist!
ca: El fitxer %s no existeix!

en: The file %s was not found in the patch file!
ca: El fitxer %s no s'ha trobat al fitxer pedaç!

en: The file is too big
ca: Aquest fitxer és massa gran

en: The file is too large to open.
ca: El fitxer és massa gran per obrir-lo.

en: The file
    %s
    already exists! Do you want to overwrite it?
ca: El fitxer
    %s
    ja existeix! Voleu sobre-escriure'l?

en: The folder %s
    contains unversioned and/or modified file(s). Do you want to remove it anyway?
ca: Aquesta carpeta %s
    conté un(s) fitxer(s) sense versionar o sense modificar. Voleu eliminar-la igualment?

en: The folder 
    %s
    does not exist.
    Would you like to create it first?
ca: La carpeta 
    %s
    no existeix.
    Voleu crear-la?

en: The folder
    %s
    already exists!
ca: La carpeta
    %s
    ja existeix!

en: The hook script returned an error:
    %s
ca: El script hook ha retornat un error:
    %s

en: The image can not be shown.
ca: La imatge no es pot mostrar.

en: The line "====" was expected in line %d !
ca: La línea "====" s'esperava a la línea %d !

en: The line "Index: " was not found!
    Either this is not a diff file or the diff is empty.
ca: No s'ha trobat la línea "Index: " ! 
    O bé això no és un fitxer diff o bé el fitxer diff és buit.

en: The line indicating the new file was expected in line %d !
ca: S'esperava una línea indicant que s'esperava un nou fitxer a la línea %d !

en: The line indicating the old file was expected in line %d !
ca: S'esperava una línea indicant el fitxer antic a la linea %d !

en: The lock has already been broken from another working copy
ca: El bloqueig ja s'ha trencat des d'una altra còpia de treball

en: The old file does not match the new file.
    Renaming of files is not (yet) supported!
ca: El fitxer antic no concorda amb el nou.
    L'anomenament de fitxers no és suportat (encara)!

en: The operation failed.
ca: L'operació ha fallat.

en: The parameters '/path' and '/pathfile' are mutually exclusive.
    You must only specify one of them.
ca: Els paràmetres '/path' i '/pathfile' són mutuament exclusius.
    Has d'especificar-ne només un.

en: The patch seems outdated! The file line
    %s
    and the patchline
    %s
    do not match!
ca: El pedaç no està actualitzat! La línea del fitxer
    %s
    i la línea del pedaç
    %s
    no concorden!

en: The path/URL you've entered seems to be illegal on Windows!
    You can try it anyway, but you might get an error later.
    
    A valid path on windows must not contain '<<>|"?*:' or one of the following device names:
    com1-com9, lpt1-lpt9, prn, aux, con, nul, clock$
ca: El path/URL introduit sembla que no és acceptat pel Windows!
    Podeu provar-lo igualment, però pot donar un error més endevant.
    
    Un path vàlid al Windows no ha de tenir '<>|"?*:' ni cap dels següents noms de dispositu:
    com1-com9, lpt1-lpt9, prn, aux, con, nul, clock$

en: The path
    <i>%s</i>
    in the patchfile does not exist.
    TortoiseMerge found the relative path
    <i>%s</i>
    which seems to match the directory you're applying the patch.
    
    Do you want to use the suggested path? Answering 'no' will quit TortoiseMerge.
ca: El path
    <i>%s</i>
    a la patchfile no existeix.
    TortoiseMerge ha trobat el path relatiu
    <i>%s</i>
    que sembla que concorda amb el directori on apliqueu el patch.
    
    Voleu utilitzar el path suggerit? Responent 'no' es tancarà TortoiseMerge.

en: The path
    <i>%s</i>
    in the patchfile does not exist.
    TortoiseMerge tried to apply the patch by stripping prefixes but no matching path could be found.
ca: El path
    <i>%s</i>
    al fitxer de patch no existeix.
    TortoiseMerge ha tractat d'aplicar el patch treien prefixes però no s'ha trobat cap path coicident.

en: The path
    <i>%s</i>
    seems not to match the paths in the patchfile.
    But TortoiseMerge found the path
    <i>%s</i>
    matches it better. Do you want to use the suggested path instead?
ca: El path
    <i>%s</i>
    sembla que no es correspon amb el path del fitxer de pedaç.
    Però TortoiseMerge ha trobat que el path
    <i>%s</i>
    és millor. Voleu utilitzar el path sugerit?

en: The result of the merge is stored in the working copy at:
ca: El resultat de la fusió es desarà a la còpia de treball que hi ha a:

en: The selected file appears to still have one or more conflict markers in it.
    Are you sure you want to mark the file resolved?
ca: El fitxer seleccionat sembla que té encara un o més marcadors de conflicte.
    Esteu segur que voleu marcar el fitxer coma resolt?

en: The target URL
    %s
    already exists!
ca: La URL triada
    %s
    ja existeix!

en: The target folder 
    %s
    is not empty!
    Are you sure you want to checkout/export into that folder?
ca: La carpeta triada 
    %s
    no és buida!
    Esteu segur que voleu obtenir/exportar a aquesta carpeta ?

en: The time in seconds after which the parsing of the selected files stops.
    A lower value will make the autocompletion list available sooner,
    but maybe not scan all files.
ca: Temps en segons després del qual el parsing dels fitxers seleccionats s'atura.
    Un valor baix fa que la llista d'autocompletat es generi més aviat,
    però pot fer que no s'escanegin tot els fitxers.

en: The two selected URL's are not created from the same root.
    It's not possible to show the log messages between them!
ca: Les dues URL's seleccionades no s'han creat des de la mateixa arrel.
    No és possible mostrar els missatges de log entre elles!

en: The user who did the last commit
ca: L'usuari que ha fet la darrera entrega

en: The user who owns the lock of the file
ca: L'usuari que posseeix el bloqueig del fitxer

en: The working copy has changed!
    <hr=100%>
    Please commit your changes first or revert.
ca: Ha canviat la còpia de treball!
    <hr=100%>
    Primer entregueu els canvis o revertiu.

en: The working copy is not up to date!
    Please Update first.
ca: La còpia de treball no està actualitzada!
    Cal actualitzar abans.

en: Their file:
ca: El seu fitxer:

en: Theirs
ca: Els seus

en: There are changes inside one or more directories which you have included with svn:externals.
    Those files are <b>not</b> listed for commit. You need to commit those files separately.
ca: Hi ha canvis dins d'un o més directoris que heu inclòs amb svn:externals.
    Aquests fitxers <b>no</b>han estat inclosos a l'entrega. Heu d'entregar-los separadament.

en: There are still unresolved conflicts in line %d!
    You should resolve those conflicts first before saving.
    Do you want to save the file with the conflicts still there?
    If you click YES, then you have to manually resolve the conflicts in another editor!
ca: Encara hi ha conflictes sense resoldre a la línea %d!
    Heu de resoldre aquests conflictes abans de desar.
    Voleu desar el fitxer amb conflictes?
    Si cliqueu SÍ, llavors heu de resoldre els conflictes manualment en un altre editor!

en: There are unsaved modifications!
    Do you want to save your changes?
ca: Hi ha modificacions sense desar!
    Voleu desar els canvis?

en: There is nothing to add. All the files and folders are either under version control or have been ignored using the svn:ignore property or the global ignore configuration setting.
ca: No hi ha res a afegir. Tots els fitxers i carpetes són sota control de versions o bé s'han ignorat utilitzant la propietat svn:ignore o el paràmetre d'ignoració global que hi ha a la configuració.

en: There's nothing to unlock. No file has a lock in this working copy.
ca: No hi ha res a desbloquejar. Cap fitxer té un lock en aquesta còpia de treball.

en: Thesaurus
ca: Diccionari

en: This is not a valid URL.
    Please enter an URL here.
ca: Això no és una URL vàlida.
    Si us plau introduïu una URL vàlida.

en: This is not a valid path!
    A valid path must not contain '<<>|"?*:' or one of the following device names:
    com1-com9, lpt1-lpt9, prn, aux, con, nul, clock$
ca: Això no és un path vàlid!
    Un path vàlid no pot contenir '<>|"?*:' ni cap dels següents noms de dispositiu:
    com1-com9, lpt1-lpt9, prn, aux, con, nul, clock$

en: This product includes software developed by CollabNet (http://www.Collab.Net/)
ca: Aquest producte inclou software desenvolupat per CollabNet (http://www.Collab.Net/)

en: This product includes software developed by the OpenSSL Project for use in the OpenSSL Toolkit (http://www.openssl.org/)
ca: Aquest producte inclou software desenvolupat pel projecte OpenSSL per utilitzar al Toolkit OpenSSL (http://www.openssl.org/)

en: This program is linked to the missing export %s in the file %s. This machine may have an incompatible version of %s.
ca: Aquest programa és lincat a una funció que no es troba a %s del fitxer %s. Aquesta màquina pot tenir una versió incompatible de  %s.

en: This program requires the file %s, which was not found on this system.
ca: Aquest programa requereix el fitxer %s, que no s'ha trobat al sistema.

en: This property is only allowed on folders, not files.
ca: Aquesta propietat només s'accepta en carpetes, no en fitxers.

en: This property must not have multiple lines. Only one line is allowed.
ca: Aquesta propietat no pot tenir vàries línies. Només s'accepta una sola línea.

en: To commit recursively and work around this error,
    make sure that all child items of a checked folder
    are also checked in the commit dialog.
    Otherwise, TortoiseSVN must do a non-recursive commit
    which does not allow directory deletion.
ca: Per entregar recursivament i evitar aquest error,
    assgureu-vos que tot items fills de la carpeta marcada
    també són marcats al diàleg d'entrega.
    Sinó, TortoiseSVN ha de fer una entrega no-recursiva
    que no permet esborrar directoris.

en: To steal the lock, right-click on the parent folder of this item and select "Get Lock" from the context menu.
    this will bring up the locking dialog where you can enforce the lock, i.e., 'steal' it from the one currently holding it.
ca: Per robar el bloqueig, feu clic amb el botó dret a la carpeta superior d'aquest item i seleccioneu "Obté Bloqueig" del menú contextual.
    Això farà apareixer el diàleg de bloqueig on podeu prendre el bloqueig, o sigui "robar-lo"' de qui actualment el poseeix.

en: To:
ca: A:

en: To: (end URL and revision of the range to merge)
ca: A: (URL i revisió del rang a fusionar)

en: TortoiseBlame can't be started directly!
    TortoiseBlame.exe blamefile [[logfile] [viewtitle]] [/line:linenumber] [/path:originalpath]
ca: No es pot iniciar TortoiseBlame directament!
    TortoiseBlame.exe blamefile [[fitxer de log] [títol de visualització]] [/line:número de línea] [/path:path original]

en: TortoiseIDiff: the image diff viewer for TortoiseSVN
    
    Available command line parameters are:
    /left:"path to left picture"
    /lefttitle:"title to show for the left picture"
    /right:"path to right picture"
    /righttitle:"title to show for the right picture"
ca: TortoiseIDiff: El visor de diferències gràfic per a TortoiseSVN
    
    Els comandaments disponibles són:
    /left:"path de la imatge esquerra"
    /lefttitle:"títol per mostrar a la imatge esquerra"
    /right:"path de la imatge de la dreta"
    /righttitle:"títol per mostrar a la imatge dreta"

en: TortoiseSVN has detected similar filenames. Do you want the files:%s
    to be renamed too?
ca: TortoiseSVN ha detectat noms de fitxer similars. Voleu que els fitxers:%s
    siguin renombrats també?

en: Total commits analyzed:
ca: Nombre total d'entregues analitzades:

en: Total file changes:
ca: Nombre total de canvis al fitxer:

en: Transferring at %s
ca: Transferint a %s

en: Try a "Cleanup". If that doesn't work you need to do a fresh checkout.
ca: Prova de fer "Neteja". Si això no funciona haureu d'obtenir a una carpeta buida.

en: Try again
ca: Proveu un altre cop

en: Tweak TortoiseSVN
ca: Pessiga TortoiseSVN

en: Two-way &Diff
ca: &Diff dos sentits

en: URL history
ca: Història URL

en: URL of Subversion items
ca: URL d'items de Subversion

en: Unable to load mail system support.
ca: No s 'ha pogut carregar suport pel sistema d'e-mail

en: Unable to read from %1, it is opened by someone else.
ca: No ha pogut llegir des de %1, és obert per algú altre.

en: Unable to read write-only property.
ca: No es pot llegir propietat només d'escriptura.

en: Unable to reconstruct working copy path!
    This can happen if the file has been renamed.
    Please start the log dialog on this specific file alone and then revert the changes
    from the top pane in the log dialog.
ca: No s'ha pogut reconstruir el path de la còpia de treball!
    Això pot passar si el fitxer ha sigut canviat de nom.
    Inicieu el diàleg de log només amb aquest fitxer concret i revertiu els canvis
    des del panell superior del diàleg de log.

en: Unable to write read-only property.
ca: No es pot escriure propietat només de lectura.

en: Unable to write to %1, it is read-only or opened by someone else.
ca: No es possible escriure a %1, es de només lectura o és oberta per algú altre.

en: Uncheck
ca: Treu la marca

en: Undo the last action
    Undo
ca: Desfés la darrera acció
    Desfés

en: Unexpected file format.
ca: Format de fitxer no esperat

en: Unified &diff of HEAD revisions
ca: &diff unificades de revisions HEAD

en: Unknown certificate issuer.
      Fingerprint: %s
      Distinguished name: %s
ca: Autoritat certificadora desconeguda.
      Emprempta: %s
      Nom distinguit : %s

en: Unknown depth
ca: &Profunditat desconeguda

en: Unlock
ca: Desbloqueja

en: Unlock failed
ca: Desbloquieg fallit

en: Unlocked
ca: Desbloquejat

en: Untitled
ca: Sense títol

en: Unversioned files mark parent folder as modified
ca: Els fitxers sense versionar marquen la carpeta contenidora com a modificada

en: Update
ca: Actualitza

en: Update - TortoiseSVN
ca: Actualitza - TortoiseSVN

en: Updated
ca: Actuallitzat

en: Updates the working copy to a specific revision
ca: Actualitza la còpia de treball a una revisió específica

en: Updates the working copy to the current revision
ca: Actualitza la còpia de treball a la versió actual

en: Updating %s
ca: Actualitzant %s

en: Updating and retrying the lock...
ca: Actualitzant i tornant a provar el bloqueig...

en: Use &magnifier on locatorbar
ca: Utilitza &lupa a la barra de localització

en: Use &one-pane view as default for 2-file diff
ca: Utilitza per defecte la visualització &un-panell  per trobar diferències de 2 fitxers

en: Use &other text block
ca: Utilitza un altre &bloc de texte

en: Use &text viewer to view blames
ca: Utilitza visor de &texte per veure autories

en: Use '*' as a wildcard character when specifying an exception.
    To separate multiple exceptions, use commas (',').
    Example: *.mylan.com, *.company.com
ca: Utilitza '*' com a caracter jòquer per especificar una excepció.
    Per separar vàries excepcions, utilitza comes (',').
    Per example: *.mylan.com, *.company.com

en: Use URL of &WC as the default "From:" URL
ca: Utilitza la URL de la &Còpia de Treball com la URL "De:" per defecte

en: Use Unified Diff from clipboard
ca: Utilitza Diff Unificat des del portapapers

en: Use "From:" URL (revision range is selectable in the above log dialog)
ca: Utilitza la URL "De:"  (el rang de la revisió es selecciona al diàleg de log de més amunt)

en: Use "_svn" instead of ".svn" directories
ca: Utilitza "_svn" en lloc dels directoris ".svn"

en: Use both text blocks (this one first)
ca: Utilitza els dos blocs de texte (primer aquest)

en: Use both text blocks (this one last)
ca: Utilitza els dos blocs de texte (aquest el darrer)

en: Use stri&keout for removed lines
ca: Utilitza &tatxat  per a les línies esborrades

en: Use text block from "&mine"
ca: Utilitza bloc de texte de "&meu"

en: Use text block from "&theirs"
ca: Utilitza bloc de texte de "&seu"

en: Use text block from "m&ine" before "theirs"
ca: Utilitza bloc de texte de "m&eu" abans de "seu"

en: Use text block from "mine" before "theirs"
    Use "mine" text block then "theirs"
ca: Utilitza bloc de texte "meu" abans de "seu"
    Utilitza bloc de texte "meu" llavors "seu"

en: Use text block from "mine"
    Use "mine" text block
ca: Utilitza bloc de texte del "meu"
    Utilitza bloc de texte "meu"

en: Use text block from "t&heirs" before "mine"
ca: Utilitza bloc de texte de "&seu" abans de "meu"

en: Use text block from "theirs" before "mine"
    Use "theirs" text block then "mine"
ca: Utilitza bloc de  texte de "seu" abans de "meu"
    Bloc de texte "seu" llavors "meu"

en: Use text block from "theirs"
    Use "theirs" text block
ca: Utilitza bloc de texte de "seu"
    Utilitza bloc de texte "seu"

en: Use th&is text block
ca: Utilitza a &quest bloc de texte

en: Use this &whole file
ca: Utilitza  &tot aquest fitxer

en: Use this if the URL of the repository has changed
ca: Utilitza aquest si la URL del repositori ha canviat

en: Use whole other &file
ca: Utilitza l'altre &fitxer sencer

en: User cancelled
ca: Cancel·lat pel usuari

en: Username:
ca: Nom d'usuari

en: Valid command line options are:
    /base:<path to base file>
    /theirs:<path to their file>
    /mine:<path to your file>
    /merged:<path to resulting merged file>
    /diff:<path to unified diff file>
    /patchpath:<path to folder>
ca: Les comandes vàlides són:
    /base:<path del fitxer base>
    /theirs:<path del seu fitxer>
    /mine:<path del meu fitxer>
    /merged:<path del fitxer fusionat resultant>
    /diff:<path del fitxer diff unificat>
    /patchpath:<path de la carpeta>

en: Value
ca: Valor

en: Version
ca: Versió

en: Versioned
ca: Versionat

en: View revision for path in &webviewer
ca: Visualitza revisió pel path al visor &web

en: View revision in &webviewer
ca: Visualitza revisió al visor &web

en: Visit our website
ca: Visiteu el nostre lloc web

en: Wait
ca: Espereu

en: Wait for the script to finish
ca: Espereu que acabi el script

en: Warning
ca: Atenció

en: Warning!
ca: Atenció!

en: With URL:
ca: Amb la URL:

en: Working Copy
ca: Còpia de Treball

en: Working Copy Path:
ca: Path de la còpia de Treball

en: Working copy relocated to
    %s
ca: Còpia de treball tornada a situar a
    %s

en: Yes
ca: Sí

en: Yes to all
ca: Sí a tot

en: You already have the latest version installed.
ca: Ja heu provat la darrera versió instal·lada

en: You are creating a repository on a network share.
    This is safe, but once the repository is created you must access it by some other means.
    Accessing a repository via file:/// on a network share may corrupt your data!
    Create the repository anyway?
ca: Esteu creant un repositori a una xarxa compartida.
    És una acció segura, però un cop s'hagi creat el repositori l'haureu d'accedir per altres vies.
    Per accedir un repositori  via fitxer:/// a una xarxa compartida pot corrompre les vostres dades!
    Crea el repositori de totes maneres?

en: You are trying to access a repository via file:/// on
    a shared network drive.
    This could lead to severe repository corruption!
    Do you really want to do that?
ca: Esteu tractant d'accedir un repositori via fitxer:/// a
    una unitat de xarxa compartida.
    Això podria provocar una corrupció greu del repositori!
    Esteu segur de que voleu fer això?

en: You are trying to move the trunk folder!
    Are you absolutely sure that you want to move
    the trunk folder?
ca: Esteu intentant moure la carpeta tronc!
    Teniu la seguretat de voler moure
    la carpeta tronc?

en: You can't set this property on folders, only on files!
    If you want to set it on all files within that folder,
    you must activate the 'recursive' checkbox.
ca: No podeu establir aquesta propietat a les carpetes, només als fitxers!
    Si voleu establir-la a tots els fitxers dins d'aquesta carpeta,
    heu de marcar la  casella 'recursivament'.

en: You dropped more than one file or folder to add to the repository.
    It's not possible to do that in one step, so TortoiseSVN will add each file/folder
    individually, creating a new revision for every added item.
    
    Do you still want to do this?
ca: Heu deixat anar més d'un fitxer o carpeta per afegir al repositori.
    No és possible fer-ho en un sol pas. TortoiseSVN afegirà cada fitxer/carpeta
    individualment, creant una nova revisió per a cada item afegit.
    Encara voleu fer això?

en: You have modified properties without saving them first.
    Do you want to save them now?
ca: Heu modificat propietats sense desar-les.
    Voleu desar-les ara?

en: You have to update your working copy first.
ca: Primer heu d'actualitzar la còpia de treball.

en: You haven't entered an issue number!
    Are you sure you want to commit without an issue number?
ca: No heu introduit un número d'emissió!
    Esteu segur que voleu fer una entrega sense número d'emissió?

en: You must restart your system for the changes to take effect.
ca: Heu de reiniciar el sistema per tal que els canvis tinguin efecte.

en: You selected an unversioned file.
    The file will be added to version control when you commit.
ca: Heu seleccionat un fitxer sense versionar.
    El fitxer serà afegit al control de versions quan feu una entrega.

en: You've changed the icon set from <i>%s</i> to <i>%s</i>.
    That change won't take effect until you restart your computer or logoff and logon again!
ca: Heu canviat el conjunt d'icones de <i>%s</i> a <i>%s</i>.
    El canvi no tindrà efecte fins que no reinicieu l'ordinador o tanqueu la sessió i torneu a entrar!

en: You've selected added folders. The patch won't contain added files within such added folders.
    Do you want to proceed anyway?
ca: Heu seleccionat carpetes afegides. El pedaç no contindrà fitxers afegits dins d'aquestes carpetes.
    Voleu fer-ho de totes maneres?

en: Your previously entered log messages have been saved.
    Click here to read and insert them again.
ca: Els missatges de log han sigut desats.
    Feu clic aquí per llegir-los i insertar-los de nou.

en: Your version is:
ca: La versió és:

en: Your version is: %d.%d.%d.%d
ca: La teva versió és: %d.%d.%d.%d

en: Your working copy appears to be on a tag path!
    You should first switch to a branch or the main trunk before committing.
    
    Do you want to commit anyway?
ca: La còpia de treball sembla que es troba a un path d'etiquetes!
    S'ha de canviar a una branca o al tronc principal abans de fer una entrega.
    
    Voleu entregar de totes maneres?

en: Your working copy has local modifications!
    Note: updating to another revision won't lose those modifications so the working copy
    won't look exactly as it was in the revision you're updating to!
ca: La còpia de treball té modifications locals!
    Nota: Actualitzar a una altra revisió no farà perdre aquestes modificacions de manera que la
    còpia de treball no serà igual a la revisió de la que estàs actualitzant!

en: Zoo&m out
ca: Zoo&m enfora

en: Zoom &in	Ctrl-+
ca: Zoom end&ins	Ctrl-+

en: Zoom &out	Ctrl--
ca: Zoom enf&ora	Ctrl--

en: Zoom i&n
ca: Zoom endi&ns

en: Zoom in
ca: Zoom endins

en: Zoom out
ca: Zoom enfora

en: Zoom to fit
ca: Zoom per encabre

en: added
ca: afegit

en: added files
ca: fitxers afegits

en: an unnamed file
ca: un fitxer sense nom

en: and
ca: i

en: and support the developers
ca: i suporteu els desenvolupadors

en: author
ca: autor

en: bugtraq:append
    Set to "false" if you want the bugtracking ID to be inserted at the top of the
    log message. The default is "true" which means the bugtracking ID
    is appended to the log message.
ca: bugtraq:append
    Establiu a "false" si voleu que la ID de bugtracking es posi a la capçalera del
    missatge de log. És "true" per defecte, la qual cosa vol dir que la ID de
    bugtracking es posa al final del missatge de log.

en: bugtraq:label
    Label text to show for the edit box where the user enters the issue number.
ca: bugtraq:label
    Etiqueta de texte que es mostra per la casella on l'usuari introdueix el número d'incidència.

en: bugtraq:logregex
    two regular expressions separated by a newline.
    The first expression is used to find a string referring to an issue,
    the second expression is used to extract the bare bug ID from that string.
ca: bugtraq:logregex
    dues expressions regulars separades per una nova línea.
    La primera s'utilitza per trobar una cadena referent a una incidència,
    i la segona per extreure la ID del bug de la cadena.

en: bugtraq:message
    String which is appended to a log message when an issue number is entered.
    The string must contain "%BUGID%" which gets replaced with the issue number.
ca: bugtraq:message
    Cadena que s'afegeix a un missatge de log quan s'introduieix el número d'incidència.
    La cadena ha de contenir "%BUGID%" (que és substituït pel número d'incidència).

en: bugtraq:number
    Set to "false" if your bugtracking system has issues which are referenced not by numbers.
ca: bugtraq:number
    Establiu a  "false" si el vostre sistema de bugtracking té identificadors d'incidència no númerics.

en: bugtraq:url
    URL pointing to the issue tracker. It must contain "%BUGID%" which
    gets replaced with the issue number.
ca: bugtraq:url
    URL on hi ha el seguidor d'incidències. Ha de contenir "%BUGID%" (que
    és substitüit pel número d'incidència).

en: cleaning up
ca: Netejant

en: commits
ca: Entregues

en: conflicted
ca: en conflicte

en: copied from
    %s - revision %ld
ca: copiat de
    %s - revisió %ld

en: deleted
ca: suprimit

en: eol style
ca: estil eol

en: exported
    %s
    to
    %s
ca: exportat
    %s
    a
    %s

en: external
ca: extern

en: ignored
ca: ignorat

en: ignoring ancestry
ca: Ignorant ancestre

en: incomplete
ca: incomplert

en: item kept locally
ca: item guradat localment

en: locked
ca: bloquejat

en: merged
ca: fusionat

en: missing
ca: manca

en: missing / deleted / replaced
ca: manca / suprimit / substituït

en: modified
ca: modificat

en: modified / copied
ca: modificat / copiat

en: month
ca: mes

en: no description for this command is available
ca: no hi ha descripció disponible per aquesta comanda

en: non-versioned
ca: sense versionar

en: obstructed
ca: obstruït

en: possible or real conflict / obstructed
ca: conflicte possible o real / obstruït

en: quarter of year
ca: trimestre

en: readonly
ca: només de lectura

en: replaced
ca: substituït

en: respecting ancestry
ca: respectant ancestre

en: revision %s-%s, revision %s-%s
ca: revisió %s-%s, revisió %s-%s

en: svn:eol-style
    One of 'native', 'LF', 'CR', 'CRLF'.
ca: svn:eol-style
    Un de 'native', 'LF', 'CR', 'CRLF'.

en: svn:executable
    If present, make the file executable. This property cannot be set on a directory.
    A non-recursive attempt will fail, and a recursive attempt will set the property only on the file children of the directory.
ca: svn:executable
    Si hi és present, feu el fitxer executable. Aquesta propietat no pot ser establerta en un directori.
    Un intent no-recursiu serà fallit i un intent recursiu establirà la propiietat només al fitxers fills del directori.

en: svn:externals
    A newline separated list of module specifiers, each of which consists of a relative directory path, optional revision flags, and an URL. For example
    foo		http://example.com/repos/zig
    foo/bar -r 1234	http://example.com/repos/zag
ca: svn:externals
    Una llista d'especificadors de mòdul separada per retorns de línea, consistent cadascuna en un path relatiu del directori, flags opcionals de revisió, i una URL. Per exemple
    foo		http://exemple.com/repos/zig
    foo/bar -r 1234	http://exemple.com/repos/zag

en: svn:ignore
    A newline separated list of file patterns to ignore.
ca: svn:ignore
    Una llista separada per retorns de línea de patrons de fitxer a ignorar.

en: svn:keywords
    Keywords to be expanded. Valid keywords are:
    URL, HeadURL			The URL for the head revision of the object.
    Author, LastChangedBy		The last person to modify the file.
    Date, LastChangedDate		The date/time the object was last modified.
    Rev, LastChangedRevision	The last revision the object changed.
    Id				A compressed summary of the previous 4 keywords.
ca: svn:keywords
    Paraules clau a expandir. Les paraules clau vàlides són:
    URL, HeadURL			URL per la revisió head (principal) de l'objecte.
    Author, LastChangedBy		La darrera persona que ha modificat el fitxer.
    Date, LastChangedDate		La  data/hora en que l'objecte va ser modificat per darrer cop.
    Rev, LastChangedRevision	la darrera revisió de l'objecte modificat.
    Id				Un sumari resumit de les darreres 4  paraules clau.

en: svn:mime-type
    The mime type of the file. Used to determine whether to merge the file, and how to serve it from Apache.
    A mime type beginning with 'text/' (or an absent mime type) is treated as text.
    Anything else is treated as binary.
ca: svn:mime-type
    El tipus mime del fitxer. Utilitzat per determinar si s'ha de fusionar el fitxer i com servir-lo des de l'Apache.
    Un tipus mime començant amb 'text/' (o un tipus mime inexistent) es tracta com a texte.
    Tota la resta es tracta com a binari.

en: svn:needs-lock
    Set this to any value (e.g. '*') to enforce locking for this file.
    The file will be set to read-only when checked out or updated,
    indicating that a user must acquire a lock on the file
    before they can edit it and commit changes.
ca: svn:needs-lock
    Establir-ho a qualsevol valor (per exemple  '*') per forçar el bloqueig del fitxer.
    El fitxer serà establert com a fitxer de només lectura quan sigui obtingut o actualitzat,
    indicant que un usuari ha d'adquirir un bloqueig del fitxer
    abans de poder editar-lo o entregar-ne canvis.

en: switched to
    %s
ca: canviat a
    %s

en: to %s
ca: a %s

en: tsvn:lockmsgminsize
    Minimum size in chars a lock message must have before a lock is allowed.
ca: tsvn:lockmsgminsize
    Mínim tamany en caràcters que un missatge de lock ha de tenir perquè un lock sigui permès.

en: tsvn:logfilelistenglish
    Set to "false" if you don't want the list of changed files to be pasted in english
    in the commit dialog.
ca: tsvn:logfilelistenglish
    Establiu-ho a "false"si no voleu que la llista de fitxers modificats sigui enganxada en anglès
    al diàleg d'entrega.

en: tsvn:logminsize
    Minimum size in chars a log message must have before a commit is allowed.
ca: tsvn:logminsize
    Tamany mínim en caracters que un missatge de log ha de tenir abans de que es permeti una entrega.

en: tsvn:logtemplate
    String which is inserted in the log message boxes in the commit dialogs.
    Use this as a log message templates for users to fill in.
ca: tsvn:logtemplate
    Cadena que s'inserta a les caselles d'edició del missatge de log als diàlegs d'entrega.
    Utilitzeu això com a una plantilla de missatges perquè els usuaris la pugiuin omplr.

en: tsvn:logwidthmarker
    Set this to the number of chars the log message should not exceed its width.
    A faded line is shown in the commit dialogs at that position. The default is 80 chars.
ca: tsvn:logwidthmarker
    Establiu-ho al nombre de caràcters d'amplada màxim que pot tenir un missatge de log.
    Es mostrarà una línea esborronadaA als diàlegs d'entrega en aquesta posició. Per defecte  és 80 caràcters.

en: tsvn:projectlanguage
    Set this to the language number you want your log messages written in.
    TortoiseSVN will then load the appropriate spell checker module if available.
ca: tsvn:projectlanguage
    Establiu-ho al número de  llenguatge en el que voleu que els missatges de log siguin escrits.
    TortoiseSVN carregarà el corrector ortogràfic corresponent si està disponible.

en: tsvn:userfileproperties
    Newline separated list of user defined properties for files which will
    be shown in the property dialog to choose from.
ca: tsvn:userfileproperties
    Llista (separada amb noves línies) de propietats definides pel usuari
    per fitxers que es mostraran al diàleg proprietari que es triï.

en: tsvn:userfolderproperties
    Newline separated list of user defined properties for folders which will
    be shown in the property dialog to choose from.
ca: tsvn:userfolderproperties
    Llista (separada amb noves línies) de propietats definides pel usuari
    per carpetes que es mostraran al diàleg proprietari que es triï.

en: tsvn:warnifnoissue
    Set to "yes" if a warning shall be shown when no issue is entered in the commit dialog.
ca: tsvn:warnifnoissue
    Establiu-ho a "yes" si s'ha de mostrar un missatge quan no s'introdueix assumpte al diàleg d'entrega.

en: values are different
ca: els valors són diferents

en: webviewer:pathrevision
    URL pointing to the web viewer for the repository for a specific file and revision.
    The string %REVISION% in the URL is replaced with the revision number,
    the string %PATH% is replaced with the path to the file relative to the repository root.
ca: webviewer:pathrevision
    URL del repositori per a un fitxer i una revisió específics, pel visualitzador web .
    La cadena %REVISION% a la URL és reemplaçada pel número de revisió.
    La cadena %PATH% és reemplaçada amb el path relatiu del fitxer (respecte l'arrel del repositori).

en: webviewer:revision
    URL pointing to the web viewer for the repository for a specific revision.
    The string %REVISION% in that URL is replaced with the revision number.
ca: webviewer:revision
    URL apuntant al repositori per a una revisió específica.
    La cadena %REVISION% d'aquesta URL és reemplaçada pel número de revisió. .

en: week
ca: setmana

en: which points to the repository at URL:
ca: que apunta al repositori que es troba a la URL:

en: year
ca: any
